forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 251 - Ratnici pokopanog grada

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 01/08/2015 : 13:12:59
Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #244 - Recenzija

04.08.15. u snk
06.08.15. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 03/09/2015 : 11:27:32
Prvi strip koji sam kupio bio je Bubnjevi smrti.
Zlatna serija broj 804.
Uspomene, uspomene...

I dan danas se sjećam svega. Npr. kako u ZS varijanti ona sqaw na početku kad je Chico traži nekaj za varenje kaže "Eikaneh ku?", a u ovom izdanju je drukčije.

I takve stvari...

Ah...
DODSFERD Posted - 03/09/2015 : 10:42:10
Može on to napraviti sa zakašnjenjem, valjda i bude uskoro.
ivan_micic Posted - 03/09/2015 : 08:34:40
Izašao #252 extra jutros, tromislawski na godišnjem pa nas ne uveseljava unaprijed
roby05 Posted - 31/08/2015 : 16:55:43
Sutra.
velka031 Posted - 31/08/2015 : 16:38:11
Pa da, možda je Tromislawski na godišnjem.
Samo da opet ne počnu priče da je Ludens propao :)
markotamara Posted - 31/08/2015 : 15:34:06
Mogle bi najave za sljedeci broj i brojeve ostalih junaka
1Euro Posted - 27/08/2015 : 12:29:58
nisam to čitao u Zlatnoj seriji ali sam odmah znao tko se krije kao poglavica ovi maskiranih,....inače zanimljivo zamišljeno ali loše napravljeno a i taj rat (konačni okršaj) je jako naivno napravljen......priča za 10 godišnjake.....
mesar Posted - 23/08/2015 : 14:32:34
Da ne zaboravim,HC izdanja kod nas ne izlaze,jer bi vrlo rado koje kupio.
mesar Posted - 23/08/2015 : 14:30:51
I ja kupujem stripove u Mb,dolaze oko 14 dana kasnije od najave(Zagor extra i redovni)ostali malo ranije,evo danas kupio Horror Chico...
teller Posted - 23/08/2015 : 14:01:33
upravo pročitao, meni to ne valja...nije ni čudno da se ne prića o njoj več o kakav je crtač Bignotti...
takvu priću je bilo Tonineliju lako napisati...
dva brata, jedan dobar jedan loš, loš prognan iz gnjezda ljut preuzme komandu nad plemenom i
osvečuje se ocu i dobrom bratu...
Zagor i onaj dobar pronađu skrovište "lošeg" brata i spreme jim zasedu...
na kraju dobro po 100 put pogjedi zlo bez neke velike žrtve...
Naivno i nezanimljivo i ko da nije dosta još je Ferri naslovnicu nacrtao preko ku*ca.
Donateli na visini zadatka iako...
Taj obasjani ili što več nosi masku ko zvonce na glavi, čak nema izrez za nos ko na Ferrijevoj naslovnici...
I šeprtljavi Zagor na 59 stranici šeta sa zarobljenikom nad provalijom...
Zarobljenik ima vezane ruke ali trapavi Zagor se spotakne i pada u ponor ko drvo...uz ono italijansko neprevedeno NNOOOOOOO
pade u rijeku i pronađe špilju koju mu je jednom slučajno odkrio dobri indijanac i vidi čuda za nju kazao Zagoru ko da je znao da če mu zatrebati ubrzo....
Ma znam da je Zagor pun nelogičnosti ali brate...toliko naive nema ni u Kapetan Mikiju...
U ovom stripu čak ni Čiko nije zabavan...pojede neku ljutu i papriciranu čorbu i bljuje vatru....i to je sve od njega...
Jedino Donatelli je na nivoju, ostalo veliki prosjek.
Možda idući broj KARAVANE U BORBI vrate onu dozu užitka čitanja dobrog starog Zagora...
markotamara Posted - 23/08/2015 : 10:32:09
dobra prica,malo predvidljiva tko je tajanstveni "obasjani"
teller Posted - 23/08/2015 : 10:22:42
quote:
Originally posted by magnus

Tek danas ovaj strip stigao u Maribor. Ne znam, kako je u drugim gradovima u SLO.
Bojao sam se, da ce ga preskocit.
Inace izlaze dan, dva kasnije od najave za HR (kiosci), a dogadjalo se, da su dosli u SLO i prije datuma najave za HR!



ja nabavio kiosk turu u Crikvenici a koliko vidim na striparni, danas došla roba (hrpa toga) i u Sloveniju...
Ma bar ču malo dignut prodaju i u Hrvatskoj.
Ionako sam one valjao po plaži pa sad doma potraga na glancere.
magnus Posted - 22/08/2015 : 13:18:51
Tek danas ovaj strip stigao u Maribor. Ne znam, kako je u drugim gradovima u SLO.
Bojao sam se, da ce ga preskocit.
Inace izlaze dan, dva kasnije od najave za HR (kiosci), a dogadjalo se, da su dosli u SLO i prije datuma najave za HR!
Koresh Posted - 18/08/2015 : 17:25:45
Razumijem Krugera jer Bignottijev crtež sam oduvijek i sam obožavao ,ali podjednako mi je odličan, malo i bolji, Diso. Ima ona epizoda "Plaćenik", "U krugu smrti" u kojoj je Bignotti odličan, pa Gusari Amazona, Zla kob, Mambo mambo.... Bignottijev crtež ima poseban štih koji mi se jako sviđa, ali najbolje epizode ipak je crtao Diso-Crna reka, Drama u zalivu, Umreti na Kapriju, Eturski demon, Krvavi sneg. a to je samo šlag na vrhu torte. kasnije je crtež opao, ni jedan ni drugi nisu na visini u periodu SD, ali.... klasa je uvijek vječna. Diso se vratio odličnim "Matadorom", meni top priča Mister Noa, na visini najvećih klasika, a osobno meni i vjerovatno najbolji Mister No, kojega je isto radio Nolitta. Ta stara garda... njih je nemoguće nadmašiti
DzekDenijels Posted - 18/08/2015 : 13:10:14
quote:
Originally posted by sergej773

Koliko sam čitao Mr. NO-a Binjoti mi je bio uvek bolji od Disa



+1
sergej773 Posted - 18/08/2015 : 10:33:33
Koliko sam čitao Mr. NO-a Binjoti mi je bio uvek bolji od Disa
Kruger Posted - 18/08/2015 : 10:05:02
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Kruger

Eh ... eh ... dinamiku u priči daje tekstopisac, crtač se može nadodati iskazati, mada se Diso u tu kategoriju ne može pridodati ... dok Feri i Bignoti pripadaju jednoj specifičnoj vrsti crtača ...
velka ne razumijem tvoje pokušaje podcjenjivanja!!



Podcjenjivanju koga?
I molim te mi objasni kako to misliš da crtač ne utječe na dinamiku priče?




Pogrešno. Ritam i dinamiku određuje tekstopisac, crtač prema svojim sposobnostima, napr Diso nije sposoban izraziti dinamiku.
velka031 Posted - 17/08/2015 : 22:56:44
quote:
Originally posted by Kruger

Eh ... eh ... dinamiku u priči daje tekstopisac, crtač se može nadodati iskazati, mada se Diso u tu kategoriju ne može pridodati ... dok Feri i Bignoti pripadaju jednoj specifičnoj vrsti crtača ...
velka ne razumijem tvoje pokušaje podcjenjivanja!!



Podcjenjivanju koga?
I molim te mi objasni kako to misliš da crtač ne utječe na dinamiku priče?
Kruger Posted - 17/08/2015 : 09:10:33
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

@ Kruger
To se više puta napomenulo i to stoji, ali u epizodama koje nisu bile toliko 'urbane' Ferri bi sa svojom atmosferom odradio pravi posao, dakle Mr.No 'ekspedicije/potrage' kroz prašumu i sl.
Naravno da Ferri nije bio posvećen pilotu kad je držao na leđima drugi serijal.



Ma, ja se slažem s tobom, šteta što Feri nije nacrtao više epizoda Mister Noa.
Darkwood Monty Posted - 17/08/2015 : 09:06:01
@ Kruger
To se više puta napomenulo i to stoji, ali u epizodama koje nisu bile toliko 'urbane' Ferri bi sa svojom atmosferom odradio pravi posao, dakle Mr.No 'ekspedicije/potrage' kroz prašumu i sl.
Naravno da Ferri nije bio posvećen pilotu kad je držao na leđima drugi serijal.
Poli Posted - 17/08/2015 : 09:04:42

ljudi, pogledajte naziv ovoga topica u kojega pisete i onda preidite ovamo

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32187&whichpage=81


(meni pak Bignottijevi pistolji i auti izgledaju ko neke igracke, a auti su mu ko iz Mickey Mousea)


Kruger Posted - 17/08/2015 : 08:21:16
Darkwood Monty

Ne znam na što konkretno misliš ali crtao je Mister Noa s opasačem iz doba westerna, nacrtao je automobile iz doba nastanka Mister Noa to jest 70-ih godina što ne odgovara vremenu u kojem se zbiva radnja Mister Noa.
Darkwood Monty Posted - 17/08/2015 : 07:56:21
Crtež Bignotti-Diso, glasam za Bignottija.
Naslovnice Ferri-Diso, glasam za Ferrija.

Što se tiče Ferrija na Mr.Nou, a u čemu točno se to Ferri 'nije snašao'?! Ferri je crtao prvu epizodu i prve desetke naslovnica da pokaže ekipi kako je Nolitta zamislio pilota, a da nije bio skroz posvećen Zagoru siguran sam da bi sa Nolittom odradio hrpu legendarnih epizoda o pilotu i ko bi danas uopće spominjao Disa i ostale.
Kruger Posted - 17/08/2015 : 01:25:08
Bez ljutnje ti mnogo pričaš ali ne govoriš bitno.
IGMAN2 Posted - 17/08/2015 : 00:59:07
Ferri se nije baš snašao na MrNou, i kao pametan čovjek, vratio se je onome što mu daleko više leži. Bignotti to ne uviđa već nastavlja crtati MrNoa kopirajući Ferrijev stil. Trebalo mu je vremena da se oslobodi tog Ferrijevog pogleda i tada se okreće Disu.
Što i nije za zamjeriti, jer, prirodno, nećeš valjda kopirati lošije crtače od sebe.

Nemam ništa protiv Bignottijevog crteža samog za sebe, ili da se ga uspoređuje s nekim drugim crtačima MrNoa... ali sa Disom...
U redu je hvaliti npr. Fiat, ali ne može se ga uspoređivati i govoriti da je bolji i dinamičniji od Mercedesa.
Bignotijeva linija je grublja... zapinje, a i još više si umanjuje dinamičnost s masu nepotrebnih crtica, dok Disova linija teče i pleše. Diso ima nevjerovatan osjećaj za dinamiku i njegov crtež pleše i živi sam od sebe. I kad nacrta potpuno nepokretnu osobu, taj crtež nije nepokretan.
Pridružujem se, stoga, Nelleskyevoj sumnji da se Kruger sigurno šali :) Jer sasvim je u redu poštovati i voljeti Bignottijec crtež i stil... ali ne može se osporavati očigledno, tj. Disovu tečnu liniju. Liniju koja živi.
Može se probati o bijelom govorit kao o crnom, ali ne ide.
Svaka čast Bignottiu i apsoluitno mogu razumjeti da nekome baš leži njegov crtež, ali jedan je Diso!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000