forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 30/08/2007 : 10:33:51
Što bi mi željeli u idućoj Libellus turi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
njofra32 Posted - 17/06/2018 : 21:01:40
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by njofra32

Kad će drugi integral rimskih orlova?
Čekamo i čekamo i čekamo i čekamo.........

I čekat ćemo dok god ne izađe poslijednji, 6-i tom u FR pa da serijal bude gotov.

https://www.bedetheque.com/serie-16560-BD-Aigles-de-Rome.html

Ili ako ti se neda čekat, uzmeš tom 4 i 5 od Makonda

Ah, nisam znao da 6-i tom još nije ni dovršen.
Nije mi se dalo čekati ni prije godinu dana pa sam nabavio od Makonda 4 i 5 tom. I to ih masno platio baš vamo na aukcijama. I nisam požalio. Ali nije to to.
Nije to to dok se ne spoje dva integrala, mada, svaka čast i Makondu.
A i hvala ti na informacijama ae
DiSkAcH Posted - 17/06/2018 : 20:20:25
quote:
Originally posted by njofra32

I čekat ćemo dok god ne izađe poslijednji, 6-i tom u FR pa da serijal bude gotov.

https://www.bedetheque.com/serie-16560-BD-Aigles-de-Rome.html

Ili ako ti se neda čekat, uzmeš tom 4 i 5 od Makonda
njofra32 Posted - 17/06/2018 : 20:15:19
Peyo Posted - 29/05/2018 : 23:04:49

Dvotomna priča u kojoj se kroz razgovor generala Sama Houstona i Louisa Rosea prepričavaju zadnji dani obrane nekadašnje katoličke misije Alamo.

Naglasak se stavlja na Houstonovo spletkarenje koje se sastoji u tome da političke suparnike (prije svega Williama Travisa, a zatim i Davy Crocketta) nastoji ukloniti šaljući ih u bezizglednu obranu misije Alamo.

Prema stripu Houston ne šalje potrebnu pomoć Alamu, kako bi kroz njegovo žrtvovanje (ring a bell?) kroz kasnije osvetničke borbe postigao njegovo otcjepljenje i osamostaljenje, odnosno pripajanje Americi, te postao predsjednikom Teksasa.

U tom naumu mu značajno pomaže Louis Rose, a u stripu je njegova uloga prikazana uz značajnu umjetničku slobodu.

Ako nekoga zanima više o Louisu Roseu:

http://allthingssabine.com/the-man-who-survived-the-alamo-i-came-to-america-to-live-not-to-die-moses-rose-is-buried-in-logansport-louisiana/

Što se tiče samog stripa meni je crtež vrlo kvalitetan, a na moje iznenađenje čak mi je Pezzi i nešto bolji od vrlo dobrog Perovića koji je odradio drugi album i posljednju četvrtinu prvog albuma.

Što se tiče samog scenarija koji uz znatnu umjetničku slobodu u prikazivanju događaja (za koje je ionako vrlo teško reći što je zapravo bilo, a što je legenda) ima dosta dobrih dijelova, spomenuo bih Jamesa "Jima" Bowieja koji je prikazan kao preprodavač krijumčarenih robova uz dosta drugih mana, a koji zbog hrabrog držanja u obrani misije ulazi u legendu.

Što se tiče same akcije strip je ima dovoljno i pored spomenutih intriga.

Po meni solidan strip vrijedan čitanja.
Tonka24 Posted - 23/05/2018 : 23:57:43
Tri knjige u ovoj turi.
Naravno sve bonelli.
Nekako za ozbiljnije čitanje uzmem knjigu, kad baš želim da se opustim strip iako nema tu neke generalnog pravila.
El Morisco Posted - 20/05/2018 : 22:12:32
quote:
Originally posted by split85

Mislim se, ali u 90% slučajeva ove ocjene francuza su mi se pokazale ispravnima.

Hvala ti! Kako sam i mislio, puno brbljanja i trkeljanja, a više akcije ima u tv-noveli Čista ljubav
supermark Posted - 20/05/2018 : 21:22:59
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Šteta za Dragonera...
Iako, pozdravljam ostalo.

Previše Bonellija, premalo ostaloga...
markotamara Posted - 20/05/2018 : 19:29:32
malo mi ovaj lik iz Alama baca na Nick Raidera
Hercule Poirot Posted - 20/05/2018 : 19:16:56
Šteta za Dragonera...
Iako, pozdravljam ostalo.
going going Posted - 20/05/2018 : 18:36:10
quote:

Mislim se, ali u 90% slučajeva ove ocjene francuza su mi se pokazale ispravnima.

3,6
znaci standardni osrednji BD. Mada mi je tematika vrlo privlacna.
risbozg Posted - 20/05/2018 : 18:36:06
quote:

3,6/5...znaći tak-tak
split85 Posted - 20/05/2018 : 18:28:58
Mr. Bushido Posted - 20/05/2018 : 17:53:57
quote:
Originally posted by going going

Alamo deluje vrlo interesantno! Moglo bi ovo da se nabavi kada stigne u Srbiju pod uslovom da ne bude bezobrazno skupo i da se ne rasproda odmah. Ima li neki preview da se pogleda crtez?

https://www.bdgest.com/preview-866-BD-alamo-la-premiere-ligne.html?_ga=2.187231464.1767394890.1526824985-793208894.1514210403
going going Posted - 20/05/2018 : 17:30:21
Alamo deluje vrlo interesantno! Moglo bi ovo da se nabavi kada stigne u Srbiju pod uslovom da ne bude bezobrazno skupo i da se ne rasproda odmah. Ima li neki preview da se pogleda crtez?

Nego napravljena je greska u najavi za Zagor kolor knjigu #56. Epizodu Tropski korpus i Žuta groznica scenaristicki ne potpisuje Castelli vec Guido Nolitta.
vice Posted - 20/05/2018 : 17:23:50

Al inače, šteta šta Dragonero nije upa za Mafest, baš zbog Viettija. :/
76 Posted - 20/05/2018 : 17:20:31
Koliko me povlače za rukav, izgleda da nisu vidjeli da sam odustao i uzeo samo 125.000, a ne 500.000...
vice Posted - 20/05/2018 : 17:18:40
quote:
Originally posted by 76

Iz ove ture uzimam 7 od 8 izdanja za ravno 1000kn.

Jel ostalo šta od Šifre?
76 Posted - 20/05/2018 : 17:16:57
Iz ove ture uzimam 7 od 8 izdanja za ravno 1000kn.
supermark Posted - 20/05/2018 : 17:16:18
Jel čitao tko ovaj Alamo?
Ovako na prvu me ne privlači
Garfield_Mo Posted - 20/05/2018 : 16:23:14
Za ovogodišnji, 11. MaFest po redu koji će se u Makarskoj održati sljedeći tjedan, od 24. do 27.5., pripremili smo novu turu u kojoj će biti osam izdanja, a prvo od njih nosi naslov “BRASÍLIA” i riječ je o 91. knjizi našega najdražeg pilota - Mister Noa!

Scenarij ove pustolovine na 116 stranica potpisuje Luigi Mignacco, crtež Marco Bianchini, a u Italiji je izvorno objavljena tijekom kolovoza i rujna 1994. godine u brojevima 207 i 208 redovnog serijala.

Cijena “Brasílije” tijekom prva dva mjeseca bit će 120 kuna, a potom će iznositi regularnih 150 kn.

Bacite pogled:

[url=https://imgbb.com/][/url]

Drugo izdanje koje će izaći za ovogodišnji MaFest (24.-27.5.) je 97. knjiga Martina Mystèrea koja nosi naslov “ZABORAVLJENA KNJIŽNICA”, a autori su Giuseppe Pederiali (scenarij) i Luigi Siniscalchi (crtež).

Ova epizoda izvorno je u Italiji objavljena u ožujku 1994. godine kao broj 144 redovnog serijala, standardna cijena će joj biti 150 HRK, a ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznosit će 120 kuna.

Evo kako izgleda MM 97:

90. knjiga Texa Willera treće je izdanje (od ukupno osam) iz ove naše nove ture koja za nekoliko dana izlazi van, a naslov joj je - “ŠPANJOLSKA KOPČA”.

Scenarij ove pustolovine na 114 stranica koja je izvorno u Italiji objavljena u veljači 1991. godine (originalni broj 364) potpisuje Gianluigi Bonelli, crtež je djelo Guglielma Letterija, a riječ je o još jednoj epizodi koja nikad nije bila objavljena na ovim prostorima

Redovna cijena Texa 90 bit će 150 kuna, a ona posebna, tijekom prva dva mjeseca, iznosit će 120 kn.

Bacite oko:

Nakon 90., odmah slijedi i 91. knjiga Texa Willera pod naslovom “MJEŠANAC”, a izvorni brojevi u kojima je bila objavljena u Italiji su 621 i 622 (srpanj i kolovoz 2012. godine).

Pasquale Ruju autor je scenarija, veliki Alfonso Font potpisuje crtež, a regularna cijena ove priče na 220+ stranica bit će 185 kuna dok će ona posebna, tijekom prva dva mjeseca, iznositi 148 kn.

Bacite pogled:

Kolorni Texone broj 11 peto je naše izdanje u ovoj turi koja će premijerno u prodaji biti na MaFestu, a autori koji potpisuju epizodu pod naslovom “Posljednja granica” su Claudio Nizzi i naš legendarni majstor Goran Parlov!

Ova priča u Italiji izvorno je objavljena u srpnju 1997. godine, a kao što je to i uobičajeno, cijena i ovoga našeg Texonea tijekom prva dva mjeseca bit će promotivnih 196 kuna te potom standardnih 245 HRK.

Evo kako izgleda naša “Posljednja granica”:

Šesta od osam knjiga koliko će ih biti u ovoj našoj novoj turi nosi naslov “Tropski korpus” i riječ je o 56. Zagorovoj knjizi, a epizode koje vas čekaju u njoj su:

Bez predaha (Nolitta / Donatelli)
Tropski korpus (Castelli / Donatelli)
Žuta groznica (Castelli / Donatelli & Gamba)

Naravno, radi se o originalnim brojevima 154, 155 i 156 koji su u Italiji izvorno objavljeni u razdoblju između svibnja i srpnja 1978. godine.

Kao što je već i uobičajeno, cijena Zagorove knjige broj 56 tijekom prva dva mjeseca iznosit će 156 kuna, a potom ćete je moći kupiti za standardnih 195 kn.

Bacite pogled:

Predzadnje izdanje u ovoj našoj novoj turi koja će biti u prodaji na ovogodišnjem MaFestu drugi je integral Thorgalove mladosti!

Inače, riječ je o serijalu koji je svoju premijeru u Francuskoj imao u veljači 2013., a u našemu drugom integralu očekuju vas albumi 3 i 4 koji su izvorno objavljeni u travnju 2015. i istom mjesecu 2016. godine. Naslovi su:

1. Runa
2. Berserkeri

I ova dva albuma “Thorgalove mladosti” autorski potpisuju Yann (scenarij) i Roman Surzhenko (crtež), a naslovnice je ponovno naslikao glavom i bradom legendarni Grzegorz Rosiński.

Na kraju još samo informacija da će redovna cijena i ovoga drugog integrala biti 185 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 148 kuna.

Bacite pogled:

Zadnje izdanje u ovoj našoj novoj turi koja će biti u prodaji na ovogodišnjem MaFestu je ujedno i premijera, a riječ je o integralu pod naslovom “Alamo” koji scenaristički potpisuje Dobbs, a crtački Fabio Pezzi (33 stranice prvog albuma) & Darko Perović (13 stranica prvog albuma + cijeli drugi).

Naravno, radi se o diptihu sa zaokruženom pričom koja je u Francuskoj objavljena u albumima “Na prvoj crti” (travanj 2011.) i “Crvena zora” (lipanj 2012.), a kolor je potpisao Simon Quemener.

Naslovnice originalnih albuma nacrtao je Gérald Parel, a za prekrasnu, ekskluzivnu naslovnicu za naše izdanje zaslužan je fenomenalni Darko Perović!

Što se same priče tiče, u njoj je više riječ o političkim intrigama i spletkama nego o klasičnom prepričavanju događaja koji su se zbili u Alamu, a u sve to moći ćete se i sami uvjeriti na ovogodišnjem MaFestu kada se album nađe u prodaji.

Na kraju još samo informacija da će redovna cijena “Alama” biti 185 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 148 kuna.

Bacite pogled:
DODSFERD Posted - 20/05/2018 : 16:05:09
Ali je zato tu neko drugo iznanađenje kao ovaj Alamo.
King Warrior Posted - 20/05/2018 : 15:29:18
Nema Dragonera?
ZoranC Posted - 20/05/2018 : 15:03:23
Najavljena MaFest tura LL. Pilot i Zagor za mene, Tex i ostalo za vas.
Tonka24 Posted - 13/05/2018 : 23:40:58
Ma ja isto imam nekoga tko uzima za mene...
DODSFERD Posted - 13/05/2018 : 22:56:02
Ma nije nestala, ja ću je bez problema kupiti idući tjedan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000