forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jacopo Rauch - presek (Zagor)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sergej773 Posted - 12/09/2015 : 09:15:41
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
2. Da li je opravdao titulu talenta?
3. Šta su mu scenarističke mane, a šta vrline?
4. Da li treba da piše više ili pak manje?
5. Da li je dorastao tome da piše bitne priče i vraća legendarne neprijatelje?

I, naposletku kojom biste ocenom ocenili ceo njegov dosadašnji scenaristički opus na Zagorovom serijalu?

Glasanje traje do 19. septembra, odnosno nedelju dana.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mpavin Posted - 20/09/2015 : 11:03:17
Poll Question:
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
2. Da li je opravdao titulu talenta?
3. Šta su mu scenarističke mane, a šta vrline?
4. Da li treba da piše više ili pak manje?
5. Da li je dorastao tome da piše bitne priče i vraća legendarne neprijatelje?

1. Uglavnom piše prosječne pričice koje služe samo za popunjavanje. U prosjeku od 10 napisanih 2 mu budu ispodprojsečne, ove ostale za zaborav.
2. Ne i tko zna kad će. I ne znam tko mu ju je uopće dodijelio.
3. Neambiciozne priče - koristi uvik sličan obrazac, a vrlina mu je dobar scenarij.
4. Svejedno mi je, ionako Zagor i nema hrpu scenarista. Ako bi njegovo pisanje više priča značilo manje Mignacca i ostalih bisera onda da.
5. Nije. Zasrao je povratak Ylenije, pretvorio je u priču o krijumčarima i banalizirao njezin lik. Možda mu dati još jednu šansu sa nekim manje bitnim likom.
King Warrior Posted - 20/09/2015 : 10:32:55
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
- Kao sto su i mnogi drugi napisali: vjeciti talenat.

2. Da li je opravdao titulu talenta?
- Jeste...vjecitog. Tu i tamo zna bas pozitivno da iznenadi, npr. epizoda Grad ludila je odlicna.

3. Šta su mu scenarističke mane, a šta vrline?
- On obavlja svoj posao zanatski. Niti ima nekih posebnih mana, niti vrlina.

4. Da li treba da piše više ili pak manje?
- Tacno onoliko koliko i pise. Neka popunjava prazan prostor, neko mora i to da radi.

5. Da li je dorastao tome da piše bitne priče i vraća legendarne neprijatelje?
- Ma kakvi.

I, naposletku kojom biste ocenom ocenili ceo njegov dosadašnji scenaristički opus na Zagorovom serijalu?
- Danas Sunce sija, fin je dan. Neka bude 6.
going going Posted - 14/09/2015 : 22:32:16
Veciti talenat. Ali bukvalno veciti. Covek je u staffu koliko? 15ak godina i do sada je ponudio samo 2 vrlo dobre price a to su Zlato brace Ward i Kuca na hridinama. Sve ostalo sto je napisao se dosta brzo zaboravi u utopi u jednolicnost. Ileniju je lepo zapoceo ali ju je ugusio sa predugackim i nepotrebnim dijalozima, tu je bio gori od Bureta.

Videcemo sta je uradio sa 600. brojem i sa povratkom Rakosija. To su mu poslednje sanse.

Ocena 5.
nagor Posted - 14/09/2015 : 21:44:30
Ah, Rauch... uz njegovo ime se već desetak godina veže taj epitet "talent". Nije me još u to uvjerio. Imao je priliku kod posljednje Ylenije, ali nije se proslavio. Započne dobro, ali završi nekako previše ziheraški. Fora mi je to što stvara "vizualne scenarije". Možda će konačno pogoditi sa novim Rakosijem.
velka031 Posted - 14/09/2015 : 21:26:39
quote:
Originally posted by Gru

Još je prerano za Rauchov presjek karijere na Zagoru.



Točno.
Dwayne_Looney Posted - 14/09/2015 : 10:28:38
Opa, cetiri keca za Raucha.
Gru Posted - 13/09/2015 : 23:28:08
Još je prerano za Rauchov presjek karijere na Zagoru.
ike666 Posted - 13/09/2015 : 18:50:34
Ništa koristi za Zagora od njega, ispodprosječan scenarista. Na stranu nedostatak ideja, ali čak nije niti dobar zanatlija.
Poncho Posted - 13/09/2015 : 18:40:31
Nollita je davnih dana utemeljio Zagora kao junaka za sve žanrove. Što bi Zagor odjednom trebao postati mekušac koji se boji izvanzemaljaca il čudovista iz fantasy svijeta?

Odakle uopće ta ideja da je Zagor iskljucivo western? To nije bio ni 60-i neke.
tinton Posted - 13/09/2015 : 18:22:57
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.


Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične...


Bome jesu.
Willer Posted - 13/09/2015 : 16:34:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične... a još da ne napominjem da su mi sve ove navedene katastrofa jer to za mene nije Zagor.



Pa Rakosi, Kandrax i Akronijanci su Nolittini likovi, koji su udarili temelje ovome novom. A kao da je i danas svaka epizoda SF/fantasy. Takve su epizode i dandanas manjina.
DODSFERD Posted - 13/09/2015 : 16:26:54
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.


Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične... a još da ne napominjem da su mi sve ove navedene katastrofa jer to za mene nije Zagor.
PaoloRivera Posted - 13/09/2015 : 16:21:42
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.


Da, samo što je Zagor osmišljen kao strip svih žanrova, potpuno neograničen.


To je već samo u sebi dosta kontradiktorno
tinton Posted - 13/09/2015 : 16:10:19
quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.


Da, samo što je Zagor osmišljen kao strip svih žanrova, potpuno neograničen.
Koresh Posted - 13/09/2015 : 15:16:50
kad imamo epizodu sa ludim propovijednikom i dječakom sa posebnim sposobnostima u dvije epizode, to sliči na bijednu, izlizanu temu i jeftinu priču iz Bonelli kuće. ali ono što je izašlo iz ove teme-to je jedan od najboljih Zagora, meni uopće, a nekima vidim u posljednjih par godina. Dojam nakon čitanja bio je kao rijetko kad, šteta je što neki to nisu doživjeli ali vidim da ima onih koji jesu. onaj dojam... to djeli loše od dobrih priča. Tko kaže da je ovo bijeda-ne smeta mi, žao mi je čitaoca koji tako misli, jer je priča vrhunska. ja je obožavam, i odskače od svega viđenoga u Zagoru, pogotovo prvi puta kada ju se čita.
Zoroasterixx Posted - 13/09/2015 : 15:06:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.
DODSFERD Posted - 13/09/2015 : 15:04:39
Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.
tinton Posted - 13/09/2015 : 14:33:38
Ti očito ne razumiješ da kvaliteta pojedine epizode ne ovisi o žanru.
DODSFERD Posted - 13/09/2015 : 12:37:58
Naravno da se ljudima sviđaju te epizode kada nema SF/fantasy pizdarija u njima.
tinton Posted - 13/09/2015 : 12:09:58
Meni taj Grad ludila izleda bijedno i bez ikakve usporedbe.
Nikako ne shvaćam fascinaciju njime (isto važi za sve epizode novijeg Lu perioda koje je masa odobrila - Pun mjesec, U potrazi za Zagorom, Okrutni Hawak...).
VALTER Posted - 13/09/2015 : 11:37:32
Taj 'Grad ludila' bijedno izgleda u usporedbi s Manfredijem 'Vratima pakla' (MV) koji obrađuje istu temu.
velka031 Posted - 13/09/2015 : 11:22:55
7 za Raucha, čovjek definitivno ima potencijala, što je pokazao briljantnom "Grad ludila" koji me je oduševio kao rijetko koji Zagor u zadnjih 15 godina. Svi njegovi ostali radovi ipak me nisu "dirnuli".
Ipak, ne bih mu dao vraćanje starih neprijatelja, ne još.
Dwayne_Looney Posted - 13/09/2015 : 00:07:52
Osjeti se zamor materijala na ovoj temi. Presjeci su ok ideja ali ocito treba dozirati.

Dao sam Rauchu 6, nit smrdi nit mirise. Nemam recimo nijednu njegovu epizodu u top 20, treba kao olakotnu okolnost uzeti da je dosao relativno kasno, kad se broj ideja smanjio i tesko je biti inovativan. Onako, osrednji je
tinton Posted - 12/09/2015 : 21:48:14
Grad ludila koji svi spominju je potpuno prosječna priča. Čak i ispod toga.
Guthrumov povratak nisam čitao, ali je Vampirica Ylenia stvarno dobar uradak. Vrlo dobar čak. A tu pomaže i izvanredan Della Monicin crtež.
WOLF-HUNTER Posted - 12/09/2015 : 17:09:31
Rauch mi je jedan od najdrazih scenarista na Zagoru jer on naspram Bureta i Bosellija prima manju paznju sto mi se dopada jer kasnije ne izbacuje previse ocekivane price. Najvise mi se dopada kod njega sto kada je on u pitanju mnogi ne uvelicavaju njegove epizode kao kod Bureta, jer makar imam osjecaj da ce epizoda da bude ok a ne kao kod Bureta gdje se nafali epizoda a kasnije poslije citanja shvatis koliko je imala potencijala a tako losa ispala. Mada mislim da svoju titulu kao talenat jos nije opravdao, prvenstveno zbog obicnog manjka kvaliteta i istog opadanja mada mi se svidja njegov pristup stripu - akcija i prica su uvijek na istoj razini. Mana mu je medutim to sto zna da se uzdigne sa pretjeranim pisanjem pa kasnije zabrlja, mada je vrlina to sto je bolji u prosjecnim epizodama nego na visim kao sto je bio slucaj kod nove Varge. Meni se epizoda licno dopala mada je mogla da bude bolja. Problem je sto mu daju da pise price sa starim likovima sto mu i ne ide bas uvijek od ruke, njemu je najbolje da pise samo navije likove. Trebao bi da pise manje zbog kvalitete, tako da je bolje da ga manje vidjamo u serijalu, jer ga Bure ionako drzi vec. Kao sto sam vec rekao - neka radi na novijim likovima jer je tu jako dobar, mada za sada ocekujem mnogo od novog Rakosija. Sve u svemu - slaba 8, ali valjda ce da dobije i on svoj vrhunac.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000