forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 crteži strip fanova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Nobody Posted - 26/03/2009 : 19:28:17
evo, otvoriču topic, u koji možete, da stavljate
svoje ,,mojstrovine,,
svako ima nekog omiljenog junaka, a znam da ga je
svaki od nas več probao i nacrtati
stavljajte što više slika, da možemo dodati i po koju
kritiku ....

quote:
Originally posted by Nobody

kad smo več kod crteža Zagora, da stavim jednu
od mog prijatelja (čb i color verzija):

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 31/05/2018 : 13:18:02
Kupio sam onu malu glupu olovku za telefon (sa širokim poluloptastim vrhom) da malo spoznam osećaj digitalnog crtanja
Crtanje je sa njom definitivno bezveze
Ali je kolor daleko lakši ovo sam dobio za nekih 30-ak minuta rada (na racunaru sa misem bi mi trebalo bar 2 sata)

mogorovic Posted - 10/02/2018 : 22:50:45
Ja imam takav kip, ustvari kipić, austrougarskog cara Franje Josipa. Također star 100-injak godina.
borislav Posted - 10/02/2018 : 00:31:37
Šta sve ljudi iz prošlosti nadju. Ja sam nedugo našao doprsni kip klint Istvuda iz gline, star preko 100 godina.
PijaniPatak Posted - 09/02/2018 : 13:56:42
Normalno. Mora sve biti na nivou i u aranžmanu, pa makar i kroz austrougarske foto-editore

P.s. sad me spopalo da crtam jednookog Thora klincu zemljaka saputnika. Biće mi veselo u busu do BL
mogorovic Posted - 09/02/2018 : 13:37:01
Je li ti ovaj papir iz Austrougarske?
PijaniPatak Posted - 09/02/2018 : 13:33:52
Čekajući liniju Graz-Banja Luka na autobuskoj, brza švrlja nakon google pregledavanja traperskih košulja (Ferrijeva i ostale "zvanične" verzije Zagorove visoke čvrste kragne su mi crtački malo išle na ganglije)

PijaniPatak Posted - 04/10/2017 : 12:57:11
PijaniPatak Posted - 09/09/2017 : 03:24:46
Hvala, ddeki
ddeki Posted - 07/09/2017 : 20:51:01
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Odlican!
PijaniPatak Posted - 07/09/2017 : 14:43:48
PijaniPatak Posted - 31/08/2017 : 20:30:12
quote:
Originally posted by Beva

quote:

15-minutna, na sitnom bloku

Indijanski cirkus u Boccijevom stilu?

Yup, malo sam se igrao :)
Beva Posted - 31/08/2017 : 10:14:05
quote:

Indijanski cirkus u Boccijevom stilu?

PijaniPatak Posted - 30/08/2017 : 23:44:09

Zox Posted - 29/08/2017 : 16:40:49
3d.sk je korisna bas za ono sto tebe muci, kako drzati konstantu fizionomije iz razlicitih uglova. uzmi jednog modela i iscrtaj ga iz svih uglova, a zatim drugog, pa ces poceti shvatati kako se odredjena crta fizionomije pretace iz anfasa u profil, kako se takav i takav nos hvata iz raznih uglova itd. ja kad pravim model sheet nekog lika (koji ce mi poslije pomoci da se snadjem na gotovim tablama) uvijek pogledam ima li ko slican na tom sajtu. uostalom, nije cudo sto svi bonelli likovi lice na nekog glumca, jer onda crtac moze uzeti film, pauzirati ga i skontati ugao.
culture vulture Posted - 28/08/2017 : 23:13:13
Ne otpisuj to tako olako - nema lekcija iz anatomije do crtanja prema zivom modelu.
doom Posted - 28/08/2017 : 22:52:10
Ovo bi mi vise moglo koristiti u 3d modeliranju kod pripreme vizualnih efekata. Ipak rijetko da ce se kad bas ljudi obradjivati, ali ipak korisno da pokrije bazu.
culture vulture Posted - 28/08/2017 : 22:40:10
Evo jedne korisne stranice: https://www.3d.sk/
doom Posted - 28/08/2017 : 20:31:26
Sve ok drug.

Jasno, znam da ne moze bez skica, ali problema ima vec i tu. Lako mi je raditi za npr jednu ilustraciju ili random crtez, ali cim se to malo protegne na nekoliko skica jednog karaktera, odmah nastaju problemi i zivciranja. Zato i uvijek pitam ljude jel bolje da ucim iz nekih knjiga prvo anatomiju i pokrete ili da budem samouk. A odgovora nikad nema.
doom Posted - 28/08/2017 : 19:57:57
quote:
Originally posted by Vlladimir

@Doom,
što ne uzmeš da vežabš na radovima Serđa Zanibonija? imaš te neke linije koje vode u pravcu takvog pristupa, ako bi malo vežbao i razradio potez, moglo bi tu svašta zanimljivo da se izvuče. :D

Jednostavno mi se ne svidja taj stil. Opcenito gledajuci, cijela ta talijanska skola mi je sve manje privlacna sto je pomalo ironicno jer nikad prije nebi ni pomislio da bih crtao bilo sto drugo van neke bonelli domene. Jer svi ti pokusaji naginjanja ka tom nekakvom realisticnom stilu mi polaku idu preko glave. Bonelli ima tu par nekih pojedinaca koji su meni stvarno dobri pa jedino od njih bi i htio preuzeti poneku liniju.
Ali velika vecina njih mi je toliko neinspirativna i sterilna. Zaniboni je objektivno odlican autor, ali me niti malo ne interesira. Npr kad pogledam taj texov staff, jedno 80% crtaca mi je negledljivo mada su to sve afirmirani autori koji znaju svoj posao. Ali sta cu kad mi jednostavno ne pasu niti zelim ista kopirati od njih.
Npr villa je danas dobar autor, ali kad pogledam njegove pocetke pod palicom bignottija, vjerovatno nikad ne bih vise ni bacio oko na njega. Ali villa je toliko uspio razviti taj svoj realisticni stil da izgleda kako treba. Tako da ima tu par imena od kojih bi volio skinuti koju pozu, ali velika vecina njih mi je nezanimljiva.
Evo sada radim na jednom stripu od nekih dvadesetak strana. Radi se o ugasenom serijalu poznatih talijanskih autora (da sad ne otkrivam) pa nadam se da cu izdrzati do kraja i da ce to liciti na nesto.

No, ono sto mene najvise nervira je nedoslijednost. Kada se uhvatim raditi nekog lika nikako nemogu pogoditi uvijek kako spada lica lika iz razlicitih kuteva, a od krupnim i sitnim kadrovima bolje da ne pricam. Zbog toga uglavnom odustajem od daljnjeg rada i cekam nalet nove inspiracije sto obicno traje tjednima.
culture vulture Posted - 28/08/2017 : 17:26:39
@doom: uho treba se treba naci negdje izmedju donje linije nosa i obrva.
doom Posted - 23/08/2017 : 14:24:03
doom Posted - 14/08/2017 : 18:08:13
doom Posted - 26/06/2017 : 19:07:40
nesto random tabli..

tkosta74 Posted - 08/11/2015 : 15:54:38
"not on my watch!" A3, ulje.

Bachy Posted - 31/10/2015 : 14:09:43
Onda mi je žena rekla: "Sad je dosta!" i kupila mi platno, pa sam i njega za početak pošarao olovkom:

Sad čekam trenutak inspiracije da i platno obojam!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000