forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 46 - Sedam života kopca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/10/2015 : 18:30:09


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-46-sedam-zivota-kopca/346/

Ciklus Sedam života kopca jedan je od najupečatljivijih pothvata francuskog stripa, istinska «Ljudska komedija» smještena u stoljeće Henrika IV. i Luja XIII. Strip pripovijeda neobičnu sudbinu Ariane de Troïl, odvažne mlade žene čiji se život isprepleće sa životom legendarnog maskiranog pravednika, Kopca... U maniri Alexandrea Dumasa, Cothias raspliće konce tragedije u kojoj se susreću povijesne ličnosti i fikcionalni likovi iz njegove bogate mašte, dok Juillard potpisuje crtež koji odiše elegancijom i ljepotom. Ovo nezaobilazno romaneskno remek-djelo od svog prvog pojavljivanja s razlogom je postalo jedno od najznačajnijih klasika stripa.

Kolorka 46 • Sedam života kopca • 360 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Patrick Cothias • Crtež André Juillard • Prijevod Ursula Burger Oesch • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 300 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kerempir Posted - 31/08/2023 : 14:25:31
A ništa onda. Morat ću se nekako dokopati i tog stripa
Tonto Posted - 30/08/2023 : 19:49:21
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Kerempir


Ne sviđa mi se kraj, ne jer je loš već jer volim sretniji završetke.



Odi čitaj Pero na vjetru, odmah će ti biti bolji.



+1
Shaner Posted - 30/08/2023 : 15:54:26
quote:
Originally posted by Kerempir


Ne sviđa mi se kraj, ne jer je loš već jer volim sretniji završetke.



Odi čitaj Pero na vjetru, odmah će ti biti bolji.

Kerempir Posted - 30/08/2023 : 12:34:07
Ovaj strip mi je stalno bio van obzira usprkos hvalama ali evo konačno i ha pročitao.

Iako ni nakon procitanog ne smatram strip remek djelom, ipak je to dobar i povijesni strip bogat likovima i njihovim isprepletenim sudbinama. Radnja lijepo teče i što jest, jest, svih sedam albuma u ovom integralu je čvrsto povezano radnjom.

Vidi se da je crtež iz nekih minulih vremena ali dao mi je nostalgičan ton i vrlo je detaljan, jedino što sam neke likove teže raspoznavao.

Ne sviđa mi se kraj, ne jer je loš već jer volim sretniji završetke.

Razočaran sam u dijelu o sudbinama sedam kobaca, od početka mi je dalo naslutiti da se pripremaju iznimni i sudbinski važni pojedinci a sve se svelo na završni obračun oca i kćeri.

going going Posted - 07/11/2021 : 17:21:13
Procitao i ja Sedam zivota kopca ili kako je ranije preveden/nazvan u Stripoteci Žig sudbine! Bas mi se svidja taj naziv.

Ovo je stvarno odlican strip, kraj je perfektan (pa me zato pomalo nervira kada sam procitao sta se desava u nastavku, nema potrebe za tim kobac je savrseno zaokruzena celina bez potrebe za daljim objasnjenjem i nastavcima, jedino bih voleo da vidim avanture Kondora u Severnoj americi, to bi mi bilo interesantno), ali moram da priznam da me crtez nije odusevio deluje mi dosta sterilno i uvosteno, a i na momente je jako tesko razlikovati muske likove s bradama, kralj Anri i jedan od njegovih savetnika su bukvalno identicni. Takodje nisam se nesto previse emotivno vezao za likove, tako da me strip nije pukao emotivno i odusevio kao neki drugi klasici ili noviji naslovi iz kuhinje BDa koji su me potpuno oduvali. Ali to ne umanjuje da je ovo zaista perfektno vodjen serijal koji se cita u jednom dahu (procitao sam ga za dve noci) koji je vredan citanja i reci hvale.

Moja ocena bi bila 8,5/10

Nabavio sam izdanje Carobne knjige i stvarno sam prezadovoljan i prevodom i stampom i povezom (Rotografika) a najvise dizajnom, stvarno lepo izgledaju ovi albumi iz edicije Stari Kontinetn kad se stave na policu! Nadam se da ce nam CK doneti jos ovakvih dobrih zaokruzenih naslova iz BDa pored dugorocnih BD serijala koje rade (Bluberi, Komanca, Talicni Tom...). Ne znam da li ima potrebe za objavljivanjem nastavaka, meni je ovo odlicno leglo sa ovakvim zavrsetkom i mislim da bi neki nastavci samo pokvarili utisak.
AleksandarN Posted - 18/05/2021 : 13:54:50
I Kobac je konacno dosao na red a odmah posle i Crvena Maska i Pero Na Vjetru. Jasno mi je da je Kobac kultan strip i da ga vecina gotivi ali meni nije bas seo najbolje. Ne mogu da kazem da je dosadno samo mi je prosecno. Na momente sam se mucio i nisam posustao ali ne negiram da ima dosta zanimljivih delova. Mislim da ovakva tematika bas i nije po mom ukusu pa odatle i delimicno lisavanje uzivanja u ovom delu. Crvena Maska je kao neki prosecan Bonelli strip. Moze se reci da je nepotrebno ali ne skodi procitati. Neki su rekli da je poput Kapetana Mikija kojeg nikada nisam citao ali recima da mi je Maska u rangu sa prosecnim Zagorovim pricama. Pero Na Vjetru mi je mi je dosta zanimljivije od Maske ali kao i Kobac, zanimljiv prosek. Crtez je prelep i o tome nema diskusije, sto se price tice... Probacu ponovo za koju godinu pa mozda bolje sedne.

Sve ukupno 6/10
Elderane84 Posted - 07/04/2021 : 21:17:54
quote:
Originally posted by jaspel

Meni to zvuci kao da pitas ima li smisla popit casu osrednjeg vrhunskog vina uz biftek. Ako si mozes priustit, svakako i tesko da ce ti bit zao novaca. Crvena maska je piva na klupi s frendovima. Da bar Fibra objavi ostatak menija 😁



Kuplnen odavno, nažalost ne i pročitan :)
jaspel Posted - 03/04/2021 : 07:49:19
Meni to zvuci kao da pitas ima li smisla popit casu osrednjeg vrhunskog vina uz biftek. Ako si mozes priustit, svakako i tesko da ce ti bit zao novaca. Crvena maska je piva na klupi s frendovima. Da bar Fibra objavi ostatak menija 😁
Macon Posted - 08/01/2021 : 22:21:11
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



+1. Pero je vrlo dobar strip.
Elderane84 Posted - 08/01/2021 : 22:09:25
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



Jebi ga, istrčah pred rudu s pitanjem prije nego sam pročitao kopca
Nakon čitanja kopca, pero je već naručeno, da je 20% dobar koliko kobac, ne bih sekunde razmislio... E šta ja propustih sve ove godine bavljenja stripom, skoro da sam šokiran .
naker Posted - 08/01/2021 : 22:03:40
Setite se kakav odnos Arijana ima sa počiniocem u poslednjem albumu
Mr. Bushido Posted - 08/01/2021 : 20:35:49
quote:
Originally posted by naker

@Bushido, u stvarnom životu nadam se da ne idu ali u kontekstu stripa mogu


Ne, ni u kojem kontekstu.
Tonto Posted - 08/01/2021 : 20:33:01
Moj komentar na pero... znači ne slažem se sa bevom oko crteža

quote:
Evo zgotovio i ja. Dosta lošije od kopca. Cothias dobrano podbacio... nezanimljivo i prije svega nezgrapno i isforsirano. Čak i ziheraš Juillard ostavši bez svojih aduta crtanja francuskih dvoraca ovdje izgleda manje kvalitetan, a ne mogu se oteti dojmu da je bio i manje zainteresiran. Cothias kao da je pročitao Indijansko ljeto i napisao priču koja je ni ljeto ni kobac. Kao sam strip nije to toliko loše, kao nastavak kopca nedostojan je spomena. Imam prijatelja kojem sam posudio Sedam života kopca i koji je bio oduševljen, Pero na vjetru mu neću proslijediti... nema smisla da mu kvarim dojam.
lwood Posted - 08/01/2021 : 20:16:16
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.



+1. Pero je skroz ok.
naker Posted - 08/01/2021 : 20:06:21
@Bushido, u stvarnom životu nadam se da ne idu ali u kontekstu stripa mogu
kasper Posted - 08/01/2021 : 13:59:13
trebalo bi da zaobidjes i pero, al ajde...
anto Posted - 08/01/2021 : 13:58:34
Crvenu masku zaobiđi
anto Posted - 08/01/2021 : 13:56:41
quote:
Originally posted by Elderane84

Znači, Crvena maska i Pero nisu vrijedni novaca? Vidim da skoro niko nije oduševljen...


lepo ti napisasmo Pejo i ja - Pero na vetru je sasvim lep nastavak Kopca;nema njegovu genijalnost,ali daleko od toga da je loš.Čakštaviše i dapače,jako je dobar.
Mr. Bushido Posted - 07/01/2021 : 03:51:44
quote:
Originally posted by naker

- dupe i sise na svakom ćošku u opštoj atmosferi dekadencije i razvrata zaslađenu sa jednom skroz neočekivanom scenom silovanja


Riječi "silovanje" i "zasladiti" ne mogu u istu rečenicu.
kasper Posted - 05/01/2021 : 23:01:15
quote:
Originally posted by Elderane84
Zaspamovasmo temu kopca, ali fakat je da nije zavir uvijek dovoljan ako nisi siguran je li strip za kolekcije ili cisto da se procita.



nije nije. a prevari se covek nekad naravno, to je sastavni citanja. udri sta ti je srcu drago u pocetku, a posle vidi kako ces
uzivaj u plastu, boljega tesko da ima
Elderane84 Posted - 05/01/2021 : 22:41:58
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Elderane84
a ova Peyova je i više nego jasna.



za svaki strip, sem za svetla amaloua, mozes naci pozitivan pogled/komentar koji moze da te navuce, na to sam mislio



Ma jasno, ali imam ja vas nekoliko koji su mi reper neki :)
Zaspamovasmo temu kopca, ali fakat je da nije zavir uvijek dovoljan ako nisi siguran je li strip za kolekcije ili cisto da se procita. Sinoć pročitah zavir Đina, i ništa nisam zaključio. Može se razviti u nešto što meni odgovara, a opet, može otići u vode koje me ne zanimaju :) Realno, pojma nemam šta da mislim.

@Zula, i meni se čini da će biti tako. Sve mi žao da čitam i dođem do kraja, bolje razbiti fatamorganu nekim Zagorom iz posljednjih brojeva extra edicije.
Zula Posted - 05/01/2021 : 22:31:39
quote:
Originally posted by Elderane84


...i nakon 4 albuma imam utisak da sam slabo kad čitao nešto zabavnije i pozitivnije u svakom mogućem smislu :)


A sad tek slijede meni najbolji dijelovi... Pravo uživanje i nevjerica, kako nešto može biti tako dobro.
kasper Posted - 05/01/2021 : 22:17:25
quote:
Originally posted by Elderane84
a ova Peyova je i više nego jasna.



za svaki strip, sem za svetla amaloua, mozes naci pozitivan pogled/komentar koji moze da te navuce, na to sam mislio
Red Marquis Posted - 05/01/2021 : 22:03:41
Meni je 50-100 strana nekog zavira 10x bolja indikacija hoće li mi se nešto svideti no bilo čije mišljenje po forumu. Čitaj zavire, barem Fibrini nisu oskudni.
Elderane84 Posted - 05/01/2021 : 20:16:28
quote:
Originally posted by kasper

malo su mi cudna ova neckanja kad neko ceka pozitivan komentar, kojeg manje vise ima za svaki strip



Nema nekog velikog nećkanja... Iskreno, tek sam krenuo sa francuskim stripom i njegovim derivatima (ne računajući Asteriksa, Taličnog i Torgala, kao i Perle i KArusel, od kojih mi je slabo šta leglo - samo Pin Ap, Valerijan, Astronauti iz budućnosti, Tugovanka...), pa kako je nakon ČK izdanja logično proći malo kroz Fibrin katalog, trudim se da pohvatam konce šta bi mi se moglo svidjeti. U sredini gdje živim, strip u biblioteci je misaona imenica, mimo toga slabo ko ima Fibrinih stripova, pa je forum jedino mjesto gdje mogu izvući neke informacije, a ova Peyova je i više nego jasna. Kupovati naslijepo ili preko zavira i nije baš neka mudra opcija na skoro 200 izdatih kolorki, s obzirom na njihovu cijenu, a s prodajom se kasnije smarati isto ne volim, jer sve prodam masu jeftinije nego što kupim, da bi što prije završio s tim Stoga, prezadovoljan sam što postoji forum, jer da ga nema, sumnjam da bih ikad nabavio Plašt i očnjake koje trenutno čitam, i nakon 4 albuma imam utisak da sam slabo kad čitao nešto zabavnije i pozitivnije u svakom mogućem smislu :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000