forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli - Le miniSerie

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 06/03/2015 : 14:55:46


Osim prve "Le miniSerie" - Coney Island, scenarista Gianfranca Manfredija i sad već legendarnog dvojca Barbati/Ramella, u pripremi su još neke.
Prvih nekoliko avantura su bile predviđene za ediciju romanzi a fumetti, koja je u prosjeku imala oko 280 tabli.
Priče bi se trebale sastojati od tri do četiri epizode po 94 table.


"Tropical Blues" - Luigi Mignacco/Marco Foderà
"Hellnoir" - Pasquale Ruju/Giovanni Freghieri
"I pionieri dell'ignoto" - Stefano Vietti/Alessandro Bignamini
"La belva" - Bruno Enna/Luigi Siniscalchi
"Darwin 2" - Michele Masiero/Luigi Piccatto
"Avana" - Michele Masiero/Orestes Suarez
"Cheyenne" - Michele Masiero/Fabio Valdambrini


Kao što je to bio slučaj sa Dragonero romanzom i Recchionijevim samurajskim avanturama u serijalu Le Storie, tako postoji mogućnost da i iz ove edicije nastane novi mjesečni serijal, u svakom slučaju bit će zanimljivo.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 13/05/2020 : 17:12:44
Dodatno je uređeno putem aplikacije kako bi se maknulo žutilo od svjetla. Ovo je rađeno na brzinu novim mobitelom kojeg još nisam detaljno prostudirao, ali vjerujem da to može bolje izgledati, pogotovo kada se sken radi na dnevnom svjetlu.
Poli Posted - 13/05/2020 : 15:25:50

Meni ovo vise lici na neki homemade skenlejsn. :P


DODSFERD Posted - 13/05/2020 : 15:01:28
quote:
Originally posted by Poli


Da, bio je to pravi omaz pilotu. :D



Meni sasvim simpaticna prica uz lijep crtez (koji nije tako nazupcan kao na gornjoj slici :P).




Skenirano mobitelom ispod svjetlosti žarulje. Možeš ti pokušati onom svojom pretpotopnom Nokijom, možda bude bolji rezultat.
ReemCP Posted - 13/05/2020 : 09:44:26
quote:
Originally posted by going going

I Reem je l si procitao Tropski bluz?

Napisao si post točno na datum nakon mojeg, točno godinu kasnije Nisam ga pročitao, nabavio ga i pročitao samo onaj uvod kad je taj lik nestao. U to vrijeme mi je taman posao krenuo i poslije je strip ostao na polici nepročitan. Bacio sam se kasnije na Mister Noa i ostale. Ali, morao bih mu dati šansu u skoro vrijeme, jer uvod je baš dobar i zanimljiv. Uzeo sam si HC primjerak.

edit: uzeo sam taj strip jer je netko spomenuo da bi avantura te priče mogla biti slična Mister Noovoj pa me to privuklo.
Poli Posted - 12/05/2020 : 23:05:38

Da, bio je to pravi omaz pilotu. :D



Meni sasvim simpaticna prica uz lijep crtez (koji nije tako nazupcan kao na gornjoj slici :P).

DODSFERD Posted - 12/05/2020 : 22:11:13
Meni više nego solidna priča, Mignacco me čak i ugodno iznenadio, a ovo je najjača scena.



going going Posted - 12/05/2020 : 16:12:24
quote:
Originally posted by ReemCP

Naručio si i ja taj "Tropski bluz", među morem izdanja, nekako me zainteresiralo.. možda mi dođe krajem svibnja ili početkom lipnja, čekam još neke stripove da izađu pa da onda sve naručim u istoj turi.



I Reem je l si procitao Tropski bluz?
ReemCP Posted - 12/05/2019 : 21:26:09
Naručio si i ja taj "Tropski bluz", među morem izdanja, nekako me zainteresiralo.. možda mi dođe krajem svibnja ili početkom lipnja, čekam još neke stripove da izađu pa da onda sve naručim u istoj turi.
Dwayne_Looney Posted - 12/05/2019 : 14:39:09
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovaj Tropski bluz možda i uzmem, Mignacco k'o Mignacco ne čudi me ako je usro završnicu ali ako 2/3 valjaju mislim da bi se to, uz korektne PP-ove cijene, moglo uzeti.
Darvin me ne privlači, to je nekakav (post)apokaliptični strip, nije moje područje.


pa i nije usro završnicu - više se radi da mi zadnja trećina nije dobra kao prve dve koje baš valjaju.



Ma daj, anto, kako nije usro završnicu? Australci, domoroci, potkupljivanje domoroca, stavljanje naočala na lubanju... "Prc" na n-tu na kraju a zadnje dvije stranice uopće nisam skužio, mislim šta je ono? Harvest ostaje i predlaže novu potragu ili sam ja glup, shvaćam rečenice doslovno, pa nisam razumio?
Evo njemu lijepo:
P: 8, S: 4, C: 7, N: 6
anto Posted - 01/04/2019 : 17:15:47
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovaj Tropski bluz možda i uzmem, Mignacco k'o Mignacco ne čudi me ako je usro završnicu ali ako 2/3 valjaju mislim da bi se to, uz korektne PP-ove cijene, moglo uzeti.
Darvin me ne privlači, to je nekakav (post)apokaliptični strip, nije moje područje.


pa i nije usro završnicu - više se radi da mi zadnja trećina nije dobra kao prve dve koje baš valjaju.
Dwayne_Looney Posted - 01/04/2019 : 07:26:56
Ovaj Tropski bluz možda i uzmem, Mignacco k'o Mignacco ne čudi me ako je usro završnicu ali ako 2/3 valjaju mislim da bi se to, uz korektne PP-ove cijene, moglo uzeti.
Darvin me ne privlači, to je nekakav (post)apokaliptični strip, nije moje područje.
anto Posted - 31/03/2019 : 23:15:49



Minjako&Fodera:Tropski bluz (Phoenix Press)

Trodelna mini boneli serija,smeštena u džungle Nove Gvineje - čistokrvna avantura sjajno nacrtana i ozbiljno ispričana;barem u prve dve sveske.

Detektiv Rej Harvest je angažovan da pronađe mladog Majka Somerseta Trećeg koji je pre pola godine nestao plivajući sa olupine prema obali.Da li ga je proždrla ajkula,morski krokodil ili je završio u stomaku nekog od domorodačkih ljudoždera,niko nije moga da utvrdi,ali ni da ga nađe živog,pa je ovaj delikatan posao poveren Reju.
Došavši na lice mesta on se predstavlja kao pisac i pokušava da prođe istim putem kojim je išao Majk.Angažuje sposobnog kapetana Štarka,koji je ujedno i zadnja osoba koja je bila sa nestalim,a u priču uleće i Majkova rođaka Mod.

U prve dve sveske Minjako je zaista uneo kvalitetan scenario,posebno u drugoj - nemam nijednu zamerku na priču.Pred kraj druge,od trenutka dolaska australijiskih tragača za zlatom u domorodačko selo,kreće mi poznata Minjakova trivijalnost. Treća epizoda mi nikako nije bila na visini prethodnice,te mi je pokvarila celokupni dojam.
Osim toga,vrlo brzo postaje očigledno na koji način će se razrešiti priča,i sve sam nešto očekivao da će me scenarista iznenaditi i doneti nešto neočekivano,ali prc,kraj je baš onakav kakav se da naslutiti.

Kad se sve sabere i oduzme,zadovoljan sam Tropskim bluzom,ali bilo je tu potencijala za (dosta) više.

3.5/5
ReemCP Posted - 24/03/2019 : 19:58:04
quote:
Originally posted by lifesence

Nabavio u Alan Fordu.
Ni meni se Merkurio nije dopao (za razliku od Ričardija...)
Žanr je avantura, zanimljiva potraga za nestalim bogataščićem po vodama, šumama i plemenima Nove Gvineje...


Hvala ti puno na opisu, cini mi se zanimljivim i vjerojatno cu si uzet
zlatan bihac Posted - 23/03/2019 : 21:46:17
zanimljivo da u italiji u ediciji le storie, kod nas jdjp, upravo ide svojevrsni nastavak tropskog bluza, koji ce ici u minimalno dva broja lestoria..
nije to prvi put da imamo takav slucaj, jer je i romanzi oci i tama, u jednom od prvih brojeva jdjp dobio nastavak..
lifesence Posted - 23/03/2019 : 20:55:39
Nabavio u Alan Fordu.
Ni meni se Merkurio nije dopao (za razliku od Ričardija...)
Žanr je avantura, zanimljiva potraga za nestalim bogataščićem po vodama, šumama i plemenima Nove Gvineje...
ReemCP Posted - 23/03/2019 : 18:04:06
Pa gdje si ga već prije nabavio ako možeš samo ukratko napisat o kakvom se žanru radi (Korto mi isto nije poznat). Recimo, meni se Mercurio Loi nije nimalo dopao, pa da ne bude nešto kao to, da se opet zeznem
lifesence Posted - 23/03/2019 : 18:00:24
Upravo pročitano!
Odličan!
Vuče malo na Korta u pojedinim delovima (a i likovima).
Sve u svemu, definitivna preporuka.
ReemCP Posted - 23/03/2019 : 15:26:14
Zlatane, znaci u ovom jednom stripu je kompletan serijal, te 3 ep razmisljam i ja da onda ovo uzmem, iako ne znam o cemu se tocno radi. Vidit cu poslije dal ima negdje na sajtu malo vise info o tomu, cisto da vidim o cemu se radi tocno..
zlatan bihac Posted - 23/03/2019 : 14:55:02
tri epizode cine jednu cjelinu i to je sve u ovom jednom stripu sta je PP izdao. a to je ionako u sbe bilo u pocetku namjenjeno da ide kao romanzi, u jednom stripu..vec je PP izdao jedan takav strip, coney island.
ReemCP Posted - 23/03/2019 : 14:17:38
Taj Tropical Blues, o cemu se radi i koliko ima epizoda tu? Ima li kakav tekst o tom stripu?

Evo citat sa PP teme:

(edit: slike bile prevelike, pa smanjio sad)

quote:
Originally posted by wesskowaz









zlatan bihac Posted - 09/03/2019 : 13:38:04
quote:
Originally posted by risbozg

a dali itko zna što se događa sa najavljenim Tropicalom ????
u kojoj je on fazi...


to i mene zanima...pogotovo sto je vec pola godine na cobissu u pripremi...tako da sam prije ocekivao njega..ustvari po nekoj logici, osim tropskog bluza, ocekivao sam ut knjiga 3, ili greystorm romanzi a fumetti...da ne spominjem lukas 9, adam wild 10, ili kojim cudom saguara knjigu 3.
risbozg Posted - 09/03/2019 : 09:43:35
a dali itko zna što se događa sa najavljenim Tropicalom ????
u kojoj je on fazi...
tosha Posted - 07/03/2019 : 22:19:35
jel ono Java smršo? :D
zlatan bihac Posted - 07/03/2019 : 22:05:37
da...samo, ako cemo se malo praviti pametni, ovo je romanzi a fumetti, ne la miniserie, ali nema veze...najavljeni tropical bluese i treca knjiga UT, oba od pp, su ustvari dio ovog topica....
ReemCP Posted - 07/03/2019 : 20:47:42
Vidim da je Zlatan oduševljen ovom najavom:

quote:
Originally posted by zlatan bihac

e ovo se zove iznenadjenje...na cobisu prije pola godine najavljen tropski bluz, a sad odjednom darwin, kojeg sam iskreno ocekivao u riznici boneli od CK, ali svejedno, uzima se i ovo...u maju bi u sklopu sbe audace trebao krenuti darwin nove epizode, pa mozda PP i sa tim krene...



A i dobri su autori, Barbato i Piccato

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000