forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 35 - Lijepo putovanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 01/10/2014 : 14:57:50


Zove se Lea, a roditelji su joj se rastali još dok je bila mala. Njezin otac je doktor, previše zaposlen spašavanjem svijeta da bi se stigao brinuti i o svojoj kćeri. A jedino čega se sjeća u vezi s majkom, koja je prije deset godina preminula, jest da je ona nikada nije zagrlila.

Lea je kći jedinica, međutim prije nego što se rodila, njezini su roditelji imali sina po imenu Leo i oduvijek je živjela s neugodnim utiskom kako je rođena samo zato da bi ga zamijenila.

Između posla televizijske voditeljice i kratkotrajnih ljubavnih odnosa, njezin život prolazi u monotoniji. Ali na dan očeve smrti Lea odlučuje saznati više o sebi i svom odnosu s roditeljima.

Tako će otkriti jednu mračnu tajnu koja će joj pomoći da se izmiri s obiteljskom prošlošću i ponovno otkrije radost života.

Kolorka 35 • Lijepo putovanje • 56 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Benoit Springer • Prijevod Ema Pongrašić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 1.10.2014. • Cijena 80 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 04/11/2023 : 18:36:21
Nezgodan strip za nekog tko je doktor i ima odraslu kćer.

Ima ponešto pretjerivanja sa vulgarnošću tamo gdje nije prmjereno/prirodno, plus mi je čudna majka ( ne znam tko bi se tako ponasao prema kćeri jedinici) ali generalno - strip mi se jako svidio. Ima par emotivnih scena. Da nakon svega cura očisti i sredi bazen i tako okrene novi list, svaka joj čast.
Crtež lošnjikav.

Space Marine Posted - 18/11/2021 : 20:52:42
Nije me baš nešto dirnulo, ali shvaćam premisu te sam makar osjetio da me prožima neki optimizam na kraju. Nema previše patetike, ali opet si ne mogu baš zamisliti lika poput nje jer mi nije nimalo uvjerljiva ta "samostalna promiskutetna cura s daddy issues" karta u ovom slučaju. Nije mi se sviđalo to forsiranje zamjenjivanja s njenim bratom, nimalo uvjerljivo već čudno i ne uklapa se, detalj samo za pojačavanje patetike jel. Crtež jako dobar i tjera priču u vedrijem tonu nego što je to Zidrou zamislio, što je dobra stvar. Sveukupno neuvjerljivo, ali eto bar je relativno zanimljivo i zrači mi nekim optimizmom na kraju.

6/10
Renky Posted - 24/10/2021 : 00:37:59
Ajmo jedan tanani albumčić večeras... taman toliko vrimena imam.
Ne gledajući naslov odaberem strip prema debljini i dolaskom u kuću ispostavi se da sam ga već pročitao no ne sićan se sadržaja a neda mi se spuštat u prizemlje po drugi... I onda se začudim kako se ne sićan sadržaja jer je strip odličan. Jedna mučna priča ali ipak sa malo svitla u daljini. Crtački sjajno prati zahtjeve scenariste i lagano klizi otkrivajući dijelove slagalice.
Lipo.
lwood Posted - 04/01/2021 : 19:53:07
Pročitah maloprije. Ovako na prvu 8/10 .
going going Posted - 24/12/2020 : 02:00:50
Jako dobar strip, odlicna naracija, odlican crtez, vidno emotivna i potresna prica, ali mene su zaobisle emocije, sto mi je donekle i drago. Da me nije potresao strip.
Poslednja stranica je odlicna. Decji crtezi stvarno jesu jako vazni koliko god to odraslima delovalo banalno ili nebitno.

8,5/10

Sada sam procitao Jockovu analizu, jako dobra. S prvim delom se u potpunosti slazem, o onom delu gde analizira sam lik Lee se i ne slazem toliko.
A vidim da su jos nekima zasmetale neke vulgarne scene (anto) ne znam sta je ovde tacno vulgarno i over the top. Nista nije eksplicitno prikazano zarad samog prikazivanja nego je sve u svrsi i zarad price.
Jocko Posted - 26/11/2020 : 03:54:40
Drugi Zidruov strip koji sam pročitao (prvi je veoma dobra Medvjeđa koža) i drugi Springerov takođe (prvi je solidni i vizuelno drugačiji Lucin pogreb).

Prvi utisak nakon čitanja su pomešana osećanja.

Najviše mi se svideo odnos oca i ćerke. Inače onaj deo sa malom Leom u bolničkoj postelji i ocem doktorom je na sličan način već obrađen u mom omiljenom filmu ''Amelija Pulen'', koji takođe jako uspešno prikazuje odnos roditelja i deteta.
Otac sa motorom umesto srca, koga pokreće (po njegovu ćerku nezdrav) radni elan, otac koji nema vremena za svoju ćerku... Otac koji sluša šansonjera, otac koga miluju radnici mrtvačnice, otac koji čuva sve crteže svoje ćerke, otac koji brine o tome u šta se njegova ćerka pretvara, otac koji je na samrtnoj postelji shvatio... sve je to bio Hubert.

Odnos majke i ćerke mi je klimaviji. Majka je jedan hladan lik, i koliko god mi bilo teško da poverujem da majke (naročito one koje izgube dete na takav način!) mogu da budu takve, iskustvo ljudi koje znam mi je pokazalo da mogu. Logičnije je da majka bude isuviše protektivna prema Lei, nakon iskustva s Leom, ali ko zna šta se odvija u glavama ljudi... Dpnekle poput Elizabete u Senelićevim Očevima i ocima, i ovde je žena utehu u smrti deteta pronašla u drugom muškarcu. S tom razlikom što Elizabeta nije imala drugo dete, a ova ima.

Cela ta glavna pod-priča o njenom malom bratu je takođe dosta dobra, iako više puta natuknuta na početku stripa (prva strana tj. krupni kadar klinca u bazenu i spojlerčina na uvodnoj strani - kada majka kleči nad detetom). Ipak, onaj deo o majčinom abortusu sa dva fetusa deluje klimavo sa scenarističke strane, a psiholozi bi najbolje objasnili da li je dete od 7 godina sposobno da tako vešto isplanira i sprovede u delo svoje samoubistvo - tim pre što Leovo detinjstvo nije bilo tako teško kao Leino. Logičnije bi bilo da je u tinejdžerskom periodu pokušao da oduzme sebi život. Naravno, sve su ovo moja naklapanja, ali ne mogu da se ne pitam.

No sve mi je to dosta dobro prikazano.

Najveći 'problem' mi je odbojnost glavne junakinje Lee. Da, Zidrou ju je u početku namerno prikazao u lošem svetlu, kako bi do kraja stripa, kroz prikaze njenog nesrećnog detinjstva, stvorio obratni efekat i 'naterao' nas da je zgotivimo. Ali ja nisam uspeo. Neke scene njenog detinjstva i okolnosti su me jako potresle, i očigledno da je njen sponzorušasto-droljasti mentalitet posledica disfunkcionalnosti porodice, ali ja nju kao odraslu ne mogu da svarim. Sta cu kada volim Amelijaste devojke, ako me razumete.

Tipa ono nonšalantno opisivanje masturbiranja nakon očeve smrti, ili onaj moronski komentar kako je možda i bolje što je Leo umro mlad, jer bi možda izrastao u mediokriteta poput njenog polu-brata. Ili sarkastične opaske o njenoj tetki na sahrani.
Ume tako da me istera iz takta ponašanjem ili komentarima, ali verujem da je to Zidruu bio i cilj.

Međutim ko god da kaže (Zarmix) da je Zidrou pisao lik Lee iz svog muškog ugla, greši. Jer ovakve emocionalne ruine poput Lee zaista postoje i razmišljaju, ponašaju se baš tako, pa čak i gore.

Ne treba smetnuti sa uma da je Lea na kraju stripa (u poslednjem pogavlju) tek počela da zaista sazreva, i da je u ovoj međufazi (kada joj je umro otac) zapravo i dalje jedna nezrela glupačica koja je na putu da otkrije sebe. Smrt oca - i pojačano kontempliranje o prošlosti njene porodice - predstavlja okidač za njen duhovni razvoj.

Obrađene su i teme prijateljstva (njena prijateljica Lea), biseksualnosti (obe Lee), abortusa (obe Lee i majka), seksualne nasrtljivosti u maloletnom uzrastu (scena sa polubratom), a tu je i dete njene prijateljice Lee - koje nije slučajno tamnoputo...

Ima nekih vulgarnosti (vizuelnih i tekstualnih) koje su mi bile over the top (u stilu shock naracije svojstvene nekim američkim strip autorima), a koje je Anto takođe uočio.
Za strip koji je jako emocionalan, ima možda i previše shock elemenata za moj ukus. Ali kako je naracija iz ugla nafurane Lee, donekle je logično da će i naracija biti 'nafurana'.

Da ne bude da tražim dlake u stripu, moram reći da je scenario odličan. Zarmix je rekao kako je u stripu nabacano sve i svašta, i iako se donekle slažem - raspon ozbiljnih tema kojih se dotiče je podugačak!, mišljenja sam da je sve to jako vešto spojeno, scenario prosto teče, svaka strana donosi novi delić puzle zvane ''Lein život'' i Zidrou je zaista majstor da na malo strana (54) puno kaže a da to ne samo ima glavu i rep, već i pogodi čitaoca.



Poli Posted - 18/04/2020 : 16:56:48

Tek prosli mjesec procitao ovaj strip, i nije mi jasno, da su samo 2 stranice napisen do sada, cak ni 2 cjele stranice!

Opet onaj dobri stari Zidrou koji udara u zicu (neki od njegovih novijih kod mene nisu pali na toliko plodno tlo).
Za one koji nisu upoznati sa stripom i temom stripa, bolje da nista ne znaju prije citanja.
Ne bih tu nesto ektra dodavao, bolje ostaviti tisinu...

Pokusavam sada vec mjesec dana da "natjeram" bolju polovinu da krene sa ovim stripom, ali i dalje bez srece (nekako joj ne ponestaje drugih stvari). Kad mrzi "oblacice" i sve macho krimi ratne itd. teme u stripovima, ako ne djeluju realno, totalno je zavrsila sa stripovima, a na pocetku su joj se dopali Lavricevi stripovi i nesto tipa Gorazde, Svagdanja borba...


Manny Posted - 09/12/2018 : 23:54:13
Postoje tako neke teme i priče o kojima ne znam da je napisano puno, i razumem zašto je tako. Zidrou i Springer u Lijepom putovanju to rade tako uspešno da mi je zaista drago što sam pročitao ovaj strip, iako je tema i bolna i dirljiva i uznemirujuća. Ali mi je drago, kao da su autori izvukli neku lepotu iz života koji je zajeban, i treba ti ceo roman (ceo život) da je primetiš gde je. Strip me najviše asocira na Tri sene, iako je tamo drugi ugao, ali ko je čitao, zna da je tema bliska, u pitanju je najveća tragedija koja može da zadesi roditelja, i kako se u svemu tome snalaze i oni ali i drugi u familiji. Teške teme, dobar strip.
Dr. Zistis Posted - 12/11/2015 : 17:57:47
quote:
Originally posted by kasper

zapravo, novije kod Pauline svakako postoje, al su nevidljive na prvo oko. a i moras ih potraziti duboko u sebi, jelte


Ajde bre vas dvojica prekinite da izigravate zene
kasper Posted - 12/11/2015 : 13:10:48
zapravo, novije kod Pauline svakako postoje, al su nevidljive na prvo oko. a i moras ih potraziti duboko u sebi, jelte
kasper Posted - 12/11/2015 : 13:04:04
quote:
Originally posted by Villain
Nije donelo neke novine, koliko me je uvelo u jedan totalno nepoznati svet.



pa ne uvodi 'neke' novine jer ovo i nije strip koji to treba da radi, jednostavno unutrasnja borba balerine. lokot i kljuc uvodi novine
tu si i Oh, cure, odlican strip o neznijem polu
Villain Posted - 12/11/2015 : 12:58:13
Znaš da je merkam non stop. Pročitao sam je do pola i poželeo u kolekciji. Fantastično mi je delovalo. Uopšteno, jedan totalno nepoznat svet baleta o kojem nikada ništa u životu nisam čuo. Ne razlikuje se od sportske konkurencije, a bliskije je muzičkom svetu, koliko sam mogao da vidim. Nije donelo neke novine, koliko me je uvelo u jedan totalno nepoznati svet.
kasper Posted - 12/11/2015 : 11:34:07
najbolji strip o toj zenskoj psihologiji je Paulina, sad kad pogledam najbolji strip u 2014. jes da se radi o devojcici, kasnije je tu starija. remek delo
Villain Posted - 12/11/2015 : 11:25:44
Auuuu Zarmix, ti ne da si promašio loptu, nego si se okrenuo ka svom golu i opet promašio loptu pokušavajući da daš autogol...
Ja ne znam samo, da li ti to knjiški zaključuješ o psihologiji ličnosti ili...a pretpostavljam da je tako.
Pre svega, svaka čast, imaš jako lepo mišljenje o ženama, možda pozitivna iskustva pa. Inače ništa u stripu nije toliko strano.
Tema je raspad sistema jedne porodice. A kada se događa raspad sistema, veruj mi VIŠE NEMA PRAVILA, više nema morala, ispravnih postupaka, zdravog razuma. Sve se izokrene, izopači i dešavaju se postupci kakvih se normalan čovek stidi, ili im se čudi. Najčešće deca tu ispaštaju.
Vidimo Leu, kurva drolja. Kakav je to tip žene??? A? Pa upravo sam taj početak je opisuje i ne da nisi u pravu da bi tako takva žena postupila...nego često bi i drugačije reagovala. Dobio bi sve po spisku što bežiš, nego ajde, sobzirom kakva je situacija tog trenutka bila, reakcija je baš prilagođena!
Totalno ista stvar oko mobilnog telefona. Pa šta ti misliš, kako će takva osoba reagovati. Misliš da će se ulašiti i cmizdriti, dozivati pomoć? Pa nju je život naučio da se sama bori...
Ja tek ne znam šta je čudno to oko razgovora preko mobilnog? Veruj mi, drugar je imao devojku, gde uđe njen ćale u sobu i kaže, miljana pazite se, nemoj da zatrudniš, neće ništa da valja. Možda to ja ne bih uradio, možda je to tebi čudno. Ali da se ne dešava...ma ajdeee. Deluje mi kao da si ili previše mlad ili previše star. Ne mogu sada tebe da odredim.
Meni se strip pre svega nije svideo, jer je previše patetičan i tmuran + ženski lik. Ali da je loš, daleko od toga.
Da se ne hvatam sada za svaku stavku da te demantujem. Lepo ti je i Unngenant objasnio.
Unngenant Posted - 12/11/2015 : 09:35:08
^

Meni jednostavno nije jasno...ti tumačiš aktivnosti glavnih likova, na sopstvenoj logici, šta je statistički (psihološki) mogućiji scenario. A eto vidiš baš ti mogući scenariji upravo nisu primenjivi i ne dešavaju se uvek u životu. Često ljudi reaguju van tokova statistike očekivanog...zato mislim da su tvoja tumačenja u samom stipu šta je trebalo da se dese suvišna jer pokušavaš da ih racionalizuješ (a jednostavno možemo pre više govoriti da li ti sviđaju takvi postupci/radnja ili ne). Meni su možda realnije odluke i logičnije aktera u stripu nego što su tebi (ili sam upravo upoznao ženske osobe koje nisu daleko od nekog obrasca ponašanja kao akteri u stripu)...Još oboje smo pripadnici muškog soja, što je samo po sebi opet dovoljno udaljeno od razmišljanja ženskog bića (Lulu oslobođena?)...Onaj deo koji sam preživeo i preživljavam sa ženama, stvarno ne bih voleo biti u njihovoj glavi tih dana koji se ponavljaju 12 meseci, a da ne govorimo o "pomerenim i stresnim" trenucima...

Naravno svako ima svoje mišljenje...Mislim da jednostavno samo nisi trebao dodeliti deo "Izgleda kao da ga je Marko dobio u paketu s još nekoliko ostalih u pola cijene." Ispada kao da čovek trguje na buvljaku, a sam je objasnio način na koji izdaje koje stripove...

Meni je sam strip genijalan baš zato što je toliko tema bacio na tako malo stranica. Verovatno svako drugi bi od toga napravio tešku šizofreniju a ovde je većinom to sasvim dobro ukomponovano...Ipak Lydie i Kabaret su mi daleko bolji stripovi...
zarmix Posted - 11/11/2015 : 23:08:51
Kad ponekad na ovom forumu iznesem svoj stav o pojedinom stripu, kao prvo nemam namjere nikoga uvrijediti i drugo znam da je to jednostavno samo moje viđenje i nemam pretenzija misliti kako je to apsolutna istina.

Ukusi su naravno različiti. Ako sam se igdje uvjerio u to onda je to tijekom razgovora o stripu. Teško da se može naći dva čovjeka koji imaju iste afinitete.

Na primjer, kad se već spominje Gibrat u kontekstu Zidroua, meni je on daleko bolji i kompletniji autor dok je Zidrou "samo" scenarist. Da ne pričam o crtežu koji je kod Gibrata na razini remek djela.

**Spoiler Alert!**

Na 53 kratke stranice ovaj strip se hvata u koštac s toliko teških i ozbiljnih tema, da bi mu i 'Blast' sa svojih 800 stranica na tome pozavidio.
Hoću reći, kako neko djelo nije kvalitetno po tome što obrađuje i koja mu je tema, ma kako velika bila, nego ostaje zapamćeno po tome na koji način to radi.

Negdje u ovom topicu bilo je rečeno kako bi žene vjerojatno bolje razumjele ovaj strip. Meni se čini da onaj tko je to izjavio slabo poznaje žene, kao što ih ne shvaća i sam Zidrou jer mnoge stvari ovdje ne drže vodu, ali ne samo po pitanju žena već i općenito po pitanju ljudskog ponašanja bez obzira na spol.

Prije mi se čini da je Lea ovdje obrađena na način tako da je Zidrou muška razmišljanja i ponašanje prebacio na ženu.
Koja bi to žena rekla na primjer: „Da, tako je, odlazi lijepi kurče koji si se prije samo minutu ukrutio za mene.“
Ili, kad govori liku koji joj je ukrao telefon: „Pičko jedna! Možeš ga u šupak zabiti, taj moj mobitel!“
Zatim, kad s ocem razgovara kako na senegalskim plažama nema kondoma. Na taj način teško i da će sin razgovarati s ocem, a kamoli kćer, čak i ako se radi o Francuskoj.
Kad je saznala za očevu smrt kaže: „Te sam večeri, kako bih lakše zaspala, masturbirala…“
Valjda, Zidrou, poput većine hrvatskih modernih pisaca misli kako nema dobre knjige ako se u njoj ne drka. To bi, pretpostavljam, trebalo biti rušenje tabua. Ili smatra kako će dati veći dramatski naboj ako to bude još i nakon sprovoda. Možda čitatelj padne na dupe od šoka i reče: „Wow, pogledaj kakva stripčina!“. U 19st. moguće, ali danas malo teže.

Jednostavno nema šanse da žena nakon što je napravila abortus ima isti dan seksualni odnos bilo to i s drugom ženom. Valjda je tako lakše, jer nema penetracije. Hello!

Ili da se majka nakon što je imala iskustvo smrti vlastita djeteta, prema drugom ne ponaša još više zaštitnički upravo zbog traume koju je doživjela, a kamoli da se upušta u preljubnički odnos s prodavačem usisavača u obiteljskoj kući i to još da je vlastita kćer potajno gleda. Prije bi otišla od kuće obavijena tugom i boli zbog toga što više ne bi mogla podnijeti život na mjestu i s čovjekom koji je toliko podsjeća na tako strašan događaj.

Tko je to mogao smisliti ne poznaje osnove psihologije ličnosti.

Kao da to nije dosta, saznajemo još i da je Leina majka s 18 godina imala abortus gdje je pobacila jedan fetus dok je drugi preživio jer ga je ginekolog propustio vidjeti. Ups, i to još u zemlji s razvijenim zdravstvenim sustavom.

U jednom trenutku majka je naziva bratovim imenom i veselo poziva na bazen, a znamo da joj je brat napravio samoubojstvo tako da se utopio u bazenu. Wow! Kad je imao 8 godina.

Ni to nije bilo dovoljno scenaristu nego je još ubacio i saobraćajnu nesreću Leine majke, a da nije niti dao naslutiti da bi to moglo biti samoubojstvo, što bi barem donekle držalo vodu.

Niti bi Lea bila tolika "kokoš", nakon svega što joj se dogodilo, da spava radi karijere s potpredsjednikom televizijske kompanije, vodi glupave TV emisije tipa vremenske prognoze u kojoj se svlači ili najavljuje top liste.
Ukoliko bi uopće sačuvala zdravu pamet bila bi puno zatvorenija, ozbiljnija i cijenila bi mnogo važnije stvari nego koja je pjesmica najslušanija ovaj tjedan, a da o objavljivanju vlastitih erotskih fotografija u časopisu i ne govorim. Ako bi se tako i ponašala to je onda vrlo površno prikazano, barem ne bi tako brzo mogla doći "k sebi".

Svaka čast problematici odnosa kćeri i oca, i potrebi provođenja vremena s vlastitim djetetom dok odrasta, ali ta tema se jednostavno ne može nametnuti kao najvažnija pored svega drugoga što se u ovom stripu izdogađalo. Hej, pa Lea bi ako ništa od tinejđerskih dana išla na psihoterapiju da je ovdje bilo imalo „sreće“, a Zidrou jedva da se na njenom mjestu zapita što se to oko nje događa, osim u svojstvu naracije, koju Lea odrađuje kao da je najstabilnije ljudsko biće koje ne može ništa izbaciti iz kolosijeka.

Zapravo mi izgleda da je autor mislio ako u knjigu ubaci stvari poput abortusa jednog od blizanaca, samoubojstva osmogodišnjeg djeteta, preljuba, rastave, smrti roditelja u saobraćajnoj nesreći, malo seksa i samozadovoljavanja, lezbijskog odnosa, smrti drugog roditelja zbog bolesti, pa još jednog abortusa glavne junakinje (koji se valjda transgeneracijski prenosi s majke na kćer), i malo tinejđerskog napastvovanja, (Ima li kraja?) samim tim dati težinu svome djelu.

U najboljem slučaju ovaj scenario je mogao biti tek blaga skica nečega što je trebalo biti puno opširnije, bolje razrađeno i suptilnije, psihološki istančanije, pa i znalačkije obrađeno.

Zidrou i nije tako mlad, 1962. je godište, ipak bi trebao pisati kompleksnije.

Zbog svega ovdje navedenog sam i rekao u prvom postu da mi je ovo daleko ispod prosjeka stripova koje inače objavljuje Fibra.

No dobro, poštujem tuđa mišljenja. That is just my two cents.
ziki Posted - 11/11/2015 : 22:25:55
quote:
Originally posted by zarmix

Lijepo putovanje je jedno od bezveznijih Fibrinih izdanja. Izgleda kao da ga je Marko dobio u paketu s još nekoliko ostalih u pola cijene. Kvalitetom je daleko ispod Fibrina renomea i prosjeka. Pročita se začas, a još brže zaboravi. Iako nije skup, žali bože para. Teško će se uvaljati dalje.



Nudim 49kn.
drogsy Posted - 11/11/2015 : 21:39:49
quote:
Originally posted by kasper

otvorno podrzavam svakog ko je protiv zidroua ili gibrata, u bilo cemu i u bilo kakvom obliku



warum? (Ajde, Gibrata mogu donekle razumijeti, ali tašto Zidroua?)
kasper Posted - 11/11/2015 : 21:19:27
otvorno podrzavam svakog ko je protiv zidroua ili gibrata, u bilo cemu i u bilo kakvom obliku
drogsy Posted - 11/11/2015 : 20:33:14
quote:
Originally posted by zarmix

Lijepo putovanje je jedno od bezveznijih Fibrinih izdanja. Izgleda kao da ga je Marko dobio u paketu s još nekoliko ostalih u pola cijene. Kvalitetom je daleko ispod Fibrina renomea i prosjeka. Pročita se začas, a još brže zaboravi. Iako nije skup, žali bože para. Teško će se uvaljati dalje.


Jedan od najboljih stripova izašlih prošle godine, doslovno me oborio s nogu, nešto što nije uspijelo Mausu, Eternautu, pa ni malčice precijenjenoj Lydie, drugom Zidrouovom djelu.

Način na koji se Zidrou poigrava sa emocijama, da u početku totalno zamrziš glavnog lika, a posije promjeniš mišljenje, naracija koja bi posramila i samog Alana Moorea, jednostavan, a opet izvrstan, prikladan crtež razlozi su zašto sam ovaj strip smjestio na drugo mjesto na oskaru 2014. ispred V for Vendetta i Sandmana. Da nije bilo Blasta 4, pomeo bi mi konkurenciju.
mr murdoc Posted - 11/11/2015 : 17:42:24
quote:
Originally posted by zarmix

Lijepo putovanje je jedno od bezveznijih Fibrinih izdanja. Izgleda kao da ga je Marko dobio u paketu s još nekoliko ostalih u pola cijene. Kvalitetom je daleko ispod Fibrina renomea i prosjeka. Pročita se začas, a još brže zaboravi. Iako nije skup, žali bože para. Teško će se uvaljati dalje.

E svasta
Markos Posted - 10/11/2015 : 23:34:33
Ne, mene je jako dirnuo. Vjerojatno "tata i kćerkica u opasnosti" motiv na koji sam jako slab.
zarmix Posted - 10/11/2015 : 10:44:17
Lijepo putovanje je jedno od bezveznijih Fibrinih izdanja. Izgleda kao da ga je Marko dobio u paketu s još nekoliko ostalih u pola cijene. Kvalitetom je daleko ispod Fibrina renomea i prosjeka. Pročita se začas, a još brže zaboravi. Iako nije skup, žali bože para. Teško će se uvaljati dalje.
Deers Posted - 05/09/2015 : 14:06:25
Strip je solidan. Zapravo i odličan jer koliko god se trudio ne nalazim mu zamjerke ali... emocije su me skoro sve redom promašivale.
Ali Zidrou zna znanje i treba obratit pozornost na njega.
Combatrock Posted - 18/02/2015 : 23:41:02
Sta reci. Par krosea i jedan slabasni aperkat. Na poene.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000