forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Resident Evil: The Marhawa Desire

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
badseed Posted - 15/11/2015 : 08:52:59


quote:
At the prestigious and elite Marhawa Academy in Singapore, a female student suffers a horrifying transformation. Called in to investigate, Professor Doug Wright and his nephew Ricky find themselves caught up in a deadly and growing tragedy. As things get rapidly out of hand, Chris Redfield and his team from the Bioterrorism Security Assessment Alliance...

In Japan, is a manga series that was originally published in the Weekly Shōnen Champion from 2012 to 2013 as a prequel series to Resident Evil 6. It was licenced to Viz Media who translated to English and released it in North America from 2014 to 2015.
5   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
badseed Posted - 21/09/2016 : 20:05:31
Da pročitao sam i zadnje dvije knjige, zaboravih staviti ovdje. U globalu solidan serijal, ali primarno crtež, atmosfera i makljaža.
Sneaksie Thiefsie Posted - 15/07/2016 : 07:38:25
u medjuvremenu...

badseed Posted - 20/11/2015 : 19:33:32


Resident Evil: The Marhawa Desire Vol 3
Nakon zagrijavanja iz prethodne knjige, trojka je praktički cijela festival zombie akcije. Otkrivaju se dodatni elementi vezani za misterioznu djevojku i njenu vezu sa infestacijom, reklo bi se otvaraju se sve karte i počne grandiozna makljaža u cijeloj Marhawi. Glavna villain (za sada) je mutirana u Resident Evil stilu, dok sam ja više za oldskul zombije koji nemaju tjelesnih deformacija, ali ajde... Budući da ovoj knjizi "pada" par stalnih likova, pred kraj se ubacuje jedna "interim-heroina". Još dvije knjige do završetka ove mange.


Malo akcije:



badseed Posted - 15/11/2015 : 08:54:16


Resident Evil: The Marhawa Desire Vol 2
Radnja se nastavlja (dakako) na kraj prvoga, kada profesor sa svojim improviziranim timom kreće u napad na zombificirane radnike. Prva polovica drugog poglavlja fokusira se na njihove dogodovštine u “kotlovnici”, a čak mi ta količina makljaže malkice bila zamorna. Definitivno dobar crtež, ali u par kadrova se ne zna tko pije, a tko plaća, a stranice se prebrzo vrte.

Makon obrade zombija sa obvezatnim gubitkom pokojeg člana, misterij djevojke sa kapauljačom se nastavlja i prvi put je imamo prilike vidjeti u akciji kada pretvara par školskih klipana u zombije na festivalu održanom unutar akademije. Malo po malo saznajemo i njenu pozadinsku priču.

Anti zombie specijalci su u potrazi za profesorom i saznaju da je u Marhawi. Za sada infestacija u akademiji je pod kontrolom, ono nešto akcije na festivalu se na prilično naivan način zalijepilo učenici iz tima, tako da kaos na višoj razini još nije započeo…

Pogled:

badseed Posted - 15/11/2015 : 08:53:39


Resident Evil: The Marhawa Desire Vol 1
Dok Resident Evil ima kultnu poziciju u hororu, moram reći da nikada nisam bio neki fan. Igre zapravo skoro i nisam igrao, a ni filmovi mi baš nisu sjeli. U odličnoj striparnici u Vegasu naletih na prvi volume ove mange. Bacih na brzaka oko i crtež mi se itekako svidio, pa sam se odlučio probati. Neću previše ulaziti u likove, vjerujem da su neki poznati ljubiteljima Resident Evil serijala (recimo Chris Redfield možda?), ali riječ je o mangi koja je vremenski smještena kao prequel igri Resident Evil 6. Na poziv svoje bivše djevojke, a sada rektorice elitne azijske edukacijske ustanove Marhawa, profesor Doug Wright dolazi vidjeti što se zbiva sa jednom od studentica. Odmah na dolasku shvaća da je riječ o T-Virusu, ali redoslijed događaja nakon toga nije ono što je očekivao.

Marhawa je predivno ogromno zdanje usred ničega, doslovno treba dan-dva vožnje do ove šumske lokacije te je dostojno mjesto za zamjeniti Raccoon City u novom valu zombie infestacije. Profesora prati njegov nećak, kojemu je cilj zbariti jednu od zgodnih cura koje su odabrane kao domaćini u njihovom boravku. Red zombija, red misteriozne osobe koja izgleda participira u širenju virusa i red bizarnih odluka voditeljice Marhawe.

Crtež je stvarno odličan, vrlo detaljan i itekako pomaže u stvaranju gotovo filmske atmosfere ove mange. Dok se profesor bori sa vjetrenjačama u Marhawi, sa drugog dijela svijeta u pomoć mu stižu elitni pripadnici jedinice kojoj je borba protiv Resident Evil kreatura u malom prstu.

Par crteža:




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000