forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lucca Comics and Games 2015 - izvještaj

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
drogsy Posted - 18/11/2015 : 17:31:34
Za festival u Lucci, malenom gradiću u Toscani, 40-tak km-a udaljen od Firenze, prvi put sam čuo 2009. godine, no tek sam prošle godine postao svjestan njegove stvarne veličine i značaja u Italiji i svijetu stripa općenito, zbog čega se trenutno probudila jaka želja za odlaskom na isti.

Planovi za taj relativno skup izlet su počeli u sedmom mjesecu kada sam se susreo sa članom Frikijem, koji je ondje bio prošle godine, i koji je ljubazno i nesebično podijelio sa mnom sve potrebne informacije. Inače, njegov izvještaj možete pogledati ovdjehttp://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46068&whichpage=1

U početku sam trebao ići tamo s burazom, no njega su omeli ispiti, nakon toga s kolegama s posla, koji su u međuvremenu odustali, da bi na kraju tamo išao sa starcima (nego kako drugačije?). prijevoz je trabao biti proveden s autom, naravno, no moja mama je inzistirala na avionu, nimalo ne shavaćajući da je najbliži aerodrom u Firenzi i da će nam u svakom slučaju trebati auto. bilo je čak i suludih kombinacija da prvo s Croatiom Airlines odemo u Munchen, pa onda drugom aviokompanijom do Firenze, budući da CA ima samo liniju za Milano. Na kraju je (moj) razum prevladao i išli smo autom.

Ako posjedujete malenog dizelaša, poput Renault Clia s 1.4 motorom, za put od otprilike 672 km-a će vam trebati rezervoar i dvije trećine. Litra u Sloveniji je bila oko 9 kuna, u Italiji oko 8,70 ako se dobro sjećam (na benzin smo potrošili oko 800 kuna). Što se cestarine tiče, za Sloveniju je porebna vinjeta (15 eura za tjedan dana), a u Italiji se plaća gotovinom. Na ruti Venecija-Bologna-Firenza staje se na dvije naplatne kućice, prvi put 10 eura, drugi put 22 (sveukupno neki sedamdesetak eura u oba smjera).


Ovako izgleda jedan od brojnih ugostiteljskih objekata na ugibalištima u Italiji. Unutra je dućan i restoran. WC se ne plaća (Petrol u Sloveniji naplaćuje pol eura). Usput, ako planirate po putu piti gazirana pića i jesti grickalice, opskrbite se već u Hrvatskoj i to dobro, jer ćete to u italiji platiti i do 3-4 puta skuplje. Npr. Cola od pola litre košta 2,50 eura, a obični mali šugavi sendvič čak 5 eura! Mislim da prosječna plaća u Italiji iznosi oko 2000 eura, dakle i do tri puta više nego u hr., ali bojim se da to ne znači baš puno.





No da se vratimo na veselije stvari. Na jednoj od benzinskih smo naletjeli na prekrasni ferrari DSSM-a!




U Luccu smo stigli nakon 7 i pol sati vožnje (stigli bi i za manje da nismo stajali 3-4 puta). U Sloveniji nije bilo nikakve gužve, a u Italiji smo znali naletjeti na koju zbog sudara (Talijani uopće ne daju žmigavac kad se prestrojavaju, a rijetko koji će vas pustiti da se uključite u promet).

Zvuči nevejerojatno, ali smještaj smo uspjeli naći upravo u Lucci mjesec dana prije festivala, odnosno dva smještaja jer zbog rezervacija ni u jednom nismo mogli ostati dva dana za redom. Prvi je bio udaljen dva kilometara od samog središta grada, a drugi je bio tik uz zidine stare jezgre gdje se i održava festival.


Ovo je bilo prvo prenoćište. Jedna noć za 130 eura. Vlasnici, zamislite, ne znaju engleski.



A ovo je drugo prenoćište. Noć za to u centru smo platili 300 eura, što objašnjava vlasnikovu novu c klasu koja je bila parkirana ispred. Vlasnik je bio jako ljubazan i bilo je baš simpatično s njime se sporazumjeti na talijansko-engleskome. Ja znam nešto sitno talijanskog, rezultat dvanaestogodišnjeg čitanja Bonellija.



Moja malenkost ispred zidina. Za prvi dan smo uglavnom obilazili grad, a ne šatore, djelomično zbog umora od putovanja, a djelomično zbog toga što nisam uspio naći buksu gdje se prodaju ulaznice (da, baš sam se izvrsno pripremio). U prosjeku svaka peta osoba je znala engleski, a od petero ljudi koje sam ispitivao dobio sam pet različitih smjernica.




prolaz kroz glavna vrata






Inače, grad je stvarno prekrasan. Sve te visoke šarene kuće zbijene jedna na drugu stvarno probude pjesnika u vama.
Šteta jedino što je čak i voće skupo. Moja mama je jedan grozd platila 4,50 eura, a neki mali kruščić u pekari smo platili 1,40 eura. Smiješno mi je bilo to što sam u trenutku kada sam vidio cijenu pomislio "oh, konačno nešto jeftino" dok se u stvari radilo o 10 kuna, a, za usporedbu, moj pekar u ulici prodaje pravi veliki kruh za 6 kuna. Ah!




Malo arhitekture











S obzirom da je osim festivala stripa bio i Haloween, grad je bio pun izloga s maskeradom i u gotovo svakom izlogu je blia izložena bilo kakva referenca na devetu umjetnost, makar obrt nije imao nikakve veze s istom.










rekviziti. katane od plastike su se prodavale za 25-35 eura. htio sam kupiti jednu, ali sam se suzdržao. bilo mi je glupo hodati u gradu punom cosplaya sa mačem u ruci.



A i izgleda da je fora sjediti u izlogu i pričati na razglasu, that's the thing now.





Naravno, bilo je i one-man banda (Jim Morissonovo proročanstvo)




Štandovi gdje se prodaju stari stripovi bili su smješteni na jednom malom trgiću





Pogled izbliza












A na ovu sliku sam posebno ponosan; prekrasan eksemplar Moebiusovg turista u trenutku dok slika štandove









To continue

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 10/01/2018 : 18:31:13
nemam pojma jer nisam bija.
ivke80 Posted - 10/01/2018 : 18:29:11
Dakle, ništa nema? Pitam za sebe, svake godine sa ženom negdje odem na par dana, ovo bi nam bilo zgodno, ali onda bi si volio kupit i koji strip na engleskom kojeg govorim.
ivke80 Posted - 10/01/2018 : 18:18:12
Dakle, ništa nema? Pitam za sebe, svake godine sa ženom negdje odem na par dana, ovo bi nam bilo zgodno, ali onda bi si volio kupit i koji strip na engleskom kojeg govorim.
jaki Posted - 10/01/2018 : 18:09:20
a šta će in kad imaju sve na talijanskom.
ivke80 Posted - 10/01/2018 : 18:01:39
Pitanje za ove koji su bili na festivalu: kakva je ponuda stripova na engleskom, jel ima šta za kupiti? Ili ništa obzirom na čuveno talijansko “poznavanje” engleskog !? 😂
jaki Posted - 02/11/2016 : 15:48:08
4.Dan:
https://www.youtube.com/watch?v=f8gHWGddTpU
5.Dan:
https://www.youtube.com/watch?v=JtbR12va-U0
Garfield_Mo Posted - 02/11/2016 : 00:22:17
Svaka cast za izvjestaj i sigurno svakom kolekcionaru je zelja otici i posjetiti Lucca Comics and Games.

Jos jednom naklon do poda!
solar Posted - 01/11/2016 : 01:05:24
Rekordna godina, 5 dana festivala i 271.000 prodanih ulaznica.
big joco Posted - 31/10/2016 : 18:40:12
nedelja 30.oktober 2016






jaki Posted - 31/10/2016 : 16:34:41
1.Dan:
https://www.youtube.com/watch?v=QZx2H2RKZxs
2.Dan:
https://www.youtube.com/watch?v=Gk5K9I3ZnWE&t=46s
3.Dan:
https://www.youtube.com/watch?v=yBiselmh1XM&t=2s
Izložbe:
https://www.youtube.com/watch?v=dIbjblew8jY&t=31s

i još mali milijun videa na youtube.
gerilac1 Posted - 19/11/2015 : 19:40:11
quote:
Originally posted by Deers

Ste vi svjesni da je to samo zbog povećane vlažnosti ispod šatora? i da će se u suhom prostoru opet izravnati?


Kad se jednom izvitopere, ne ispraviše se nikad više.
emirem Posted - 19/11/2015 : 16:53:03
quote:
Originally posted by Deers

Ste vi svjesni da je to samo zbog povećane vlažnosti ispod šatora? i da će se u suhom prostoru opet izravnati?


Imam peglu sto pari na 5 bara...
tinton Posted - 19/11/2015 : 16:43:49
quote:
Originally posted by Deers

Ste vi svjesni da je to samo zbog povećane vlažnosti ispod šatora? i da će se u suhom prostoru opet izravnati?


Meni kad se izvalovite pojedini stripovi se ne poravnaju.
Eventualno kad ih stavim pod veliku težinu. A neki ni tad.
Deers Posted - 19/11/2015 : 16:25:18
Ste vi svjesni da je to samo zbog povećane vlažnosti ispod šatora? i da će se u suhom prostoru opet izravnati?
gerilac1 Posted - 19/11/2015 : 16:17:53
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by emirem
Neka bonelli izdanja su u HC-u,ne bih imao nista protiv i SC izdanja,a ipak onaj "zimska zmija" se talasa ko Jadran.


To mi je odmah upalo u oči, Talijanima izgleda ne smetaju takve stvari a kod nas procedure i zbog lagane bonace.


I meni je zaparalo zjenice isto, izgleda da su navukli s nogu Inače drogsy super repotrtaža
DODSFERD Posted - 19/11/2015 : 10:15:22
quote:
Originally posted by emirem
Neka bonelli izdanja su u HC-u,ne bih imao nista protiv i SC izdanja,a ipak onaj "zimska zmija" se talasa ko Jadran.


To mi je odmah upalo u oči, Talijanima izgleda ne smetaju takve stvari a kod nas procedure i zbog lagane bonace.
Dukidule Posted - 19/11/2015 : 09:29:44
Svaka čast drogsy! Kad bih se mogao odlučiti za nešto, uzeo bih ipak Ferrarija sa pumpe i onu Captain(icu) America kao suvozačicu.
Deers Posted - 19/11/2015 : 08:28:59
Space Marine Posted - 18/11/2015 : 21:04:18
Svaka čast na izvještaju
emirem Posted - 18/11/2015 : 20:45:02
Odlican izvjestaj.
Poison Ivy je hot-cool, ona u zuto-crnom je pcelica Maya😊
Neka bonelli izdanja su u HC-u,ne bih imao nista protiv i SC izdanja,a ipak onaj "zimska zmija" se talasa ko Jadran. Mno i Tex "Vendetta Indiana" je kostao koliko ono? N.Never je u HC-u,neki album,magazin ili slicno?
kohorta Posted - 18/11/2015 : 20:38:44
Lako za to sve, reci ti nama jer se sto pije tamo?
jaki Posted - 18/11/2015 : 20:37:05
super slikice.
drogsy Posted - 18/11/2015 : 20:17:28
quote:
Originally posted by DeeCay

hehe, ovo je posljednje mjesto na koje bi me starci odveli... Na strip festival. ;)

Odlične fotkice!

Koliko su im bili rabljeni stripovi, recimo neki redovni Bonelliji?

Jesi uspio crteže dobiti od koga ili je gužva prevelika za nešto takvo?



Redovni stariji bonelliji i u šatorima i na ulici su se mogli kupiti za 1 ili 2 eura.

Nažalost, nisam susreo niti jednog autora, i jako mi je žao zbog toga, ali sam sam si kriv. Otišao sam tamo potpuno neorganiziran i nepripremljen. Da mi se starci nisu umiješali ne bih vjerojatno ni našao mjesto za noćenje. Štandove sam obilazio u petak popodne, 6 sati bez da sam i na trenutak sjeo da odmorim. Jbg, ako ostanem zaposlen, bit će bolje iduće godine, hopefully without parents.

Sutra ću još nadopuniti izvješće, oči će mi iscuriti
DeeCay Posted - 18/11/2015 : 19:53:08
hehe, ovo je posljednje mjesto na koje bi me starci odveli... Na strip festival. ;)

Odlične fotkice!

Koliko su im bili rabljeni stripovi, recimo neki redovni Bonelliji?

Jesi uspio crteže dobiti od koga ili je gužva prevelika za nešto takvo?
Cromwell Posted - 18/11/2015 : 19:48:21
Ova u žuto crnom je Wasp is Avengersa
Super report, šibaj dalje!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000