forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Alias MAX (Brian Michael Bendis)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Smomo8 Posted - 30/10/2012 : 22:11:24
Jel tko od vas čitao ovaj strip ? ja nisam,a čini mi se prilično zanimljiv,s time da je popraćen prilično dobrim komentarima.

The protagonist of Alias is Jessica Jones, a former costumed superhero named Jewel who left that avocation to become a private investigator. The running thread is Jessica's character development, as the layers of her past and personality are revealed to the reader while, simultaneously, she tries to come to terms with them herself.
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 28/11/2022 : 20:35:07
Od Bendisa sam kriminalno malo čitao. Osim Alias, čitao sam svojevremeno Ultimate SM-a kod LMinformatike. Nisam bio baš oduševljen u onih malo brojeva. Jako spora radnja.

Ali mogao bih dati šansu Daredevilu.
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 10:03:58
Lijep prikaz, dođe mi da opet pročitam Alias. Meni je osobno četvrti dio najslabiji, no sve u svemu cijeli serijal je na jednom više nego zadovoljavajućoj razini kvalitete.
Super je uz ovo paralelno čitati i Bendisovog Daredevila jer ima nekih scena iz Aliasa koje u Daredevilu promatramo iz njegovog kuta (i obrnuto). Zanimljivo je vidjeti iste stvari kroz oči dvoje različitih likova.
Deers Posted - 27/11/2022 : 23:36:48


Jessica Jones: Alias, vol. 4

Brian Michael Bendis / Michael Gaydos

Posljednji dio puta Jessice Jones pod etiketom MAX nas najprije upoznaje sa njezinim tkzv. Postankom. Kao i u cijeloj seriji, njezin život se i u mladenaštvu ispreplićao sa onima ostalih junaka, ali ne baš sa istim posljedicama. Pogled je to, na cijeli taj poznati klišej, sa jednog ljudskijeg ugla. Ljudskosti doprinose najviše ti detalji, tako očekivani a tako nedostajući u takvim stripovima.

Zadnja priča je opet kombinacija klišeja ali i inovotaivnosti. Sukob sa arhineprijateljem, naravno, ali ne nužno po svim pravilima struke. Cijela priča je dosta psihički jaka i stvara napetost i nelagodu, kako i samoj junakinji tako i čitatelju. Mislim da je Bendis dobro iskoristio tu zastrašujuću moć da nam netko može naređivati što god hoće i da ga mi bezpogovorno slušamo. Kilgrave, odnosno Ljubičasti čovjek u nekom trenutku čak, da bi pojačao taj dojam tjeskobe, probija četvrti zid. I dalje nisam siguran da li je to biulo uspješno ili čisto pretjerivanje.

Crtež je jako dobar, neobičan ali to ne znači da je dovoljno da bi se zažmirilo na manjkavosti. Repetitivnost kadrova ni do posljednje sveske nije izbalansirana (iako je manje uočljivija) i u nekim ključnim trenucima kao da fali dinamike.

Sve u svemu, jako dobar strip. Zanimljivo poigravanje stereotipima ali bez popularne destrukcije. Ovaj strip zapravo nadograđuje taj svijet superheroja, i to ne samo žanrom već i sa ljubavlju.


Kako je to naš Riječanin rekao:

Deers Posted - 26/11/2022 : 22:53:25
Jessica Jones: Alias, vol. 3

Brian Michael Bendis / Michael Gaydos


Što ako priča o superheroju skrene van utabanih kolosijeka? Što ako mladi tinejđerski superheroj nije baš toliko čvrstog karaktera da se može suočiti sa zlom u svijetu? Što ako ipak, i usprkos svemu, nije samo dovoljno zreo?

Ovo je priča o posljednjoj u nizu inkarnaciji Spider Woman, koja je bila dovoljno poznata da je zlikovci iskoriste i dovoljno neiskusna da, kad joj netko kaže da je voli, da mu i povjeruje.

Kako se čini, nije usamljena pojava.

I dalje dobra priča. Da li zbog umora ili čega, ovo mi se za sada najmanje dopala.
Deers Posted - 15/11/2022 : 20:18:29


Jessica Jones: Alias, vol. 2

Brian Michael Bendis / Michael Gaydos

Drugi trade se više bavi jednim slučajem nego nastavljanjem započetih priča, vezanih za Jessicu, oko njezinog života, odnosa i ljubavi. Mada, ima i toga.
Slučaj je ovaj put nanese u jednu malograđansku sredinu prepunu zatucanih, rasističkih i bogobojažljivih ljudi punih predrasuda. Kako to obično biva, ima više sumnjivaca nego zločina a žrtva, na kraju, je i samo društvo. I dalje zanimljivo ispričano i napeto napisano. Malo rasplet kvari priču ali ionako nije poanta u tome.

Moram jednom nabaviti i druga dva tradea.
Deers Posted - 14/11/2022 : 22:07:15


Jessica Jones: Alias, vol. 1

Brian Michael Bendis / Michael Gaydos

Bivša sporedna superherojina, nezadovoljna sa time jer se nikako nije uklopila u to društvo, odlučila je otvoriti ured privatnog detektiva kako bi... pa većinom lovila prevarante, preljubnike i odbjegle supružnike. Ponekad ti ljudi imaju veze sa tim blještavim svijetom superheroja. Ponekad je to još gore. Život joj je smeće, ali barem.... nema ali.

Pogled odozdo na super heroje, sa pozicije običnog čovjeka koji se samo se trudi preživjeti u tom svijetu. Našem.

Van toga, priča zapravo slijedi klasični noir zaplet. Klijent, uhođenje, googlanje, i, o shit!, saznaš identitet Kapetana Amerike! I, naravno, ništa nije kako se čini.
Prva priča u tradeu koja se bavi navedenim pokazuje svijet superheroja iz jednog drugog kuta. Pokazuje da bez obzira što ljudi žive u svijetu čudesa i dalje su mali, prljavi, pokvareni i zli. Bez straha od više sile ili "više" sile.
Zvuči kako nešto jako stvarno.

Druga priča je slične tematike. Ponovno slijedi klišeje žanra ali, ponovno, sa osvrtom na superheroje.
Jako stvarno izgleda potreba čovjeka da se poistovjeti sa slavnom osobom, na svoju ništavnost zamijenimo nečim. U današnje vrijeme kad se konstanto preko društvenih mreža grade lažni ali puno značajniji životi, to je nešto što ima smisla i unutar priče o superherojima.

Imam osjećaj da bi priče funkcionirale i bez superheroja ali bi tako bila jedan od mnogih, ovako je (koliko ja znam) jedinstvena.

Van priče i zanimljivog tvista na žanr, moram pohvaliti i pripovijedanje. Zna varirati, ali u svom najboljem izdanju je napeto i zanimljivo, bez obzira da li je to razgovor u policijskoj postaji ili kava s prijateljicom, ili jurnjava za bjeguncem

Crtež je dosta grub i često statičan. Tome ne pomaže ni činjenica da često koristi repetirajući kadrove. Nekad to funkcionira a nekad izgleda k'o da fušari posao. S druge strane, heroji mu često izgledaju nakaradno i groteskno. Kako zapravo i izgledaju ako ih ne promatramo kroz prizmu idola.

badseed Posted - 13/07/2016 : 20:39:01
'Jessica Jones' re-teams with original creators for a new comic series
http://www.latimes.com/entertainment/herocomplex/la-et-hc-jessica-jones-comic-bendis-gaydos-20160712-snap-htmlstory.html
Windwalker Posted - 23/11/2015 : 19:37:32
Odgledao.
Stvarno odlična i kvalitetna serija, pogotovo u usporedbi s većinom sranja koje pratim.
Ali Daredevil mi je draži i nešto bolji.

A sad dočekat Luke Cagea i drugu sezonu Daredevilea slijedeće godine.
Windwalker Posted - 21/11/2015 : 15:13:40
Nisam čitao, ali koliko sam čuo prati glavnu ideju tog stripa, dakle njenu osobnost, odnos s Kilgraveom, Lukeom i slično.
Ali je serija dosta odvučena od bilo kakve superherojštine, tj. ovdje nije poznala Avengerse i slično.
badseed Posted - 21/11/2015 : 14:08:19
quote:
Originally posted by Windwalker

Četiri epizode pogledao, odlična je.
Jedva čekam još, ali trebam malo usporiti.



Ja taman čitam ovaj Alias omnibus, pa poslije toga krećem sa serijom. Ako si čitao strip, jel radnja preuzeta od tamo ili?
Windwalker Posted - 21/11/2015 : 13:33:18
Četiri epizode pogledao, odlična je.
Jedva čekam još, ali trebam malo usporiti.
badseed Posted - 21/11/2015 : 10:40:07
Prva sezona serije je izašla na Netflixu.
Andrej Posted - 04/11/2015 : 12:06:25
quote:
Originally posted by badseed

Serija "Jessica Jones" stiže na Netlfix. DeeCay je u "tjednim crticama" linkao trailer i video o tome tko je Jessica Jones kroz stripove:
http://www.stripovi.com/vijesti/tjedne-crtice-291/844/


A i marvel je izbacio reprint omnibusa i trejdova tako da tko nije nabavio...........
badseed Posted - 04/11/2015 : 11:29:34
Serija "Jessica Jones" stiže na Netlfix. DeeCay je u "tjednim crticama" linkao trailer i video o tome tko je Jessica Jones kroz stripove:
http://www.stripovi.com/vijesti/tjedne-crtice-291/844/
Smomo8 Posted - 31/10/2012 : 21:31:09
Na amazonu (used-like new),$41 ukljucujuci postarinu :D
bonjovi4ever Posted - 31/10/2012 : 12:11:56
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by Smomo8

Evo,uspio sam naručiti Ultimate Collection book 1 iako je out of print :D



Gdje?



Lako nađeš na E-Bayu za oko 30$ + poštarina.
andi Posted - 31/10/2012 : 10:57:58
quote:
Originally posted by Smomo8

Evo,uspio sam naručiti Ultimate Collection book 1 iako je out of print :D



Gdje?
Smomo8 Posted - 31/10/2012 : 10:43:13
Evo,uspio sam naručiti Ultimate Collection book 1 iako je out of print :D
Raven84 Posted - 31/10/2012 : 09:52:00
Strip je odličan, imam ga doma, i slažem se sa svime što je bonjovi4ever napisao, s time da je zadnja priča meni najbolja, to su brojevi od 22-28.
Smomo8 Posted - 31/10/2012 : 09:41:05
Strip mi se JAKO sviđa !
Deers Posted - 31/10/2012 : 07:17:28
Bushido je TU stavio preview, pa vidi.
mcn Posted - 31/10/2012 : 00:15:19
Najbolje što je Bendis napravio za Marvel.

(mcn)
bonjovi4ever Posted - 30/10/2012 : 22:49:42
Vrlo dobar strip, pročitao prvih 17,18 brojeva. Nisam neki velik fan Marvela, ali autori poput Bendisa i Straczynskog mi prilično odgovaraju. A i Alias mi pomalo odstupa od uobičajenih Marvel stripova, ne toliko radi priča, koliko radi crteža. Uglavnom, ako ti odgovaraju detektivske priče, autodestruktivna glavna protagonistica, ne smetaju nasilne scene, scenarij koji se većinom temelji na odličnom vođenju dijaloga i karakterizaciji likova (tu je, po meni, Bendis najbolji), zatim par dobrih preokreta u radnji, malo dobro ubačenog humora, nešto romantike i sve to sa superherojskom pozadinom, probaj. Jedino prvo pogledaj par previewa da vidiš da li ti crtež odgovara. Bendis je dobar, ali meni osobno je taj, za Marvel pomalo netipičan crtež, prva liga i uvelike pridonosi čitanju i sveukupnom dojmu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000