forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kolinje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
melkajk Posted - 22/11/2014 : 16:25:34
Tradicija koja izumire...pozdrav iz Slavonije...
Buraz i ja, bez žena, iskonski slobodni, vino, stara odjeća, prekrasan dan u studenom

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 19/11/2017 : 20:48:42
volim meso ali ne bih to mogao gledati niti slusati
niti raditi

nadam se da zivotinje ubiju bezbolno

uzas
DODSFERD Posted - 19/11/2017 : 20:26:42
Danas i ja završio sa kolinjem, jedan od najgorih poslova u godini i radije bih cijepao drva cijeli dan cjepačem od 5 kila nego ovo radio, ali mora se i to napraviti.
Nemam nikakvih slika jer mi mobitel nije bio u blizini.
ivi skoj Posted - 18/11/2017 : 23:55:53
Ljepota je u oku promatrača.
Nisam siguran da li bi fotku nosio u novčaniku ili isprintao pa uramio za dječju sobu.
mogorovic Posted - 18/11/2017 : 21:52:47
Mašala!
Tutta Posted - 18/11/2017 : 18:42:26


Tona?
izivko Posted - 18/11/2017 : 14:34:50
Jučer kod rođe Blaža

andjusticeforall Posted - 15/12/2016 : 20:17:08
Klanje nikad neće biti kolinje!
MD72 Posted - 15/12/2016 : 18:32:48
Na osnovu bakinog prezimena da se zakljucit da ima dobru memoriju,ali bas da prepozna sunku...
Misteriozno mi je to da tri mlade partizanke nisu smazale sunku,kad su vec ostavile nesretnog velecasnog gladna.
Poli Posted - 15/12/2016 : 12:58:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Baka je legenda, ne prepoznaje ukućane a sa šunkom starom 71 godinu nema problema.


Tko zna koliko puta ju je milovala i govorila joj "Bit ces moja, bit ces moja ..." dok je tata nije odalamio po prstima.


DODSFERD Posted - 15/12/2016 : 12:41:23
Baka je legenda, ne prepoznaje ukućane a sa šunkom starom 71 godinu nema problema.
trolodtroje Posted - 15/12/2016 : 12:26:51
ma gde drugdje da stavim? Mogo sam i u "otišli smo u3pm..." ili "volim ex Yu" ili "politička nekorektnost", al mislim, da ovde više paše:

trolodtroje Posted - 08/12/2016 : 18:12:00
evo, da se vratimo basikama. danas ošo da pogledam, kako zriju moje salame. i usput pokupio par kila:



trolodtroje Posted - 02/12/2016 : 14:21:59
Nogekako. Indija - malo manje od pet miljuna € za tri godine. Iran polako iz godine u godinu više - 1,2 - 1,27 - 1,45 do ovogodišnjih 1,75 m €. Iran target 2017 dvaipo. Whooaaa!
Poli Posted - 02/12/2016 : 13:57:27

I, jeste li sklopili dobar posao na kraju ...? ;P

trolodtroje Posted - 02/12/2016 : 13:06:20
Indija (Mumbai):




vs Iran (Tabriz):




Kebab janje, kebab čiken, kebab bif, rajčice, luk, Basmati riž (nema boljeg na svetu) sa slanim putrom i somakom, mladi friški sir (ko kajmak), i Ayran:


DODSFERD Posted - 01/12/2016 : 11:43:35
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by DODSFERD

Stražnja strana.




Šta je u onim tamnijim i šta u svetlijim? Vidim ovo je sve iz dima pa na sušenje. A šta je sa friškim basikama? Pečenice, krvavice, belice, jetrne, kožnate, dimljene kožnate, kranjske.

Evo sledeči tjedan uslikam naše sa detajlima - sastav, izgled, instructions manual, upotreba....

Sve su povješane dan nakon kolinja i nisu još bile dimljene.
Ove svjetlije su mesne, od sirovog mljevenog mesa, dok su tamnije krvavice koje su prokuhane odmah nakon što su napravljene.
Poli Posted - 01/12/2016 : 10:23:53
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by Poli


ne bojite se salmonele ili pokvarenog mesa? :D



Kod nas nema šanse ni od salmonele a taman od pokvarenog mesa. Nema vremena da se "pokvari".


Sve sami koljete, doma u bloku?

Nije problem u tome da tebi stoji meso doma u frizideru predugo, nego u onima koji ga ... kuzimo se.


trolodtroje Posted - 01/12/2016 : 10:19:05
quote:
Originally posted by Poli


ne bojite se salmonele ili pokvarenog mesa? :D



Kod nas nema šanse ni od salmonele a taman od pokvarenog mesa. Nema vremena da se "pokvari". Čak i ono što se "pokvari" pojede se sa užitkom. Nema kod nas alge u foliji, pa "sojini" produkti, pa surogati teovoteono što je sve u biti iz procesirane plastike. Pola vašeg "organskog" ima korjene iz organskog života da. Od prije milijun godine. A između prošlo je skoro sve faze i oblike živog i neživog.
trolodtroje Posted - 01/12/2016 : 09:53:20
quote:
Originally posted by DODSFERD

Stražnja strana.




Šta je u onim tamnijim i šta u svetlijim? Vidim ovo je sve iz dima pa na sušenje. A šta je sa friškim basikama? Pečenice, krvavice, belice, jetrne, kožnate, dimljene kožnate, kranjske.

Evo sledeči tjedan uslikam naše sa detajlima - sastav, izgled, instructions manual, upotreba....
Mrkva Posted - 01/12/2016 : 08:38:32
quote:
Originally posted by teller

kolinje je jedna svinjarija obična...
kakav običaj,tradicija i ostala sranja...
i javna vešanja su bila običaj i tradicija pa se ne rade više, bar ne u koliko toliko normalnim državama.
a za salmonelu nema boljeg okruženja od seoskog dvorišta gdje šetaju i seru koke,mačke,đukele seoske a susjed Jovo priučeni mesar
oprao ruke za zadnje blagdane...jedina dezinfekcija ako polije(nedaj bože) domaću rakijicu jer me se pre esekucije tresu ruke.
Nebi zabranio, tražio bi da sam država da se svinjokoljci-mesari registriraju, naprave higienski minimum, naprave seminar i obuku kako se kolje....
ako se več traži red, zašto bi tu vladao nered...svinja/prasac je inteligentna životinja, ponekad inteligentnija od svog đelata.




Slazem se s tobom u velikom dijelu. Ne, nisam ljubitelj toga da se zivotinja pati skraćivanjem muka iz kućne radinosti, ali ljudi ne bi ni drzali više svinje kod kuće da im netko naredi da ih nose u mesnicu rastrančirati.
U tom smislu, premda ne podrzavam ubijanje svinja na svakakve načine, podrzavam drzanje svinja, krava, pilića itd. kod kuće. Jer vjeruj mi, kakva god im grozna smrt bila u slavonskom selu, nije niti priblizno toliko grozna koliko će im biti cijeli zivot ako postanu dijelom mesne industrije.
Pravi uzas krije se u tovljenju pilića vlastitim izmetom i šrotom u masovnom uzgoju pilića, ili u pravljenju rupe u zelucu zive krave koja ostaje otvorena, a iz koje se ekstrahiraju uzorci, i da ne pričam više.
teller Posted - 30/11/2016 : 21:52:04
kolinje je jedna svinjarija obična...
kakav običaj,tradicija i ostala sranja...
i javna vešanja su bila običaj i tradicija pa se ne rade više, bar ne u koliko toliko normalnim državama.
a za salmonelu nema boljeg okruženja od seoskog dvorišta gdje šetaju i seru koke,mačke,đukele seoske a susjed Jovo priučeni mesar
oprao ruke za zadnje blagdane...jedina dezinfekcija ako polije(nedaj bože) domaću rakijicu jer me se pre esekucije tresu ruke.
Nebi zabranio, tražio bi da sam država da se svinjokoljci-mesari registriraju, naprave higienski minimum, naprave seminar i obuku kako se kolje....
ako se več traži red, zašto bi tu vladao nered...svinja/prasac je inteligentna životinja, ponekad inteligentnija od svog đelata.
Dukidule Posted - 30/11/2016 : 08:55:12
Da se i ja vratim temi.

Nisam ni ja nikada volio taj "krmokolj", svinjokolj, klanje prasaca...ma zovite ga kako vam volja (još od malih nogu to nisam želio gledati) ali zato je "krajnji proizvod" bio predobar, neodoljiv.
Kobasice, čvarci, šunke, kuleni.... A tek sama pečenica, ili, dok je još na ražnju umakanje kruha u "protvan" (za ne-Slavonce definicija: https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Pekač )....auuuuh miline!

U tom smislu, haj'mo jednu koja me svaki put nekako malo vrati u to doba...

Dukidule Posted - 30/11/2016 : 08:25:30
quote:
Originally posted by Poli


ne bojite se salmonele ili pokvarenog mesa? :D





'Eba te komšinica!
xilrion Posted - 30/11/2016 : 03:51:47
nož u grlo i onda ruka do lakta u ranu i vadi van da brže iscuri...
nagor Posted - 29/11/2016 : 23:42:19
quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo ne smiješ promašiti kako je majstor neki dan kod mene, svinja malo trznula glavom a on baš puče u tom trenutku.



To se dogodilo jednom mom rođaku. Upucao se u nogu i završio na hitnoj...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000