forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2015 : 23:58:04


Duh Félixa Ducharmea nastavlja pratiti veliku preobrazbu malog kanadskog sela u zabiti. Frankofono stanovništvo naviklo na siromaštvo, oskudicu i jednostavan život malo se pomalo suočava i miri s velikom istinom da se sve mijenja. Od blatne ulice prikladne samo za čizme i kaljače do trotoara za štikle, od straha od promjena do tolerancije i otvorenosti prema postojanju drugoga i drugačijega, napredak čovjeka toliko je veličanstven da se doima kao bajka.

Trgovina 2 • Trgovina - knjiga druga • 416 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Regis Loisel • Jean-Louis Tripp • Crtež Regis Loisel • Jean-Louis Tripp • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2015. • Cijena 350 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 01/06/2023 : 07:09:06
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Lepo da si uzeo iz biblioteke...stave li neku zastitnu foliju da stripovi duze izdrze?
Tesko da ce se ovo reprintati..

Moji utisci su otprilike takvi kao tvoji
citao sam pre jedno dve godine.



Ma nema ne. Dosta tih stripova iz knjižnice su u OK stanju.
Najgore mi je kad neko radi uši, još gore kad te iste uši doslovno podere, a najgore je kada zaliju strip nečim (nadam se ne onim prirodnim ljepilom ) i stranice se zaljepe i poderu.
U najgorem stanju su one krmače ala Živi Mrtvaci, ono je doslovno kupus salata.
Ugl meni je knjižnica odlična za tih 7€ godišnje, imaju 99% Fibre, 80% LL i ajmo reći 60-70% S-A i BG, tako da se ima što čitati i ne moraš kupiti sve što želiš čitati na papiru.
Napravio sam pauzu od 2+ godine zbog covid izdrkotina u knjižnici i neki dan se ponovno učlanio.
NESVRSTANI Posted - 01/06/2023 : 04:50:38
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Baš to. Pročitao ponovo prije nekoliko mjeseci drugu knjižurinu Trgovine. I ukratko to prelazi u sapunicu. Crtež fenomenalan pa oni koji više preferiraju crtež od scenarija imat će više radosti. Osim toga u oba dijela se lagano promovira homoseksualnost likova, valjda po uzoru autora. Pa tko voli nek izvoli. Teško da će se svidjeti Bonelli fanovima tabačine.


Užas.
Takvin stvarima nije misto u knjižnici.
Zamisli da neko dite to vidi???
matori paraliticar Posted - 31/05/2023 : 22:46:07
Lepo da si uzeo iz biblioteke...stave li neku zastitnu foliju da stripovi duze izdrze?
Tesko da ce se ovo reprintati..

Moji utisci su otprilike takvi kao tvoji
citao sam pre jedno dve godine.
petarStripovi10 Posted - 31/05/2023 : 21:38:25
Baš to. Pročitao ponovo prije nekoliko mjeseci drugu knjižurinu Trgovine. I ukratko to prelazi u sapunicu. Crtež fenomenalan pa oni koji više preferiraju crtež od scenarija imat će više radosti. Osim toga u oba dijela se lagano promovira homoseksualnost likova, valjda po uzoru autora. Pa tko voli nek izvoli. Teško da će se svidjeti Bonelli fanovima tabačine.
DiSkAcH Posted - 31/05/2023 : 19:42:55
Posudio u knjižnici i pročitao.
Vidim da je ovo jako nahvaljen strip i očekivao sam strašno puno na temelju toga.
Pa i nisam to baš dobio.
Priča kreće jako zanimljivo i piči to dobro, ali u jednom trenu dolazi do zamora materijala i čini mi se da se ovo ipak moglo malo skratiti.
Crtež je jako dobar, ali dosta dijelova je pretamna pa sam se dosta naprezao.
Nije mi ovo drugi Isusov dolazak kao većini, ali bi rekao sasvim pristojan slice of life za barem jednom pročitati.
Opet, isto tako sam danas sažvakao obje knjige u šutu, tako da ima ono nešto, ali opet mi nešto i fali i definitivno mi je predug.
Sve u svemu sam zadovoljan, ali sam očekivao puno više.

I evo sada ponovno Loiselova ljestvica:) :
Potraga cijeli serijal - ovo mi je zapravo za koplje iznad ostatka njegovoih stripova koje sam do sada čitao
Mrtvac
Trgovina
Petar Pan
AleksandarN Posted - 25/07/2020 : 15:53:17
Procitah oba knjige u nedelju dana. Prvo, crtez mi je prelep! Ne mogu da zamislim da bude drugaciji za ovako nesto. Sto se tice price... Pocetak prve knjige mi je fenomenalan a onda postaje nekako... Ne znam kako da objasnim, ne desava se nista posebno ali je opet fino i opustajuce. Povremeno se nesto desi ali generalno cela prica tece istim tokom sto i nije tako lose - opusta. Mozda je moralo tako da bi se detaljno upoznali sa svim likovima. Druga knjiga mi se malo vise dopala od prve. Uzbudljivije je, ima vise desavanja. Svaki lik je bas duboko docaran sto se retko vidja u drugim stripovima - stekao sam utisak kao da skoro svakog lika poznajem godinama. Moze se reci da sam nedelju dana ziveo u Notre-Dame-des-Lacs jer sam samo Trgovinu citao kada sam uhvatio vremena i vec mi nekako nedostaje. Sve u svemu, prelepa i topla prica koju bi trebalo svako da procita pa cak i onaj ko ne cita stripove.

9/10


p.s.Antu je omiljeni lik zupnik.
Zula Posted - 17/04/2019 : 11:29:45
Trgovina (1 i 2)

Tabernakula mu, dobar strip!

Priča o kanadskom selu između 2 svjetska rata i životu u njemu kroz 9 velikih albuma.

Najviše o ljubavi.
Počne s dva crtača zaljubljena u isti strip. Onda se žena zaljubljuje u život, drvosječe u ženu, župnik zavoli mogućnost izbora, došljak se zaljubi u selo, sestre u čekić, svi se zaljube u čarlston. Stariji su zaljubljeni u prošlost, mladi u novo... i još puno ljubavi...

I svega što ljubavi pomaže.
Trgovina, restoran i Gaetan. Tu je pokojnik koji polako otkriva kako je život čudesan. Slijepac kojeg vole slijepo. Pas, mačka, medo i patka. Brod, šuma, snijeg. Cipele i haljine. I gramofon. I fotgrafije...

Ima skoro svega što vam padne na pamet, u tamo nekom kanadskom selu između 2 rata kroz 9 velikih albuma, gdje je pogled zaljubljen u dodir...

Ocjena: zaljubljen sam u Trgovinu / 10
vukozec Posted - 12/09/2017 : 12:16:35
Prva knjiga, uvođenje, postavljane likova je za čistu peticu, u drugoj se sve pretvori u sapunicu. Crtež prekrasan.
kasper Posted - 10/09/2017 : 20:02:32
imam utisak da su ovde autori znalo sta hoce do 5og albuma, posle se sve razvuklo i oteglo u epskim razmerama
anto Posted - 25/01/2016 : 18:15:33
Kao što rekoh pre neku godinu,Trgovina je strip baš po mom ukusu;prva četiri albuma su me jednostavno očarala - u svakom mogućem pogledu.Za mene, Trgovina 1 je strip izdanje te 2011. godine.

Druga knjiga je samo produbila tu moju oduševljenost Loazelovim&Tripovim remek delom.
Čitao sam ovih pet albuma koliko sam sporije mogao,samo da bih više uživao u njima.
I opet besprekorna simbioza prelepog crteža,zadivljujućih boja i priče koja tako odiše životom.
Rekao bih čak da je Trgovina himna života.
A druga knjiga najbolje strip izdanje 2016. godine.

10/10
Unngenant Posted - 02/12/2015 : 12:09:51
Ako je isti moguce da je problem kod mene prostorija...mada..nisam primetio problem na drugim stripovima...

To je prvo sto sam osetio kada sam otvorio 2-ku posto sam 1 procitao odmah pre toga...
Markos Posted - 02/12/2015 : 10:54:17
Koristim svega 5 različitih papira za tisak, a obje Trgovine su tiskane na istom papiru, Magno Satin 135. E sad, moguće da postoje odstupanja iako je u pitanju isti papir, pogledat cu prvu i drugu knjigu, ali ne bi smjelo biti neke vidljive razlike.
Unngenant Posted - 02/12/2015 : 10:44:15
Kanda sam se malo razocarao u Trgovinu...Strip podseca na one tople Bozicne gozbe sa preteranim zacinom bajkovite ljudskosti...Doduse ostao mi jos jedan album. Da se razumemo strip je vrlo dobar, ali nekako imam osecaj, a cemu toliko albuma? Cemu prokleti medvedic i to bajkovito dodavanje zivotinja...Loisel sam upoznao sa sasvim druge stvari gde potencijalno lepe price i likove, vezuje samo takav prvi pomisao o njima a ispod i ono sto se desava je mnogo mracnija tema..

Pitanje za Markosa i ostale koji poseduju 2 int. Jel sam takav dobio ili se kvalitet papira znatno razlikuje od prvog integrala? Papir je dosta tanji i prakticno ako svetlost ulazi na prethodnu stranicu vidi se otisak prethodne stranice?

U svakom slucaju jedna 4- /5 *bez poslednjeg albuma
trolodtroje Posted - 30/11/2015 : 13:18:00
pa napisao sam, da si super preveo PS
Poli Posted - 30/11/2015 : 08:52:11

A di je nestala nesretna patka?


trolodtroje Posted - 28/11/2015 : 23:17:44
Tonto nailed it

Evo otprilike ovako -

Za gušte i zagrijavanje prvo sam pročitao prvi Integral i još topao bacio se na drugi.

U tri večeri pročitao sam celi integral. Nešto najlepše što sam ikad čitao. Crtanje, scenarij, tehnički dojam bez nepotrebnih komentara - jednostavno odlično. Jedna od najboljih kombinacija - več su Regisovo crtkaranje i Trippov tuš za čistu deset, a Lapierrov kolor za 10+. Osnovna priča (i sve mikro pričice junaka a la trio Gladu, Marie, Rejean, Serge, Noel, Hauau, brata Lalutippe, Alcide....) prikazuje život u zabačenem quebeškem seocetu, modernizaciju (Charleston, gramofon, pločnik, štrom) u tradicionalnom selu, koji želi napredak, neče dosadnu rutinu, želi promjene ali polako i na bezbolan način. Osječa se puno radosti i ljubavi do susjeda, prirode, života, djeca se rađaju, pije se rakija, radi se, igra....Joie de vivre.

P.S. Poli translatio maximus splendidus
jaki Posted - 28/11/2015 : 21:02:50
quote:
Originally posted by Peyo

Nije ti ukusan?

A Trolu je ...




Peyo Posted - 28/11/2015 : 21:01:05
Nije ti ukusan?

A Trolu je ...

jaki Posted - 28/11/2015 : 20:34:18
Odlican strip ali nazalost mi izdanje nije po ukusu.
Poli Posted - 28/11/2015 : 20:07:56

ma naj strip mu je to, "nesto najlepse sto sam procitao" rece ...
sto se zivotinja tice, nije mu najjasnije sta bi trebalo znaciti/predstavljati (povremeno) pojavljivanje nekih zivotinja, pogotovo patka mu je isla na onu stvar


kasper Posted - 28/11/2015 : 19:26:03
znaci trolodu se nije svidela trgovina 2
bisley Posted - 28/11/2015 : 19:11:52
quote:
Originally posted by Tonto

Google prevoditelj

Prije svega, ja sam, naravno, ažurirati svoje znanje i čitajte ga prvi

Zatim je još postalo toplo jesti. U roku od tri večeri sam pojeo cijeli Integralna. Neki od najljepših sam pročitao. Crtanje, scenarij, tehnički, bez nepotrebnog Chat - jednostavno izvrsno. Jedna od najboljih kombinacija - već Regisovo nule i Trippov tušem za cenarja, Lapierrov Kolor ali za 10+. Osnovna priča (i sve mikro priče o herojima Trio glad, Marie, Rejean, Serge Noel, Hauau brat Lalutippe, Alcide ....) pokazuje život u zabačenem Quebec selu, dolazak noviteta (Charleston, gramofon, pločnik, Strom) u tradicionalni Vi koji inače želi napredak i inovacije, ali na bezbolan način. Ogromne radost s drugim ljudima, prirodi, životu, djeca se rađaju, šnopc piti, rad, ples .... joie de vivre.

Oh - Nemam pojma što se podrazumijeva pod povremene pojave pojedinih životinja i ukupne pojave patke, mačke, psi i medvjeda. To neugodno nametljiv glupa patka me ispeći davno.


Osvrt na google prijevod tekst:
Smisao je jasan. Najprije si pojeo sličice, pa tekst. Nije mi jasno u kojem kontekstu se spominje scenarij? Jesi li njega posebno pojeo i zašto se spominju one životinje na kraju? Nije valjda opet kao hrana?
tinton Posted - 28/11/2015 : 18:34:21
Bolje slovenski razumijem.
Tonto Posted - 28/11/2015 : 18:32:33
Google prevoditelj

Prije svega, ja sam, naravno, ažurirati svoje znanje i čitajte ga prvi

Zatim je još postalo toplo jesti. U roku od tri večeri sam pojeo cijeli Integralna. Neki od najljepših sam pročitao. Crtanje, scenarij, tehnički, bez nepotrebnog Chat - jednostavno izvrsno. Jedna od najboljih kombinacija - već Regisovo nule i Trippov tušem za cenarja, Lapierrov Kolor ali za 10+. Osnovna priča (i sve mikro priče o herojima Trio glad, Marie, Rejean, Serge Noel, Hauau brat Lalutippe, Alcide ....) pokazuje život u zabačenem Quebec selu, dolazak noviteta (Charleston, gramofon, pločnik, Strom) u tradicionalni Vi koji inače želi napredak i inovacije, ali na bezbolan način. Ogromne radost s drugim ljudima, prirodi, životu, djeca se rađaju, šnopc piti, rad, ples .... joie de vivre.

Oh - Nemam pojma što se podrazumijeva pod povremene pojave pojedinih životinja i ukupne pojave patke, mačke, psi i medvjeda. To neugodno nametljiv glupa patka me ispeći davno.
anto Posted - 28/11/2015 : 17:06:37
može prevod?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000