forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prodaja Ludens izdanja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 12/11/2015 : 18:00:35
Nisam vidio da je negdje komentirano pa otvaram temu.

Dakle, nedavno smo imali precizne podatke u svezi prodane naklade junaka objavljene od samog Ludensa u (pretpostavljam) svim izdanjima. Nešto kao da na osnovi određenog članka zakona objavljuju prihod od prodaje (ili što već) te prosječan broj prodane naklade. Prvo sam na to naletio u jučer s čitanjem započetom Malom rendžeru 10 pa prokopao malo unazad i ostala izdanja i baš u svakom tu negdje izašlom se pojavljuju podaci za prodaju dotičnog (e sad, kako mi je promaklo druga stvar).

Pa da vidimo kako koje kotira:

Zagor specijal- 2110
Zagor Extra- 2014
Zagor Maxi- 2003
Zagor- 1810
Tex Maxi- 1442
Blek- 1439
Tex- 1287
Miki- 1028
Teller- 622


Pošto ne čitam, nisam ni našao podatke za Zagor klasik te Dylanova izdanja pa ako netko može neka pogleda i doda.

Mene je iznenadilo otkud baš da specijal vodi, a razlika Extra-obični me nije iznenadila, razumijem tih dvjestotinjak koji su otpisali JA sagu i Burattinijeve nove ideje. Uzdrmalo me je da je Blek ispred Texa a pogotovo Tellerov zaostatak -400 za prvim iznad sebe, Kapetanom Mikijem. Forumaš-imenjak će morati po 10 izdanja kupovati , sjetim se na ovom forumu prije 5, 6 godina da je netko pisao kako je Strip Agent gasio Mister Noa jer je išao ispod 500 (e sad, ne mora biti istina i možda se ne sjećam dobro).

Vaši komentari me zanimaju? Naravno, ako uzmemo da je sve objavljeno istina.

I da, neka netko potraži i doda za Zagor klasik, Dylan Dog, Dylan Dog Extra, Dylan Dog specijal, Dylan Dog maxi, možda Zagor Gigant još.

Edit: Sa sobom sam se kladio da ni ona dva Dylana ne premašuju Bleka
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 12/02/2018 : 16:54:59
il je grafičar zaboravio upisati jer je radio u templateu iz vremsna kad nije bilo obvezno upisati :D
jaki Posted - 12/02/2018 : 15:48:05
a onda je ukinuta obveza prijavljivanja prodanih primjeraka.
šteta.sićam se još davno kad bi u Marvelovim sveščicama našao podatke(puno detaljnije od ovih).
DODSFERD Posted - 12/02/2018 : 15:28:53
Kupujem sva Ludens izdanja, osim DD almanaha, i prošle godine nisu bili objavljeni nikakvi podaci o prodaji, izuzev spomenutog maxi Texa.
jaki Posted - 12/02/2018 : 15:10:29
Texa regularnog nisam našao ali zadnji broj koji imam je 148 pa je možda objavljeno u 149 ili 150 broju.
jaki Posted - 12/02/2018 : 15:03:14
U Tex Maxiju Bitka na mostu(proljeće 2017) piše za 2015?godinu 1458 primjeraka.
jaki Posted - 12/02/2018 : 14:37:34
Ima li podataka za 2016?
di su ti koji kupuju ludens izdanja?
tražite izdanja od srpnja i kolovoza 2017.
RAKOSI4 Posted - 15/03/2017 : 12:27:55
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kronološki obavezno MM i MN jer je početni period najbolji , pa dok ide ,ide a i Natana Nevera zbok kronologije događaja pa dok ide,ide .
Tex je nešto drugo , kao što je već rečeno , izdavat ga kao klasik/OP-e. Mali serijali koji su još ostali, u cijelosti,pa i po cijeni večih cijena .



Statističari di ste
Pa zar nije vrime za statistiku prodanih Ludens stripova za 2016
RAKOSI4 Posted - 25/08/2016 : 13:00:45
Kronološki obavezno MM i MN jer je početni period najbolji , pa dok ide ,ide a i Natana Nevera zbok kronologije događaja pa dok ide,ide .
Tex je nešto drugo , kao što je već rečeno , izdavat ga kao klasik/OP-e. Mali serijali koji su još ostali, u cijelosti,pa i po cijeni večih cijena .
zeljko Posted - 25/08/2016 : 08:56:50
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Činjenica je da se preve Čike bolje prodaju zbog Maestrinog crteža a kasnije sve manje i manje, Zagor klasik će držati dobru prodaju do "Vampira" eventualno do "Prokletog blaga" a zatim će slijediti ubrzani pad ,da se to ne bi dogodilo treba na preskokce izdavati najbolje epizode a ne da se do "Demona ludila" ugasi.Za kita kao šta sam rekao vjerovatno će znatno boljim epizodama (inaslovnicama)dolaziti do laganog povećanja do 1000 primjeraka.Za oćekivat je idućih godina pad prodaje Mikija zbog sve lošijih epizoda a i Bleka (i crteža).Procjenjujem da bi MM i MN opstali na kiosku ali s onim početnim periodima kad su epizode (i crteži i naslovnice)bili neusporedivo bolji.Dakle da se zaključiti da ima dosta stripofila koji ne kupuju od do , nego najkvalitetnije periode .Slijedom svih ovih argumenti siguran sam da bi TEX KLASIK uspio i to tako da krene od talijanske kronologije broja 60 / 80 do 200 jer se to smatra jedan od najboljih perioda Texa ,dakle sa cjelovitim pričama , žutim hrbatom , zadnjom stranicom također žutom s renđerskom zvijezdom ( idejno kao Zagor klasik).Dakle s tom kvalitetom našao bi sigurno stabilnu bazu na područje cijele regije .Za napomenuti je da većinu tih epizoda nije vidjela cijela regija jer je tex u "Dnevniku" izmiješan najviše od svih boneli junaka i jako cenzuriran.Osim toga napravili bi strateški odmak od TEX knjiga Veselog četvrtka (njihova najveća mana je što su preglomazni sa preko 700 stranica).Situacija diktira da se treba uhvatiti kvalitete , jer bolje je i to od pojedinih junaka nego da se edicija ugasi i ne ugledamo one najbolje.Ista situacija je i s Alan Fordom kvalitenije epizode dobra prodaja kasnije nekvalitetnije slaba prodaja.



Format "Klasik" sigurno da ima potencijala, konkretno Tex i MisterNo vjerujem da bi našli stabilnu bazu čitatelja/kupaca u regiji.
Krenuti kronološki ili od nekih boljih epizoda ili u 'Odabrane priče' formatu, sve zavisi o kojem serijalu bi se radilo, pa bi ta 'kocka' išla na izdavača.
Meni se osobno 'Klasik/Odbrane priče' koncept dopada i bio bih kupac recimo za Mr.Noa ili Texa.



isto i ja... sve odabrano i najbolje bih kupovao... možda čak i kronološki ako bi se poštovala kronologija... ritam toliko i nije bitan jer smo većinu nekad čitali... ili us lučaju teksa za života ne bismo upotpunili :D
zeljko Posted - 25/08/2016 : 08:55:58
posljednji je u bih prodat kao 148 ili 48 ovako nekako...ako se dobro sjećam
Dwayne_Looney Posted - 25/08/2016 : 08:34:53
quote:
Originally posted by mpavin

Zagor klasik 1800, svašta...
Kad bi bar to financiralo neko novo Bonelli izdanje. Nažalost financirat će još jedan reprint Zagora...

Jel se zna kolika je bila prodaja ukinutih Mysterea, Mister Noa i Nathana?



Mislim da sam prije nekoliko godina, prije i članstva ovdje, vidio da je netko napisao kako su ugašeni kad su pali na 500
Darkwood Monty Posted - 25/08/2016 : 00:05:38
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Činjenica je da se preve Čike bolje prodaju zbog Maestrinog crteža a kasnije sve manje i manje, Zagor klasik će držati dobru prodaju do "Vampira" eventualno do "Prokletog blaga" a zatim će slijediti ubrzani pad ,da se to ne bi dogodilo treba na preskokce izdavati najbolje epizode a ne da se do "Demona ludila" ugasi.Za kita kao šta sam rekao vjerovatno će znatno boljim epizodama (inaslovnicama)dolaziti do laganog povećanja do 1000 primjeraka.Za oćekivat je idućih godina pad prodaje Mikija zbog sve lošijih epizoda a i Bleka (i crteža).Procjenjujem da bi MM i MN opstali na kiosku ali s onim početnim periodima kad su epizode (i crteži i naslovnice)bili neusporedivo bolji.Dakle da se zaključiti da ima dosta stripofila koji ne kupuju od do , nego najkvalitetnije periode .Slijedom svih ovih argumenti siguran sam da bi TEX KLASIK uspio i to tako da krene od talijanske kronologije broja 60 / 80 do 200 jer se to smatra jedan od najboljih perioda Texa ,dakle sa cjelovitim pričama , žutim hrbatom , zadnjom stranicom također žutom s renđerskom zvijezdom ( idejno kao Zagor klasik).Dakle s tom kvalitetom našao bi sigurno stabilnu bazu na područje cijele regije .Za napomenuti je da većinu tih epizoda nije vidjela cijela regija jer je tex u "Dnevniku" izmiješan najviše od svih boneli junaka i jako cenzuriran.Osim toga napravili bi strateški odmak od TEX knjiga Veselog četvrtka (njihova najveća mana je što su preglomazni sa preko 700 stranica).Situacija diktira da se treba uhvatiti kvalitete , jer bolje je i to od pojedinih junaka nego da se edicija ugasi i ne ugledamo one najbolje.Ista situacija je i s Alan Fordom kvalitenije epizode dobra prodaja kasnije nekvalitetnije slaba prodaja.



Format "Klasik" sigurno da ima potencijala, konkretno Tex i MisterNo vjerujem da bi našli stabilnu bazu čitatelja/kupaca u regiji.
Krenuti kronološki ili od nekih boljih epizoda ili u 'Odabrane priče' formatu, sve zavisi o kojem serijalu bi se radilo, pa bi ta 'kocka' išla na izdavača.
Meni se osobno 'Klasik/Odbrane priče' koncept dopada i bio bih kupac recimo za Mr.Noa ili Texa.
El Morisco Posted - 24/08/2016 : 23:47:12
quote:
Originally posted by DODSFERD

Iako je Klasik još u 2014. završio sa pričama koje spadaju u Zagorov zlatni period, prodaja te edicije se povećala za 55 primjeraka što je stvarno čudan podatak.
Dylan Dog je pao u prosjeku za 130 primjeraka (redovni oko 140, extra 120) i nekako sam dojma da će se taj pad nastaviti i u ovoj godini.
Čudi me kako još nema podataka za PSDZ iako je novi broj izašao nedavno.



Pad Dylana se dogodio (između ostaloga) upravo zbog poznatih preskakanja originalne numeracije. DD extra je prestao uzimati onaj dio fanova koji imaju izdanje Veselog četvrtka i ne žele duplati.
DD redovni ne uzimaju iz istog razloga jer imaju izdanje Veselog koje će uskoro dostići Ludens...
mpavin Posted - 24/08/2016 : 16:52:30
Zagor klasik 1800, svašta...
Kad bi bar to financiralo neko novo Bonelli izdanje. Nažalost financirat će još jedan reprint Zagora...

Jel se zna kolika je bila prodaja ukinutih Mysterea, Mister Noa i Nathana?
DODSFERD Posted - 24/08/2016 : 16:34:49
Iako je Klasik još u 2014. završio sa pričama koje spadaju u Zagorov zlatni period, prodaja te edicije se povećala za 55 primjeraka što je stvarno čudan podatak.
Dylan Dog je pao u prosjeku za 130 primjeraka (redovni oko 140, extra 120) i nekako sam dojma da će se taj pad nastaviti i u ovoj godini.
Čudi me kako još nema podataka za PSDZ iako je novi broj izašao nedavno.
DODSFERD Posted - 24/08/2016 : 16:24:14
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja imam ono što je izašlo do polovine prošlog mjeseca i tamo se nalaze podaci za 3 izdanja:
Zagor 1798
Zagor extra 2019
Tex 1254


Nadopuna podataka za 2015.
Blek 1434
Dylan Dog 1454
Dylan Dog extra 1312
Zagor Klasik 1844

RAKOSI4 Posted - 10/08/2016 : 00:55:08
Činjenica je da se preve Čike bolje prodaju zbog Maestrinog crteža a kasnije sve manje i manje, Zagor klasik će držati dobru prodaju do "Vampira" eventualno do "Prokletog blaga" a zatim će slijediti ubrzani pad ,da se to ne bi dogodilo treba na preskokce izdavati najbolje epizode a ne da se do "Demona ludila" ugasi.Za kita kao šta sam rekao vjerovatno će znatno boljim epizodama (inaslovnicama)dolaziti do laganog povećanja do 1000 primjeraka.Za oćekivat je idućih godina pad prodaje Mikija zbog sve lošijih epizoda a i Bleka (i crteža).Procjenjujem da bi MM i MN opstali na kiosku ali s onim početnim periodima kad su epizode (i crteži i naslovnice)bili neusporedivo bolji.Dakle da se zaključiti da ima dosta stripofila koji ne kupuju od do , nego najkvalitetnije periode .Slijedom svih ovih argumenti siguran sam da bi TEX KLASIK uspio i to tako da krene od talijanske kronologije broja 60 / 80 do 200 jer se to smatra jedan od najboljih perioda Texa ,dakle sa cjelovitim pričama , žutim hrbatom , zadnjom stranicom također žutom s renđerskom zvijezdom ( idejno kao Zagor klasik).Dakle s tom kvalitetom našao bi sigurno stabilnu bazu na područje cijele regije .Za napomenuti je da većinu tih epizoda nije vidjela cijela regija jer je tex u "Dnevniku" izmiješan najviše od svih boneli junaka i jako cenzuriran.Osim toga napravili bi strateški odmak od TEX knjiga Veselog četvrtka (njihova najveća mana je što su preglomazni sa preko 700 stranica).Situacija diktira da se treba uhvatiti kvalitete , jer bolje je i to od pojedinih junaka nego da se edicija ugasi i ne ugledamo one najbolje.Ista situacija je i s Alan Fordom kvalitenije epizode dobra prodaja kasnije nekvalitetnije slaba prodaja.
Dwayne_Looney Posted - 10/08/2016 : 00:19:01
Izgleda da se nije VČ-ov Tex nabavljao vele po Hrvatskoj a može se pretpostaviti da ima onih koji su duplali, zapravo uzimali i Ludens zbog nesumnjivo boljeg otiska.

Za Chica mi nije najjasnije koji su ovo podaci za 2014.? Koliko ih je izašlo u boji tada? Je li uzrok (velikom) padu izlazak iz opjevanih top 5? Koliko ih je izvan top 5 izašlo 2015.? Dakle, nije mi to baš najjasnije.

Zanimljivo da 200 čitatelja kupi Zg Ex a izbojkotira isti dan izašlog Zagora. Kvaliteta pada, neki nisu robovi kolekcija i to je kazna ovom modernom Zagoru. Inače, propustio sam za 2014. za Zagor klasik zapisati ali čini mi se da je 1800+.

Rekao sam, Tellera malo ubi cijena a malo sličnost sa prethodna tri junaka sličnog fazona. Ipak, Rakosi je u pravu kad kaže da će se neki čitatelji pridružiti s boljim pričama. No, pitanje hoće li dotad nekima prekipjeti pa će ti novi samo održavati prosjek 600+ ?
RAKOSI4 Posted - 09/08/2016 : 23:24:48
Međutim svi mi trebamo nekim od mlađih pokloniti neke stripove i pokušati ih zaintersirati i educirati . Dobra je ova akcija sa novinom Slobodnom Dalmacijom uz koju se dobije Alan Ford za samo 4 kune . Treba redovito održavati stripovske festivale u Zagrebu i Makarskoj , a ne da se dogodi , da ove godine ne bude festivala zbog arogancije i bahatosti lokalnih političara jer očigledno oni tu nisu vidili priliku za sebi napune džepove , a organizatori im dovode svjetsku elitu stripa i ožive grad . Tribalo bi im dovest 100 gorila da šetaju po gradu.
U novina bi također trebalo stavljati table stripova u nastavcima kao šta je bilo nekad ,ali ne zaboravit ni karikature koje su krasile svake novine.Dakle izdavači a i mi sami trebamo se više angažirati i propovjedati ljepotu stripa . Nema predaje.
RAKOSI4 Posted - 09/08/2016 : 23:11:46
Pad je dosta manji bolje rečeno zaustavljen 2015 ,u odnosu na 2014 ,kada je razlika na 2013 bila u padu za neke primjerke čak do 25 posto (na primjer odoka , Zagor klasik s 2200 na 1789 , mislim da je Miki pa sa 1300-1400 na oko 1000 komada , dilan ,Tex oko 5 do 10 posto koliko se sjećam). Dakle stanje se stabiliziralo . Mislim da će se prodaja Kita bar malo i povećavati dolaskom mnogo boljih epizoda .Moje mišljenje je da nije bilo nesretnog rata i prekidanja izlaženja stripova , da bi bilo "Bar" 50 posto više prodaje.Nebi se dogodio nagli pad već bi se kao u Italiji postepeno smanjivala prodaja .
DODSFERD Posted - 09/08/2016 : 22:40:47
Tex je izgubio 30-ak kupaca što nije tako strašno.
Pravo stanje stvari će se vidjeti tek iduće godine jer su prošle izašla samo 2 broja koja je već objavio VČ pa je teško reći koliko su oni utjecali na prodaju.
velka031 Posted - 09/08/2016 : 22:26:51
Nije to ni loše, bitno je da ne pada prodaja, rast je samo san.
El Morisco Posted - 09/08/2016 : 22:09:27
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja imam ono što je izašlo do polovine prošlog mjeseca i tamo se nalaze podaci za 3 izdanja:
Zagor 1798
Zagor extra 2019
Tex 1254


Dakle, gotovo isto kao i 2014!

Dodajem Chico specijalac u boji oko 1050 (znači pad od cca 200 brojeva - očekivano? ipak se ponavlja)


DODSFERD Posted - 09/08/2016 : 20:55:58
Ja imam ono što je izašlo do polovine prošlog mjeseca i tamo se nalaze podaci za 3 izdanja:
Zagor 1798
Zagor extra 2019
Tex 1254
Dwayne_Looney Posted - 09/08/2016 : 20:18:07
quote:
Originally posted by dzoni

sad su poceli izbacivati podatke i za 2015...kupujte redovno ludnes stripove pa cete znati podatke



A unutra su? Hmm, sad se vidi tko kasni u nabavci (ili otvaranju) .
Ako ima netko vrijedan sa što više navedenih stripova, valjalo bi da skupi i ispiše tu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000