forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor - novi Hellingen SPOJLERI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
hamzik Posted - 17/12/2015 : 23:55:28
Novi Hellingen je zavrsio u Italiji i dosta forumasa ga je vec procitalo, na razlicite nacine. Vodi se diskusija o prici u drugim topicima ali smatram da nam treba i jedan gdje su dozvoljeni spoileri. Zato sljedi upozorenje, ako nisi cito novog Hellingena, to jeste brojeve 601-605, okreni odma nazad iz ovog topica.

Ja sam sljedece napiso nakon sto sam juce procito pricu:

"Sad sam dovrsio novog Hellingena i nazalost, sveukupna ocjena je...sranje. Ovo je ogroman promasaj na svaki moguci nacin. Jedino pozitivno sto mogu naci je sam kraj. Ili bar potencijal koji ovaj kraj ima. Bure ovdje unosi jednu ideju koja je jednostavna koliko je i brilijantna. Nazalost uvodi je kasno umjesto da je prica na neki nacin gradenja oko nje. Ali ni ta zanimljiva ideja nije dovoljna da spasi sam kraj koji ispadne nista drugo nego veliki zbrzani antiklimax.

Ima dosta prica u serijalu koje su ispod prosjeka. Ima fillera, lose nacrtanih prica i tankih bezveznih scenarija. Svaki serijal i svaki junak ima svoje lose trenutke, nista to nije cudno. Ali ovo je Hellingen, i ovo MORA da bude nesto vise i bolje od ove infantilnosti. Nazalost, kako je ispalo ovo je jedan od Buretovih najgorih scenaria. Hellingen nije onaj karakter kojeg poznajemo a tempo price je bijedan. Sve se svodi na bezkrajna prepricavanja i pokoju tucu. Nema ugodaja, nema atmosfere. Osjecaj je sterilan, toliko da cak i oni trenutci iznimno brutalnog nasilja (kojeg ima puno) nemaju pozeljeni efekat. Sedioli i Verni su odradili ok poso iako im je kadriranje drveno sa par zanimljivih iznimaka. Ferri je ovdje nazalost dno dna a naslovnice ulaze u one najgore ikada.

Ja sam bio razocaran na Bosselijevog Hellingena. U usporedu sa ovim ispadne remek djelo. Ova prica se jednostavno nije trebala dogoditi."


Naravno, ona ideja koju spominjem je ta o mjestu gdje se preklapaju razlicite dimenzije. O pecini na brdu Natani koja sluzi kao portal izmedu razlicitih stvarnosti. To je odlicna ideja koja rijesava problem postojanja ovog Hellingena i "ignorisanja" svega sto se dogodilo nakon Uzasa seste planete. Ujedno je to ideja koja je imala ogroman potencijal za pametniji povratak Hellingena nego ove budalastine sa Akronijanskim terminatorima. Ali vako kako je iskoristena ispadne samo naglo rijesenje price kada je Bure primjetio da nema vise stranica. Zagor odjednom, nako u trku, skuzi ovu ogromnu cinjenicu i rijesi se Hellingena bez vece frke. Sto se mene tice ovo je jedina dobra ideja koju je Bure imo u ovoj prici ali nazalost nije iskoristena na zadovoljavajuci nacin.

No, da cujem. Sta mislite o povratku Hellingena? Sta kazete za sam nacin povratka i za njegovo finale? Sta mislite o crtezu? Jeli ova posljednja naslovnica zapravo Ferrijeva najgora ikada?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 14/11/2016 : 19:09:24
Ajmo Goinže moš ti to moš ti to. Ko te brate mislim pi-to.
DODSFERD Posted - 13/11/2016 : 21:20:05
Pročitao ovog Hellingena još u 2. mjesecu, planirao napisati neki opširniji komentar dok je još bilo friško ali potpuno zaboravio.
Kako mi se ne da ponovo prolaziti kroz tih 420 stranica vjerojatno ću sada morati prilično skratiti dojmove.
Dwayne_Looney Posted - 13/11/2016 : 20:13:27
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kad ce vise recenzija za ovaj strip?
Zanimaju me ocijene,moja procjena na oko 60 komentara 70% ocjena,samo se nadam da ce bit vise komentara i ocjenjivanja nego na ovim novim Zagor maxijima gdje je po desetak komentara.



A od 10 komentara pola "komentara", tj. prazan prostor, samo ocjenjivanja. Ljudi ne vole pisati, meni su komentari na recenzije sve draža stvar i često ih čitam pa i za junake koje ne pratim.
hamzik Posted - 13/11/2016 : 19:32:42
quote:
Originally posted by solar

Bit će maksimalno 60-65%.



A i to bi bilo sasvim previse za ovu katastrofu.
solar Posted - 12/11/2016 : 17:24:33
Bit će maksimalno 60-65%.
Rahazlam Posted - 12/11/2016 : 15:01:37
Kad ce vise recenzija za ovaj strip?
Zanimaju me ocijene,moja procjena na oko 60 komentara 70% ocjena,samo se nadam da ce bit vise komentara i ocjenjivanja nego na ovim novim Zagor maxijima gdje je po desetak komentara.
Zagor12 Posted - 12/11/2016 : 12:33:33
Arrrgh!

Dođe mi da snimim video o ovom smeću, ali ne znam jel' se uopće isplati. Ovaj novi Hellingen je ništa drugo no setup za strip koji se nikada ne dogodi i to je glavni problem. Ni Hellingen koji je odjednom rasist, ni Buretove čudne konstrukcije rečenica i dijalozi na razini pisca iz osmog be, ni indijanski terminatori nisu toliko zajebali ovaj strip koliko je to učinilo loše tempiranje radnje. E moj Burattini. Toliko se furaš na Nolittu i očajnički bi želio biti kao on, ali ne možeš. Boselli je Alan Moore za tebe.
Poncho Posted - 10/04/2016 : 14:52:12
quote:
Originally posted by going going

Evo procitao i ja Hellingen maxi.

Odmah da naglasim da sam sada uveren, jos i vise nego posle Bosselijevog Hellingena, da je na price sa Hellingenom trebalo staviti vecni pecat zabrane posle Divova dobra i zla. Tu je receno sve sto je moglo da se kaze o tom liku i njegovom sukobu sa Zagorom i maestralno zaokruzeno i zavrseno.
U ovoj prici se manje vise nista ne desava sem mnogo pricanja i trcanja od jednog mesta do drugog, nista novo nam nije ponudio Bure. Sem one pricice oko rasizma ali o tome cu kasnije.
U vecini se slazem sa Pijanim Patkom, potpisujem sve sto je kazao u onom kilometarskom postu par postova iznad mog.



Ali krenimo redom u analizu Burattinijevih gresaka:
1)Prvih pedesetak strana Ferrijevog prologa je i obecavalo kakvu takvu pricu sve dok nismo dosli do planine Naatani gde se odjedanput pojavljuje tajna baza Akronijanaca koja nikada tu nije bila ili je se barem ja ne secam.

2)Zagor sam ulazi unutra, Tonka kao kukavica ostaje napolju! Sve mi se vise cini da Bure ima nesto protiv Tonke i u Coveku koji je pobedio smrt je bio ispao kukavica u jednom momentu

3)Zatim mozda i najveca glupost, kabina kojom se Hellingen sprzio nije unistena, iako smo lepo videli kako je pala i unistla se na dnu one provalije na kraju Svemirske brace. Kabina se sama popravlja! I masine same pocinju da rade! Ej, koja glupost!


4)Svrha i simbolika tajne baze Drugde u ovoj epizodi je potpuno unistena. Od baze koja je top-secret i ko zna sta se sve desava u njoj, Burattini je unistio svu misteriju i svo uzbudjenje koje bismo mogli da osecamo kada se spominje njeno ime jer ju je pretvorio u potpunu banalnost. Tamo samo postoje agenti Robertson i onaj drugi i niko vise. Moze svako da udje kako hoce, obezbedjenje je nikakvo... To mi je najvise zasmetalo u ovoj prici.

5)Ideja da je Hellingen nekada radio za Tajnu bazu Drugde je dobra ideja i da je tada dosao u kontakt i sa artefaktima sa Atlantide i Mua. Mogao je Bure lepo da spoji te narativne linije koje se razvlace kroz serijal i da spoji neke stvari koje se cine isprva nespojivim, da su u stvari Atlantida i Mu katalizator svega sto se desava i da sa svim imaju veze. Bilo bi vrlo zanimljivo videti Hellingena kako razvija svoje teorije o Atlantidjanima i Muu i ko zna mozda postoji neka povezanost Atlantidjana sa Akronijancima. Postoje brojne mogucnosti koje mogu da se ostvare u serijalu, ali sve one se upropascavaju banalnim i detinjastim pricama.

6)Terminatori u Darkvudu takodje zanimljiva ideja ali ni malo dobro iskoriscena.

7)Hellingen kome je glavna pokretacka misao rasizam je cista glupost i uopste ne stoji liku. Njegova nadmoc je zasnovana samo na intelektu, sve je to Patak lepo objasnio.

8)Sam kraj je jedino sto po meni moze malcice da izvuce ovu pricu. Kraj ima potencijala i ovo je najhrabrija i jedina originalna stvar koju nam je Burattini ponudio u ovoj prici.


Akcije gotovo da nema nikakve sem glupih i nepotrebnih borbi sa vojnicima i banditima. Ima barem 100 strana nepotrebnih dijaloga i objasnjavanja price i onoga sta rade glavni likovi. Nema nikakve spektakularnosti, niti osecaja bitne price koji su imali svi prethodni Hellingenovi sukobi sa Zagorom.



Tek sad ovo vidim... to je to, do u točku iste opservacije, sve potpisujem.
zagorovac Posted - 20/03/2016 : 19:31:21
Procitao i ja novoga Gartha.
Dok sam cuo da ce izaci novi Hellingen mislio sam da ce radnja biti vezana uz Wendiga u dimenziji kaosa,svemirskom brodu i Darkwoodu...
Novi Hellic mi ipak nije los,po komentarima na forumu sam mislio da je puno gori,ali meni je dobar,naravno,nije remek-djelo i sve je to moglo biti puno bolje.
Pocetak je dobar,borba s terminatorima fenomenalna,Zagor se odlicno snalazi i uspije savladati nekoliko robota(mislim da bi tu veliki Blek otegao papke).Malo je pretjerano,naivno i nepotrebno da onaj mladi indijancic objasnjava Zagoru i vojnicima zasto napadaju terninatori.Ali ipak je zanimljivi lik.Crtez Ferria je jako losi i nije bilo mracne atmosfere,tjeskobe.
Prica mi se i dalje svidjela dok je Zagor susreo Hellica u zatvoru.Nikad necu zaboraviti kako se smijao taj ludi psihopat dok se Zagor pred njim borio sa vojnicima,fenomenalno!Mozda najbolji dio stripa.Nikad nisam vidio Gartha tako okrutnoga,bez milosti je ubijao vojnike...
Kraj mi je najgori,sve je prebrzo zavrsilo,zadnji obracun na brdu Naatani je prekratko trajao,trebalo je biti jos barem 50-tak stranica.
Sada imamo dva Hellingena koja su kod Wendiga u dimenziji kaosa i siguran sam da ce za nekoliko godina biti nastavak.
Mozda i treci Hellingen iz divova dobra i zla?
Vernijev crtez odlican!Isto tako i ideja kako vratiti Hellingena!
DzekDenijels Posted - 14/03/2016 : 20:13:14
quote:
Originally posted by going going

Evo procitao i ja Hellingen maxi.

Odmah da naglasim da sam sada uveren, jos i vise nego posle Bosselijevog Hellingena, da je na price sa Hellingenom trebalo staviti vecni pecat zabrane posle Divova dobra i zla. Tu je receno sve sto je moglo da se kaze o tom liku i njegovom sukobu sa Zagorom i maestralno zaokruzeno i zavrseno.
U ovoj prici se manje vise nista ne desava sem mnogo pricanja i trcanja od jednog mesta do drugog, nista novo nam nije ponudio Bure. Sem one pricice oko rasizma ali o tome cu kasnije.
U vecini se slazem sa Pijanim Patkom, potpisujem sve sto je kazao u onom kilometarskom postu par postova iznad mog.



Apsolutno se slažem u svemu sa tobom. Naravno i sa detaljnom analizom koju si uradio u nastavku posta.
Ne mogu samo da shvatim ovog Burattinija. Lik toliko ima želju da objašnjava i objašnjava, kao da su čitaoci debili!
Čak i kad dobije neku dobru ideju, obavezno je upropasti svojim "pripovedanjem".
Aman čoveče, dokle!?
Tonka24 Posted - 10/03/2016 : 14:43:04
Zaboravite!
Burattini je toliko vezan,u zadnje vrijeme, nostalgijom da nema sanse da netko crta dok je ferri ziv.
vknez Posted - 10/03/2016 : 09:29:05
quote:
Originally posted by legaz

Suvišno je više raspredati ko treba da crta naslovnice




vrhunski izgleda
legaz Posted - 08/03/2016 : 12:41:06
quote:
Originally posted by Hajo

Jel to Nuccio?


Da.
Hajo Posted - 08/03/2016 : 12:39:13
Jel to Nuccio?
DODSFERD Posted - 08/03/2016 : 11:22:03
Uzalud je sve kada to ''ne vidi'' onaj tko bi trebao.
legaz Posted - 08/03/2016 : 11:10:45
Suvišno je više raspredati ko treba da crta naslovnice
Rahazlam Posted - 07/03/2016 : 17:06:39
quote:
Originally posted by Opti

Kako se izgovara Hellingen?
Helingen? Helinđen?
Helingen? Helinđen?

Ovo prvo Helingen sa naglaskom na prvom e!
Antracit Posted - 07/03/2016 : 13:32:06
quote:
Originally posted by going going

Evo procitao i ja Hellingen maxi.
...



Slažem se 100% ... što uradi sa bazom Drugdje, ma sa svime čega se dohvatio ... posve traljavo
Opti Posted - 06/03/2016 : 16:10:43
Kako se izgovara Hellingen?
Helingen? Helinđen?
Helingen? Helinđen?
going going Posted - 05/03/2016 : 20:23:59
quote:
Originally posted by solar

Dobra analiza.



Hvala Solare!
solar Posted - 05/03/2016 : 18:23:32
Dobra analiza.
going going Posted - 05/03/2016 : 17:29:26
Evo procitao i ja Hellingen maxi.

Odmah da naglasim da sam sada uveren, jos i vise nego posle Bosselijevog Hellingena, da je na price sa Hellingenom trebalo staviti vecni pecat zabrane posle Divova dobra i zla. Tu je receno sve sto je moglo da se kaze o tom liku i njegovom sukobu sa Zagorom i maestralno zaokruzeno i zavrseno.
U ovoj prici se manje vise nista ne desava sem mnogo pricanja i trcanja od jednog mesta do drugog, nista novo nam nije ponudio Bure. Sem one pricice oko rasizma ali o tome cu kasnije.
U vecini se slazem sa Pijanim Patkom, potpisujem sve sto je kazao u onom kilometarskom postu par postova iznad mog.



Ali krenimo redom u analizu Burattinijevih gresaka:
1)Prvih pedesetak strana Ferrijevog prologa je i obecavalo kakvu takvu pricu sve dok nismo dosli do planine Naatani gde se odjedanput pojavljuje tajna baza Akronijanaca koja nikada tu nije bila ili je se barem ja ne secam.

2)Zagor sam ulazi unutra, Tonka kao kukavica ostaje napolju! Sve mi se vise cini da Bure ima nesto protiv Tonke i u Coveku koji je pobedio smrt je bio ispao kukavica u jednom momentu

3)Zatim mozda i najveca glupost, kabina kojom se Hellingen sprzio nije unistena, iako smo lepo videli kako je pala i unistla se na dnu one provalije na kraju Svemirske brace. Kabina se sama popravlja! I masine same pocinju da rade! Ej, koja glupost!


4)Svrha i simbolika tajne baze Drugde u ovoj epizodi je potpuno unistena. Od baze koja je top-secret i ko zna sta se sve desava u njoj, Burattini je unistio svu misteriju i svo uzbudjenje koje bismo mogli da osecamo kada se spominje njeno ime jer ju je pretvorio u potpunu banalnost. Tamo samo postoje agenti Robertson i onaj drugi i niko vise. Moze svako da udje kako hoce, obezbedjenje je nikakvo... To mi je najvise zasmetalo u ovoj prici.

5)Ideja da je Hellingen nekada radio za Tajnu bazu Drugde je dobra ideja i da je tada dosao u kontakt i sa artefaktima sa Atlantide i Mua. Mogao je Bure lepo da spoji te narativne linije koje se razvlace kroz serijal i da spoji neke stvari koje se cine isprva nespojivim, da su u stvari Atlantida i Mu katalizator svega sto se desava i da sa svim imaju veze. Bilo bi vrlo zanimljivo videti Hellingena kako razvija svoje teorije o Atlantidjanima i Muu i ko zna mozda postoji neka povezanost Atlantidjana sa Akronijancima. Postoje brojne mogucnosti koje mogu da se ostvare u serijalu, ali sve one se upropascavaju banalnim i detinjastim pricama.

6)Terminatori u Darkvudu takodje zanimljiva ideja ali ni malo dobro iskoriscena.

7)Hellingen kome je glavna pokretacka misao rasizam je cista glupost i uopste ne stoji liku. Njegova nadmoc je zasnovana samo na intelektu, sve je to Patak lepo objasnio.

8)Sam kraj je jedino sto po meni moze malcice da izvuce ovu pricu. Kraj ima potencijala i ovo je najhrabrija i jedina originalna stvar koju nam je Burattini ponudio u ovoj prici.


Akcije gotovo da nema nikakve sem glupih i nepotrebnih borbi sa vojnicima i banditima. Ima barem 100 strana nepotrebnih dijaloga i objasnjavanja price i onoga sta rade glavni likovi. Nema nikakve spektakularnosti, niti osecaja bitne price koji su imali svi prethodni Hellingenovi sukobi sa Zagorom.
vknez Posted - 29/02/2016 : 13:23:48
priča je sranje i bolje da nije nikad izdana. ovo me podsjeća na hollywoodsko mrcvarenje strip junaka. žalosno
senokute Posted - 28/02/2016 : 18:48:45
Hmm, dobro je ,dosra interasantnih pogleda ovde.
Mislim ipak da se glavni problem gubi iz vida.
Poslje ove zadnje epizode tvrdim da buratini uopste ne razumi sta je zagor. Ili je ovo njegov nacin modernizacije junaka?
PijaniPatak Posted - 28/02/2016 : 18:47:09
Ne DODS
on je taj kraj PLANIRAO
taj kraj je možda razlog zbog kojeg cela priča postoji...ozbiljno
Najavljivao ga je kao "izuvanje iz cipela" još dok je jubilarni kolorac bio na kioscima. To je manje-više momenat zbog kojeg je priča građena i koji opravdava celu priču.
Sve se desilo da bi Bure imao dva Hellingena u Wendigovom posedstvu.
Šta je hteo od toga da napravi, tek ćemo da vidimo. Možda ima u glavi neki gotivan storyline koji tek treba da servira...

...ali na tu temu mogu da budem samo skeptičan. Nadam se da će da me iznenadi pozitivno, kao što s vremena na vreme zna da uradi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000