forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Poduzetnička ideja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 04/01/2016 : 17:05:10
Recimo, da ostanete bez posla a imate između 30.000 - 50.000 eura ušteđevine, čime biste se bavili?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 10/03/2016 : 19:51:35
Ma Hrvatska ti je preblizu, to ti nitko ne bu kupoval.
Probaj sa NY majicama. Ono prodaješ majice "My girfriend went to New York and all i got was this lousy T-shirt", pa recimo "Hard rock caffe Dakar", "Restoran Ching-you, Peking" isl. Naravno uz reklamu tipa "Ne morate biti tamo da bi se osjećali kao da ste bili" ili "Zavarajte svoje susjede da ste kozmopolit vrlo jeftino - kupite majicu"!

Ma išlo bi to k'o alva...
1Euro Posted - 10/03/2016 : 19:19:26
quote:
Originally posted by KRAS

Zasto bi isao u hrvatsku.kad ce hrvatska sama doci..merkator.droga.zito.kompas...sve je to sad hrvatska




hehe, na to nisam ni pomislio....ma dobro nije baš nužno da se radi o Hrvatskoj ili bilo kojoj zemlji specifično,...mislio sam ono, da npr pronađem neki proizvod npr upaljač za cigarete ili šta ja znam, ono roba neka koja je u Italiji, Austriji, Njemačkoj ili Hrvatskoj (znači unutar EU) jeftinija, da li j asad mogu da idem tamo, pokupim npr 1000 tih upaljača i onda ih prodavam u svom nekom kiosku ili nekoj takvoj maloj trgovinici?
Mislim, kako sad to ide? Svi smo u EU, granica kao nema, carine isto tako vjerovatno nema,...jel mogu imati nekakvih problema ako npr vozim 1000 upaljača iz Hrvatske ili Njemačke ili gdje god u Sloveniju?

Mislim, kakav je sad režim oko toga?

Jer u slučaju da ja imam neku svoju trgovinicu, kiosk,...znači ja imam firmu/obrt,...i mogu da idem u nabavku da kupujem tamo gdje je za mene povoljno pa onda prodavam ovdje ili se to ne smije
KRAS Posted - 10/03/2016 : 16:25:53
Zasto bi isao u hrvatsku.kad ce hrvatska sama doci..merkator.droga.zito.kompas...sve je to sad hrvatska
1Euro Posted - 10/03/2016 : 11:36:25
Imam jedno pitanje:

Pošto je Hrvatska u EU, to znači da nema carine između Hrvatske i Slovenije, jel tako?

Da li to znači, da mogu ja npr iči u Hrvatsku, kupiti neke proizvode i onda ovdje otvoriti nekakav "Hrvatski shop" i prodavati ove proizvode?

Ili postoji nekakvo ograničenje (vrijednost robe) koje mogu ja prevesti preko granice iako smo unutar EU-ja?

bagi Posted - 26/02/2016 : 15:05:33
Svakako treba probati iskušati pokušaj jer to je prava ideja za testirati i izvesti u realnim uslovima koji su u biti nerealni i neuslovni pa treba dobro pripaziti da pokušaj ne ostane samo na iskušanim propastima inače jako dobrih ideja koje se ne realizuju zbog već spomenutih probavanja koja krenu kako ne treba i ostanu samo iskušenja...Svaka čast na kvaliteti izrečene ideje nadam se da će izdobriti iako je već unaprijed osuđena na pokušaj koji uglavnom podsjeća na snošaj bez slatkog završetka...
1Euro Posted - 26/02/2016 : 08:40:38
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by 1Euro

slušajte ovo, imam samo jednu magičnu riječ: MUFFINS

E to bi bio posao stolječa. Da stvorim neke svoje mafine, ono nešto što ne postoji npr Mafini punjeni sa sladoledom, vanilijom, možda nekim vočem, kremom, ono nešto sasvim novo i unikatno!

Onda stvorim lanac "Muffin shopova", a najprije se povežem sa nekim pekarama, trgovinica,....koje opskrbivam svojim proizvodima a kasnije otvaram svoje muffin shopove-kioske, a nabavim i nekakva kolica (kako su nekada prodavali kikiriki) pa imam i gradske prodavače muffina na kolicima a možda i neke "food trucks" pa da sam svugdje prisutan.
Pošaljem svoje ljude na airport npr tako da turisti koji dođu u Sloveniju najprije mogu kupiti moje mafine prije svega ostalog.

Postoji kod vas več neki muffin shop, pa da vidim sa kakvom konkurencijom imam posla?



Muffin Šopovi? Svi su stavili katanac tu, di ja obitavam; no - niko se nije dosetio muffina sa pasuljem prebrancem! Ja bi to vaistinu kupovo, (ako bi, naravno cena bila u granicama normale), te, ako bi se od dodataka ponudilo ljute mlevene paprike, vegete, te čarnoga bibera mlevenoga: Taj bi Muffin Šop prosperiro!



ha, muffin šhopovi! To je bilo jučer, to danas više nije aktualno.
Danas imam več neku novu ideju, koja je stvarno super ali pošto je toliko super, ne želim je javno reči, jer vidim da samo ja stavljam poduzetničke ideje a ostali ili nemaju ideja ili ne žele podjeliti.

Znači ja dajem energiju, dok drugi samo uzimaju energiju, pa zašto da se to nastavlja....

Ova ideja koju sad imam, to je sam vrh i to ču sada polako da ostvarim, mislim kako t aidej anema slabe tačke, no to se uvijek vidi kod realizacije pa eto nešto treba pokušati i to je svakako ideja koju treba iskušati.
ned_lynx Posted - 26/02/2016 : 04:29:07
quote:
Originally posted by 1Euro

slušajte ovo, imam samo jednu magičnu riječ: MUFFINS

E to bi bio posao stolječa. Da stvorim neke svoje mafine, ono nešto što ne postoji npr Mafini punjeni sa sladoledom, vanilijom, možda nekim vočem, kremom, ono nešto sasvim novo i unikatno!

Onda stvorim lanac "Muffin shopova", a najprije se povežem sa nekim pekarama, trgovinica,....koje opskrbivam svojim proizvodima a kasnije otvaram svoje muffin shopove-kioske, a nabavim i nekakva kolica (kako su nekada prodavali kikiriki) pa imam i gradske prodavače muffina na kolicima a možda i neke "food trucks" pa da sam svugdje prisutan.
Pošaljem svoje ljude na airport npr tako da turisti koji dođu u Sloveniju najprije mogu kupiti moje mafine prije svega ostalog.

Postoji kod vas več neki muffin shop, pa da vidim sa kakvom konkurencijom imam posla?



Muffin Šopovi? Svi su stavili katanac tu, di ja obitavam; no - niko se nije dosetio muffina sa pasuljem prebrancem! Ja bi to vaistinu kupovo, (ako bi, naravno cena bila u granicama normale), te, ako bi se od dodataka ponudilo ljute mlevene paprike, vegete, te čarnoga bibera mlevenoga: Taj bi Muffin Šop prosperiro!
1Euro Posted - 25/02/2016 : 11:23:40
quote:
Originally posted by Poli


predlazem muffine sa:
- burekom (mesom),
- krompirom,
- sirom,
- patlidzanima,
- M&M's-ima,
- jogurtom od koze,
- baklavom,
- mrkvom,
- lukom i cesnjakom,
- rumom,
- rakijom,
- kajmakom,
- kranjskom klobasom,
- Poli salamom (:D),
- kafom ...







jedino sa M&M bi išlo...ali to kažeš da več ima...ali nema veze, ja mogu posuti nešto drugo (mrvice, haribo bombone, kafu u prašku, šlag,....)
Poli Posted - 25/02/2016 : 10:22:51

predlazem muffine sa:
- burekom (mesom),
- krompirom,
- sirom,
- patlidzanima,
- M&M's-ima,
- jogurtom od koze,
- baklavom,
- mrkvom,
- lukom i cesnjakom,
- rumom,
- rakijom,
- kajmakom,
- kranjskom klobasom,
- Poli salamom (:D),
- kafom ...



1Euro Posted - 25/02/2016 : 08:52:33
slušajte ovo, imam samo jednu magičnu riječ: MUFFINS

E to bi bio posao stolječa. Da stvorim neke svoje mafine, ono nešto što ne postoji npr Mafini punjeni sa sladoledom, vanilijom, možda nekim vočem, kremom, ono nešto sasvim novo i unikatno!

Onda stvorim lanac "Muffin shopova", a najprije se povežem sa nekim pekarama, trgovinica,....koje opskrbivam svojim proizvodima a kasnije otvaram svoje muffin shopove-kioske, a nabavim i nekakva kolica (kako su nekada prodavali kikiriki) pa imam i gradske prodavače muffina na kolicima a možda i neke "food trucks" pa da sam svugdje prisutan.
Pošaljem svoje ljude na airport npr tako da turisti koji dođu u Sloveniju najprije mogu kupiti moje mafine prije svega ostalog.

Postoji kod vas več neki muffin shop, pa da vidim sa kakvom konkurencijom imam posla?
bagi Posted - 24/02/2016 : 19:06:41
Pa ne dam ja preko svojih leđa...
izivko Posted - 24/02/2016 : 19:06:12
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by izivko

@ 1Euro, što misliš da uložiš taj svoj kapital u bagijevu radnju za kupnju nekih strojeva?
Bagi bi to brzo umnožio.



Ima bagi sve što je potrebno...


Ja to zbog 1Euro, da zaradi koju paru
bagi Posted - 24/02/2016 : 18:56:05
quote:
Originally posted by izivko

@ 1Euro, što misliš da uložiš taj svoj kapital u bagijevu radnju za kupnju nekih strojeva?
Bagi bi to brzo umnožio.



Ima bagi sve što je potrebno...
bagi Posted - 24/02/2016 : 18:55:31
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

Ojro,da skratimo,znači ja kako sam shvatio tvoj prethodni post - ti bi išao guziti a nemaš ćune?





pa nije da nemam...vidiš da nudim dosta toga (početni kapital, tvornicu, zemljište,...) a da nemam pojma o izradi nakita to stoji....ali sam spreman naučiti. Danas ima puno nekih kurseva gdje se može svašta naučiti.

Ali razumijem tvoj skepticizam, da možda ipak izrada nakita nije najbolja ideja (iako nije ni za odbacit) jer ne znam izrađivati nakit a i sumnjam da bi imao strpljenja za tako nešto, možda i bi teško je reči, kada nisam nikada probao, zato bi vjerovatno bilo dobro iči na neki početnički kurs pa da vidim, kako se to radi. Ali koliko sam ja gledao po internetu za te kurseve to su sve neki bezvezni kursevi sa nekakvim špagama, perlicama i slične gluposti. Ja bi izrađivao nakit sa metalom ili srebrom ono pravi nakit a ne neke gluposti za djecu sa perlicama, špagama,....

Ali i da se ne odlučim za nakit onda nešto drugo a da se radi sa proizvodnjom nečega. Pekara npr? Ili čokoladnica (opet sam kod čokoladnice.....) ono da se proizvodi nešto i to prodava, samo pitanje je što?

Na kraju krajeva uvijek mogu zaposliti nekoga tko bu radio (nakit, čokoladu, kruh,...) pa ne trebam ja to znati raditi. Ja mogu npr distributirati te proizvode kaoo vozač, prodavač, trgovački putnik,...to je više posao za mene iako možda je lijepo izrađivati svoju čokoladu, topiti ju, mesiti,...ono izgleda to dosta tako zanimljiv posao, malo umjetnički.



Da preformulišem - dakle,imaš želju,guzio bi,ćuna je napeta ali ne znaš kud bi s njom?
izivko Posted - 24/02/2016 : 17:33:46
@ 1Euro, što misliš da uložiš taj svoj kapital u bagijevu radnju za kupnju nekih strojeva?
Bagi bi to brzo umnožio.
1Euro Posted - 24/02/2016 : 17:23:47
quote:
Originally posted by bagi

Ojro,da skratimo,znači ja kako sam shvatio tvoj prethodni post - ti bi išao guziti a nemaš ćune?





pa nije da nemam...vidiš da nudim dosta toga (početni kapital, tvornicu, zemljište,...) a da nemam pojma o izradi nakita to stoji....ali sam spreman naučiti. Danas ima puno nekih kurseva gdje se može svašta naučiti.

Ali razumijem tvoj skepticizam, da možda ipak izrada nakita nije najbolja ideja (iako nije ni za odbacit) jer ne znam izrađivati nakit a i sumnjam da bi imao strpljenja za tako nešto, možda i bi teško je reči, kada nisam nikada probao, zato bi vjerovatno bilo dobro iči na neki početnički kurs pa da vidim, kako se to radi. Ali koliko sam ja gledao po internetu za te kurseve to su sve neki bezvezni kursevi sa nekakvim špagama, perlicama i slične gluposti. Ja bi izrađivao nakit sa metalom ili srebrom ono pravi nakit a ne neke gluposti za djecu sa perlicama, špagama,....

Ali i da se ne odlučim za nakit onda nešto drugo a da se radi sa proizvodnjom nečega. Pekara npr? Ili čokoladnica (opet sam kod čokoladnice.....) ono da se proizvodi nešto i to prodava, samo pitanje je što?

Na kraju krajeva uvijek mogu zaposliti nekoga tko bu radio (nakit, čokoladu, kruh,...) pa ne trebam ja to znati raditi. Ja mogu npr distributirati te proizvode kaoo vozač, prodavač, trgovački putnik,...to je više posao za mene iako možda je lijepo izrađivati svoju čokoladu, topiti ju, mesiti,...ono izgleda to dosta tako zanimljiv posao, malo umjetnički.
bagi Posted - 24/02/2016 : 17:07:56
Ojro,da skratimo,znači ja kako sam shvatio tvoj prethodni post - ti bi išao guziti a nemaš ćune?

1Euro Posted - 24/02/2016 : 16:01:47
imam jednu jako dobru ideju i ne vidim kako to ne bi moglo uspjeti!

A radi se o proizvodnji i trgovini! Šta češ lijepše????

Sam ču proizvoditi nakit i prodavati ga!!!!!!!!!! woooooooooooo-hoooooooooooo eureka!!!!!!!!!!!!!!!

Čak sam izmislio sasvim novi koncept nakita, nešto što nisam nigdje vidio do sada ali sam siguran, da če ljudi poludjeti za tim novim stilom!

I barem od početka neču praviti nakit od zlata, nego neki jeftiniji material, možda srebro ili nešto drugo (trebam vidjeti šta sve ima šta se sve može upotrijebiti), možda nikelj npr ili neke druge kovine, možda neke plastičke mase, guma,...bit če to više kao "bižuterija" da si ljudi mogu priuštiti, ali ono sa stilom, lijepo napravljeno itd,...a ne neka kineska roba.
Uz svaki nakit kojeg budem napravio dat ču uz njega i certifikat autentičnosti.

I onda mogu otvoriti online shop, i jednu prodavaonicu npr pa drugu pa treču itd,....

Jedini je problem, što nisam išao u šolu za zlatara pa nemam baš iskustva u pravljenju nakita, ali imam ideju za dizajn kako bi se to trebalo napraviti. Ionako mi bolje ide od ruke rukovođenje nego izrada (jer nisam baš spretan sa prstima, nemam strpljenja,....) zato i trebam partnera ili partnericu, koja zna izraditi nakit, koja je išla u tu tehničku školu za zlatara npr. pa da se udružimo.

Ja nudim:

-tvornicu, radionicu i nešto oruđa (drugo ču nabaviti kada budem znao šta sve mi treba za izradu nakita)
-zemljište/lokaciju za prvu trgovinu
-početni kapital (za material, oruđe,...i sve što treba da se posao pokrene na noge)
-i sebe kao radnika koji se je spreman učiti (znači želim raditi i naučiti sve (izrada nakita, lastnosti materiala, obrađivanje materiala,...), dat ču i neke ideje za dizajn, da se ima od negdje početi, a onda kada več budemo imali nekoliko svojih proizvoda bacit ču se u prodaju (znači otvorit čemo prvu trgovinu, postavit čemo online prodavaonicu, iči čemo na sajmove, kontaktirat čemo neke druge prodavaonice, da bi i oni prodavali naš nakit itd,...)

Eto, jel ima netko od vas iskustva sa tim ili zna nekog tko se več bavi sa tim, pa da se udružimo i postanemo jači suigrači na trgu nakita?
Mali_Mate Posted - 23/02/2016 : 10:57:10
Hm, ne znam zašto, al ovo me natjeralo da postam baš na ovaj topic

http://domidizajn.jutarnji.hr/cool-mjesto-steakburger-house-old-wild-west/
DODSFERD Posted - 13/02/2016 : 18:45:33
Možda mu nije promakla već ne može predložiti jer je odsutan.
nagor Posted - 13/02/2016 : 12:53:29
http://www.vecernji.hr/igre/karlovac-otvorena-najmodernije-uredena-racunalna-igraonica-u-ovom-dijelu-europe-pod-imenom-warp-omega-1059506

Kako je ta ideja promakla evru? :)
IGMAN2 Posted - 14/01/2016 : 16:36:47
quote:
Originally posted by bagi

Daaaa evo prvog pametnog prijedloga...
Kupi 50 kilometara bakarne žice i 10 tona gumica te hvati se pravljenja praćki za deželske špecijalne postrojbe...Država pošteno plaća vojne potrepštine...


A što da kupuje žicu?
Ima je na grani s HR koliko hoće. Uzme tu besplatnu vladinu žicu i onda je isjeckanu opet proda toj istoj vladi. Posao iz snova.
Poli Posted - 14/01/2016 : 13:56:49

Pa za takve bi bila opcija 50% skonto, al' da im ne uđe.


DODSFERD Posted - 14/01/2016 : 13:53:45
Ako već posjeduje te novce Euro bi se mogao baciti u strip izdavaštvo i objaviti Judasa za našu regiju. Ionako mu je taj serijal tiha patnja i sada bi mogao odlučivati o tome kakav će biti format, dizajn i papir a sve to za povoljnu cijenu tako da bude dostupno svima. Možda se ne bi obogatio s time ali bi konačno dobio toliko željeni strip a pri tome usrećio i druge.
DODSFERD Posted - 14/01/2016 : 13:37:18
Ali su se smanjile financijske mogućnosti. Naravno, to se odnosi na obične smrtnike a ne nekoga tko ima 50000 € u pričuvi.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000