forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Koji to serijal stize u Ameriku? ;-))

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 21/12/2014 : 09:01:18
Dragi forumasi!

Blagdani se priblizavaju i mislim da je opet vrijeme za malo zabave i iznenadenje.

Ovaj put radi se o oficijelnoj najavi jednog stripa koji ce izdati moja izdavacka kuca Epicenter Comics u Americi 2015! Ja cu svaki dan ovdje stavljati jedan ili dva komadica naslovnice za ovo izdanje, a na vama je da pogodite o kojem se serijalu radi. Prvi koji dade tocan odgovor dobit ce ovaj strip postom cim ga dobijem, prije nego sto se moze kupiti. Svatko moze glasti samo jednom.

E sad, da stvari budu zanimljivije ja cu se praviti malo mutav (sto mi nije tesko) i necu odmah potvrditi kad odgovor bude tocan. Za koji dan ce biti jos jedno pitanje, a ovdje cu staviti cijelu naslovnicu 25.12. Moje suradnike na ovom izdanju molim da nista ne govore, a i njih ceka iznenadenje.

Pocnimo!




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 08/01/2016 : 04:23:51
Pa ko ti smeta?
Pune aukcije su takvih stripova.
Zagor12 Posted - 07/01/2016 : 19:26:10
Zapravo bih baš volio čitati Dylana i još neke slične Bonellijeve stripove na takvom trash papiru, ali da koštaju 12-13, a ne 18 kuna. Khrrrm Ludens lopovi khrrmmmm....
D.J. Posted - 07/01/2016 : 19:23:31
quote:
Originally posted by DODSFERD

Po mogućnosti da je papir tako tanak da kroz njega probija otisak sa susjedne stranice, takav strip dobiješ za kunu.


Prozirnost papira je nedozvoljena.
D.J. Posted - 07/01/2016 : 19:22:34
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by D.J.
No nase izdanje sigurno nece ici na tako cheap papiru. Dozivljaj ipak mora biti jaci.


Taj papir je zakon.
Sve ostalo su gluposti;fensi,šmensi
Čip papir i jeftina cijena=pravi strip.


Na manjem tirazu, papir mi nece praviti ogromnu razliku, ali za strip u boji ja vise volim kvalitetan papir. Ako budu deblje knjige u boji, papir ce biti kao onaj u Zagoru.
DODSFERD Posted - 07/01/2016 : 15:55:02
Po mogućnosti da je papir tako tanak da kroz njega probija otisak sa susjedne stranice, takav strip dobiješ za kunu.
jaki Posted - 07/01/2016 : 14:09:29
quote:
Originally posted by D.J.
No nase izdanje sigurno nece ici na tako cheap papiru. Dozivljaj ipak mora biti jaci.


Taj papir je zakon.
Sve ostalo su gluposti;fensi,šmensi
Čip papir i jeftina cijena=pravi strip.
D.J. Posted - 07/01/2016 : 10:11:42
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaka čast na još jednom potencijalno samoubilačkom projektu D.J., nadam se da ćeš uspjeti u naumu i da će serijal ovaj put zaživjeti.

Kakav sam, makar zbog potpore ću vjerojatno uzimati tvoju ediciju, što će pak ovisiti o izboru epizoda i konceptu.

Anyway, naklon do poda...



Hvala Johnny! DD je moj naracionalniji projekt do sad. Barem se nadam.
D.J. Posted - 07/01/2016 : 10:10:05
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.


Da koliko sam cuo, s Grouchovim imenom i likom nema sale. Inace odu i gace.



Zar ćeš mu mjenjati izgled?


Pa vjerovatno mu skinemo brkove kao sto je to i Dark Horse radio. Pitat cu Panini/SBE za savjet u svakom slucaju.



Ni slučajno! Groucho bez brkova nije Groucho, a i lakše je dodati nego brisati - ako već moraš, dodaj mu bradicu.


Eto vidis! Ovo je moc foruma i ljudi koji vole iste stripove i dobiju druge ideje. Odlicno! Znas, Grouchu bez brkova kao da nesto fali, ta zajebantska nota, a ako mu se doda bradica ne gubi se nego se mozda i dobiva na tome.



Da, ovo je baš dobra ideja. Bolje dodati nego brisati. :)


Cekam da vidim sto ce SBE odluciti. Ja sam probavao i Groucho s malom bradicom uz te brkove mi je super, ali male su sanse da to SBE podrzi. We will see...
D.J. Posted - 07/01/2016 : 10:08:00
quote:
Originally posted by Raymond

haha ne znam sta bi; moj odgovor pocinje od sto vise stranica :)

a volio bi vidjeti i Martin Mystere omnibuse tako kao taj Dylan case files sto je radio dark horse; jednu 500-600 stranica cb jeftin tanki laki papir


Taj njihov Case Files su tek izdali nekoliko godina nakon sto su izdali pojedine sveske i tu su stali. No nase izdanje sigurno nece ici na tako cheap papiru. Dozivljaj ipak mora biti jaci.
Johnny Difool Posted - 06/01/2016 : 21:06:57
Svaka čast na još jednom potencijalno samoubilačkom projektu D.J., nadam se da ćeš uspjeti u naumu i da će serijal ovaj put zaživjeti.

Kakav sam, makar zbog potpore ću vjerojatno uzimati tvoju ediciju, što će pak ovisiti o izboru epizoda i konceptu.

Anyway, naklon do poda...

nagor Posted - 06/01/2016 : 21:05:04
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.


Da koliko sam cuo, s Grouchovim imenom i likom nema sale. Inace odu i gace.



Zar ćeš mu mjenjati izgled?


Pa vjerovatno mu skinemo brkove kao sto je to i Dark Horse radio. Pitat cu Panini/SBE za savjet u svakom slucaju.



Ni slučajno! Groucho bez brkova nije Groucho, a i lakše je dodati nego brisati - ako već moraš, dodaj mu bradicu.


Eto vidis! Ovo je moc foruma i ljudi koji vole iste stripove i dobiju druge ideje. Odlicno! Znas, Grouchu bez brkova kao da nesto fali, ta zajebantska nota, a ako mu se doda bradica ne gubi se nego se mozda i dobiva na tome.



Da, ovo je baš dobra ideja. Bolje dodati nego brisati. :)
Raymond Posted - 06/01/2016 : 20:45:07
haha ne znam sta bi; moj odgovor pocinje od sto vise stranica :)

a volio bi vidjeti i Martin Mystere omnibuse tako kao taj Dylan case files sto je radio dark horse; jednu 500-600 stranica cb jeftin tanki laki papir
Raymond Posted - 06/01/2016 : 20:43:11
quote:
Originally posted by D.J.

Haha! Ajde dobro, Dark Horse je u svojem opisu napisao kao i ja pa mi je dobro.
http://www.amazon.com/Dylan-Dog-Case-Files/dp/1595822062

Nego odabiranje formata ce me ubiti! Crno bijelo ili boja, 100 stranica ili 300, manji format kao Zagor knjige ili veci slican americkim sveskama... Uhh!
sto vise stranica crno bijelo nije lose jer se mange prodaju dobro i sto manji format; mozda isto kao Dh sto je radio jeftin papir i cb tako cijena manja i vise amera mozes navuci ( a ja cu kupiti bilo kako ces samo reko ako hoces da navuces amere) ako treba onda izti boneli format da se moze staviti lijepo do drugih bonelija od DH i evropskih naravno ; ja ne preferiram americki jer je previsok narocito za boneli crtez pa moras one bjeljine gore i dolje da ostavljas


D.J. Posted - 03/01/2016 : 07:49:44
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.


Da koliko sam cuo, s Grouchovim imenom i likom nema sale. Inace odu i gace.



Zar ćeš mu mjenjati izgled?


Pa vjerovatno mu skinemo brkove kao sto je to i Dark Horse radio. Pitat cu Panini/SBE za savjet u svakom slucaju.



Ni slučajno! Groucho bez brkova nije Groucho, a i lakše je dodati nego brisati - ako već moraš, dodaj mu bradicu.


Eto vidis! Ovo je moc foruma i ljudi koji vole iste stripove i dobiju druge ideje. Odlicno! Znas, Grouchu bez brkova kao da nesto fali, ta zajebantska nota, a ako mu se doda bradica ne gubi se nego se mozda i dobiva na tome.
D.J. Posted - 03/01/2016 : 07:46:46
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by teller

Odlično, čestitke iako bi prije očekivao latino MISTER NOA za jenkijevsko tržište...možda i on nekad. Sretno!


Ako sam ista naucio je never say never. Sve je moguce.



ŠTOOO?! Nećeš valjda i Nathana Nevera izdavati?!?!



Pa iskreno, meni je jedini (ali vrlo velik limit ) novac. I will never say never to Nathan Never.
D.J. Posted - 03/01/2016 : 07:44:33
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by D.J.

Iskreno, ne bojim se previse za Americki ukus sto se tice DD-a jer tko ce ga pogoditi! Sigurno bi odabrao: Dugacki pozdrav (Dugi pozdrav, za Curunira), Tri puta nula, Dogodilo se sutra, Igra sa smrcu, Nicija prica, Gospodar tisine, Uzas beskonacnosti, Dok vas smrt ne rastavi, Tamnica od papira, Nojev let itd. A ako ce stvarno ici trobroji u boji mogao bi ubaciti i u neku knjigu i po jedan od stripova koje je Dark Horse vec objavio: Zora zivih mrtvaca, Morganu i Poslije ponoci jer su stvarno nezabilazni.


Ideja trobroja "svakim danom u svakom pogledu sve vise napreduje".

Ova odozgo ti se moze objavit samo ako bude dio trobroja, nikako onako sama, zbog onih legalnih problema izmedju scenariste i Bonelija, kao sto vec znamo. Tako da... guraj trobroj, ako je ikako moguce.

D.J. Posted - 03/01/2016 : 07:43:05
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by acestroke

Koje epizode imas na umu? I hoce li izdanje biti dvobroj? Trobroj?

Boja...?


Najjace epizode svih vremena. Osim onih koje je vec objavio Dark Horse, da se ne ponavljamo. Steta sto su objavili Morganu i Poslije ponoci. O formatu razmisljam. Jako, jako teska odluka.



Da, baš me zanima koje ćeš epizode odabrati. Trebao bi razmišljati da biraš epizode za američko tržište čiji se ukus razlikuje od europskog.
Mislim da epizode poput Morgane i Poslije ponoći nebi zanimale prosječnog američkog čitatelja.


Iskreno, ne bojim se previse za Americki ukus sto se tice DD-a jer tko ce ga pogoditi! Sigurno bi odabrao: Dugacki pozdrav (Dugi pozdrav, za Curunira), Tri puta nula, Dogodilo se sutra, Igra sa smrcu, Nicija prica, Gospodar tisine, Uzas beskonacnosti, Dok vas smrt ne rastavi, Tamnica od papira, Nojev let itd. A ako ce stvarno ici trobroji u boji mogao bi ubaciti i u neku knjigu i po jedan od stripova koje je Dark Horse vec objavio: Zora zivih mrtvaca, Morganu i Poslije ponoci jer su stvarno nezabilazni.


Starac, treba obratiti pažnju da se odaberu epizode koje će neko ko nije upoznat sa DD univerzumom moći skontati. Ako prosječan amer pročita u prvom trobroju Ničiju priču, Nojev let, Dugi pozdrav, reakcija može biti samo ''šta sam ovo koj kurac upravo pročitao?''. Držim palčeve, iako isto mislim da će (velika) većina tiraža završiti u ex Yu.


Tu si u pravu. Ima epizoda na koje se treba jako paziti. Npr. Nicija prica kao prva prica prve knjige bi bila ubitacna, u negativnom smislu. Haha ovo za vecinu tiraza u ex-Yu bi bilo nesto ne planirano s Dilanom jer ozbiljno ciljam na americku publiku s ovime. Sa Zagorom me ne cudi dobra podrska europskih zemalja, ali istina, nije da ni Dylan nije voljen u ex-Yu i Italiji.
D.J. Posted - 03/01/2016 : 07:37:48
quote:
Originally posted by morski

ostavi nama poll da izaberemo sta cemo da kupimo

da li ces objavljivati samo epizode iz redovne serije ili mogu ici i one iz drugih edicija sve zajedno?


Ne bi trebalo biti limita sto se tice izbora i edicija. Porazgovarat cu s talijanskim gazdama.
sergej773 Posted - 03/01/2016 : 01:50:17
Ja sam za: Veliki format, 100 stranica i c/b
IGMAN2 Posted - 03/01/2016 : 01:39:36
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.


Da koliko sam cuo, s Grouchovim imenom i likom nema sale. Inace odu i gace.



Zar ćeš mu mjenjati izgled?


Pa vjerovatno mu skinemo brkove kao sto je to i Dark Horse radio. Pitat cu Panini/SBE za savjet u svakom slucaju.



Ni slučajno! Groucho bez brkova nije Groucho, a i lakše je dodati nego brisati - ako već moraš, dodaj mu bradicu.
morski Posted - 02/01/2016 : 22:58:57
ostavi nama poll da izaberemo sta cemo da kupimo

da li ces objavljivati samo epizode iz redovne serije ili mogu ici i one iz drugih edicija sve zajedno?
swamp thing Posted - 02/01/2016 : 21:10:18
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by acestroke

Koje epizode imas na umu? I hoce li izdanje biti dvobroj? Trobroj?

Boja...?


Najjace epizode svih vremena. Osim onih koje je vec objavio Dark Horse, da se ne ponavljamo. Steta sto su objavili Morganu i Poslije ponoci. O formatu razmisljam. Jako, jako teska odluka.



Da, baš me zanima koje ćeš epizode odabrati. Trebao bi razmišljati da biraš epizode za američko tržište čiji se ukus razlikuje od europskog.
Mislim da epizode poput Morgane i Poslije ponoći nebi zanimale prosječnog američkog čitatelja.


Iskreno, ne bojim se previse za Americki ukus sto se tice DD-a jer tko ce ga pogoditi! Sigurno bi odabrao: Dugacki pozdrav (Dugi pozdrav, za Curunira), Tri puta nula, Dogodilo se sutra, Igra sa smrcu, Nicija prica, Gospodar tisine, Uzas beskonacnosti, Dok vas smrt ne rastavi, Tamnica od papira, Nojev let itd. A ako ce stvarno ici trobroji u boji mogao bi ubaciti i u neku knjigu i po jedan od stripova koje je Dark Horse vec objavio: Zora zivih mrtvaca, Morganu i Poslije ponoci jer su stvarno nezabilazni.


Starac, treba obratiti pažnju da se odaberu epizode koje će neko ko nije upoznat sa DD univerzumom moći skontati. Ako prosječan amer pročita u prvom trobroju Ničiju priču, Nojev let, Dugi pozdrav, reakcija može biti samo ''šta sam ovo koj kurac upravo pročitao?''. Držim palčeve, iako isto mislim da će (velika) većina tiraža završiti u ex Yu.
DeeCay Posted - 02/01/2016 : 20:40:12
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by teller

Odlično, čestitke iako bi prije očekivao latino MISTER NOA za jenkijevsko tržište...možda i on nekad. Sretno!


Ako sam ista naucio je never say never. Sve je moguce.



ŠTOOO?! Nećeš valjda i Nathana Nevera izdavati?!?!
acestroke Posted - 02/01/2016 : 16:39:59
quote:
Originally posted by D.J.

Iskreno, ne bojim se previse za Americki ukus sto se tice DD-a jer tko ce ga pogoditi! Sigurno bi odabrao: Dugacki pozdrav (Dugi pozdrav, za Curunira), Tri puta nula, Dogodilo se sutra, Igra sa smrcu, Nicija prica, Gospodar tisine, Uzas beskonacnosti, Dok vas smrt ne rastavi, Tamnica od papira, Nojev let itd. A ako ce stvarno ici trobroji u boji mogao bi ubaciti i u neku knjigu i po jedan od stripova koje je Dark Horse vec objavio: Zora zivih mrtvaca, Morganu i Poslije ponoci jer su stvarno nezabilazni.



Ova odozgo ti se moze objavit samo ako bude dio trobroja, nikako onako sama, zbog onih legalnih problema izmedju scenariste i Bonelija, kao sto vec znamo. Tako da... guraj trobroj, ako je ikako moguce.
tihomirduras Posted - 02/01/2016 : 13:52:11
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako to da Grouchov brat Chico nije zaštitio prava na svoje umjetničko ime, čak ga koristi i američko izdanje Zagora iako treba priznati da Meksikanac fizički baš ne sliči Marxu.



eto ideje treba Grouchu pretvoriti u meksikanca da zadrži ime

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000