forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Gde je kraj Texa, Zagora, Dylana ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
C Celtic Posted - 08/01/2016 : 14:27:14
Sta mislite, do kog ce broja dogurati redovne serije najdugovecnijih Bonelijevih junaka ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Leonid Posted - 14/01/2016 : 17:55:04
Zagor je najviše u opasnosti, a jednom kada se opasno približi bezizlaznoj situaciji, glavonje iz Bonellija bi trebale povući drastični potez. S nekim mladim urednikom. Pa ako upali upali.
Dylan, a pogotovo Tex bi mogli još jako dugo.

Nisam pobornik smišljenih "krajeva". Zadnja priča neka bude kao i svaka druga, tako da nema konačnog kraja. To nek svak sam sebi zamišlja kako bi kraj izgledao.
WOLF-HUNTER Posted - 14/01/2016 : 11:27:08
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...



mislim da je ovo objektivno rečeno- Dylan do oko 500-og broja, Tex gotovo neograničeno dok je moja procjena za Zagora oko 800 brojeva ¸¸

Ako naklade nastave lagano padati putanjom kako padaju - sve će stati kad padne ispod 15.000 prodanih primjeraka,,,,

46 god. Alan Forda u HR Za MINUETTE-ekstra ne vrijede procjene, nadživjet će žilavo sve nas



Medutim kod Texa je zanimljivo sto iako godinama ne mijenja prixe, ostaje najprodavaniji... Nadje se tu koja epizoda sa horror atmosferom, ali u sustini je western. Danasnji Zagor nekako tezi vise ka realnijem crtezu nego mastovitom pricom tipa Nollitanskog doba...
DOMI Posted - 13/01/2016 : 22:36:16
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...



mislim da je ovo objektivno rečeno- Dylan do oko 500-og broja, Tex gotovo neograničeno dok je moja procjena za Zagora oko 800 brojeva ¸¸

Ako naklade nastave lagano padati putanjom kako padaju - sve će stati kad padne ispod 15.000 prodanih primjeraka,,,,

46 god. Alan Forda u HR Za MINUETTE-ekstra ne vrijede procjene, nadživjet će žilavo sve nas
morski Posted - 13/01/2016 : 18:52:57
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ddeki

Dogurace do zadnjeg broja, a to ce ujedno biti i kraj serijala.


mala lektura:
posto nema prednjeg nema ni zadnjeg broja,
vec prvog i poslednjeg



Suprotan pojam pojmu "prednji" nije "zadnji", nego "stražnji". Krava ima 2 prednje i 2 stražnje noge, a ne 2 zadnje. Pogrešno je koristiti te 2 riječi kao istoznačnice (da, znam da je u srpskom malo drukčije ).
Što se tiče razlike između zadnjeg i posljednjeg - nakon zadnjeg ne dolazi više ništa (npr. Zlatna serija ima zadnji broj, 1103) a nakon (trenutno) posljednjeg se kad-tad očekuje sljedeći (npr. posljednji broj Zagora u izdanju Ludensa je 243).



vidis, u srpskom je bas ovako kako sam napisao. u srpskom se ne koristi rec "straznji".
takodje, primer koji si naveo za zadnji i poslednji je skroz suprotan u srpskom, upravo onako kako sam i napisao.
WOLF-HUNTER Posted - 13/01/2016 : 16:46:05
Ja mislim da ce Zagor da dogura do jesno 700-800 brojeva, ako dodje do 900 broja, onda svaka cast, ali uz ovakve ljude poput Burattinija, cudi me da uopste i dalje izlazi. Ne zelim da me krivo shvatite, dobar je Burattini na svoj nacin ali mi je nekako nit spada u sredinu. Mislim, pocne sa jako dobrim epizodama ("Mortimer:Posljednji cin", "Kaufmanov zoo") a onda nam servira "Hellingenovi korjeni" koji je po misljenju mnogih clanova foruma najgori dio... I po meni dalje ostaje da su "Teror sa seste planete" i "Demon ludila" najbolje epizode, mada ni "Odbrojavanje" nije losa, medutim ona je taj negi mali prelaz izmedju prvog do modernijeg Hellingena. Mislim da bi na serijalu trebali da rade i ostali scenaristi malo vise, a ne samo Burattini. Otkako je Nollita umro, Bure jedva dozvoljava drugima na redovnu seriju. Ako cemo iskreno, glavni scenaristi se trebaju mijenjati svakih 5 godina ukoliko se vidi da predhodnom dolazi kraj dobrih ideja. Ili da pocnu poput Texa sa specijalnim knjigama, a ne tamo sa nekim reprintima i budalastinama. Dylan ce da dodje do oko 500 brojeva i cao, a Tex ce da dogura najmanje preko 1200 brojeva...
Witchblade Posted - 13/01/2016 : 16:03:37
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ddeki

Dogurace do zadnjeg broja, a to ce ujedno biti i kraj serijala.


mala lektura:
posto nema prednjeg nema ni zadnjeg broja,
vec prvog i poslednjeg



Suprotan pojam pojmu "prednji" nije "zadnji", nego "stražnji". Krava ima 2 prednje i 2 stražnje noge, a ne 2 zadnje. Pogrešno je koristiti te 2 riječi kao istoznačnice (da, znam da je u srpskom malo drukčije ).
Što se tiče razlike između zadnjeg i posljednjeg - nakon zadnjeg ne dolazi više ništa (npr. Zlatna serija ima zadnji broj, 1103) a nakon (trenutno) posljednjeg se kad-tad očekuje sljedeći (npr. posljednji broj Zagora u izdanju Ludensa je 243).
morski Posted - 13/01/2016 : 15:44:45
quote:
Originally posted by Decadent

Kad god da spomenuti junaci završe, volio bih samo da ne završi naglim prekidanjem nego da scenaristi osmisle par epizoda prije gašenja kako će pojedini junak završiti svoju sudbinu(nadam se sretno). Npr. Dylan nadraste svoje komplekse, napokon se sretno zaljubi,zabilješke koje je pisao po završetku slučajeva nek mu posluže da postane npr. uspješan pisac horror literature, Groucho nadje dobrog menagera, zaposli se u stand up-u i(ili) filmu i preseli u stan pored itd, i sl. Vi osmislite vaše viđenje kraja Zagora i Texa.


adriano Posted - 13/01/2016 : 15:18:29
tex 2323
zagor 1276
dilan dog 950
DODSFERD Posted - 13/01/2016 : 13:43:45
Sve manje će biti čitatelja koje će zanimati ti stari serijali, oni koji tek trebaju biti rođeni gotovo da neće ništa ni čitati u papirnatom obliku.
dzoni Posted - 13/01/2016 : 13:37:00
kod dilana mislim da se serijal planete mtrvih moze smatrati kaoo neka zavrsna saga dilana....meni je jako zanimljivo to...ali videcemo i nov pravac posle broja 337...nazalost brojevi na 300 su mi uglavnom losi sem par svetlih izuzetaka...ako se nesto bitnije ne promeni moj kraj dilana bice na broju 400 odnosno kolekcija ce mi tu stati....tex? cujem da su brojevi na 600 losi uglavnom....moj kraj ako se to potrcdi bice na broju 700...zagor? zagora cu kupovati do stvarnog zadnjeg broja..to je ipak ljubav iz detinjstva ....ali mislim da i zagora do broja 700 mogli da lepo zavrse i da se secamo pozitivnog zagora a ne nekih losih prica kakve bi mogle doci...ali ko smo mi da zavrsavamo neki serijal? koliko dece ce se tek roditi i njima ce i taj dilan zagor tex koji tada bude izasao biti dobar....
Decadent Posted - 13/01/2016 : 09:08:58
Kad god da spomenuti junaci završe, volio bih samo da ne završi naglim prekidanjem nego da scenaristi osmisle par epizoda prije gašenja kako će pojedini junak završiti svoju sudbinu(nadam se sretno). Npr. Dylan nadraste svoje komplekse, napokon se sretno zaljubi,zabilješke koje je pisao po završetku slučajeva nek mu posluže da postane npr. uspješan pisac horror literature, Groucho nadje dobrog menagera, zaposli se u stand up-u i(ili) filmu i preseli u stan pored itd, i sl. Vi osmislite vaše viđenje kraja Zagora i Texa.
velka031 Posted - 09/01/2016 : 12:54:58
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Djole je "kriv" za tu tezu jer je njegov komentar aludirao na takvo nešto, pa su poslije njega svi to počeli ponavljati.



Taman posla da se Zagor trebao završiti sa Demonom ludila
Ok. Mogao se završiti, to stoji. ALI NIJE.
A šta bi onda bilo sa svim vrlo kvalitetnim pričama koje su objavljene nakon toga, Zagor nakon Demona izlazi već skoro 30 godina.

Stvarno, bezveze floskula.
elfak nish Posted - 09/01/2016 : 10:31:58
quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Dodao bih i potop u Dw,Belzebul,sve epizode sa Kejnom,Mari Lavo,komančama koje su sasvim ok!
djukak Posted - 09/01/2016 : 09:19:05
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja ne mislim da je trebalo tada završiti serijal ali u periodu 400-500 je bilo dosta očajnih epizoda koje se nisu trebale dogoditi.



Kao i u svakom serijalu....
DODSFERD Posted - 09/01/2016 : 09:07:07
Ja ne mislim da je trebalo tada završiti serijal ali u periodu 400-500 je bilo dosta očajnih epizoda koje se nisu trebale dogoditi.
solar Posted - 09/01/2016 : 03:25:15
quote:
Originally posted by hamzik

quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.


Djole je "kriv" za tu tezu jer je njegov komentar aludirao na takvo nešto, pa su poslije njega svi to počeli ponavljati.
hamzik Posted - 09/01/2016 : 03:14:05
quote:
Originally posted by cronos six

zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


Ovaj stav ne kontam. Smatram i ja da je Demon ludila mozda i vrhunac serijala. Ali da je Zagor tada zavrsio nikad nebi dobili sjevernoamericku odiseju. A taj preporodaj od broja 345 do 400 i jeste najkvalitetniji i najzreliji period serijala. Ali nemoramo ni tako daleko od Demona ludila. Da je to bio kraj Zagor nebi imali Sveti breg. A Zagor bez Svetog brega nije Zagor.
DKoor Posted - 09/01/2016 : 01:24:02
quote:
Originally posted by C Celtic

Sta mislite, do kog ce broja dogurati redovne serije najdugovecnijih Bonelijevih junaka ?




Dok se budu kupovali.
To je taj format.
Na žalost za mene, jer nisam pristalica takvog oblika serijala, iako su mi sami protagonisti tih stripova dragi.

Više volim smisleni serijal koji od početka ima glavu i rep... ovi novi Bonelli mikro serijali su ok. Magični Vjetar je fantastični Bonelli strip serijal sa glavom i repom.
Najbolji uz naravno Ken Parkera.
cronos six Posted - 08/01/2016 : 22:11:32
zagorov serijal zavrsen je na najbolji nacin kako mu i dolikuje sa"demon ludila"


tex i dilan nestace tek sa nuklearnom explozijom.
za nathana ima nade i posle sagorevanja riba i komaraca.
Rahazlam Posted - 08/01/2016 : 21:28:20
ssto to se mene tiče većina serijala se trebala već ugasit,ovako samo kvare umijetnicki dojam,normalno DD maxiji su razjebali cijeli serijal Dylanov zato jer pada ocjena prosječne epizode kad je toliko glupih epizoda i baca mrlju na cijeli serij!!
DODSFERD Posted - 08/01/2016 : 21:19:14
Nisam ni mislio na Batmana jer ne znam ništa o njemu već na Bonelli serijale, prije svega Zagora i Texa.
jaki Posted - 08/01/2016 : 21:13:40
opet ti dokazuješ ono što se ne može dokazati.
prvo zvati batmena iz šezdesetih početnim je suludo.drugo,nije bolji ni batman iz sedamdesetih(Neale oprosti),osamdesetih i devedesetih od današnjeg.
DODSFERD Posted - 08/01/2016 : 21:10:21
Svaki stari serijal ima svoj početni naivni period, pogotovo Zagor i Tex, ali taj period niti ne računam kada govorim o kvaliteti. Poslije ipak dolaze bolje stvari koje bez obzira na svoju starost nadmašuju većinu novijih, barem po meni.
jaki Posted - 08/01/2016 : 20:27:05
quote:
Originally posted by DODSFERD

A ta prodaja će u većini slučajeva pasti ako padne i kvaliteta serijala jer je jedno povezano s drugim.


Bilo bi logično ali nije.
Bonelli je ima ogromnu prodaju nekih naslova u prošlosti a slabiji su stripovi u odnosu na današnje Bonellijeve.
A to važi i za ostale stripovske izdavače širom svijeta.
Npr.Batman iz šezdesetih je očajno loš naspram današnjem a ipak je ima višestruko veću prodaju nego danas.
morski Posted - 08/01/2016 : 19:10:18
quote:
Originally posted by ddeki

Dogurace do zadnjeg broja, a to ce ujedno biti i kraj serijala.


mala lektura:
posto nema prednjeg nema ni zadnjeg broja,
vec prvog i poslednjeg

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000