forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 2 - Duga Noć vještica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2015 : 23:56:34


DUGA NOĆ VJEŠTICA klasična je detektivska priča autora Jepha Loeba i Tima Salea, koja prati Batmana tijekom ranih dana njegove borbe protiv kriminala, a govori o zagonetnom ubojici koji svoje žrtve ubija isključivo na praznike. Radeći s okružnim tužiteljem Harveyjem Dentom i poručnikom Jamesom Gordonom, Batman je u utrci s vremenom dok pokušava otkriti tko je Praznik, prije nego ubije sljedeću žrtvu. Osim napete kriminalističke priče, DUGA NOĆ VJEŠTICA donosi i događaje koji su preobrazili Harveyja Denta u Batmanova smrtnog neprijatelja - Dvoličnog. Ovo izdanje donosi i četiri dodatne stranice izbačene iz originalnog izdanja, skice Tima Salea te uvod redatelja i scenarista filma Vitez Tame: Povratak, Christophera Nolana i Davida Goyera.

Batman 2 • Duga Noć vještica • 400 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jeph Loeb • Crtež Tim Sale • Prijevod Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2015. • Cijena 300 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 11/02/2024 : 13:50:54
Sirotić.
jaki Posted - 11/02/2024 : 13:26:39
Sića.
Peyo Posted - 11/02/2024 : 12:45:24
Cvonjak.

Novčić.

Parica.
borg Posted - 11/02/2024 : 12:33:33
Nije loše na prvu. :)

zveles Posted - 11/02/2024 : 12:05:41
quote:
Originally posted by borg

Pitah se, da treba da se prevede Alfredovo prezime, Pennyworth, kako bismo ga preveli?

:)



Radin
borg Posted - 11/02/2024 : 12:00:30
Pročitah Zagonetača, pa obrnuh film ponovo, i naravno kompletirah sa Dugom noći vještica.

Odmah na drugoj strani uvoda mislim da je izostavljeno "da". Nekako neprirodno zvuči rečenica:
"Mislim smo razmišljali o njemu u najranijim začecima ideje."

Putevi/putovi. Pravilno i jedno i drugo.
E, sad, ne znam gramatiku hrvatskog jezika, al u srpskom se kod figurativnih puteva uvek koristi -putevi.

Kad se poznaje radnja onda se obraća pažnja, nenamerno na prevod, na sitnice... :)

Pitah se, da treba da se prevede Alfredovo prezime, Pennyworth, kako bismo ga preveli?

:)
Iluvatar Posted - 23/04/2022 : 12:06:55
Citam fibrine betmene jednog po jednog, nakon svakog ili svako drugog procitanog ubacim nesto cisto da se odmori od sismisa.
Za sada su mi duga noc vjestica i killing joke ubjedljivo dva najbolja stripa o istom. Duga noc vjestica je fenomenalan strip. Crtez odlican, preatmosferican. Prica i kraj takodjer odlicni. Ima taj noir smek i po meni ovo je betmen kakav treba da bude. Odlican mi je i nastavak, mracna pobjeda.

Za razliku od milerovih betmena, tacnije, godina prva i povratak mracnog viteza.... strip duga noc vjestica mi je ispunio i cak premasio ocekivanja.
tex2 Posted - 22/04/2022 : 10:32:16
Nije mi se svido ovaj strip, jedva sam se natjerao pročitati do kraja!
sawitch Posted - 04/03/2022 : 09:56:37
Pokidao je film! Ja sam sinoc bio kod nas na premijeri, 2D naravno jer ne volim 3D. Ubio za sve pare! I dobio sam poklon iz bioskopa, kozni omot Betmen sa svescicom i olovkom kao i strip. :)
Chui Posted - 04/03/2022 : 08:52:23
op op novi Batman film je bome odličan. U cinestaru dijele neko izdanje Duge noći vještica kao poklon uz te skupe 4D projekcije, jučer sam gledao klasično 2D i odlično je uopće ne vidim smisla bacati novac na 4D i ovako je ulaznica 50 kn bemu miša. Al film je zbilja odličan, priča ne prati ovu iz Duge noći vještica ali se neki momenti detalji ispriracije mogu pronaći, film je i napravljen kao pravi krimi noar. A ima i detalja koji su inspirirali i iz Zemlja jedan serijala. Odličan casting moram reći svih glavnih likova. Preporuka.
Chui Posted - 12/04/2021 : 08:32:25
quote:
Originally posted by going going

Dugu noc vestica sam nabavio kad je i izasla davne 2015. u Fibrinom izdanju, procitao prvih 15ak strana, nije mi leglo, stavio na policu i od tad tamo stoji.

Pre 2 dana se odlucih da probam ponovo s ovim stripom. I kako sam se odusevio! Vec sam shvatio preko Daredevila Zuto, Spajdermena Plavo i Hulka Sivo da mi sinergija tandema Loeba i Salea jako prija. Ocigledno se njih dvojica jako dobro kapiraju i to se vidi citajuci njihove stripove.
Batman Duga Noc vestica je sjajan, sjajan strip. Ali to ne znaci da je bez mana - poglavlje sa Zagonetacom i Strasilom i Ludim Sesirdzijom mi deluju nepotrebno i ubaceno cisto da bude sto je moguce vise negativaca; obrt na obrt mi se vise svidja iako nije toliko logican.
Ali dobrih strana ovog stripa ima daleko vise. Prvo Loeb je na sjajan nacin nastavio pricu iz Godine Prve, ukljucujuci u svoju pricu sve likove koje smo tek (po meni povrsno) upoznali u Millerovom po mnogima remek delu, a po meni daleko remek delu. Loeb je sve te likove dogradio, upotpunio, dodao im novu dimenziju (Harvi Dent i Rimljanin Falkone), a ostale nastavio sjajno da razvija (Gordona i njegov privatni zivot; Selina i Brus), imamo dobru, primamljivu misteriju koja je interesantna kroz ceo strip, imamo sjajnu noir atmosferu (zahvaljujuci maestralnom crtezu Tima Salea, apsolutno me je oduvao, cak i kad naginje ka karikaturi crtez je apsolutno u duhu i sluzbi price), odlicno tematski pogodjena poglavlja itd. itd.
Vidi se da je Loeb bio pod uticajem Kuma 1 i 2, tokom pisanja scenarija za Betmena, prica pocinje na vencanju kao i Kum 1, ubistvo necaka Dzonija Vitija u kadi lici na scenu s prerezanim venama u Kumu 2, a i dobri sin Alberto i likom i pojavom i imenom podseca na nesposobnog brata Alfredoa kog glumi sjajni prerano umrli glumac John Cazale. (a mislim da su svi odmah na njega posumnjali da je ubica, ali nas Loeb dobro sklanja s njegovog traga, pa opet vraca pa na samom kraju opet sklanja?)
E sad vidim jos bolje zasto mi se nije svideo MUK, kog sam prvog procitao. MUK je jako losa i bleda kopija ovog stripa.

Mogao bih jos da pisem o ovom stripu ali sad ne mogu vise da se setim sta sam sve hteo da napisem. Svakako ulazi u moju top listu najdrazih i najboljih Betmen stripova (Povratak Mracnog viteza, Odmazda Mracnog viteza, Luda ljubav, Crno zrcalo, pa tu je i Zemlja jedan).

Fibrino izdanje je maestralno i prelepo. Vrhunski odradjeno, uvezeno, odstampano. Prevod mi na par mestasca skripi, neprirodne su recenice i ko da se ne zna o kome se u tom trenutku prica, ko da su neke zamenice izostavljene ili omasene, ali nista strasno. Stvarno prelepo izdanje i mislim da bas godi Saleovom crtezu. Nabavlja se i Mracna pobeda, uskoro, nadam se.

Voleo bih da vidimo i Supermana for all seasons u ovakvom Absolut izdanju i Batman: Haunted Knight gde je prva saradnja Loeba i Salea na Betmenu na tri kratke price.
Takodje svima preporucujem obojene Marvelove naslove ovog dvojca. Sjajni stripovi. Daredevil Yellow, Spiderman Blue, Hulk Gray. Imate ih sve u izdanju Pheonix Pressa u mekokoricenoj i tvrdokoricenoj varijanti po vrlo pristojnoj ceni.

Od mene za Dugu Noc vestica 9,7/10



Slažem se, a nastavak mi je i još malo bolji, mnogi ga drže za tek kopiju duge noći ali meni to uopće ne smeta pogotovo kad se radi o poboljšanoj verziji ako ćemo ga zbilja smatrati kopijom. I slažem se da je Muk loš, vjerovatno i najlošiji od svih Fibrinih Batmana.
going going Posted - 12/04/2021 : 02:52:20
Dugu noc vestica sam nabavio kad je i izasla davne 2015. u Fibrinom izdanju, procitao prvih 15ak strana, nije mi leglo, stavio na policu i od tad tamo stoji.

Pre 2 dana se odlucih da probam ponovo s ovim stripom. I kako sam se odusevio! Vec sam shvatio preko Daredevila Zuto, Spajdermena Plavo i Hulka Sivo da mi sinergija tandema Loeba i Salea jako prija. Ocigledno se njih dvojica jako dobro kapiraju i to se vidi citajuci njihove stripove.
Batman Duga Noc vestica je sjajan, sjajan strip. Ali to ne znaci da je bez mana - poglavlje sa Zagonetacom i Strasilom i Ludim Sesirdzijom mi deluju nepotrebno i ubaceno cisto da bude sto je moguce vise negativaca; obrt na obrt mi se vise svidja iako nije toliko logican.
Ali dobrih strana ovog stripa ima daleko vise. Prvo Loeb je na sjajan nacin nastavio pricu iz Godine Prve, ukljucujuci u svoju pricu sve likove koje smo tek (po meni povrsno) upoznali u Millerovom po mnogima remek delu, a po meni daleko remek delu. Loeb je sve te likove dogradio, upotpunio, dodao im novu dimenziju (Harvi Dent i Rimljanin Falkone), a ostale nastavio sjajno da razvija (Gordona i njegov privatni zivot; Selina i Brus), imamo dobru, primamljivu misteriju koja je interesantna kroz ceo strip, imamo sjajnu noir atmosferu (zahvaljujuci maestralnom crtezu Tima Salea, apsolutno me je oduvao, cak i kad naginje ka karikaturi crtez je apsolutno u duhu i sluzbi price), odlicno tematski pogodjena poglavlja itd. itd.
Vidi se da je Loeb bio pod uticajem Kuma 1 i 2, tokom pisanja scenarija za Betmena, prica pocinje na vencanju kao i Kum 1, ubistvo necaka Dzonija Vitija u kadi lici na scenu s prerezanim venama u Kumu 2, a i dobri sin Alberto i likom i pojavom i imenom podseca na nesposobnog brata Alfredoa kog glumi sjajni prerano umrli glumac John Cazale. (a mislim da su svi odmah na njega posumnjali da je ubica, ali nas Loeb dobro sklanja s njegovog traga, pa opet vraca pa na samom kraju opet sklanja?)
E sad vidim jos bolje zasto mi se nije svideo MUK, kog sam prvog procitao. MUK je jako losa i bleda kopija ovog stripa.

Mogao bih jos da pisem o ovom stripu ali sad ne mogu vise da se setim sta sam sve hteo da napisem. Svakako ulazi u moju top listu najdrazih i najboljih Betmen stripova (Povratak Mracnog viteza, Odmazda Mracnog viteza, Luda ljubav, Crno zrcalo, pa tu je i Zemlja jedan).

Fibrino izdanje je maestralno i prelepo. Vrhunski odradjeno, uvezeno, odstampano. Prevod mi na par mestasca skripi, neprirodne su recenice i ko da se ne zna o kome se u tom trenutku prica, ko da su neke zamenice izostavljene ili omasene, ali nista strasno. Stvarno prelepo izdanje i mislim da bas godi Saleovom crtezu. Nabavlja se i Mracna pobeda, uskoro, nadam se.

Voleo bih da vidimo i Supermana for all seasons u ovakvom Absolut izdanju i Batman: Haunted Knight gde je prva saradnja Loeba i Salea na Betmenu na tri kratke price.
Takodje svima preporucujem obojene Marvelove naslove ovog dvojca. Sjajni stripovi. Daredevil Yellow, Spiderman Blue, Hulk Gray. Imate ih sve u izdanju Pheonix Pressa u mekokoricenoj i tvrdokoricenoj varijanti po vrlo pristojnoj ceni.

Od mene za Dugu Noc vestica 9,7/10
Chui Posted - 07/01/2021 : 09:28:17
Četverokut batman gordon dent i catwoman začaran timovim crtežom su u dugoj noći oživjeli na jedan predivan način. Mafija i umorstva su tek kulisa za ovaj četverac koji blista. I Joker kao psiho dehumanizirani autist, kaos van ikakve kontrole u ovako kratkoj ulozi mi nije loš. Višak su mi svakako ivy i strašilo. A i samo razrješenje slučaja kao da je moglo biti bolje realizirano. Da naravno duga noć nije najbolji batman ali itekako ima svojih aduta. Ja bih mu dao 4/5 :)
Zula Posted - 06/01/2021 : 23:22:02
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Shaner

Ja zapravo nisam imao nikakva očekivanja od stripa, ali vrijedi naglasiti i da nisam neki ljubitelj superherojskih stripova, kao ni krimića. K tome sam i dojma da spomenuti žanrovi ovdje nisu najsretnije spojeni.


Možda ti se samo činilo da nemaš nikakva očekivanja. Nit voliš superherojski strip, nit krimić.
Imaš li neki tebi vrlo dobar strip koji ti je dobar spoj 2 žanra koja ne voliš?


Krivo sam se izrazio. Paka je spomenuo kako ljudi često očekuju puno, pa sam htio reći kako ja nisam očekivao puno, štoviše. Obično u superherojske stripove ulazim sa skepsom, ali tim veće su šanse da me nešto ugodno iznenadi. Nažalost, to ovdje nije bio slučaj.

Što se tiče tvog pitanja, nisam se uspio sjetiti nekog naslova koji bi obuhvaćao dva žanra, ali ima dosta onih koji pripadaju jednom pa su mi bili vrlo dobri ili odlični. I nije baš da ih ne volim. To zvuči kao da imam nešto protiv njih, što nije istina. Samo mi nisu omiljeni.




Samo sam pretpostavio da je jako teško da ti se svidi strip koji je mješavina 2 žanra, od kojih ti ni jedan nije omiljen. Čak bez obzira na očekivanja.
Shaner Posted - 06/01/2021 : 22:43:10
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Shaner

Ja zapravo nisam imao nikakva očekivanja od stripa, ali vrijedi naglasiti i da nisam neki ljubitelj superherojskih stripova, kao ni krimića. K tome sam i dojma da spomenuti žanrovi ovdje nisu najsretnije spojeni.


Možda ti se samo činilo da nemaš nikakva očekivanja. Nit voliš superherojski strip, nit krimić.
Imaš li neki tebi vrlo dobar strip koji ti je dobar spoj 2 žanra koja ne voliš?


Krivo sam se izrazio. Paka je spomenuo kako ljudi često očekuju puno, pa sam htio reći kako ja nisam očekivao puno, štoviše. Obično u superherojske stripove ulazim sa skepsom, ali tim veće su šanse da me nešto ugodno iznenadi. Nažalost, to ovdje nije bio slučaj.

Što se tiče tvog pitanja, nisam se uspio sjetiti nekog naslova koji bi obuhvaćao dva žanra, ali ima dosta onih koji pripadaju jednom pa su mi bili vrlo dobri ili odlični. I nije baš da ih ne volim. To zvuči kao da imam nešto protiv njih, što nije istina. Samo mi nisu omiljeni.

alexts Posted - 06/01/2021 : 21:31:47
quote:
Betmen - Duga Noć veštica (DW)

Džef Leb / Tim Sejl



Najpre o crtežu - Ako izuzmemo lica, stilizovana kao i kompletan crtež, ali mestimično pre-groteskna (Džoker i dr.), kao iz alternativnih stripova, crtež Tima Sejla je prilično dobar, često vrlo efektan. Table mu jesu bar 15 puta jednostavnije od onih koje je Stiv Epting radio na Kapetanu Americi (ne verujem da je isti odnos u plaćanju po tabli bio između njih dvojice), jer se sastoje od velikih kadrova, a ovi opet od velikih čistih površina ispunjenih bojom ili tušem (kolor je odličan) i mogao ih je crtati brzo, ali je Sejl dovoljno vešt crtač da izvlači maksimum sa minimalnim sredstvima, pa tako imamo vrlo dobro pripovedanje - režiju i kompoziciju na zavidnom nivou i generalno dobra crtačka rešenja. I pored toga, crtež Tima Sejla je za klasu slabiji nego Eduarda Risa npr. a nema ni atraktivnost/komercijalnost Todda Mcfarlanea.

Interesantan koncept, plus vrlo dobra realizacija bi trebalo da rezultiraju vrlo dobrim stripom. Da, pod uslovom da nema grešaka. Ideje smene generacije kriminalaca, od klasičnih gangstera do super-zlikovaca i smeštanja radnje u neki period posle Milerove Godine prve, su intrigantne. Nije problem što poveći broj negativaca paradira kroz strip - period u kome se odvija radnja je godina dana, pa je to logično - ni što im se pojedinačno ne posvećuje veća pažnja - to bi udaljilo priču sa glavnih dešavanja. Ali upravo "glavna dešavanja" odnosno glavni zaplet, škripi.

Scenaristički gledano Duga Noć veštica je zanimljiv i zabavan strip osobene atmosfere; dobra naracija je zasluga i teksta koliko crteža, ali zaplet oko nepoznatog serijskog ubice Praznika je slaba tačka. Autor Džef Leb nije znao da se iole smisleno izbori sa razrešenjem. Verovatno ni sam nije znao "ko je ubica (Whodunit?)" dok (na kraju) nije napisao kraj, ako je to i tada uopšte jasno.

Dijalozi se ne izdvajaju od standardnih.

Strip preporučljiv ljubiteljima super-heroja, posebno Betmena sa svojim specifičnostima, ali bar za dve klase slabiji od briljantnog Year One i dušu dao za rubriku "precenjeni stripovi".

(Darkvudovo SC izdanje - sve OK)

***


http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg508668#msg508668
Peyo Posted - 06/01/2021 : 20:24:11
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Paka01

Pa ne pljuje Shaner po stripu, komentar mu je skroz na mjestu.


Ako mu je strip osrednji i neće ga se sjećati, a meni se baš svidio, malo ga je, u odnosu na mene - pljucnuo.



Pa nije to pljuvanje bokte, to je samo suprotno mišljenje.



Složio bih se da je to suprotno/drugačije mišljenje. Ali s druge strane može se shvatiti da je Shaner malo "pljucnuo" po stripu. A to opet ne treba shvaćati kao da je pljucnuo na Zulu, nego samo da ima različito mišljenje/viđenje . Ništa strašno.

Što se tiče Long Halloween kojeg imam u kolekciji na engleskom već 20-ak godina ni sam ne znam što bih rekao. Nekako mi je djelovao kao nasilno spajanje Kuma i Batmana, pri čemu nitko nije sretno prošao. Možda ga ne bih ni kupio da nije bilo Sale(t)a koji mi je privlačio pažnju u to doba crtežom, pa i Loeb raznim scenarijima. Dark Victory kojeg isto imam na engleskom mi je bio još bljeđi. Kako ih još uvijek nisam poželio ponovo čitati i to može biti indikativno.

Paka01 Posted - 06/01/2021 : 20:21:53
Ma tako je, u pravu si.
Zula Posted - 06/01/2021 : 20:14:47
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Paka01

Pa ne pljuje Shaner po stripu, komentar mu je skroz na mjestu.


Ako mu je strip osrednji i neće ga se sjećati, a meni se baš svidio, malo ga je, u odnosu na mene - pljucnuo.



Pa nije to pljuvanje bokte, to je samo suprotno mišljenje.


A kaj bi se ti sad svađao?
Nije to čak ni suprotno mišljenje, njemu je osrednje, a meni vrlo dobro. U odnosu na mene, malo ga je pljucnuo, ili ako ti se više sviđa podcijenio. Jel smije to biti moj doživljaj ili ćemo još o istom na drugačije načine?
Paka01 Posted - 06/01/2021 : 19:32:56
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Paka01

Pa ne pljuje Shaner po stripu, komentar mu je skroz na mjestu.


Ako mu je strip osrednji i neće ga se sjećati, a meni se baš svidio, malo ga je, u odnosu na mene - pljucnuo.



Pa nije to pljuvanje bokte, to je samo suprotno mišljenje.
Zula Posted - 06/01/2021 : 19:27:13
quote:
Originally posted by Shaner

Ja zapravo nisam imao nikakva očekivanja od stripa, ali vrijedi naglasiti i da nisam neki ljubitelj superherojskih stripova, kao ni krimića. K tome sam i dojma da spomenuti žanrovi ovdje nisu najsretnije spojeni.


Možda ti se samo činilo da nemaš nikakva očekivanja. Nit voliš superherojski strip, nit krimić.
Imaš li neki tebi vrlo dobar strip koji ti je dobar spoj 2 žanra koja ne voliš?
Zula Posted - 06/01/2021 : 19:22:14
quote:
Originally posted by Paka01

Pa ne pljuje Shaner po stripu, komentar mu je skroz na mjestu.


Ako mu je strip osrednji i neće ga se sjećati, a meni se baš svidio, malo ga je, u odnosu na mene - pljucnuo.
Shaner Posted - 06/01/2021 : 16:32:15
Ja zapravo nisam imao nikakva očekivanja od stripa, ali vrijedi naglasiti i da nisam neki ljubitelj superherojskih stripova, kao ni krimića. K tome sam i dojma da spomenuti žanrovi ovdje nisu najsretnije spojeni. Kao da je raspetljavanje slučaja i otkrivanje ubojice namjerno rastegnuto da bi se što više Batmanovih neprijatelja stiglo pojaviti. Da ne spominjem kako mi je i samo razrješenje neuvjerljivo. S druge strane, usprkos rastegnutosti, strip je pitak i to ponajviše zahvaljujući solidnom crtežu i razigranom koloritu (iako ni taj dio nije bez mana). Nije mi žao što sam ga pročitao, mislim da je to bilo sasvim korektno utrošeno vrijeme, ali u moru (meni) puno zanimljivijih naslova, sigurno mu se neću vraćati.

Paka01 Posted - 06/01/2021 : 13:58:37
Pa ne pljuje Shaner po stripu, komentar mu je skroz na mjestu.
Zula Posted - 06/01/2021 : 13:46:47
Baš sam čekao da netko pljucne na strip pa da vratim ravnotežu.

Ništa nisam očekivao, nedovoljno Batmana sam pročitao (6-7) da bih mogao usporediti i reći jel među boljima ili lošijima...

Ali Duga Noć vještica je meni ugodno iznenađenje. Nacrtano izvrsno. Pravi krimić, dovoljno dug zaplet, bezbroj likova, kombinacija, situacija... I tamo gdje krimići često zapnu, na samom kraju, ovaj strip ostaje na nivou.

Čitao sam ga prije 2-3 mjeseca, ali još ga se dobro sjećam...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000