forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napoleon

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 18/02/2016 : 18:23:21
Napoleon je djelo Carla Ambrosinija koji je inicijalno imao ideju o miniserijalu od 8 epizoda, ali zbog jako dobro reakcije publike i kritike Napoleon je doživio ukupno 54 epizode. Originalno je izlazio između 1997. i 2006. godine, ali Sergio Bonelli Editore je u 2019. krenuo sa valom povrataka starih junaka pa je tako i Napoleon dobio nove epizode koje trenutačno izlaze u okviru serijala "Le Storie".

Kod nas serijal objavljuje izdavačka kuća Veseli Četvrtak.




Napoleon - tekst o junaku

Napoleon - recenzije

Napoleon - Sergio Bonelli Editore






NAPOLEON (VESELI ČETVRTAK)

1. Stakleno oko (02.03.2016) /L'occhio di vetro/
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/images/cover/176/892/31094_1456920621.jpg

2. Bezimeni konjanik (24.05.2016) /Il cavaliere senza nome/
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/images/cover/176/892/31162_1464098202.jpg


Šta, kako, koliko košta? Ako je neko upućeniji u ovog junaka, dobro bi bilo da napiše par riječi za one koji nisu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sumohrvat Posted - 17/12/2023 : 10:25:33
quote:
Originally posted by Shaner

Tamo sam i kupio.

S tim da je bio jedini primjerak na polici, ne znam imaju li još koji negdje spremljen.




Nemaju... Ali možeš pitati da ti povuku od negdje
Shaner Posted - 16/12/2023 : 22:34:50
Tamo sam i kupio.

S tim da je bio jedini primjerak na polici, ne znam imaju li još koji negdje spremljen.

monco1965 Posted - 16/12/2023 : 16:14:38
Ima li u Školskoj knjizi u Rijeci?
Shaner Posted - 16/12/2023 : 15:13:37
Danas kupio drugu knjigu Napoleona. Školska knjiga pomalo neugodno iznenadila s cijenom od 20 eura. Prethodna knjiga je bila nekih 15-16. No dobro, što je tu je. Dojmovi stižu ovih dana.

Deers Posted - 21/11/2023 : 19:24:22
ZS 49: Ostavština ratnika i druge priče

Pišem ovdje osvrt jer je ipak ovaj broj ZS-a najviše posvećen Nalopeonu a napola Dylanu.

Ostavština ratnika je zanimljiva priča. Dobra ideja, fanovska ali ipak u duhu matičnog serijala. Crossover koji to nije ali time je samo bolja. Sama priča izgleda predugačka. Dojam pojačava onakav zbrčkan kraj sa suđenjem. Ideja i skrivenim željama i mehanizmi koje to pokreće je jako zanimljiva i o tome se stvarno može razmišljati. Ali na kraju se stiče dojam da bi ovo bolje funkcioniralo kao kraća priča. Barem sam ja takvog dojma. Crtež Oringottija je jako dobar i na tragu Ambrosinija. Što je i prednost i mana. Prednost jer je uvijek bilo lijepo vidjeti Ambrosinija a mana jer izgleda kao jeftina kopija. Ipak, mislim da ima i nešto svojeg u crtežu. A sviđaju mi se i sjene.

Buggy, osim što je bila kudikamo najbolja priča predmetnog Colorfesta i ovdje se ističe. Allegra je jedan od najzanimljivijih likova u Bonelliju jer su scenaristi, kako su odrasli, odustali od tinejdžrskih likova. Ovdje, dugo nakon završetka serijal, Allegra je već starija ali i dalje zanimljiv lik. Opet, Ambrosini radi crossover koji to nije. Poigrava se u ovoj priči i s vremenom kao i dimenzija ljudske duše. Nešto što se dosta proteže u posljednjim njegovim radovima, naročito na Dylanu Dogu. Tvist, koji to možda i nije, na kraju priče sa Dylanom i izmaštanim Grouchom samo pojačava dojam kako smo izgubili velikog pisca prerano. Bacilierija nikad dosta!

Dvije zadnje kratke priče posvete Luganu su zanimljive kao kuriozitet i skoro ništa više. Freghieri na autopilotu (čak su neke stranice mutnjikave) a Gualdoni neobično nezanimljiv i rezerviran. Druga, sa Nathanom, ima barem Piccinelijev crtež koji je, kao i danas, zanimljiv u detaljima ali se u globalu ne ističe. Kao da kiksa kad se nema na koga ugledat, kad nešto mora sam izmaštat.
danielp Posted - 20/11/2023 : 09:57:53
Meni je isto Napoleone extra. Bolji od svih Ambrosinijevih dela. Nek pociva u miru
going going Posted - 19/11/2023 : 00:11:31
Toooo bre!
Ritam od jednog broja godisnje! Konacno se ispunjava to obecanje dato 2108.godine! Odmah se kupuje. Kad bi jos i Mister NO knjiga izlazila svake godine (barem) po jedna, ne bih imao vise oko cega da kukam sto se tice Bonelija na nasim prostorima.
Shaner Posted - 17/11/2023 : 21:46:27
To se traži!

wesskowaz Posted - 17/11/2023 : 21:06:35
going going Posted - 01/09/2023 : 06:34:34


Au ala mi je legla celokupna ova Zlatna serija, vrhunski.
Unutar korica se nalaze 4 price: Zaostavstina ratnika koji je ustvari originalni Napoleon #42, zatim prica Bagi iz Kolorfesta u kojoj se susrecu Dilan i Napoleon koju je VC vec objavio u svom Obojenom programu #3 i dve price Djovanija Gvaldonija (bivseg glavnog urednika DD) specijalno pripremljene za Salon stripa u Luganu 2013. i 2014.godine. Crtac prve epizode koja je fokusirana na Dilana je Fregijeri a druge u kojoj je u fokusu ,,susret`` Dilana i Natana Nevera sjajni Alesandro Piccineli. Unutar korica imamo i dve kolorne naslovnice: Fergijerovu naslovnu stranu za svoju pricu o Dilanu u Luganu i naslovnu stranu Klaudija Vile za Natanovu i Dilanovu epizodu.

Ostavstina ratnika
Kako je ovo dobar strip, ljudi moji, neverovatno.
Nisam citao Napoleona jos od 2018. iako sam nabavio najnoviju knjigu i zaboravio sam koliko mi Ambrozini lezi kao scenarista. Ovde je napravio remek delo na nivou nekih od najboljih epizoda Dilana Doga kao npr. Paklovi, pomalo me asocira ova epizoda na tu pricu, ali i na druge, ali opet ovo je tako originalno i vesto upakovano i ispripovedano da je to sjajno. Da znam malo vise o Napoleonu, odnosno da imam malo veci staz procitanih epizoda probao bih da napisem recenziju ali se ne usudjujem. I ako je ovakav kvalitet kasnijih epizoda nadam se da ce nas VC pocastiti brzim ritmom Napoleonovih knjiga.

Prica:10
Scenario:10
Crtez:10
Naslovna strana:10

Nadam se da ce nas @Djole pocastiti recenzijom ovog stripa za sajt. To ova prica bas zasluzuje a i nismo imali Djoletovu novu recenziju od onog nesrecnog Zagorovog specijala koji je pisao Rikardo Seki.

Bagi
Bagi sam vec imao prilike da citam u Obojenom programu pre mnogo godina i secam se da mi je to bila najbolja prica iz tog obojenog programa i da me je bas zainteresovala za Napoleona i njegov svet i Ambrozinija uopste. I godinu, dve kasnije VC nas je obradovao redovnom serijom Napoleona na kioscima koja je nazalost trajala samo 10 epizoda. Sjajna, apsurdna prica o konceptu vremena, ruskim spijunima i ljubavi izmedju Alegre i Dilana praceno sjajnim crtezom meni izuzetno dragog Paola Bacilijerija. Sve preporuke!

Prica:10
Scenario:10
Crtez:10

Djavolji most
Djavolji most je suluda, oniricka Dilanova odiseja do jezera Lugano. Gruco briljira u 2 kadra. Stvarno odlicno napisano i jezivo nacrtano. Preporuka za ovu finu minijaturu!

Prica:8
Scenario:9
Crtez:9
Naslovna strana: 8

Izgubljena secanja
Svojevrsni nastavak prethodne price isto smestene u Luganu samo je sada glavni junak Natan Never ali i Dilan se pojavljuje u znacajnoj ulozi u presudnom trenutku, ne bih da otkrivam o cemu se radi da ne kvarim iznenadjenje i utisak onima koji tek treba da citaju strip. Izuzetan scenario pracen maestralnim i raspolozenim Piccinelijem (kakva prelepa duplerica Lugana u buducnosti i sledeca stranica!) Ogromna preporuka!

Prica:10
Scenario:10
Crtez:10
Naslovna strana:10

Ljudi nabavljajte i citajte Zlatnu seriju #49, stvarno vredi! I za pohvalu su i specijalno za ovo izdanje nacrtane naslovne strane Bacilijerija i Boba Solanovica.


Shaner Posted - 07/07/2023 : 06:49:27
Dvoboj najslabija epizoda u knjizi, ali i dalje zanimljiva. Pogotovo dio s Panom. Lik baruna je intrigantan i super mi je bilo objašnjenje na kraju. Vizualno korektno, ali ništa za pamćenje.

Hoćemo još!

Shaner Posted - 03/07/2023 : 23:58:33
Šuma koja hoda očekivano najbolja epizoda do sada u ovoj knjizi. Humor, mistika, umjerena angažiranost, malo akcije, povratak poznatih likova, Napoleon van kontrole, i to sve prikazano Bacilierijevom rukom. Divota jedna.

Shaner Posted - 03/07/2023 : 00:43:00
Pročitao i Samuraja. Ovo mi je bilo još bolje. Veći, ali i dobro odmjeren upliv snova i nadrealnog, dobra priča, Del Vecchio i Piana na visini zadatka. Baš efektna epizoda. A sad Bacilieri!

zlatan bihac Posted - 02/07/2023 : 11:49:12
Ide ubrzo još jedna epizoda Napoleona.... vjerojatno u zs.
dzoni Posted - 01/07/2023 : 23:05:38
meni je zanimljiv i neobican i volim da ga citam...crtaci, neki mi se svide neki ne
Shaner Posted - 01/07/2023 : 00:20:07
Napokon krenuo čitati tu prvu (nadam se ne i jedinu) knjigu.

Lešinar je dobra i zanimljiva epizoda koja (predvidivosti unatoč) prema kraju raste i završava s nekim baš jakim i pamtljivim scenama. Nažalost, Piccoli mi nije toliko impresivan i dojma sam da bi tek uz nekog boljeg crtača ova priča ispunila sav svoj potencijal.

Baš je gušt vratiti se Napoleonu nakon dugo vremena.

Jozzinelli Posted - 15/10/2022 : 09:22:20
A baš su odabrali ovu samurajsku naslovnicu, opet računaju da će popularnost mangi možda uticati na bolju prodaju Napoleona.

U svakom slučaju, uzima se, iako ga, što se mene lično tiče, objavljuju u najgore moguće vreme, kad je već ionako navala (poskupelih) izdanja,
ali, kao što rekoh, možda računaju da će ova pojačana produkcija mangi u Srbiji uticati i na koliko-toliko bolju prodaju ovog stripa.

IGMAN2 Posted - 14/10/2022 : 23:58:11
Bravo, kupujem!
Dwayne_Looney Posted - 14/10/2022 : 23:35:48
quote:
Originally posted by IGMAN2

Je'l to kreću opet od prvog broja ili
nastavljaju gdje su stali ?



Nastavak, od 11. do 14. broja.
IGMAN2 Posted - 14/10/2022 : 23:25:05
Je'l to kreću opet od prvog broja ili
nastavljaju gdje su stali ?
wesskowaz Posted - 14/10/2022 : 22:04:00
Napoleon u prodaji (e-trafika).
Puna cena 1990, 1393 sa popustom.
4 epizode unutra.
wesskowaz Posted - 07/10/2022 : 20:31:09
wesskowaz Posted - 07/10/2022 : 19:58:52
VČ se poziva da će ići dobrim tempom ako prodaja bude dobra.
Ok, logično. S druge, da li isto važi i za kolekcionarska izdanja?
Edi B Posted - 07/10/2022 : 10:17:07
Ugodno sam iznenađen. Podržavam nastavak objavljivanja
legaz Posted - 07/10/2022 : 08:27:45
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by dzoni

da.,.meni se svidja napoleon..cekam na nastavak..za sad imam prvih 10 brojeva


Toliko ih je i objavljeno na nasim prostorima, tesko da ce bit vise od toga.



U štampi je prva knjiga VČ.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000