forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 258 - Napad na dvorac

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 25/02/2016 : 08:56:08
Scenarij: Daniele Nicolai
Crtež: Gallieno Ferri/Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #251 - Recenzija

26.02.16. u snk
27.02.16. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 05/03/2016 : 08:10:11
Meni je taj pocetak Urote bolji od onog predhodnog Kandraksove gnjavaze...
Pleme indijanca izkopalo iz pjeska cijeli golemi dvorac...cime? bagerima valjda?..ma dajte,molim vas.
Moze i koja mala nelogicnost ali to je previse....
Mozda nije bilo za klinca od 10 godina ali danas je to naivnije od Strumfova..
Volim te stare Zagore sentimetalno ali manje naive ima u prvom Kit Telleru i Kapetanu Mikiju.
Zaboravio sam tog alkemicara pa mozda bude ok..nebi nepravdu pravio..ali Kandraks je bio los...jako.
Tonka24 Posted - 04/03/2016 : 21:43:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nicolai je sveukupno napisao 3 priče, osim ovog Kandraxa ima još Žig srama koja je već izašla kod Ludensa i Zločinački genije koja slijedi odmah nakon Kandraxa (tj. već na polovini ovog broja)


Hvala nisam znao...dobar je scenarista onda.
Dok sam mlađi bio uopće mi nije bilo važno tko piše a tko crta.
Možda je to nekako najljepše doba bilo
Curunir Posted - 02/03/2016 : 18:50:31
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Curunir

Bogu fala da je Nicolai napisao samo tri priče.
ideje i priče su mu odlične, zato su mi kao klincu ostale u dobru sjećanju.
ali scenarij mu je IDENTIČAN prvim Texovima iz 1940-ih.
nevjerojatno, kao da malo dijete piše, iz kadra u kadar kao da čovjek ne zna kako bi povezao priču, dijalozi besmisleni, nepotrebni, patetični.
živi očaj, naročito u Žigu srama i drugom Kandraksu, izgleda da je Genij zla barem mrvicu bolji.
no, možda bi i sazrio da je ostao, tko zna.



Hmm, zanimljivo. Meni su Srebrni vodopad i Zig srama iz Zlatne ostali u sijecanju bas zbog odlicnih dijaloga. Isto tako mi se se puno vise svidjeo taj Kandraks nego prvi. Zaparavo mi je i Alkemicar bio vrhunski. Ali dobro, sve sam to citao sa 8-10 godina .



Ako malo pogledaš što sam napisao kod prvog dijela ove priče, vidjet ćeš koliko sam bio ushićen.
I meni su kao klincu u sjećanju ostale kao vrhunske sve Nicolaijeve priče.
Sama priča zapravo i jest odlična.
A onda sam, kad sam ih ponovo pročitao, vidio koliko su loše scenaristički razrađene, te sam se morao posuti pepelom.
Baš sam to napisao i ispričao se svima koji su odmah tvrdili koliko je ovo loše.
DODSFERD Posted - 02/03/2016 : 14:03:06
Jedino mi je Žig srama u friškom sjećanju, sama ideja priče je odlična a također i njezino finale ali se ipak u određenim dijelovima primjećuje ta doza naivnosti i način pripovijedanja koji su više karakteristični za neko starije razdoblje. Svakako da se to moglo bolje realizirati, možda i bi da je scenarij radio netko drugi.
mike Posted - 02/03/2016 : 11:27:38
quote:
Originally posted by Curunir

Bogu fala da je Nicolai napisao samo tri priče.
ideje i priče su mu odlične, zato su mi kao klincu ostale u dobru sjećanju.
ali scenarij mu je IDENTIČAN prvim Texovima iz 1940-ih.
nevjerojatno, kao da malo dijete piše, iz kadra u kadar kao da čovjek ne zna kako bi povezao priču, dijalozi besmisleni, nepotrebni, patetični.
živi očaj, naročito u Žigu srama i drugom Kandraksu, izgleda da je Genij zla barem mrvicu bolji.
no, možda bi i sazrio da je ostao, tko zna.



Hmm, zanimljivo. Meni su Srebrni vodopad i Zig srama iz Zlatne ostali u sijecanju bas zbog odlicnih dijaloga. Isto tako mi se se puno vise svidjeo taj Kandraks nego prvi. Zaparavo mi je i Alkemicar bio vrhunski. Ali dobro, sve sam to citao sa 8-10 godina .
Curunir Posted - 02/03/2016 : 10:49:44
Bogu fala da je Nicolai napisao samo tri priče.
ideje i priče su mu odlične, zato su mi kao klincu ostale u dobru sjećanju.
ali scenarij mu je IDENTIČAN prvim Texovima iz 1940-ih.
nevjerojatno, kao da malo dijete piše, iz kadra u kadar kao da čovjek ne zna kako bi povezao priču, dijalozi besmisleni, nepotrebni, patetični.
živi očaj, naročito u Žigu srama i drugom Kandraksu, izgleda da je Genij zla barem mrvicu bolji.
no, možda bi i sazrio da je ostao, tko zna.
velka031 Posted - 01/03/2016 : 11:11:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nicolai je sveukupno napisao 3 priče, osim ovog Kandraxa ima još Žig srama koja je već izašla kod Ludensa i Zločinački genije koja slijedi odmah nakon Kandraxa (tj. već na polovini ovog broja)



I s obzirom na njegov opus mogu samo konstatirati da je velika šteta što je napisao SAMO tri priče.
DODSFERD Posted - 01/03/2016 : 08:52:24
Baš si sretnik, taj unikatni primjerak će za par godina vrijediti pravo bogatstvo na aukcijama.
teller Posted - 01/03/2016 : 05:56:32
Kod mene nema greske...meni pise Donatelli....posteno od Ludensa kad uzmem po par komada tog Zagora..
Hvala decki.
DODSFERD Posted - 29/02/2016 : 19:54:50
Nemam ga još ali vjerujem da je takva greška na svim primjercima.
Sjećam se da sam prije nekog vremena kupovao br. 255 Plavi vojnici koji je tiskarskom greškom imao zacrnjeno polje gdje piše kraj epizode. Kako sam ga uzimao u striparnici provjerio sam još druga 2 primjerka da vidim je li kod njih isti slučaj i stvarno je bilo tako.
ivan_micic Posted - 29/02/2016 : 19:49:18
kod svih je greška, jeba grešku
markotamara Posted - 29/02/2016 : 19:37:26
Neznam jeli i kod vas ova greska

DODSFERD Posted - 28/02/2016 : 22:36:45
Nicolai je sveukupno napisao 3 priče, osim ovog Kandraxa ima još Žig srama koja je već izašla kod Ludensa i Zločinački genije koja slijedi odmah nakon Kandraxa (tj. već na polovini ovog broja)
Tonka24 Posted - 28/02/2016 : 21:59:43
Daniele Nicolai?

Tko je ovaj, prvi puta vidim to ime, nisam pridavao pažnju, ima li još koja njegova priča na zagoru?
Tonka24 Posted - 28/02/2016 : 21:56:15
quote:
Originally posted by acestroke

Magicne Oci! Konacno. Whooo-hooo!

:)

(uz onu mjesecinu i sismise u pozadini, neko bi rek'o da je u pitanju povratak Rakosija)


Dobro si primjetio ovo zadnje, i meni se sviđa mračna pozadina.
ivan_micic Posted - 27/02/2016 : 11:19:23
u, na kioscima. koji osjećaj
Darkwood Posted - 25/02/2016 : 22:41:42
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zagorova poza na naslovnici me podsjeća na jednu scenu pred kraj zadnjeg Hellingena, samo što mu tada u ruci nije bila sjekira već nož.


Woooossshhhh - Prizivam te Wendigo!
DODSFERD Posted - 25/02/2016 : 19:21:02
Zagorova poza na naslovnici me podsjeća na jednu scenu pred kraj zadnjeg Hellingena, samo što mu tada u ruci nije bila sjekira već nož.
emirem Posted - 25/02/2016 : 19:14:00
quote:
Originally posted by DODSFERD

Tražim gdje je to Tromislawski komentirao naslovnicu i ne mogu pronaći, ali je svejedno napravio zanimljivu usporedbu.



Daj k'e zezas!
Nije mi se dalo dvaput copejstat ..
guderian Posted - 25/02/2016 : 18:57:03
quote:
Originally posted by supermark

zagor umislio da je thor





Krivo!
Thor je umislio da je Zagor!!!
supermark Posted - 25/02/2016 : 18:46:25
zagor umislio da je thor

velka031 Posted - 25/02/2016 : 18:00:18
PREKRASNA naslovnica!!!!
DODSFERD Posted - 25/02/2016 : 14:50:17
Tražim gdje je to Tromislawski komentirao naslovnicu i ne mogu pronaći, ali je svejedno napravio zanimljivu usporedbu.
emirem Posted - 25/02/2016 : 13:24:58
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI



Kad usporedis sada manje krate naslovnice sa strane.
Manjak je na dnu i na desnoj strani.




emirem Posted - 25/02/2016 : 13:01:54
Cool!
Cini mi se da su sada boje na coveru nesto intezivnije...prije su bile nekako blijede nakon skeniranja originala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000