forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Manga
 Attack on Titan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
badseed Posted - 11/03/2016 : 10:05:37

quote:
The series follows the story of Eren Yeager, his adopted sister Mikasa Ackerman, and their friend Armin Arlert. After the outermost Wall is breached by Titans, including the 60-meter tall skinless Colossal Titan and the abnormally intelligent Armored Titan and his mother dying in the resulting destruction, Eren vows revenge against the Titans and later enlists in the military, accompanied by both Mikasa and Armin. Years later during his first battle against the Titans, Eren discovers that he has the ability to transform into a Titan at will. Seen as a threat to mankind by some and as a ray of hope by others, Eren joins his companions in a desperate fight to protect what remains of their society while looking for answers to the mysteries surrounding the Titans, the Walls and his own existence as well.

Naslov mange: Attack on Titan
Originalno: (進撃の巨人 Shingeki no Kyojin?)
Autor: Hajime Isayama
Izlazi: 2009-

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sarghan Posted - 18/09/2019 : 19:50:13
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ti znaš nešto što mi ne znamo ili je to samo tvoj zaključak?

Lažem samog sebe i dajem si lažnu nadu.
Gornji "zaključak" je više moje mišljenje kako AoT po kvaliteti priče i pripovjedanja zaslužuje da ga Fibra izda, osobito kad se uzmu u obzir preokreti u zadnjih nekoliko poglavlja koji se još od prvog broja provlače kroz priču i stvarno je rijetko tko (možda čak i nitko) mogao očekivati ovakav razvoj događaja.

To jest, ako autor ništa teže ne zezne u narednih godinu dana, stvarno vjerujem da će AoT, kada završi, po svojoj kvaliteti biti jedan od novih klasika o kojem će se još dugi niz godina pričati.
DiSkAcH Posted - 18/09/2019 : 19:42:00
quote:
Originally posted by Sarghan

Pročitao 121.
Srce mi je na mjestu jer sam sada siguran da će Fibra jednog dana ovo objaviti.
Već prije je Aot zašao u domenu remek-djela, no sada se polako cementira i kao suvremeni klasik.

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Procitao 121 poglavlje. Zanimljivo, bas zanimljivo. Interesantan preokret na kraju koji je po mom misljenju veoma rizican.
Vidi se da autor zeli sve ukomponovati kako dolikuje, ne skracuje sve sto je pozitiva. Al svejedno se pomalo plasim sta ce autor napraviti u buducem poglavlju, da li ce odigrati pravu kartu?

Nimalo rizično, samo mu pokazuje ono što treba vidjeti kako bi ga izmanipulirao i preokrenuo situaciju u svoju korist. I to je na kraju postigao. To jest, nije ovdje cilj da autor zavara čitatelja, nego da pokaže kako je "crni" zavarao "bijeloga".

Ti znaš nešto što mi ne znamo ili je to samo tvoj zaključak?
Jer Marko se već više puta izjasnio da su prava za mange preskupa.
Premda je bacio malu sitnu jako sitnu iskru nadu prema Akiri ili sam ja neš krivo skopčao.
WOLF-HUNTER Posted - 17/09/2019 : 01:16:08
Mislio sam rizicno u smislu da autor ne napravi pogresan korak sada kada je jako osjetljivo stanje u njihovom svijetu.
Sarghan Posted - 15/09/2019 : 09:42:55
Pročitao 121.
Srce mi je na mjestu jer sam sada siguran da će Fibra jednog dana ovo objaviti.
Već prije je Aot zašao u domenu remek-djela, no sada se polako cementira i kao suvremeni klasik.

quote:

Procitao 121 poglavlje. Zanimljivo, bas zanimljivo. Interesantan preokret na kraju koji je po mom misljenju veoma rizican.
Vidi se da autor zeli sve ukomponovati kako dolikuje, ne skracuje sve sto je pozitiva. Al svejedno se pomalo plasim sta ce autor napraviti u buducem poglavlju, da li ce odigrati pravu kartu?

Nimalo rizično, samo mu pokazuje ono što treba vidjeti kako bi ga izmanipulirao i preokrenuo situaciju u svoju korist. I to je na kraju postigao. To jest, nije ovdje cilj da autor zavara čitatelja, nego da pokaže kako je "crni" zavarao "bijeloga".
WOLF-HUNTER Posted - 07/09/2019 : 09:26:34
DiSkAcH Posted - 23/08/2019 : 05:54:40
Ajde da se osvrnem prvo na ''kolosalnu'' Kodanshinu ediciju, ja je nemam (a iskreno i ne planiram kupit ovu mangu, ako se npr Fibra odluči ovo izdat, onda bi sigurno uzeo)...ugl to je SC izdanje velikog formata i djeluje nezgrapno i mlitavo, ne znam ni da li je prošiveni ili samo lijepljeno kao njihova druga SC izdanja? Općenito nisam zadovoljan kvalitetom njihovih SC izdanja, a cijene su im paprene (Imam njihovu Akiru i GITS).

Titane nisam čitao, nego sam se odmah bacio na anime, hebemti mene to čudo uzelo ko najbolja droga!
Anime je fenomenalan, kao što je već spomenuto, borbe su napravljene vrhunski, odlična muzika, odličan CG, klasični JP over the top voiceacting, meni jedan od top animea. I dalje smatram Cowboby Bebopa debelo najboljim (pogledao ga već 5-6+ puta). U Titanima nema ni sekunde dosade, ja sam baš oduševljen koliko je ovo dobar anime, napravili su ga baš bezobrazno dobro.

Inače, ko nije gledao, imate i vraijaciju na temu ''Kabaneri of the iron fortress'', od iste ekipe koja radi Titatne, i najjednostavniji opis bi bio Titani sa zombijima, isto je steampunk i stvarno je i presličan Titanima i ima samo 12 epizoda pa probajte, meni se isto jako svidio.

A kad smo kod Titana, velite oni su JP TWD, a što je onda I Am A Hero? :D
I to toplo preporučam (mangu). ;)
WOLF-HUNTER Posted - 22/08/2019 : 05:35:48
Slazem sa svime sto je Sarghan napisao. Anime je daleko bolje iskustvo od mange, ciji se crtez u zadnje vrijeme drasticno popeo po kvaliteti. Ima tu i tamo malo zbrzanog posla od Isayame al okej, nista strasno.
Sezona 3 okida, ruku na srce. I meni je srce slomljeno zbog Darkwooda koji onako osakatise svoju manga distribuciju. Umjesto sto se bacaju po izvakanim naslovima, bolje da makar svaka tri mjeseca izbace volumen ove mange.

Amerikanci imaju “Kolosalnu ediciju” sto bi i ja volio imati da npr neko iz Fibre ili Libellusa preuzme taj posao na svoja leda. Manga je stvarno super i prica je trenutno na nevjerovatnom klimaksu. Toplo bi preporucio svima “No regrets” I “Lost girls” kao spinoffs koji su zaista kvalitetno odradeni. Imate i “Before the fall” al to rijetko ko uzima za ozbiljno. Izasli su skoro i pisani romani...

Radosnom neizvjesnocu iscekujem svako novo poglavlje te uskoro zaista moram uzeti americke volumene jer su prekrasni... ah darkwoode na sta me tjeras... smrc...
vice Posted - 18/08/2019 : 21:26:45
To je pravo društvo - Jager, Brendon, Morgan i Jack. :P
Sarghan Posted - 18/08/2019 : 21:25:24
quote:
Originally posted by vice

Btw i meni je takva stvar s kolekcijom - raštrkana na 2 mista, stripova posvuda a još k tome nisu ni složeni po edicijama i numeraciji, pa bolje da ljudi to ne vide. :D

Identično. Reći ću samo da su mi Brendon i Morgan Lost u kredencu s pićem, između Jagermeistera i Jack Danielsa.
vice Posted - 18/08/2019 : 21:10:16
@Sarghan - fala na iscrpnom odgovoru. Ide onda anime. :)

Btw i meni je takva stvar s kolekcijom - raštrkana na 2 mista, stripova posvuda a još k tome nisu ni složeni po edicijama i numeraciji, pa bolje da ljudi to ne vide. :D
Sarghan Posted - 18/08/2019 : 21:07:47
quote:
Originally posted by vice

Sarghane, jesi gleda i anime, te ako jesi, kakav ti je u usporedbi s mangom?

Btw čini mi se da u Znanju u Gajevoj imaju finu selekciju čitavog AoT-a.

U Znanju sam i nabavio ove novije iznad 20og broja i njih redovno dobavljaju kako izlaze. Sad je nekidan izašao engleski 28 volume tako da će i njega vjerojatno kroz nekoliko mjeseci uvesti. Znaju i u Menartu u Avenue Mallu isto imati, no mislim da su oni manje ažurni.

A anime sam takoreći pobožno pratio kako se prikazivao, osobito zadnju sezonu. Bez sumnje, anime je definitivno bolje iskustvo, i to ne samo zbog generalno izvanredne animacije (veći početni dio mange ima slabiji crtež koji se postepeno poboljšavao dok je u animeu od početka sjajan i konstantno na razini) i sjajnog soundtracka, već i jer su malo presložili određene dijeove priče (prvenstveno početak i prvi dio treće sezone) tako da je razvoj radnje logičniji i lakše za pratiti, a i tempo je puno bolji. A da i ne spominjem da su scene bitki stvarno predivno i tečno animirane, sve je napetije i baš djeluje "živo". Generalno, studio koji je radio anime je veliki fan mange tako da su ga odradili dosta vjerno mangi, a negdje su čak i nadmašili scene iz mange (znao sam što će se dogoditi, ali me anime nekoliko puta uspio naježiti i iznenaditi, a ponekad i dirnuti).

U svakom slučaju, anime je sada pokrio 3/4 cijelog serijala i trenutno čini jednu lijepu zaokruženu cijelinu. Sada čekaju da manga završi (trebalo bi kroz godinu dana) pa će onda odraditi i zadnju, četvrtu sezonu (najavljena za jesen 2020.) koja odmah počinje s drugačijom perspektivom, lokacijama i događajima. Tako da, za one koji planiraju odgledati anime, sad je najbolje vrijeme za uskočiti.

Ustvari, onima koji čekaju darkwood bih čak i preporučio da odgledaju anime. Generalno, PUNO BOLJE iskustvo. Prva sezona je nešto sporija i skromnija, no onda u drugoj, a osobito u trećoj sezoni (najbolja do sada, a i po japanskim gledateljima jaki kandidat za najbolji ovogodišnji anime) eksplodira i navuče na praćenje. Osobno me anime jako oduševio, a posljednji put mi se to dogodilo sa Nolanovom triologijom. Mada, tome je najviše doprinjela (osim jakog kontinuiteta) sjajno strukturirana i vođena priča. Nisu mediji bez razloga AoT prozvali "japanskim Walking Deadom", jel.

Fak, raspisah se.

quote:
Originally posted by solar

@Sarghan
Ima li negdje slika cijele tvoje kolekcije?

Na stranu što ne volim objavljivati takve stvari po internetu, cjelokupna kolekcija mi je rasuta na 2-3 lokacije diljem hrvatske, tako da mi ju nije baš lako poslikati. A da i ne spominjem kako bi se neki forumaši zgražali da vide u kakvim prostorima držim neke stripove.
solar Posted - 18/08/2019 : 20:12:59
@Sarghan
Ima li negdje slika cijele tvoje kolekcije?
vice Posted - 18/08/2019 : 19:57:41
Sarghane, jesi gleda i anime, te ako jesi, kakav ti je u usporedbi s mangom?

Btw čini mi se da u Znanju u Gajevoj imaju finu selekciju čitavog AoT-a.
Sarghan Posted - 18/08/2019 : 19:43:03
Kako ima nekih većih spoilera na naslovnicama, stavit ću sliku "uživo" preko linka:

https://i.imgur.com/u3lMVs4.jpg

Al ak te baš zanimaju kako izgledaju naslovnice narednih brojeva, to možeš najbolje vidjeti prek donjeg linka (malo je razbacano, ali je donekle spoiler-free verzija):

https://attackontitan.fandom.com/wiki/Category:Volume_Covers
wesskowaz Posted - 18/08/2019 : 17:57:08
Baci koju fotku naslovnica, ako nije priblem.
Super izgleda.
Sarghan Posted - 18/08/2019 : 17:33:12
Inače, Darkwood je u potpunosti prokockao moje povjerenje tako da sam se prije nekoliko mjeseci odlučio prebaciti na "jeftiniju", ali i kvalitetniju varijantu.

Najbolja odluka ikada i među najdražim dijelovima kolekcije!

Potajno se nadam da će Fibra jednog dana objaviti AoT na način na koji objavljuje Walking Dead (englesko izdanje AoT već ima takav veći format na oko 1000 stranica) . Ovaj serijal svojom kvalitetom definitivno zaslužuje jedno takvo izdanje.
Sarghan Posted - 18/08/2019 : 17:13:55
quote:

Procitao danas 120 poglavlje... Zanimljivo... I dalje ne vjerujem dokle je napredovao serijal koji se na pocetku fokusirao iskljucivo na borbu sa titanima. Objavljivanjem ovog poglavlja sve mi se viss cini kako se mange blizi kraju. Po nesrecu ili srecu za druge, mislim da je i vrijeme da konacno dobijemo dugo ocekivani kraj. Radujem se buducim poglavljima jer sada se situacija poprilicno uzburkala za njihov svijet.

Trenutno su na polovici 30 volumea tako da očekujem još 1 ili 2 volumea max, mada ne bih imao ništa protiv da idu do 35.

Što se priče tiče, i dalje je sve to na visokoj razini, ali me zbog ovog zadnjeg (120.) poglavlja (točnije, zadnjih 10-ak stranica) počelo biti strah da Isayama ne zasere sa "stazama" (to jest, da ne upadne u time-travel zamku koju je do sada nevjerojatno vješto izbjegavao). Mada, vjerujem da će idućeg mjeseca sve biti jasnije za koju se varijantu odlučio.

quote:
Originally posted by Sarghan

Evo nabrzaka neka gruba podjela serijala po story-arcovima, bez spoilera:

Povezano s time, evo update verzija ako nekoga zanima:

1. story-arc: brojevi 01-04
- sadrži 3 manja story arca

2. story-arc: brojevi 05-08

3. story-arc: brojevi 09-12

4. story-arc: brojevi 13-17

5. story-arc: brojevi 18-22

6. story-arc: brojevi 23-26

7. (i zadnji) story-arc: brojevi 27+ (u tijeku, trenutno na sredini 30. volume)
WOLF-HUNTER Posted - 07/08/2019 : 22:27:43
Procitao danas 120 poglavlje... Zanimljivo... I dalje ne vjerujem dokle je napredovao serijal koji se na pocetku fokusirao iskljucivo na borbu sa titanima. Objavljivanjem ovog poglavlja sve mi se viss cini kako se mange blizi kraju. Po nesrecu ili srecu za druge, mislim da je i vrijeme da konacno dobijemo dugo ocekivani kraj. Radujem se buducim poglavljima jer sada se situacija poprilicno uzburkala za njihov svijet.
Sarghan Posted - 10/07/2018 : 23:14:14
Evo nabrzaka neka gruba podjela serijala po story-arcovima, bez spoilera:

1. story-arc: brojevi 1-4
- sadrži 3 manja story arca

2. story-arc: brojevi 5-8

3. story-arc: brojevi 9-12

4. story-arc: brojevi 13-17

5. story-arc: brojevi 18-22

6. story-arc: brojevi 23+ (u tijeku, trenutno započeo 27. volume)
Sarghan Posted - 10/07/2018 : 23:07:10
quote:
Originally posted by swamp thing

Vidim vas dvojica ovo pratite, ja znam da je bilo neke priče da će se ovo završiti sa 20-im tankobonom, a ono već došlo do 25-og ili kojeg već... Ima li naznake kad bi autor ovo mogao završiti?

evo nekog zaključka/sažetka fanova sa reddita na temelju intervjua i poznatih informacija:

quote:
In the summer 2015 issue of Ani An! Magazine, Isayama shares that as of Shingeki no Kyojin manga’s volume 16, the story is about 60% completed, mathematically making the total length about 27 volumes (110 chapters, ETA: October 9th, 2018). In the August 2016 issue of Gong Kakutogi Magazine, he said that he doesn't want to expand the story any further than his current plan. Additionally, in an interview of April 2017 on Natalie Comic, his editor elaborated that Isayama wants to end the manga soon and does not intend to purposefully increase the number of manga volumes, however, some things might take longer than expected.

Ukratko, autor to želi završiti ove ili iduće godine, no u zadnje vrijeme često sam sebe prevari/preračuna jer zbog količine neodgovorenih pitanja sve ono što on zamisli odgovoriti u jednom poglavlju zbog ograničenog broja stranica i prostora na kraju zauzme dva poglavlja. Jednostavno, ne želi zbrzati završetak i površno objasniti ključne stvari.

Okvirno, trenutno je u Japanu izašlo 107. poglavlje/prvo poglavlje 27. volumea (malo dosadnjikavo poglavlje, s flashbackom u flashbacku) i na temelju zadnjih događaja teško mi je očekivati da će to (kvalitetno) privesti kraju ove godine. Vjerojatno iduće godine ako se opet ne preračuna.

quote:

Čitam putem "prodavnice", ne može se ovakav serijal pratiti takvim tempom, pozaboravljaš sve.

Evo, ja to pratim na mjesečnoj bazi, a neke stvari u najnovijem poglavlju mi je bilo malo teže povezati jer sam zaboravio što se podogađalo sa određenim likovima. Ponekad mi dođe da napravim sažetak svakog volumea kako ne bih stalno morao goglati po AoTwiki ili listati starije brojeve da se podsjetim takvih stvari.

Po meni, AoT je najbolje čitati u komadu po "Story arcovima". Darkwood je u svojih 8 brojeva trenutno objavio neka 3-4 manja "uvodna" story arca koji, po meni, čine 1 veći story arc. Idući story arcovi se u prosjeku protežu kroz oko 4 brojeva (npr. idući story arc je takav, brojevi 9-12). S obzirom na Darkwoodov tempo izlaženja, možda ne bi bilo loše popisati story arcove (bez spoilera) po brojevima/volumeima pa da Darkwoodovi čitatelji znaju kad i što bi se moglo pročitati u komadu.
WOLF-HUNTER Posted - 07/07/2018 : 16:16:13
quote:
Originally posted by wesskowaz

Hoce li Darkwood objavljivati Titane u skorije vreme?
Bas su ga razvukli.

Da, One Piece ide solidno kao i Death Note, ali je problem u tome što su uzeli serijale kao One Piece i Naruto koji traju čitavu vječnosti a nisu završili još ove kraće serijale... Kada bi npr. svaka dva-tri mjeseca objavljivali Napad titana ja bih bio sretan i vjerujem da ne previše kaskali za japancima, odnosno ne bi ni predugo čekali za posljednji volumen. DW je u zadnje vrijeme baš usporio, mislim nalazimo se u sedmom mjesecu a zadnji broj se pojavio u oktobru pa ti onda reci da DW brzo objavljuje... Ne znam da li je problem do štampanja, prijevoda ili prodaje ali ritam me ubija pa sam i prinuđen da čitam online serijal. Nije dobro usporavati ovako kompleksnu mangu čija priča zahtjeva kontinuirano čitanje kako bi se svi djelići spojili u mozgu...
WOLF-HUNTER Posted - 07/07/2018 : 16:12:59
quote:

Vidim vas dvojica ovo pratite, ja znam da je bilo neke priče da će se ovo završiti sa 20-im tankobonom, a ono već došlo do 25-og ili kojeg već... Ima li naznake kad bi autor ovo mogao završiti?

Govori se da bi kraj mogao da bude ove godine, mada kako je rasplet protekao u posljednjih 10 poglavlja ne vjerujem da će kraj nastupiti prije 2020. godine...
swamp thing Posted - 24/06/2018 : 08:40:50
Ma ja sam digao ruke, presporo mi to. Čitam putem "prodavnice", ne može se ovakav serijal pratiti takvim tempom, pozaboravljaš sve.
wesskowaz Posted - 23/06/2018 : 22:15:07
Hoce li Darkwood objavljivati Titane u skorije vreme?
Bas su ga razvukli.
swamp thing Posted - 23/06/2018 : 17:48:07

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000