forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 246 - Grad na Kordiljerima

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 22/03/2016 : 09:43:26
Scenarij: Moreno Burattini/Luigi Mignacco
Crtež: Giuseppe Prisco/Gallieno Ferri
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #565

21.03.16. u snk
24.03.16. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
corto33 Posted - 09/05/2019 : 09:58:12
quote:
Originally posted by angeliczg

nitko nije nabrojao sve Mister No reference u ovom broju? čemu služi ovaj forum?



Naletio sam na ovu stranicu. Tu su sve reference na naslovnice Mr. No-a, koje je Ferri ubacio:
https://dimeweb.blogspot.com/2012/10/da-mister-no-zagor-una-storia-da.html
angeliczg Posted - 10/10/2018 : 19:00:01
ne, odem na forum svake 2 godine jer ovi ultimate topici umaraju češće :)
Dexters Posted - 07/10/2018 : 23:54:19
quote:
Originally posted by angeliczg

nitko nije nabrojao sve Mister No reference u ovom broju? čemu služi ovaj forum?


Oh, ti si bio u inkubatoru od 2016?
angeliczg Posted - 07/10/2018 : 22:05:41
nitko nije nabrojao sve Mister No reference u ovom broju? čemu služi ovaj forum?
Duke Zill Posted - 28/03/2016 : 18:04:25
Malo me iznenadila sporost kraja ove priče. Imam dojam da je priča zapravo nekakav uvod (što je u jednu ruku istina) zbog meni nedovoljno dorečenog kraja, no zadovoljan sam pročitanim.

Početak "Zelenog labirinta" mi je zasad sasvim uredu. Ako tim tempom nastavi idući broj, mislim da ga budem pročitao za 10 minuta
ike666 Posted - 28/03/2016 : 15:29:44
Burattini citira samog sebe i ono dno dna od epizode "Povratak u pećinu" ili kako se već zove. Zaista mu samokritičnost nije vrlina.
Smorio je na kraju s onim sestrama i inkubatorima... jao
goghy Posted - 26/03/2016 : 12:43:33
quote:
Originally posted by IGMAN2

[quote]Originally posted by goghy

Kao da sam procitao MN-a,..



Naravno, i ne samo radi Indosa.
Ferri se je ovdje dobro zabavljao ubacujući Zagora u poze Mr Noovih naslovnica.

Da, skuzio sam hrpu naslovnica : prva, pa kad se spusta s planine, itd.itd.
vešmašina Posted - 26/03/2016 : 12:31:02
završetak epizode.

ne znam, ove epizode su mi definitivno najbolje posljednjih xy godina. dojam je subjektivan jer sam maloprije pročitao,al ovo kaj je bure složio s fenomenalnim priscovim crtežom je genijalno na toliko razina.

pratimo tri paralelene priče koje se savršeno izmijenjuju jedna za drugom!

socijalna tematika perua, pljačke konkvistadora i robovlasničkog sustava daju politički kontekst priči, akcije ne fali i točno je savršeno ukomponirana u storytelling, ostaju nam neke neduomice oko nekih likova koje možemo očekivati u slijedećim epizodama što daje puno prostora za razmišljanje i pretpostavke, zatim priča o atlantidi savršeno paše s obzirom na mjesto radnje te na kraju zagor kao lik; ne postoje banalni monolozi, ne postoji "prazan hod" u njegovoj suštini kao glavnog junaka koji ovdje definira svoju sudbinu i historijsku ulogu.

ukupan dojam: savršena epizoda!

10,10,10,10
IGMAN2 Posted - 25/03/2016 : 17:53:52
quote:
Originally posted by goghy

Kao da sam procitao MN-a,..



Naravno, i ne samo radi Indosa.
Ferri se je ovdje dobro zabavljao ubacujući Zagora u poze Mr Noovih naslovnica.
goghy Posted - 25/03/2016 : 13:56:42
Kao da sam procitao MN-a,..
Duke Zill Posted - 24/03/2016 : 10:35:12
Kupljen na kiosku. Čitanje slijedi kad se dođe s posla
Kruger Posted - 24/03/2016 : 00:23:41
U stvaranju duha Diso nikak nije bio bolji od Ferija. I to je to, kraj priče, naganjati ćemo se mi još mnogo puta al do cilja doći nećemo.
nellesky Posted - 23/03/2016 : 23:23:38
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Kruger

Pa sad ... Feri možda nije nikad bio najbolji crtač što se tiče anatomije, no ni Diso sa svojim, možda, idealnim umrtvljenim crtežima, ništa značajno nije postigao, jer je Feri davao živahnost koji Diso nikad nije moga dati.



Uhm, neznam kakve logike ima uspoređivati Disoa i Ferrija, možda da je Ferri nacrtao još koji broj pilota, ovako je to stvarno premalo materijala za usporedbu...



Zašto da je nacrtao još koji broj pilota?
Taman da Ferri nije nacrtao niti jedan kadar Mr No-a on ima svoj nivo crtačkog znanja i na osnovu toga ga možemo porediti i sa Moebiusom.
Dobro, teško je njih dvojicu porediti jer Ferri ne konzumira drogu dok je Moebius volio ekpserimentisati sa raznim halucinogenim gljivama i ludim meksičkim pejotl kaktusima, ali dobro... poredimo ga sa Disom

Možda je teško razumjeti, ali Diso je uvijek bio bar za klasu kompletniji crtač od Ferrija, da ne kažem bolji.
Kruger Posted - 23/03/2016 : 22:49:05
Zaboravio sam napisati, ta prva epizoda, koju je nacrtao Feri, mi je jača od svih ostali koje su nastale. Neke su po temi i priči bile bolje, po ideji i namjeri također, ali ta prva epizoda je bolja od svih ostalih jer ju je nacrtao Feri, usadio mu je duh.
Kruger Posted - 23/03/2016 : 22:43:45
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Kruger

Pa sad ... Feri možda nije nikad bio najbolji crtač što se tiče anatomije, no ni Diso sa svojim, možda, idealnim umrtvljenim crtežima, ništa značajno nije postigao, jer je Feri davao živahnost koji Diso nikad nije moga dati.



Uhm, neznam kakve logike ima uspoređivati Disoa i Ferrija, možda da je Ferri nacrtao još koji broj pilota, ovako je to stvarno premalo materijala za usporedbu...





Hm ..., mi ovdje sveobuhvatno nismo pričali o tome koliko je Diso čega nekoliko nečeg u Mr No-u nacrtao, a koliko Feri, svima nam je jasno da je Feri toga manje nacrtao, pa čak je lošiji anatomski, povijesno i čega još. No, što se tiče oživljavanja, dakle ne radi se o preciznoj tehnici, lika/junaka bio je jači, rekli bismo jako puno.

Gru Posted - 23/03/2016 : 20:59:10
quote:
Originally posted by teller

kad več o Mister Nou prićamo, ne zaboravite da je Ferri nacrtao i prvih 115 naslovnica za pilota...i to manje više odličnih.
Volim i Disa ali Ferri je samo jedan...i Ferri=Zagor kao što je Diso=MIster No.
A zašto zamerit maestru ako nešto i precrta, pa ne stanuje na Kordiljerima da bi jih nacrtao iz glave...
Foster je ok ali nije bog crtanja...ko ni Ferri nije brez mane...a ko i je?
Ajmo kritikovat ali sa dobrom merom poštovanja gospodinu u 87 godini.
Zamislite sebe i svoje funkcije kad vas stignu te godine...
A stignu svakog.
a kako reči čovjeku nek se makne... kad to što radi radi sa ogromnom ljubavju...pa ne mislite da Ferriju fali novca i da je to jedini razlog da ustraje na Zagoru...FERRI =ZAGOR.



Slažem se, iako je pomalo otužno kad recimo otvoriš nekog Zagora iz zlatnog Ferrijevog razdoblja (Ocean ili prvi Supermike mi prvo padaju na pamet) pa usporediš s nekim današnjim Ferrijevim dijelom. Analogija bi bila usporediti Ferrija sa nekim sportašem koji je debelo zašao u četrdesete i dalje igra, iako ne baš blistavo, ali igra i s tribina svi vrište kako mu je vrijeme za penziju, ali on se neda. Dakle, maestro je neuništiv, eno ga neki dan proslavio rođendan i dalje radi ono što najviše voli, nije li to smisao života...
No, da se vratim na temu, eto veselim se čitanju Mumije s Anda, pošto sam ja jedan od onih koji čitaju tek kad se epizoda kompletira, a dotad prijašnji nastavci stoje na polici.
Gru Posted - 23/03/2016 : 20:48:54
quote:
Originally posted by Kruger

Pa sad ... Feri možda nije nikad bio najbolji crtač što se tiče anatomije, no ni Diso sa svojim, možda, idealnim umrtvljenim crtežima, ništa značajno nije postigao, jer je Feri davao živahnost koji Diso nikad nije moga dati.



Uhm, neznam kakve logike ima uspoređivati Disoa i Ferrija, možda da je Ferri nacrtao još koji broj pilota, ovako je to stvarno premalo materijala za usporedbu...

going going Posted - 23/03/2016 : 17:32:02
quote:
Originally posted by legaz

Meni lično, Binjoti je bio odlilčan za Mr Noa.



Slazem se. Binjoti i Diso su bili sjajni i nezamenljivi na Mister Nou.
markotamara Posted - 23/03/2016 : 17:19:32
quote:
Originally posted by legaz

Meni lično, Binjoti je bio odlilčan za Mr Noa.


i meni Bignotti ima najbolji crtez na pilotu,barem mi se najvise svidja
ova naslovnica je kao i svaka do sada meni super
mesar Posted - 23/03/2016 : 14:28:45
Kao što kažem,večina šupčina ovde osim Dodsferda ,Tellera,Krugera možda još kojeg.Bez Feerija nebi imali svog najomiljenog stripovskog junaka.Je..bo vas Mesar,Lp.
DODSFERD Posted - 23/03/2016 : 10:01:19
quote:
Originally posted by teller
Ajmo kritikovat ali sa dobrom merom poštovanja gospodinu u 87 godini.
Zamislite sebe i svoje funkcije kad vas stignu te godine...


Ja već zamišljam, u tim godinama te ''funkcije'' će biti maksimalno umrtvljene i smještene na jedno ovakvo mjesto.

legaz Posted - 23/03/2016 : 08:52:02
Meni lično, Binjoti je bio odlilčan za Mr Noa.
Kruger Posted - 22/03/2016 : 23:40:43
Pa sad ... Feri možda nije nikad bio najbolji crtač što se tiče anatomije, no ni Diso sa svojim, možda, idealnim umrtvljenim crtežima, ništa značajno nije postigao, jer je Feri davao živahnost koji Diso nikad nije moga dati.
Tonka24 Posted - 22/03/2016 : 23:15:53
Odlična naslovnica...ne treba gledati baš svaki nedostatak.
Kako je netko napisao bitno je što se nalazi unutra.
Villain Posted - 22/03/2016 : 22:32:24
Ludens nekako ima čistiju naslovnicu. Sve se lepo vidi, ali to ne valja za matorog dedicu koji je nedavno proslavio ohohoj rođendan!
Naslovnica katastrofa, Zagor rašrafljen, a ovaj kao da ima problema sa prstima, palčevima, šta li je ono, samo G.Ferri zna!
Inače, mislim da bi teller trebao da dobije posvetu kod ludensa, u vidu jedne nacrtane naslovnice, poput ove, na kojoj zagora ustvari davi najveći kolekcionar zagora u Italiji...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000