forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SPECIJAL 2 - Lajka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/01/2012 : 17:59:41


Lajka je napuštena kujica čija je sudbina bila postati Zemljin prvi svemirski putnik. Ovo je priča o njezinu putovanju. Nick Abadzis majstorski spaja fikciju i činjenice u priči o tri isprepletene sudbine. Uz Lajku tu je i Koroljov, nekadašnji politički zatvorenik, poslije predan inženjer na vrhu sovjetskog svemirskog programa, i Jelena, laboratorijska tehničarka odgovorna za Lajkino zdravlje i život. Ovaj napeti trokut prikazan je savršenom emocionalnošću poput klasika Because of Winn Dixie, Shiloh i Old Yeller. Abadzis je oživio važan trenutak u modernoj povijesti, osvjetljavajući skrivene kutke duboke ljudskosti iza hladnih i okrutnih činjenica. Mnogo više od običnog povijesnog događaja – Lajkina priča prolazi ravno do srca.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 50 stranica! (PDF, 17Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=78

Kolorka Specijal 2 • Lajka • 208 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • tvrdi uvez • Scenarij Nick Abadzis • Crtež Nick Abadzis • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.1.2012. • Cijena 150 Kn

Od danas u prodaji u zagrebačkim striparnicama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Živs Posted - 26/10/2021 : 20:48:51
Dirljivo i nježno. Tužno.
Većim je dijelom banalna priča, no veza između psa i čovjeka i završetak te veze para srce.
Pamtit će se.
(strip ponajviše za sentimentalne duše)
ken2 Posted - 14/01/2021 : 22:12:36
inače
strip lajka
to je u gornjem domu fibrinog kataloga
ken2 Posted - 14/01/2021 : 22:11:24
quote:
Originally posted by Markos

Nikad u životu nisam imao kućnog ljubimca. Niti zlatnu ribicu, a kamoli psa. Niti ih ne volim nešto posebno, slatki su kad su mali, poslije postanu gnjavaža, prelijen sam ja za to. Ne razumijem ljude koji drže psa u gradu, u stanu, a još manje one koji spavaju ili se ljube s njim. Međutim, Lajka me je usprkos svemu tome rasplakala. Što se mene tiče, to je ultimativna pohvala nekom stripu i više nego dovoljan razlog da ga objavim. Stoga, žao mi je što ti se nije svidio, Fibra je možda doista mogla bez puno toga, ali bez Lajke nikako.



hahahaha
da te toto čuje
AleksandarN Posted - 14/01/2021 : 21:01:39
Mislim da mi nikada nije bilo ovako tesko da napisem neki utisak za strip ili bilo sta jer je jako tesko opisati osecaj prilikom citanja ovog dela... Prvo, obozavam pse, macke i vecinom sve zivotinje. Drugo, manje bitno, prekasno sam otkrio ovaj strip kada je uveliko bio rasprodat i jedva ga nabavio (hvala Edvinu sto se javio da prodaje ovaj strip). Kad sam ga kupio, cekao sigurno godinu dana da mi ga prijatelj donese (virus, vandredno stanje i ostala sranja koja nas jos uvek sputavaju). Dosao je u moje ruke i ubrzo slozen na policu. Neko vreme je proslo da bih se konacno bacio na ovakvu (emotivnu) avanturu. Pomenucu samo da sam krajem leta proklete 2020. iznenada ostao bez svog ljubimca posle 10 predivnih godina koje mi je poklonio. O Lajki pre citanja stripa sam znao osnovno ali ne i detalje. Nije me sramota da priznam da sam na jednom delu zaplakao i ostavio strip kako bih dosao sebi pre nego sto nastavim. Izgurao sam strip do kraja ali sa onim teskim osecajem u ocima na granici suza. Svasta coveka ume da pogodi ali kad se tice nevinih i nemocnih (ljubimaca) onda to razara iz dubine. Covek je predator, ne zivotinja! Abadzis je prelepo docarao pricu o najpoznatijem kucetu na svetu (uz Lesija) i osamario iskrenom emocijom. Ovo mi je jedan od najdrazih, ako ne i najdrazi, strip u kolekciji. Sve je ovde na mestu, jedino sam prizeljkivao malo veci format ali necu da trazim dlaku u jajetu. Marko, svaka cast za ovo! Dva predloga: uradi reprint obavezno, ovo bi svi trebali imati i nabavi psa, zivot ce ti biti lepsi.

10/10
Peyo Posted - 23/03/2016 : 18:02:53
Dr. Jojboli?

Tu sam knjigu čitao kao dijete u Sloveniji. Imala je super ilustracije.
Zula Posted - 23/03/2016 : 16:32:51
Kužimo se dobro.
Ako zapne tu je - doktor Jojboli!
Peyo Posted - 23/03/2016 : 10:25:10
Kako znaš da mu se sviđa Lajka?

Triput lupi šapom ili on ode na Facebook lajkat Lajku pa razmjenjujete mišljenja?

Ili zamoliš Tarzana da ti prevede?

Zula Posted - 23/03/2016 : 09:35:52
Nemam psa. Imam mačka. I/ili on ima mene. On kaže da je naš odnos sve samo ne patetičan. I za strip misli isto. Veli da on sanja slično kao Lajka. Politiku, ljudske odnose, osvajanje svemira... manje razumije, ali mu se sviđa. Lajka mu je jedan od najboljih među "dobrim stripovima". 9/10
Stalo mi je do njegovog mišljenja i našeg odnosa, prihvaćam ocjenu...
Shaner Posted - 22/03/2016 : 20:02:07
Iako je Lajkina priča svakako dirljiva, po meni to u Abadzisovom stripu prelazi u patetiku. Pohvalno je koliko je iscrpno istražio sve o temi i ostao vjeran onim najbitnijim činjenicama, no sve što uvodi mimo njih uglavnom nema nikakvu svrhu osim da nam objasni koliko je to tužna priča i kako se moramo osjećati, što je za moj ukus izvedeno prenapadno i neuvjerljivo. Crtež, pristojan no po ničemu posebno vrijedan spomena, ovdje ne utječe bitno na dojam. Meni među najslabijim Fibrinim izdanjima.

4/10

paro Posted - 05/12/2014 : 11:28:12
http://www.planb.hr/lajka-nick-abadzis/
stbojan Posted - 30/01/2014 : 23:27:21
...vrlo dopadljivo i emotivno... jako lep strip...
DeeCay Posted - 24/01/2014 : 07:07:21
Kataklizma komunizma u Abadzisovoj Lajki

Željko Porobija o Lajki, komunizmu i žrtvama sustava...


Mord Posted - 19/05/2012 : 20:00:21
Odlicna topla prica. Uz vrh bogova jos jedan primjer kako napraviti vrhunsku pricu od neocekivane teme. Procitati obavezno.

Combatrock Posted - 28/04/2012 : 15:52:34
http://www.youtube.com/watch?v=Rh8YkfqDAmE
Markos Posted - 28/04/2012 : 14:57:57
http://planb.tportal.hr/teme/190438/Lajka-Nick-Abadzis.html
Raven84 Posted - 06/04/2012 : 12:27:59
Samo ta tebe, feniks:

http://de.acidcow.com/pics/20110324/boo_07.jpg
feniks Posted - 06/04/2012 : 12:05:10
A ja prve dve recenice i prvu cetvrtinu trece.
petar.pan Posted - 05/04/2012 : 17:08:58
i ja bih potpisao ovu zadnju rečenicu
Markos Posted - 05/04/2012 : 13:08:53
Nikad u životu nisam imao kućnog ljubimca. Niti zlatnu ribicu, a kamoli psa. Niti ih ne volim nešto posebno, slatki su kad su mali, poslije postanu gnjavaža, prelijen sam ja za to. Ne razumijem ljude koji drže psa u gradu, u stanu, a još manje one koji spavaju ili se ljube s njim. Međutim, Lajka me je usprkos svemu tome rasplakala. Što se mene tiče, to je ultimativna pohvala nekom stripu i više nego dovoljan razlog da ga objavim. Stoga, žao mi je što ti se nije svidio, Fibra je možda doista mogla bez puno toga, ali bez Lajke nikako.
feniks Posted - 05/04/2012 : 11:57:41
Da se razumemo nisam fan Stivena Sigala
Ali ova Lajka me je ostavila ravnodusnim.
Trebamo zaliti psa, ili shvatiti dublju poruku u stripu
Fibra je mogla bez ovog naslova.
Markos Posted - 04/04/2012 : 09:24:55
http://booksa.hr/kolumne/zacitavanje-lajka
petar.pan Posted - 04/03/2012 : 11:21:44
al isto nek se zna da je luca torelli to frazu "posudio" od mene :)
petar.pan Posted - 03/03/2012 : 12:47:21
sto puta
paro Posted - 03/03/2012 : 12:23:03
quote:
Originally posted by petar.pan

luca torelli, tvoja recenzija je dobra, ali jedina očitija sličnost tvoga teksta s ovim iz slobodne dalmacije je ovo "lajkanje lajke"



Osim toga, Lukin tekst je puno bolji
petar.pan Posted - 03/03/2012 : 12:18:24
luca torelli, tvoja recenzija je dobra, ali jedina očitija sličnost tvoga teksta s ovim iz slobodne dalmacije je ovo "lajkanje lajke"

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000