forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Supernova - Bar kod Džoa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 22/10/2012 : 18:10:57
U prodaji na Sajmu knjiga u Beogradu, a od naredne nedelje i u striparnici!

quote:
BAR KOD DŽOA je usputna stanica na bulevaru slomljenih snova, mračna luka sporo tonućih brodova, centar za izgubljeno – nađeno izgubljenih duša koje pokušavaju da nađu svoje mesto u nasilnom svetu.

Vazduh je zadimljeni i smrdi na cigarete Rejmonda Čendlera, ali tu nema heroja – samo herojstva slabih i usamljenih ljudi koji pokušavaju da nađu izlaz iz lavirinta sopstvene otuđenosti, u potrazi za saosećanjem, samopouzdanjem, načinu kako da se preživi još dvadeset i četri časa. Sveprožimajuća je tuga i nežnost ovih priča koje vas proganjaju, nikada ranije viđenih u stripu.

Munjoz i Sampajo rade kao jedan mozak sa dva tela: Sampajove priče su eliptične i tanane; Munjozov snažan, ekspresionistički crtež ide rizičnim krivudavim putevima. Ovde nema klišea, samo stripovi koji te čikaju da gledaš, razmišljaš i osećaš.
Art Špigelman









128 strana, crno-belo, HC, Supernova format.

Kafanski privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/KodDzoaprivju.pdf

Cena je sledeća:

* sajamska - 1150 dinara
* promotivna - 1250 dinara
* konačna - 1500 dinara

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli prilikom izrade ovog izdanja.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dzonka Posted - 15/08/2022 : 12:03:39
Prilikom prvog čitanja, Bar kod Džoa mi nije ostao u lepom sećanju. Vremenom sam skroz zaboravio na radnju i jedino ga pamtim kao velikom dosadom. Hvala Bogu, dao sam mu još jednu šansu i utisak je dosta pozitivniji.

Prva priča "Arhitekta Pepe" je ubedljivo najkvalitetnija i prilično odskače od ostalih. Munjoz i Sampajo su odlično preneli atmosferu gde sam mogao da osetim strah i paranoju koje prate glavnog lika.
Druga priča "Simpatični gospodin Vilkoks" je jedna sasvim dobra krimi pričica koja vas drži prikovanima do poslednje stranice.
Kod treće i četvrte priče dolazi do pada kvaliteta, jer je treća banalna i već viđena, dok me je četvrta smorila. Svidelo mi se što u "Eli" imamo prilike videti likove iz prethodnih epizoda.
I za kraj, poslednja priča "Peta priča" koja je mučna i depresivna je taman tu da vam pojača gorak ukus prilikom čitanja Bara kod Džoa.

Za razliku od većine, nije mi se toliko svideo Sampajov crtež iako je veoma atmosferičan.

Bar kod Džoa svakako ostaje u kolekciji i jedva čekam da nabavim Alak Sinera (koji se pojavljuje u Baru). Nadam se da ću uskoro nabaviti Fibrino odavno rasprodato ili napokon dočekati Komikovo izdanje.
naker Posted - 29/06/2021 : 19:55:30
Bar kod Džoa je birtija gde utočište pronalaze sve slomljene duše koje je svagdanja borba pregazila uzduž i popreko i gde se uteha pronalazi na dnu pivske flaše i u dimu na desetine ispušenih cigara koje se brže gase nego propali život pušača.. Ne znam da li su autori čitali Bukovskog ali atmosfera kod Džoa ima taj stil ludog Buka i podseća na njegove ludorije po birtijama, dijalozi su sjajni gde su replike kratke i odsečne ali sa dosta oštrine i životne mudrosti

Strip počinje ubitačno i startna priča Arhitekta Pepe je najbolja priča jer ovde je bar u glavnoj ulozi i pratimo ilegalnog imigranta koji nema nikakve iluzije da je ostvarenje američkog sna nemoguća misija za njega i sve što on želi je samo da nastavi da živi, da nekako preživi... Ovo je jedina priča gde je bar centar zbivanja i šteta što sve priče nisu odrađene u ovom fazonu već se u preostalim pričama kafančuga samo pojavljuje u epizodnoj ulozi..

Priče o profesionalnom ubici i propalom bokseru ne ostavljaju bog zna kakav utisak dok poslednja Peta priča spada u najdepresivnije priče koje sam ikada pročitao.. Izdvojio bih četvrtu priču sa Elom jer se u njoj pojavljuju svi likovi iz prethodnih priča i ovde pratimo devojku koja nema sreće u ljubavi kako pokušava fotoaparatom da uhvati momenat, pokušava da uhvati život, pre nego što isklizne.. Šteta što autori Elu nisu ostavili kao poslednju celinu jer završni kadar sa gašenjem svetla koje ostavlja čitaoca u mraku je savršen način da se stavi tačka na i sa ovim pričama...

Crtež je prava jedna bravura crno belog igranja sa kontrastom i senkama jer ovaj latinos je znalački "skinuo" tu užeglu atmosferu raspale kafane gde iza vela dima i smrada proviruju mutne oči likova sa margine života kojima je kafana sve što je preostalo. Ko ceni Sinera od istih autora i Milerov Sinsiti ne bi trebao propustiti Bar kod Džoa

Prevod ima jednu greškicu jer je reč fudbal bukvalno prevedena kao fudbal iako taj sport ima drugačije značenje u Americi i Evropi ali izuzev toga ovo je jedno prelepo izdanje iz Supernova edicije, čak ima i onu nalepnicu da je reč o originalnom Darkwoodovom izdanju. Nažalost DW je ovde baš promašio ceo fudbal kada je strip koji je očigledno namenjen uskoj tržišnoj niši radio u tiražu od 750 primeraka i sa previše niskom cenom kao da je reč o stripu koji treba da se nalazi u svakoj kući.. Bar kod Džoa je samo za najveće posvećenike
ninel Posted - 06/11/2020 : 11:53:16
Scenaristički su priče sasvim OK, iako nisu baš genijalne.
Ali kako je ubitačno dobar crtež!

njofra32 Posted - 06/11/2020 : 11:13:39
Pročitao ovaj strip. potrošio dragocjeno vrijeme bezveze. drlog od stripa.
ninel Posted - 06/11/2020 : 08:05:30
Recenzija Bara kod Džoa na slovenačkom jeziku:
Zgodbe iz zakotja
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/zgodbe-iz-zakotja/
Poli Posted - 28/11/2018 : 12:59:57

Posto je najavljeno slovensko izdanje, tek sada mi je upalo u oci da ima srpsko izdanje 128 strana, dok original preko 200, to jest integralno izdanje ima 328 strana. U cemu je razlika? Nije sve objavljeno, premontirano je (ali velika je to razlika u broju strana)?
https://www.bedetheque.com/serie-5739-BD-Bar-a-Joe.html


Drukcije mislim da sam svoje DW izdanje vec prodao. Nije mi toliko seo, a Alack Sinnera jos moram procitati. A kad se setim koliko sam trazio onu prvo rasprodatu knjigu... a do dana danasnjeg jos nisam krenuo sa citanjem. Valjda me je ovaj Bar kod Dzoa malo odbio.



edit:
Dobio odgovor. Ovo je samo prvi album, integral sadrzi sva tri albuma.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Le_Bar_%C3%A0_Joe


Shaner Posted - 09/04/2016 : 19:33:19
quote:
Originally posted by Milos Bosnjak

Nisam nasao neku sveziju temu (tek iz 2014.) o Okruzen Mrtvima, pa cu ovde pitati, valjda neko cita :)

Trenutno ima neki zastoj sa tim stripom, s obzirom da je zadnji izasao u avgustu prosle godine?



Mislim da je novi broj u tisku već neko vrijeme. Probaj pitati na temi "Darkwood noviteti" možda će tamo netko znati preciznije.

Milos Bosnjak Posted - 09/04/2016 : 11:13:03
Nisam nasao neku sveziju temu (tek iz 2014.) o Okruzen Mrtvima, pa cu ovde pitati, valjda neko cita :)

Trenutno ima neki zastoj sa tim stripom, s obzirom da je zadnji izasao u avgustu prosle godine?
mr murdoc Posted - 07/04/2016 : 13:49:36
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by mr murdoc

ide na listu



Pametan potez.
Iako me cudi da ga do sada nisi vec nabavio?



Imao sam hrpetinu drugoga, sada kada sam sve procitao, na red dolazi sljedeca tura
Shaner Posted - 07/04/2016 : 10:34:22
quote:
Originally posted by mr murdoc

ide na listu



Pametan potez.
Iako me cudi da ga do sada nisi vec nabavio?

mr murdoc Posted - 07/04/2016 : 08:34:09
ide na listu
Shaner Posted - 04/04/2016 : 16:59:01
Nema boljeg mjesta za promatranje i upoznavanje nepoznatih ljudi od bara. Barovi (kafići, lokali, i kako ih već sve zovemo) su mjesta gdje dolaze svi: mladi, stari, tužni, sretni, propali, uspješni. Kakvi god bili, svatko od nas više ili manje često posjećuje neki bar, i koliko god se ti barovi međusobno razlikovali, Joeov liči baš svakom od njih. Tu zalaze ubojice, kurve, filatelisti, fotografi, privatni detektivi, ratni veterani, nekadašnji šampioni i mnogi drugi, a Munoz i Sampayo nam pokazuju da su svi oni (i mi) jednako (ne)normalni. U crno-bijelom Baru kod Džoa sve je sivo, a siva nikada nije bila dobra kao u rukama ovog majstorskog dvojca.

8/10

stbojan Posted - 20/01/2013 : 16:03:18
Potpuno cool strip...
malo mi je trebalo u pocetku da se naviknem na crtez, ali nakon par strana sve ok...
Simpa price i zanimljiv stl... gotivna atmosfera stripa...
Odlicno izdanje...
Babilon Posted - 17/12/2012 : 19:09:22
BIBLIOTEKA SUPERNOVA, KNJIGA 3: BAR KOD DŽOA
Darkwood



Akcijska cijena 90,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=3204&category_id=210&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!
kreŠa Posted - 22/11/2012 : 16:55:31
Fantastičan strip, najbolji iz nove ture :)
Combatrock Posted - 14/11/2012 : 22:17:20
dobro je ovo izdanje... lepo je to uradio darkwood... mozda je malo ceo ambijent passe... crtez tezak i depresivan...
Dr. Zistis Posted - 01/11/2012 : 23:11:23
Sutra je taj dan,dan upoznavanja sa Barom kod Dzoa
alexts Posted - 30/10/2012 : 21:54:45
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

U časopisu "Ritam", početkom 1990. godine, u brojevima 10/11 i 12, izašla je priča "Simpatični gospodin Vilkoks" iz stripa "Bar kod Džoa".



Da, nezaboravna priča.
JAH WOBBLE Posted - 30/10/2012 : 20:55:15
Z. Đukanović greši u gornjem tekstu kada kaže da je ovo, posle 1978. godine, prvo štampanje Muñoz/Sampayo stripova, na ovim prostorima. U časopisu "Ritam", početkom 1990. godine, u brojevima 10/11 i 12, izašla je priča "Simpatični gospodin Vilkoks" iz stripa "Bar kod Džoa".

Jedva čekam da stigne poštom sa Tarzanom.
Raoul Duke Posted - 30/10/2012 : 18:53:58
Upravo sam pročitao i ostao bez teksta! Remek-delo, zaista!

Crtež je fenomenalan, trebalo mi je malo vremena da se priviknem, ali nagrada je brzo stigla. Uz to, Darkwood je uradio izuzetan posao sa dizajnom i tehničkim kvalitetom izdanja.

Topla preporuka!
Raven84 Posted - 30/10/2012 : 10:42:32
Ja bih kupio ali još ne mogu. Ali kad budem komentirat ću.
dessa Posted - 30/10/2012 : 10:04:57
Pih, ni jedan komentar.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000