forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Duga mracna noc

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Rahazlam Posted - 11/04/2016 : 20:00:45
Dakle sto mislite o seriji(filmu),trenutno je na Hrtu u nedelju u 8,jucer je bila druga epizoda!
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 29/05/2016 : 20:59:07
Tako to ide u Vrdoljakovoj interpretaciji, partizani deklamiraju frazetine a ustaše filozofiraju i lamentiraju o biblijskim temama.
Tek da se gledateljima olakša i pojednostavi zauzimanje strane, ili makar moralni relativizam učini prihvatljivijim.

VALTER Posted - 29/05/2016 : 20:37:09
A još je luđe kad ustaša Mata prije strijeljanja, s kolegama koljačima lamentira o Kajinu, prvom ubojstvu i zloj ljudskoj prirodi.
VALTER Posted - 29/05/2016 : 20:33:34
Baš gledam, i ne mogu vjerovati koliko je to loše. Kakvi neživotni dijalozi, npr. kada Iva kaže ocu seljaku: "Rat je doba općeljudske nevolje".
xilrion Posted - 17/04/2016 : 06:08:09
ova serija je sranje ali - prosjaci i sinovi, u gori raste zelen bor, kad čuješ zvona, povratak, glembajevi... - vrdoljak je zakon.
zlatko900 Posted - 14/04/2016 : 15:20:29
Lijepo je vidjeti slavoniju, pa kako god...
Johnny Difool Posted - 12/04/2016 : 22:52:36
Usput, Oliver mi je u vrijeme premijere možda i najbolje sjeo.
Danas mi više i nije nešto.




Johnny Difool Posted - 12/04/2016 : 22:49:28
Potencijalno vrlo intrigantnu priču o tragičnim ljudskim sudbinama zahvaćenim vihorom rata i uhvaćenim u žrvanj ideologije Vrdoljak od samog početka razvodnjava obiljem patetike i trivijalnosti te stvara prilično neuvjerljivo, pristranim ideologiziranjem opterećeno i vrlo tezično djelo sa zagovorom konzervativnih vrijednosti i tradicionalizma.

Nedostaci su i dramaturško-narativna rastresitost koja je zbog kombinacije monocentrične i policentrične dramaturgije odnosno perspektive povremeno kaotična, neprofilirani karakteri, inzistiranje na odveć doslovnoj biblijskoj simbolici i svojevrsna naknadna pamet kojom se iz u vrijeme snimanja aktualne autorove vizure površno i karikaturalno pokušavaju tumačiti zbivanja od više od pola stoljeća ranije.

Problematični su i brojni slijepi dramaturški rukavci i motivi, suvišni likovi, zaobilaženje i iskrivljavanje stvarnih činjenica te često patetične glumačke interpretacije.

Sve u svemu - tezično, instrumentalizirano i prilično slabo, ali gledljivo.

ken2 Posted - 12/04/2016 : 22:24:09
gledao sam dugu mračnu noć prije nekoliko godina, i to ne sve epizode
i to je onako, ok, može se pogledat
ali ništa više od toga
svjetlosnim godinama je to od predratnog vrdoljaka, koji je radio fenomenalne filmove i serije na sjajnim scenarističkim predlošcima i sa velikim glumcima
'u gori raste zelen bor' i posebno 'kad čuješ zvona' - oba rađena po šiblovim ratnim dnevnicima su najbolji partizanski filmovi i među najboljim hrvatskim filmovima uopće
'glembajevi' - što reći na tu genijalnu ekranizaciju, na mustafu, na arsenovu muziku...
ili na prosjake i sinove - ma čista genijalština

dakle, veliki, veliki režiser
a o njemu kao čovjeku ne bih sada
VALTER Posted - 12/04/2016 : 22:13:50
'Duga mračna noć' je sramota. Neukusna čorba koja se sastoji od povijesnih falsifikata, loše glume (u preglumljivanju se nadmeću sladunjavi Višnjić i 'baja' i šeret Tarik F.), isforsirane ideološke poruke i sladunjave kičaste vizije redatelja, čovjeka s imotskog kamenjara, o Slavoniji kao zemlji Dembeliji gdje teče med i mlijeko, a seljaci u svečanim nošnjama vrše žito. Zlikovci su Nijemci (u manjoj mjeri) i partizani, a ustaše su prikazani kao dobronamjerni borci za Hrvatsku koji na koncu postaju žrtve krvoločnih partizana. To je toliko loše da sam osjećao nelagodu kad sam gledao.

Teško je povjerovati da je isti autor snimio 'U gori raste zelen bor', vjerojatno najbolji partizanski film i jedan od najboljih filmova jugoslavenske i hrvatske kinematografije.
velka031 Posted - 12/04/2016 : 21:12:11
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

Totalna glupost.

Jel vrijedi gledat,gledo sam to davno sad sam pogledo 2 epizode,cini mi se savim solidno!?



Samo daj
solar Posted - 12/04/2016 : 21:05:26
@Rahazlam
Ako ovako nastaviš dobit ćeš ban zbog "neprimjerenog rječnika".
Rahazlam Posted - 12/04/2016 : 20:07:40
Uopce nisam upoznat sa Vrdoljakovim likom i djelom,u pamcenju mi je samo ono kad je izvrijedao onog stolng tenisaca,tad se pokazao kao zadnje govno od covjeka!
tinton Posted - 12/04/2016 : 20:04:56
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Gledao sam film.
Iako nemam nimalo pozitivno mišljenje o njemu, moram priznati da Vrdoljak zna snimati.
Na stranu Duga mračna noć, Prosjaci i sinovi su jedni jedini. Na žalost, još uvijek nisam pogledao seriju u cjelini.

Nemas pozitivno misljenje o Vrdoljaku ili o filmu?


O Vrdoljaku, naravno.
Rahazlam Posted - 12/04/2016 : 19:53:33
quote:
Originally posted by velka031

Totalna glupost.

Jel vrijedi gledat,gledo sam to davno sad sam pogledo 2 epizode,cini mi se savim solidno!?
Rahazlam Posted - 12/04/2016 : 19:52:46
quote:
Originally posted by tinton

Gledao sam film.
Iako nemam nimalo pozitivno mišljenje o njemu, moram priznati da Vrdoljak zna snimati.
Na stranu Duga mračna noć, Prosjaci i sinovi su jedni jedini. Na žalost, još uvijek nisam pogledao seriju u cjelini.

Nemas pozitivno misljenje o Vrdoljaku ili o filmu?
Torghal Posted - 12/04/2016 : 15:06:09
Vrdoljak je uvik zna iz glumaca izvuc vrhunske uloge tako da je i ova serija odlicno odglumljena.Iako pati od dosta mana i spada u losije Vrdoljakove radove u odnosu na filmove Jakova Sedlara ovo je remek djelo.
mladjo Posted - 12/04/2016 : 01:05:29
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Snimija ga je glupan iz Ercegovine. Kad je to prvi put prikazano vidija san da je to glupost (ko mu je uopče da lovu za to smeće).



Dobro, hajmo bez uvreda.
tinton Posted - 11/04/2016 : 23:17:20
Gledao sam film.
Iako nemam nimalo pozitivno mišljenje o njemu, moram priznati da Vrdoljak zna snimati.
Na stranu Duga mračna noć, Prosjaci i sinovi su jedni jedini. Na žalost, još uvijek nisam pogledao seriju u cjelini.
velka031 Posted - 11/04/2016 : 22:50:05
Totalna glupost.
Rahazlam Posted - 11/04/2016 : 22:49:21
Koja je razlika izmedu hercegovaca i dalmatinaca?
MSBlueberry Posted - 11/04/2016 : 21:36:20
Snimija ga je glupan iz Ercegovine. Kad je to prvi put prikazano vidija san da je to glupost (ko mu je uopče da lovu za to smeće).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000