forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 260 - Pobuna Mohawka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 15/04/2016 : 17:17:46
Scenarij: Daniele Nicolai/Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli/Marco Torricelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #253 - Recenzija

21.04.16. u snk
22.04.16. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 09/05/2016 : 20:26:42
Baš zato i kažem, svaka naslovnica "zahtijeva" posebno čitanje ili će se povećati broj nepročitanih u kolekciji.
Dukidule Posted - 09/05/2016 : 19:01:52
quote:
Originally posted by DODSFERD

4 komada Klasika, stvarno nema predaha za Dukiduleta ako ih misli sve pročitati.


A ne, samo jedan primjerak je za čitanje.
Nije valjda da si već zaboravio koliko naslovnica su izbacili?
Duke Zill Posted - 09/05/2016 : 11:16:09
Pročitao sam ponovno "Bez milosti", nakon kompletirane ove priče i mogu reći, da je ipak prvi Gray bolji od drugoga.
Nekako je napetiji i brutalniji, dok mi je drugi nekako dinamičniji i brže se pročitao. No obje priče su mi pravi gušt za pročitati.
DODSFERD Posted - 09/05/2016 : 11:04:29
4 komada Klasika, stvarno nema predaha za Dukiduleta ako ih misli sve pročitati.
teller Posted - 09/05/2016 : 05:44:29
ma vjerujem ja vama ljudi, kako nebi...
samo kažem da cijeli tiraž nije takav..
Bar u moju trafiku stigli su izpravni primjerci..
Ali imaju kao ti na slici pomeren hrbat,tj.reklama za Asterixa ulazi u hrbat sa napisom epizode...
Vjerovatno su svi kupljeni na istom kiosku kad su stigli u istom pakovanju..
Nije presudno, ali da kelekcionarima smeta-to sigurno.
Nadam se da se to popravi, šteta da dobar otisak kvari loš ovoj.
plus sam jako veseo da još netko stripove utrostrućuje..
odmah se osečam manje bles*av!
Dukidule Posted - 08/05/2016 : 23:44:14
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by premujanin

quote:
Originally posted by jaki

Odakle ste iskoplali da je skracivan?




Skraćen u smislu da je tiskan mrvicu uži po visini i širini...ne da fali stranica nekog sadržaja :)


možda i je ali ne cijeli tiraž...moja tri primjerka su identićna svim onim 259 predhodnim.


A moja tri primjerka nisu identični niti unutar samih sebe. Kraći su prosječno između 2 do 3 mm od ostalih Ludensovih primjeraka.





teller Posted - 08/05/2016 : 20:41:37
quote:
Originally posted by premujanin

quote:
Originally posted by jaki

Odakle ste iskoplali da je skracivan?




Skraćen u smislu da je tiskan mrvicu uži po visini i širini...ne da fali stranica nekog sadržaja :)


možda i je ali ne cijeli tiraž...moja tri primjerka su identićna svim onim 259 predhodnim.
premujanin Posted - 07/05/2016 : 19:31:34
quote:
Originally posted by jaki

Odakle ste iskoplali da je skracivan?




Skraćen u smislu da je tiskan mrvicu uži po visini i širini...ne da fali stranica nekog sadržaja :)
Leonid Posted - 06/05/2016 : 16:28:14
Priča s Alkemičarom je najbolja koju sam pročitao u extra ediciji u jedno 5-6 godina, ako ne i više.
Pokušavam zamisliti koliko bi bolja bila da je crtao netko poput Della Monice ili Prisca kojima bi godio ambijent. Šteta što je tih godina samo Ferri mogao kvalitetno ispratiti scenarij.
jaki Posted - 27/04/2016 : 20:35:53
Odakle ste iskoplali da je skracivan?
El Morisco Posted - 27/04/2016 : 20:34:18
quote:
Originally posted by teller

Morisko ima mali primjerak...nije ni cudno da ga ne uslika i pocasti nas slikom...to nije slucaj za hvalisanje.


Znaš kako je s nama znanstvenicima u godinama s trbuhom koji služi kao oslonac za držanje stripova...neki dijelovi se više niti ne vide...stripa, naravno
teller Posted - 27/04/2016 : 20:28:02
Morisko ima mali primjerak...nije ni cudno da ga ne uslika i pocasti nas slikom...to nije slucaj za hvalisanje.
DODSFERD Posted - 27/04/2016 : 19:35:26
SD je imala nekoliko brojeva Zagora i Texa (a možda još kojeg serijala) sa zelenim hrbatima zbog reklame za album Beverly Hills na zadnjim koricama.
emirem Posted - 27/04/2016 : 17:02:29
quote:
Originally posted by DODSFERD

Što je tu je, teško si Ludens može priuštiti luksuz da ponovo tiska dio/većinu tiraža zbog takve ''sitnice''. Kada to nije napravio kod kolorca Guthrumov povratak koji je imao tiskarsku grešku, onda ni sada ništa od toga.



Ziher je i dnevnik imao slicne felere, ali nitko nije savrsen. Koliko je samo ludens izbacio stripova da sad jedan tzanzas-format narusi koncept. Nije zgodno, ali ne treba se ponoviti.
Za one malo zuti-malo zeleni hrbati su bili u SD reziji ili Ludens, to se ne sjecam. To je jedini feler koji se tice vanjske forme stripa u "novije vrijeme", a ima tome 20 godina...😒
DODSFERD Posted - 27/04/2016 : 14:18:25
Što je tu je, teško si Ludens može priuštiti luksuz da ponovo tiska dio/većinu tiraža zbog takve ''sitnice''. Kada to nije napravio kod kolorca Guthrumov povratak koji je imao tiskarsku grešku, onda ni sada ništa od toga.
emirem Posted - 27/04/2016 : 12:41:58
Ako je ovaj broj skracivan, onda ga mozemo i za 16kn kupiti?

Moglo bi se dogoditi prvo povlacenje izdanja sa kioska u povijesti zbog nedostatka, nesto poput Toyote zbog zracnog jastuka.😜
El Morisco Posted - 27/04/2016 : 11:23:03
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Može li netko tko je nabasao na primjerak o kojem govori El Morisco malo uslikati da vidimo o čemu se radi?


Rado bih ti poslikao svoj primjerak, ali je on kolko-tolko ok jer sam stvarno dugo birao. Pravi osjećaj možeš dobiti samo kada kreneš u kupovinu...
Dwayne_Looney Posted - 27/04/2016 : 11:04:11
Može li netko tko je nabasao na primjerak o kojem govori El Morisco malo uslikati da vidimo o čemu se radi?
premujanin Posted - 27/04/2016 : 10:25:11
quote:
Originally posted by El Morisco

Pitanje za Tromislawskog, koji k... se događa s tiskarom? U SNK sam jedva pronašao koliko toliko ok primjerak između 30-40 komada. Gore i dole na rubniku kao da je stroj čupao, a ne rezao. Na rubnik prelazi ili dio prednje ili dio zadnje korice...užas.

PS - Isto vrijedi za Texa i DD extra



I ja kažem... još tete tamo u trafikama nabijaju sve komade da se zbiju u policu pa pritom oštete rubove i krajeve i isto muke imam za naći glanc verziju.
emirem Posted - 26/04/2016 : 18:23:42
A nista.. kupit cu ovaj broj u reprintu...u extra extra ediciji, tj. extra² ediciji...
Curunir Posted - 26/04/2016 : 17:52:20
quote:
Originally posted by velka031

Oduvijek je Ludens imao korektan, čak odličan otisak za kiosk izdanja. Palac gore, samo nastavite tako.



Korektan da, san za neke druge izdavače, ali odličan ne do sada, nipošto.
Sada jest.
DODSFERD Posted - 26/04/2016 : 14:21:59
Još nemam izdanja iz ovog mjeseca pa me to čudi jer prije nije bilo takvih problema.
jaki Posted - 26/04/2016 : 14:12:38
aha.
El Morisco Posted - 26/04/2016 : 14:02:22
Pitanje za Tromislawskog, koji k... se događa s tiskarom? U SNK sam jedva pronašao koliko toliko ok primjerak između 30-40 komada. Gore i dole na rubniku kao da je stroj čupao, a ne rezao. Na rubnik prelazi ili dio prednje ili dio zadnje korice...užas.

PS - Isto vrijedi za Texa i DD extra
DODSFERD Posted - 25/04/2016 : 23:04:21
Ja bih također da koišta 20 kn, ali za tu cijenu bih rado vidio plastificirane korice kao što imaju ove novije Ludensove edicije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000