forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Alkohol

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 16/02/2013 : 19:08:12


Dobro vam vece na ovom topicu na oko bezazlenom.

Svaki party, svaki koncert, svako druzenje je povezano sa konzumacijom alkohola ..kao i sklapanje prijateljstava , poznanstava, i naposljetku..brakova..
Legalna droga koja nam se nudi na svakom uglu..a kod prodavaca je dobijate uz extra osmijeh i mig tipa "dobro dosli u klub"
Alk je izgovor, opravdanje i nepobitna cinjenica da ako ga konzumirate niste izopceni...dapace , vrlo ste dobro dosli.
Osobno me zanima kako stojite prema ovoj temi i kako gledate na problematiku koju u sebi nosi?
Ja sam alkoholicar i nije me sramota to priznati.
A vas?

U mojoj profesiji sam na samom vrhu, u mom privatnom zivotu..tonem i izranjam...tonem i izranjam..
U meni postoji toliko toga da ga ni alkohol utopiti ne moze..
Boli me pak kada pati ona koju izabrah da mi bude druzica..ja sam pijani bog kome sve od ruke polazi, koji nikad bolestan nije i kojemu nista dan pokvariti ne moze..
Kada je vani divno vrijeme, ja zastore navlacim..kada je kisa i magla ja je pohodim i trazim..se..




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
senokute Posted - 21/04/2016 : 17:58:30
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by senokute

Muslim da za rakiju ne vrijedi isto sto i za vino, prevedeno,imas flasu dzeka iz
1990 god i pise na njoj 3 god. On nije star 26 nego 3 jer se kod viskija racuna samo sazrijevanje u bacvi.


Ehh...znači kvaliteta wiskija ne raste kroz godine pa i nije bitno!?!
Za rakiju znam da kroz godine gubi na postotku alkohola, t.j. kroz godine je sve slabija i pitkija...



Ja sam čuo da kvalitet raste ali dosta sporije nego kad bi stajao u bačvama. Koliki je omjer u godinama, nemam pojma.



Ako je klasicno pakovan, znaci u staklenoj flasi sa metalnim poklopcem onda definitivno ne.
ordell Posted - 21/04/2016 : 17:48:18
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by senokute

Muslim da za rakiju ne vrijedi isto sto i za vino, prevedeno,imas flasu dzeka iz
1990 god i pise na njoj 3 god. On nije star 26 nego 3 jer se kod viskija racuna samo sazrijevanje u bacvi.


Ehh...znači kvaliteta wiskija ne raste kroz godine pa i nije bitno!?!
Za rakiju znam da kroz godine gubi na postotku alkohola, t.j. kroz godine je sve slabija i pitkija...



Ja sam čuo da kvalitet raste ali dosta sporije nego kad bi stajao u bačvama. Koliki je omjer u godinama, nemam pojma.
Oki Posted - 20/04/2016 : 21:39:47
quote:
Originally posted by senokute

Muslim da za rakiju ne vrijedi isto sto i za vino, prevedeno,imas flasu dzeka iz
1990 god i pise na njoj 3 god. On nije star 26 nego 3 jer se kod viskija racuna samo sazrijevanje u bacvi.


Ehh...znači kvaliteta wiskija ne raste kroz godine pa i nije bitno!?!
Za rakiju znam da kroz godine gubi na postotku alkohola, t.j. kroz godine je sve slabija i pitkija...
senokute Posted - 20/04/2016 : 21:32:57
Muslim da za rakiju ne vrijedi isto sto i za vino, prevedeno,imas flasu dzeka iz
1990 god i pise na njoj 3 god. On nije star 26 nego 3 jer se kod viskija racuna samo sazrijevanje u bacvi.
Oki Posted - 20/04/2016 : 21:25:52
Suvenir iz najmanjeg grada na svijetu...gdje smo degustirajući u suvenirnici popili sigurno više nego smo kupili(ovo je boca od samo 2dcl)
Hum 2011.god.

Oki Posted - 20/04/2016 : 21:20:05
Radi se o rakiji (k)Roner, najomiljenijoj rakiji u mom najomiljenijem kafiću:)
Oki Posted - 20/04/2016 : 21:18:22
He, he, pred nekih 10-ak godina sam se malo opametio...na etiketu ove rakije sam napisao da sam je dobio 2007.godine, samo sam malo zabrinut!
Ne znam jel bi ova cijela kruška unutar boce mogla pokvariti rakiju?
Rakija je tijekom godina već sva požutjela od kruške...

Oki Posted - 20/04/2016 : 21:12:04
Evo za ovaj wiski na slici ispod recimo znam da ga posjedujem tamo negdje od 1990-god jer nas je tada kao klince hvatala manija skupljanja svega i svačega...skupljali su se stripovi, svakojaki albumi i sličice, pa se s odrastanjem prešlo na skupljanje butelja vina i tako sam si iz sobe staraca prisvojio i ovaj wiski koji je pravim čudom preživio možda i 30-tak godina u mojoj kući, a da pri tome nije otvoren:)
Kada se boca stavi na svjetlo onda je vidljivo da je sam wiski pun neke bijele prhuti, znam da to ne smeta za degustiranje jer sam probao piti par punoljetnih butelja vina koje su sabrale još više tih bijelih prhuti u sebi kroz godine...malo je neugledno natočiti vino u čašu kroz gazu, ali vjerujte mi, okus punoljetnog vina je nevjerovatno dobar.
Znači, za ovaj wiski ispod znam da je u mojoj kući oko 30-tak godina, ali kako da znam koje godine je točno napunjena boca?

Oki Posted - 20/04/2016 : 20:56:20
Evo, kako se vidi, i boce i etikete su kroz godine mjenjale izgled...
Oki Posted - 20/04/2016 : 20:54:59
Ma uopće niste razumjeli moje pitanje...
Recimo evo dolje na slici dvije boce najobičnijeg "regularnog" Jack Danielsa.
Mislim da je ljeva stara tu negdje do 10 godina, a desna je vjerovatno preko 10 godina...isto punjenje od 7dcl, ista vrsta Jacka,ali kako da saznam iz koje godine potječu te boce?
Nemaju nikakvog datuma, imaju neke serijske brojeve?
Na buteljama vina recimo ljepo piše...berba 1989 god. ...na wiskiju nema tih podataka.

lwood Posted - 20/04/2016 : 19:41:03
vjerovatno puno
DODSFERD Posted - 20/04/2016 : 19:16:07
Ballantines ima i onoga od 40 godina, tko zna koliko taj košta.

mr murdoc Posted - 20/04/2016 : 16:24:01
Poslje destiliranja JD stoji u hrastovim bacvama 3-12 godina i onda ide u prodaju.regularni odstoje 3 godine, a ovi malo skuplji i do 12.
Oki Posted - 20/04/2016 : 15:53:39
Neki dan sam išao prijetelju na roštilj povodom njegovog rođendana , ponio mu bocu Jack Danielsa za poklon.
Sada sam nešto rovario po podrumu pa vidim da tih boca wiskija ima još desetak(više vrsta) većinom sam ih također dobivao kao poklone za rođendan, pa ono, samo gurnem na stalažu u podrum i tu skupljaju prašinu godinama....

Ako može jedno pitanje za znalce...
Kako se može odrediti starost pojedine boce, evo npr Jacka Danielsa, pošto nikakav datum s kojim bih odredio starost boce/wiskija ne mogu pronaći niti na etiketi niti na boci. Jedino što mogu primjetiti da se sa godinama mijenjaju oblik boce i črčkarije na etiketi....
Just_Charlie Posted - 05/02/2016 : 01:58:07
Pametnije žene više piju.
Očito su našle način kako podnijeti
toliko gluposti oko njih.

http://www.centarzdravlja.hr/zanimljivosti/inteligentnije-zene-vise-piju/
nagor Posted - 04/02/2016 : 21:28:22
https://www.facebook.com/smrekovec/videos/483864225089488/

Prekmurci...
Risar_69 Posted - 14/12/2015 : 23:57:53
Inače ne pijem alkohola, osim piva, ali danas sam pokušao ovo umjesto kuvanog vina, ma odlično je:

MALIBU
Hot Apple Strudel

HEAT APPLE JUICE AND ADD MALIBU FOR A COCKTAIL THAT’S WARM AND COMFORTING. ADD A CINNAMON STICK TO ENHANCE THE WINTER WARMTH.
DRINK INGREDIENTS:

1 part (50 ml) MALIBU RUM
2 parts (100 ml) warm apple juice1 cinnamon stick

HOW TO MIX THE DRINK:

Add MALIBU to a highball glass. Add warm apple juice. Garnish with cinnamon stick.
Poli Posted - 20/09/2015 : 14:20:33

vodka i JD cipele?


Just_Charlie Posted - 20/09/2015 : 14:03:31


i one stvarno postoje. samo, što s njima? I kamo?
Za šetnju Petrogradom, s vodkom u ruci?
e, tada su to provokativne cipele. Ovako nemaju smisla.
mr murdoc Posted - 29/08/2015 : 21:48:06
quote:
Originally posted by KRAS

Evo priznajem nije mi lako...

Elou maj nejm is kraas end ajem an alkoholik...

Svaki dan.nemogu da zaspim.sve me nesto svrbe zile ako ne popijem

i ja sam se vratio na vec utabanu stazu..ne brini nije miris ni okus, vec je drive taj koji pokrece..nekad zajeban, nekad bolan, ali uvijek iskren
KRAS Posted - 29/08/2015 : 21:34:33
Evo priznajem nije mi lako...

Elou maj nejm is kraas end ajem an alkoholik...

Svaki dan.nemogu da zaspim.sve me nesto svrbe zile ako ne popijem
lwood Posted - 13/07/2015 : 20:29:20
quote:
Originally posted by Poli


pa cesto ih slusam, sve 3 albume, luđaci


pazi ovo



he he komentar

"U ime Udruge Metalaca Rijeke (U.M.Ri.) toplo se zahvaljujem kako na naslovu, tako i na završetku pjesme.
(y) 666
7 i 8 ..."










Poli Posted - 13/07/2015 : 20:28:21

pa cesto ih slusam, sve 3 albume, luđaci


pazi ovo



he he komentar

"U ime Udruge Metalaca Rijeke (U.M.Ri.) toplo se zahvaljujem kako na naslovu, tako i na završetku pjesme.
(y) 666
7 i 8 ..."




lwood Posted - 13/07/2015 : 20:10:23
quote:
Originally posted by Poli


vidim, "oprostajac" pao




daobogdasevratissadvakoferaojrosa





di si ovo iskopa?
Poli Posted - 13/07/2015 : 19:50:38

vidim, "oprostajac" pao




daobogdasevratissadvakoferaojrosa

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000