forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Prijatelji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 21/04/2016 : 17:57:26
Da vidimo koliko imate prijatelja?
Dakle ne poznanika već prijatelja.
Ako imate puno objasnite zašto imate puno, a ako imate malo zašto malo?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Just_Charlie Posted - 01/05/2016 : 01:09:07


Sjetila sam se ove pjesme pa ju sad slušam u čast mojim prijateljima. Što je prijatelj, koja mu je definicija?
Imam jednu dugogodišnju najbolju prijateljicu s kojom mnogo pričam, najdražeg frenda, poput brata,
ostali ljudi u mom životu nisu toliko apdejtovani, no postoje iako prijateljstvo ne gnojimo da bi raslo kao nešto čemu treba njega da bi opstalo. Ovo sad pišem pod velikim dojmom događaja ove večeri kojeg sam sama izazvala slučajno, pogrešnom interpretacijom i tada se pokrenuli kotačići mehanizma i pokazali su se kao odlično umrežena organizacija koja se prepala za mene da je u par minuta, sa ženom, jedan već stigao na moja vrata, dvoje se željelo vratiti s puta na kojeg su tek krenuli.. i neću da ih sada brojim jer su jedna masa koju ne osjećam pojedinačno, da ih brojim, ali ne mogu još suvislo ni opisati tu moć prijateljstva koje sam od njih zaslužila time što i ja njima jesam sve što mogu biti kad im trebam ali si previše ne dodijavamo, samo smo tu, kao ekipa kad si trebamo.
Nikada neću naći dovoljno dobre riječi za te ljude, moje prijatelje, koji i kad nisu tu, poput sjene su samnom, u mom životu i doista nikad nisam sama.
lwood Posted - 26/04/2016 : 09:51:12
ne,nego da oni tebi izbiju komunizam iz glave
VALTER Posted - 26/04/2016 : 05:59:14
Da mladim fundamentalistima držim predavanja i da ih s neokatekumenskog puta preusmjerim na staze radničkog i naprednog pokreta.
lwood Posted - 26/04/2016 : 00:56:58
moga bi ti s tonkom u tu zajednicu
VALTER Posted - 25/04/2016 : 16:13:59
Tonka, prije nekog vremena tražio si da ti se preporuče knjige.
Evo jedne preporuke:

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20031221/forum01.asp
fikus Posted - 25/04/2016 : 09:16:34
Klasičan atentat na karakter...Rijetko kad se ostvaruju bliska prijateljstva u sektama/kultovima, a ako se i ostvare tada su označena kao prijetnja.
Tonka, jednom kad netko uloži sav svoj trud i izbavi te iz ralja sekte, taj jest i bit će ti istinski prijatelj.
Uvjeravam te, ja nisam taj.
VALTER Posted - 25/04/2016 : 07:57:07
Tonka, bolje se pridruži planinarskom društvu umjesto tih neokatekumena.
mogorovic Posted - 24/04/2016 : 23:47:07
He, he , he, dragi Tonka! "Crna vreća" je bila samo navlakuša, da vidim koliko si duboko u zajednici, a ti si se, poput riblje mlađi, odmah uhvatio na udicu! Dapače, odmah isprašio (one tvoje fraze u navodnicima, koje sam samo čekao) svu frazeologiju naučenu na "konvivencijama", prijenosima Kikovih kateheza (bilo da je osobno Giaccomo došao, ili su katehisti bili u Poreču) i pripremama, osobito kada su "po kućama". Ne napipavam ja ništa, nije meni izvor informacija o tvojoj "braći" niti Paxtibi, niti Pehar, niti itko drugi sa internetskih foruma. Ja tu nevolju proživljavam već više od dvadeset godina, gledajući neke od mojih najbližih prijatelja, kako kopne i nestaju kao pojedinci, podređujući svoje živote "Putu" koji je sam sebi svrha, a ne čovjek koji njime kroči. I danas su na javnom trgu imali "navještanje" koje nije okupilo nikog od stotina šetača i prisutnih ispijača kava na štekatima. Kao i svake godine, navještali su sami sebi, njih dvadesetak, nikoga ne privukavši. A, zašto!? Zato što su odavno pročitana knjiga... No, sada smo odavno otišli u offtopic, trebalo bi otvoriti novi o neokatekumenima, pa da tamo nastavimo o ovoj vrsti "prijatelja"!
Tonka24 Posted - 24/04/2016 : 23:27:53
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



Ti si, Tonka, očigledno još početnik u Zajednici, kada ovako slobodoumno na forumu negiraš neke dogme koje Kikovi katehisti bespogovorno tumače na katehezama. Da ti znaju za ovu i ovakvu konverzaciju, katehisti bi te oštro prekorili i objasnili ti da te je "obuzeo sotona!" Očigledno još nisi došao do nekog značajnijeg "prijelaza", kada ti više nema povratka, odnosno kad ti zagrabe u novčanik, tražeći desetinu tvojih primanja, redovito (ne računajući standardnu kolektu u crnoj vreći!). U toj družini ćeš naći sve, osim iskrenih prijatelja ( uostalom, zbog te razdiruće sumnje prema braći iz Zajednice si i otvorio ovaj topic, zar ne!?), no, kako i sam kažeš, potrebno je to osobno iskusiti, pa te ostavljam u vremenu te kušnje. Želeći ti sve dobro, naravno!


Mislio sam da znaš ali ovo je omiljena riječ hejtera...sad vidim da ne znaš o čemu se uopće radi...već " napipavaš u mraku "
Nisam početnik tamo sam skoro pa desetak godina...u vezi katehista ne brini znaju oni i žešće stvari od ovoga što pišem ovdje tipa bildanje, tetoviranje i druge zablude sotonine...samo ja imam svoj karakter i da mi papa govori ja bi prije razmislio o tome što govori i ponašao bi se prema svojoj savjesti.
Ako idem u neokatekumensku zajednicu to ne znači da mi katehisti nose glavu umjesto mene
Uglavnom probaj pa onda procjeni ovako samo nabadaš riječi poput 2 crne vreće " " kiko " " desetina " " obuzimanje sotone "...ako misliš saznati nešto stvarno-probaj u protivno mogu ti nadodati još poneke riječi da sastaviš slagalicu o neokatekumenima izgrađenu na lažima ili istini to je tebi svejedno... " mi ti kažemo pa ti vidi... " " Bog te ljubi u dimeziji Križa " " biskup iz madrida " " kršćanstvo nije limunada "
lwood Posted - 24/04/2016 : 23:08:36
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



i ti in odgovoriš da češ je iz.ebat sve u 16. lipo te izbace i boli te q
mogorovic Posted - 24/04/2016 : 23:01:23
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...



Ti si, Tonka, očigledno još početnik u Zajednici, kada ovako slobodoumno na forumu negiraš neke dogme koje Kikovi katehisti bespogovorno tumače na katehezama. Da ti znaju za ovu i ovakvu konverzaciju, katehisti bi te oštro prekorili i objasnili ti da te je "obuzeo sotona!" Očigledno još nisi došao do nekog značajnijeg "prijelaza", kada ti više nema povratka, odnosno kad ti zagrabe u novčanik, tražeći desetinu tvojih primanja, redovito (ne računajući standardnu kolektu u crnoj vreći!). U toj družini ćeš naći sve, osim iskrenih prijatelja ( uostalom, zbog te razdiruće sumnje prema braći iz Zajednice si i otvorio ovaj topic, zar ne!?), no, kako i sam kažeš, potrebno je to osobno iskusiti, pa te ostavljam u vremenu te kušnje. Želeći ti sve dobro, naravno!
emirem Posted - 24/04/2016 : 22:21:19
Ja sam vidio danas propusten poziv od frenda iz osnovne koji sa obitelji zivi vec godinu-dve u Engleskoj i pricali smo zadnji put bas kad sam bio u sijecnju u UK i zali se kako mu fali Zgb i drustvo.
Ima nas rasutih svugdje od nase ekipe iz kvarta. Jedan na brodu konobari,jedan u UK, neki ostali u Zgbu, neki kud-koji-mili-moji..
Ali treba zivjeti za buducnost, uspomene na druzenja iz djetinjstva i ona pogotovo iz adolescentske dobi mogu se evocirati na slucajnom druzenju tijekom nekog g.odmora, ali nemaju svi u isto vrijeme godisnji.
Ove aplikacije bar nekako ublazuju te daljine, mozes dugo i razgovarati besplatno, doduse ne kao nekad,sve u pola sata,bar cujes ponekad poznati glas...
Kakvo vrijeme, takvi obicaji...
Obi-wan Posted - 24/04/2016 : 20:15:34
Kao mlad imao sam 6-7 prijatelja, ali ono baš prijatelja i gomilu poznanika.
Danas nemam više ni jednog prijatelja. Što zbog različitih interesa, a ponajviše zbog zemljopisne odjeljenosti. Jesmo mi prijatelji, ali vidimo se jednom u 2-3 godine.
tihomirduras Posted - 24/04/2016 : 19:53:52
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...




haha care
tihomirduras Posted - 24/04/2016 : 19:50:09
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride


U vrtić naći curu koja nije spavala s nikim?
Ovo mi zvuči bolesno.
Pazi, labilni karakteri svašta si zabriju u glavi.
Prva stvar je to da treba pristupiti i shvatiti te stvari realno i s razumijevanjem.
Naravno da oni potiču takvo što, tipa predbračna čistoća itd...ali sad da ide tražiti " onu koja ga nije primila " ne znammeni to graniči s bolešću.
Jer danas cure od 13 godina više nisu nevine...
Puno se donosi zaključak na temelju par slučajeva...kad bi se tako olako donosilo zaključke i na temelju toga ponašalo to odavno ne bi postojalo.
Uostalom to je Crkva...e sad kome paše ići će, kome ne paše neće ići...ja sam čuo o tome deset puta gore stvari.




nažalost imam i ja jedan loš primjer čovjek je čak voditelj te skupine legije neznam točno kako se nazivaju ali kad sam vidio kako se ponaša prema svom djetetu reko sam sebi taj nije čist inače su jako pobožni ali to meni ni nedjeluje kao nekakva katolička udruga više kao sekta, ali dobro offtopic sam otišao
djelomice se slažem sa dodsom vezano uz posuđivanje para kaže se ako hoćeš prekinuti prijateljstvo samo posudi pare
Tonka24 Posted - 24/04/2016 : 19:44:12
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride



dakle ako primjetite da Tonka počne pisati nebuloze i gluposti vrijeme je da ga se spasi



Tonka24 Posted - 24/04/2016 : 19:43:37
Ima tu stvari koje se meni ne sviđaju...tipa govorenje ljudima koji su tek godinu ili par mjeseci u vjeri " nemoj dovoditi djevojku doma jer postoji opasnost da spavate zajedno..."
To ti možeš reći čovjeku, npr. kao što sam ja koji sam već u vjeri godinama, ja ću to shvatiti i pokušati pridržavati se što ne znači da neću povaliti žensku...ali netko tko je malo u tome će reći " ovi su skrenuli s uma " otići će i govorit će okolo kako se radi o " sekti " ili " ispiranju mozga "
I jedna i druga strana je kriva...
tihomirduras Posted - 24/04/2016 : 19:43:00
quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride



dakle ako primjetite da Tonka počne pisati nebuloze i gluposti vrijeme je da ga se spasi
Tonka24 Posted - 24/04/2016 : 19:36:00
quote:
Originally posted by markotamara

Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride


U vrtić naći curu koja nije spavala s nikim?
Ovo mi zvuči bolesno.
Pazi, labilni karakteri svašta si zabriju u glavi.
Prva stvar je to da treba pristupiti i shvatiti te stvari realno i s razumijevanjem.
Naravno da oni potiču takvo što, tipa predbračna čistoća itd...ali sad da ide tražiti " onu koja ga nije primila " ne znammeni to graniči s bolešću.
Jer danas cure od 13 godina više nisu nevine...
Puno se donosi zaključak na temelju par slučajeva...kad bi se tako olako donosilo zaključke i na temelju toga ponašalo to odavno ne bi postojalo.
Uostalom to je Crkva...e sad kome paše ići će, kome ne paše neće ići...ja sam čuo o tome deset puta gore stvari.
DODSFERD Posted - 24/04/2016 : 04:20:16
quote:
Originally posted by izivko

Traži od prijatelja, a znaš da ima, da ti posudi 10 tisuća €!




Ako je pravi prijatelj neće ti posuditi, baš u cilju očuvanja prijateljstva.
markotamara Posted - 24/04/2016 : 02:47:59
Ja imam 2 prijatelja(oba su mi kumovi i ja njima-znaci kao rod) i imam jednog koji me najbolje razumi za stripove-MENI DOSTA!
Offtopic: Lik je isa s menom 8 godina u skolu i zadnjih 4-5 godina je isa na to Tonka sto ides i ti , i puka je (mislim u smislu da prica nebuloze i gluposti o zivotu kako triba ziviti i kako triba u "djecji vrtic" naci "cistu" curu koja nije spavala prije vjencanja s nikim.
Ja sam vjernik,katolik ali brate to je pranje mozga bez uvride
izivko Posted - 24/04/2016 : 01:55:18
Traži od prijatelja, a znaš da ima, da ti posudi 10 tisuća €!

Tonka24 Posted - 23/04/2016 : 23:42:38
@mogorovic
Slažem se s dijelom razmišljanja ali držim se one, da bi za nešto donio vlastiti stav trebaš to doživjeti i iskusiti.
Jer život me naučio da ljudi govore neistine i da često preuvelićavaju i izokreću istinu, kako to njima odgovara.
mogorovic Posted - 23/04/2016 : 21:33:39
quote:
Originally posted by going going

A Tonki preporucujem da se kloni svih zatvorenih zajednica takvog tipa da ne kazem sektaskog. Tu je lako uci i na prvi pogled je sve lepo, svi se uvazavaju i vole, svi su braca, ali to nije iskreno.



Slažem se. Osobito se treba čuvati ovakvih, kojima je cilj ovladavanje svim segmentima života pojedinca, u apsolutnom smislu, i to, doslovce, od bračne postelje do novčanika! S težištem na ovo posljednje!
going going Posted - 23/04/2016 : 13:49:19
A Tonki preporucujem da se kloni svih zatvorenih zajednica takvog tipa da ne kazem sektaskog. Tu je lako uci i na prvi pogled je sve lepo, svi se uvazavaju i vole, svi su braca, ali to nije iskreno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000