forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tko je ovdje lud

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 04/05/2016 : 08:54:34
Pitanje je retoričko, ludi smo mi kupci :-(

Već neko vrijeme mi nedostaju Corto: Mladost i Helvetske priče za kompletiranje.
Koštaju 189 kn. komad i moram priznati da mi je to puno. Pa ne kupujem i nikome ništa.

Ali ...

U striparnici Darkwood u Beogradu, ti stripovi koštaju točno 92 kn. komad. (izračunato danas konvertorom valuta).

Nije li malo bezveze da strip hrvatskog izdavača Bookglobe, košta u državi u kojoj je izdan duplo više negu u susjednoj državi?
Siguran sam da postoje argumenti za ovako nešto, ali za meni je ključna riječ duplo.
Inače, srpski stripovi u matičnoj državi ne koštaju duplo više nego kod nas. Dapače, jeftiniju su...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 06/05/2016 : 22:03:45
Nije ovo sto je napisao Markos?
Obi-wan Posted - 06/05/2016 : 20:50:46
quote:
Originally posted by zeljko

niste fer prema našem obiju
meni je veći gušt kupiti na aukciji strip i naći se s likom za preuzimanje nego taj isti strip kupiti po istoj cijeni na nekom od štandova u gradu


Sve mi je manje stalo šta netko misli o meni. Ako ljudima pričinjava zadovoljstvo kenjati po čovjeku koji je postavio sasvim legitimno pitanje o krajnje čudnoj stvari, neka im bude.
Inače, dobio sam odgovor zašto su ti stripovi duplo jeftiniji.
Nitko nije pogodio, nije ništa što je napisano u ovom topicu. Što se mene tiče, topic može u zaborav...
zeljko Posted - 06/05/2016 : 11:16:18
niste fer prema našem obiju
meni je veći gušt kupiti na aukciji strip i naći se s likom za preuzimanje nego taj isti strip kupiti po istoj cijeni na nekom od štandova u gradu

markotamara Posted - 06/05/2016 : 02:51:36
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni je isto tako malo ludo da neki prodavači drže cijenu svojih stripova na aukcijama već valjda 6 godina po cijenama koje se iste kao i u striparnicama a prigodno i puno jeftinije.
Poput npr, onog Obi-wana


Poli Posted - 05/05/2016 : 12:42:17
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by zeljko

cinjenica je da pare kvare ljude


ili su ljudi ti koji kvare pare



ništa od toga nego piva i stripovi kvare ljude





boddhisatva Posted - 05/05/2016 : 12:38:27
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by zeljko

cinjenica je da pare kvare ljude


ili su ljudi ti koji kvare pare



ništa od toga nego piva i stripovi kvare ljude
Dukidule Posted - 05/05/2016 : 11:23:10
quote:
Originally posted by morski

a kakve su cene srpskih stripova u hrvatskoj?


Pa sasvim obrnut slučaj, dakle, pretežno skuplje.
Jedino ako ih uzmeš preko Osme (cara), onda čak i niže nego u Srbiji.
Beva Posted - 05/05/2016 : 09:40:54
quote:
Originally posted by www2

Ček , ček....meni još uvijek nitko nije objasnio kako gajba žuje može u bosni koštati 80 kn?????





Ako se ne varam, Ožujsko se proizvodi i u Posušju.
Poli Posted - 05/05/2016 : 09:14:35

zanimljivo da su i novi Hr kiosk stripovi jefitniji u Srbiji ... ili je to samo do tecaja kn-din


hello Posted - 05/05/2016 : 09:08:31
quote:
Originally posted by www2

Ček , ček....meni još uvijek nitko nije objasnio kako gajba žuje može u bosni koštati 80 kn?????



A vjerojatno zbog raznih poreza, trošarina i sl.gluposti, a i PDV je u BiH niži nego u Hrvatskoj.
Poli Posted - 05/05/2016 : 09:06:50
quote:
Originally posted by zeljko

cinjenica je da pare kvare ljude


ili su ljudi ti koji kvare pare


hello Posted - 05/05/2016 : 08:40:32
quote:
Originally posted by mladjo

Kad se sve zbroji ispadne ovak: gorivo + cestarina + cijena Fibre u Srbiji = niža cijena nego cijena u Hrvatskoj

Ha niš, svi u Srbiju po stripove! :D

na to još ubroji i carinu, troškove špedicije i ako ima u Srbiji i PDV na knjige
www2 Posted - 05/05/2016 : 08:26:34
Ček , ček....meni još uvijek nitko nije objasnio kako gajba žuje može u bosni koštati 80 kn?????

morski Posted - 05/05/2016 : 07:44:51
a kakve su cene srpskih stripova u hrvatskoj?
mladjo Posted - 05/05/2016 : 01:33:42
Kad se sve zbroji ispadne ovak: gorivo + cestarina + cijena Fibre u Srbiji = niža cijena nego cijena u Hrvatskoj

Ha niš, svi u Srbiju po stripove! :D
Oki Posted - 05/05/2016 : 00:22:28
quote:
Originally posted by Obi-wan

Hm. Da.
Nekako sam potpuno smetnuo sa uma da je možda u pitanju rasprodaja zbog loše prodaje / količine.
Valjda zato što sam toliko navikao da se ističe ono čuveno "sniženje, akcija, 20% 30% " i da bode u oči. Ovdje to ne piše pa sam potpuno zaboravio na tu mogućnost.
Ako je to u pitanju, stvar je jasna.


Ma Obi, tebe svi hoće proglasiti ludim, ne vjeruj nikome...nisi ti sebi ništa umislio, jer cijene novih stripova svih hrvatskih izdavača su u srpskim striparnicama po pravilu niže od cijena u hrvatskim striparnicama.
Pa evo, pogledaj cijene zadnja četiri fibrina albuma na darkwoodovom sajtu,pa ih izkonventiraj i vidjeti češ da se radi o razlici od cca 30% niže cijene u Srbiji.
E sada, ima možda i nešto u tome da prodavači u Srbiji strip hrvatskog izdavača moraju prvo kupiti kako bi ga preprodali pa minimalnom maržom čine stripove hrvatskih izdavača cjenovno pristupačnijim svojim kupcima, a samim time i smanjuju rizik gubitka zarade, dok hrvatske striparnice nemaju takvog rizika pa drže cijene koje drže, ali dobro, recimo i u SNK, stalni kupci mogu zadnja 4 fibrina albuma kupiti po 15% nižoj cijeni pa to barem donekle umanjuje ove drastične razlike...
Što se tiče ovih albuma koji ti fale, svatko će ti preporučiti da pričekaš interliber jer će isti vjerovatno biti dostupni na štandu izdavača...možda i po cijeni manjoj za 60%


zeljko Posted - 04/05/2016 : 23:31:03
cinjenica je da pare kvare ljude
Obi-wan Posted - 04/05/2016 : 23:02:31
Hm. Da.
Nekako sam potpuno smetnuo sa uma da je možda u pitanju rasprodaja zbog loše prodaje / količine.
Valjda zato što sam toliko navikao da se ističe ono čuveno "sniženje, akcija, 20% 30% " i da bode u oči. Ovdje to ne piše pa sam potpuno zaboravio na tu mogućnost.
Ako je to u pitanju, stvar je jasna.
mogorovic Posted - 04/05/2016 : 22:31:57
Eto... Markos vam je sve jednostavno i jezgrovito objasnio, nakon više desetaka vaših uzaludnih (a i dosta nebuloznih) postova.
Markos Posted - 04/05/2016 : 20:55:35
Nisi li rekao da ti radiš u trgovini ili se varam? Pa trebao bi razmjeti neke osnovne koncepte, zaboga.

Stripove koje trgovine/striparnice uvezu su njihovo VLASNIŠTVO, jer su ih platili, a ne dobili u komisiju, kao domaće striparnice, jer komisija nije moguća kod izvoza/uvoza. To znači da striparnice moraju unaprijed procijeniti količinu koju misle da im treba za neki određeni strip i unaprijed platiti tu istu količinu. I onda se moze dogoditi da krivo procijeniš i da ti se godinama vuku neke količine koje se nikako ne prodaju. U tom slučaju je manje zlo prodati ih i u pola cijene nego držati ih u skladištu da kupe prašinu. A isto se može primijeniti i na izdavače.
Obi-wan Posted - 04/05/2016 : 20:45:43
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni je isto tako malo ludo da neki prodavači drže cijenu svojih stripova na aukcijama već valjda 6 godina po cijenama koje se iste kao i u striparnicama a prigodno i puno jeftinije.
Poput npr, onog Obi-wana


Iste! Ali ne duplo.
xilrion Posted - 04/05/2016 : 19:20:57
quote:
Originally posted by Obi-wan



Nije li malo bezveze da strip hrvatskog izdavača Bookglobe, košta u državi u kojoj je izdan duplo više negu u susjednoj državi?



to je prokletstvo država s visokim standardom, a malim plaćama.
edvin Posted - 04/05/2016 : 18:17:25
ma u biti, ja mislim da je to zbog toga jer potcjenjuju hrvatski proizvod.
cronos six Posted - 04/05/2016 : 16:38:58
Ja mislim da smo svi mi zavisnici i da bi drogu uvek najpvoljnije i ako je je losa....kupujemo sve po snizenoj ceni i bilo gde i ako nam netreba...isto i kod mene...al vredi,miris papira do smrti.
jaki Posted - 04/05/2016 : 16:18:04
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni je isto tako malo ludo da neki prodavači drže cijenu svojih stripova na aukcijama već valjda 6 godina po cijenama koje se iste kao i u striparnicama a prigodno i puno jeftinije.
Poput npr, onog Obi-wana



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000