forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Daredevil 1-5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/03/2012 : 18:52:21
S velikim ponosom predstavljamo legendaran opus Franka Millera na Daredevilu!









“A ja… ja sam mu pokazao… da je čovjek bez nade… čovjek bez straha.”
Vrhunac serijala o Daredevilu! Karen Page, bivša ljubavnica Matta Murdocka, prodala je tajni identitet Čovjeka bez straha za šut. Daredevil mora smoći snage da izdrži dok ga Kralj zločina - Kingpin, ne gubeći ni trena, silovito napada sa svih strana.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 58 stranice! http://www.fibra.hr/download.asp?ID=85 (PDF, 19Mb)

Daredevil 5 • Ponovo rođen • 224 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež David Mazzucchelli • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2012. • Cijena 180 Kn



Danju odvjetnik, noću superjunak, Matt Murdock pokušava pomoći onima kojima nitko drugi ne može. Duboko u ponorima njujorške četvrti Hell's Kitchen, Daredevil nastavlja svoj križarski pohod za pravdom.

Na njemu će se naći mnoštvo likova:

Punisher, čovjek koji je odlučio biti sudac, porota i izvršitelj kazne.
Crna Udovica, prekrasna tajna agentica čiji je život skoro na izmaku.
Stick, Daredevilov trener i mentor, čovjek čija je prošlost omotana velom tajne.
Smrtonosna skupina ninji poznata samo pod imenom Ruka, koje će smaknuti svakog tko im stane na put.
Elektra, Daredevilova nedavno stradala ljubav, na pragu uskrsnuća.

Njihove su sudbine isprepletene u majstorski ispričanoj priči Franka Millera. U ovoj knjizi, u kojoj završava prvi kultni niz njegovih epizoda, Miller se nastavlja baviti temama i idejama rijetko viđenim u stripu, a pomoću kojih je ovaj medij, proglašen infantilnim od strane mnogih, preokrenut u pravu umjetnost.

Frank Miller i renomirani crtač Klaus Janson, stvorili su priče o boli i gubitku, u kojima jedini tračak nade pruža čovjek koji nije u stanju vidjeti... Daredevil, Čovjek bez straha.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 52 stranice! http://www.fibra.hr/download.asp?ID=84 (PDF, 15Mb)

Daredevil 4 • Ljubav i rat • 336 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Klaus Janson • Bill Sienkiewicz • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2012. • Cijena 180 Kn



On je junak koji se bori za pravdu.

Ona je ubojica gladan osvete.

Od trenutka kad je Matt Murdock prvi put sreo Elektru Natchios, znao je da im je suđeno da budu zajedno. Prije nego je postao Daredevil, povjerio joj se, otkrivši joj svoja nadnaravna čula i sve o groznoj nesreći koja mu je oduzela vid, a pritom podarila te nevjerojatne sposobnosti. No onda ih je tragedija razdvojila. Zauvijek, činilo se.

Ili je barem tako Matt Murdock mislio.

Godinama poslije, jedne kišom natopljene noći, u mračnoj uličici njujorške četvrti Hell's Kitchen, Daredevil je susreo sebi ravnog. Smrtonosnu ženu-ubojicu koja ne preza ni od čega da bi ostvarila svoj cilj. Ženu za koju mu vlastita čula govore da je njegova izgubljena ljubav - Elektra.

Ali to nije cura u koju se zaljubio.

Ne više.

Daredevil i Elektra... Jedna od najepskijih ljubavnih priča u povijesti stripa, koju je ispričao jedan od najlegendarnijih autora stripa... FRANK MILLER!

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvu 51 stranicu! http://www.fibra.hr/download.asp?ID=83(PDF, 15Mb)

Daredevil 3 • Elektrin povratak • 320 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Klaus Janson • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2012. • Cijena 180 Kn



Prije Povratka Tamnog Viteza. Prije Grada grijeha. Prije 300. Postojao je Čovjek bez straha. Frank Miller uzeo je jednog od opskurnijih Marvelovih junaka i pretvorio ga u legendu stripa. Daredevil je – oslijepljen kao dječak u bizarnoj nesreći koja mu je podarila nevjerojatne moći – danju bio odvjetnik, a noću utjerivač pravde. Vrebajući ulicama njujorške četvrti Hell's Kitchen, Millerov nas je Daredevil uvukao u svijet čiji junaci, gurnuti do samog ruba ludila, odražavaju ljudske slabosti koje se nalaze u svakom od nas. Frank Miller ubraja se u grupu autora koji su strip doveli pred širu javnost. On je inovator čije su priče, pune provokativnih tema i pitanja, godinama jednako oduševljavale i mlade i stare čitatelje. Temelji njegova stila koji se neprestano razvija postavljeni su upravo u ovim epizodama. Ovdje pročitajte kako je sve počelo.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 54 stranice! http://www.fibra.hr/download.asp?ID=82 (PDF, 15Mb)

Daredevil 2 • Elektra • 320 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Klaus Janson • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2012. • Cijena 180 Kn




Duboko u Mattu Murdocku gori vatra.

Odgojio ga je samohrani otac, boksač na zalasku karijere, kojem je ostala zadnja prilika za uspjeh - prilika koja ga je koštala života. U djetinjstvu su mu se druga djeca rugala i maltretirala ga, no Mattov život se nepovratno izmijenio nakon što je oslijepljen radioaktivnim otpadom dok je spašavao život starcu. Što je dobio zauzvrat? Neslomljivu volju i oštar um, koji su mu pomogli da ovlada hiperčulima kojima je blagoslovljen u nesreći.

Njegova je priča priča o ljubavi, boli, razočaranju i snazi; priča o postanku ČOVJEKA BEZ STRAHA, koju su majstorski ispričale legende stripa FRANK MILLER i JOHN ROMITA JR.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 34 stranice! http://www.fibra.hr/download.asp?ID=81 (PDF, 11Mb)

Daredevil 1 • Čovjek bez straha • 160 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež John Romita Jr. • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2012. • Cijena 150 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 16/09/2022 : 03:37:32
Ko Millera nije čita u Eksu ne zna šta je propustija🙂
anto Posted - 16/09/2022 : 00:01:46
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by don_draper


Onda dolazi one shot Ljubav i rat u suradnji sa Sienkiewiczem. Osobno, niti sam uživao u priči koja je pomalo konfuzna i delirična, niti mi se svidio ovaj artsy stil. Za mene je tih 70-ak stranica nekako brzo i zaboravno prošlo. Nikakav dojam nije ostavljen na mene.


Ovo podebljano kod mene vrijedi za svih pet knjiga OSIM za Love & War. S obzirom na tvoje dojmove, obavezno preskoči Elektru Atentatoricu.




a meni je taj deo Nebojše,kao i donu,najslabiji.
anto Posted - 16/09/2022 : 00:00:10
quote:
Originally posted by Peyo

Sa zanimanjem sam čitao ove osvrte na DD knjige prisjećajući se gušta kada sam ih čitao prvi put prije više od 2 desetljeća.

Nejasno mi je da još nisu rasprodani. Dobro, kasnije su neki od njih (ne znam da li svi) objavljeni na srpskom, a mnogi kao ja imaju izdanja na engleskom, ali ipak mi je ovo ponajbolje od Marvelove superherojštine.



+1
udarnik007 Posted - 15/09/2022 : 17:23:05
quote:
Originally posted by Peyo

Nemoj Ponovo rođen kupiti zato što je jeftin.

Kupi ga zato što je dobar, a meni osobno je odličan.



Slažem se i jedva čekam vidjeti kako će to
Disney sjebati...She Hulk je negledljiva.
Za strip Ponovo rođen svaka preporuka.
Peyo Posted - 15/09/2022 : 14:37:10
Nemoj Ponovo rođen kupiti zato što je jeftin.

Kupi ga zato što je dobar, a meni osobno je odličan.
Gil-galad Posted - 15/09/2022 : 14:06:56
quote:
Originally posted by DK24

Može li se Ponovo rođen čitati zasebno, bez da se pročitalo ranije dijelove? Daredevila sam pogledao dvije sezone serije i upoznat sam sa likovima o tamo, a popust je predobar za propustiti ovo



Može. Samo imaj u vidu da je stanje u kome se Matt nalazi na početku posledica samoubistva bivše devojke, pored ostalog. To se desilo kod drugog scenariste i Miller nigde to ne spominje. Mimo toga, prilično stand alone priča.
DK24 Posted - 15/09/2022 : 13:52:32
Onda je to to, nemam se šta dalje misliti haha. Zahvaljujem
Kerempir Posted - 15/09/2022 : 13:45:20
Serijal mi je slabašan ali ovaj broj ( 5?) mi je dobar i osobno ponavljam čitanja samo jedinicu i peticu.
jaki Posted - 15/09/2022 : 13:06:58
Može.
Paka01 Posted - 15/09/2022 : 12:33:45
Po mom mišljenju može.
DK24 Posted - 15/09/2022 : 12:30:46
Može li se Ponovo rođen čitati zasebno, bez da se pročitalo ranije dijelove? Daredevila sam pogledao dvije sezone serije i upoznat sam sa likovima o tamo, a popust je predobar za propustiti ovo
john connor Posted - 30/07/2022 : 16:14:28
Zelis reci da je tvoj dojam dijametralno suprotan draperovom :-)
Shaner Posted - 30/07/2022 : 16:00:33
quote:
Originally posted by don_draper


Onda dolazi one shot Ljubav i rat u suradnji sa Sienkiewiczem. Osobno, niti sam uživao u priči koja je pomalo konfuzna i delirična, niti mi se svidio ovaj artsy stil. Za mene je tih 70-ak stranica nekako brzo i zaboravno prošlo. Nikakav dojam nije ostavljen na mene.


Ovo podebljano kod mene vrijedi za svih pet knjiga OSIM za Love & War. S obzirom na tvoje dojmove, obavezno preskoči Elektru Atentatoricu.

Peyo Posted - 30/07/2022 : 12:05:45
Sa zanimanjem sam čitao ove osvrte na DD knjige prisjećajući se gušta kada sam ih čitao prvi put prije više od 2 desetljeća.

Nejasno mi je da još nisu rasprodani. Dobro, kasnije su neki od njih (ne znam da li svi) objavljeni na srpskom, a mnogi kao ja imaju izdanja na engleskom, ali ipak mi je ovo ponajbolje od Marvelove superherojštine.
don_draper Posted - 30/07/2022 : 11:18:06
5.knjiga

Veliko finale, Born Again serijal. Među najvažnijim Daredevil i superherojskim pričama često će se upravo ova priča spomenuti. Nakon pročitanih svih 220 stranica jasno je i zašto. Čovjek bez straha je millerovska year one fantazija, a ovo je pandan onome što je Miller učinio s TDKR za Batmana.
Ono što mi je nedostajalo u prijašnjim pričama iz Millerovog runa je ta apsolutna Kingpinova zloća i antagonizam s DD-om. E ovdje je to odvrnuto na maksimum. Pojavljuje se i famozna Karen Page, doduše u dosta lošem stanju i s tajnom koja više nije tajna. Podzemlje zna za Daredevilov identitet i Kingpin to namjerava iskoristiti. Na pomalo naprasit i jednostavan način, ali jako uvjerljivo Miller postavlja dramu i sukob ovdje. A najbolji dio? Uopće nema puno Daredevila. Ovo je Matt Murdock priča. Svijet i život mu se raspadaju, doveden je do ruba, do ludila, a prema kraju i do same prijetnje po život, kako svoj tako i onaj njegovih sugrađana. Naravno da se i kostim nabaci koji put, ali Miller je ovdje ogolio suštinu dramskog sukoba i na jedan psihološki, a opet pompozni i velikoscenski način prikazao nesalomljivi duh jednog superheroja. Lukavo i na prihvatljivo pretjeran način je prikazao i malo nacionalne kritike u liku Nukea. Završnica je blockbusterska, ali nikada se ne osjeća out of place. Sve je to Miller ovdje sjajno posložio.
Mazzuchelli i ovdje sjajno prati Millera i moram priznati da mi njegov crtež i smisao za prikaz lica, značajnih trenutaka i velikih okršaja bolje legao nego Janson.
Svake pohvale za ovo. Uz prvu knjigu uvjerljivo najbolji i najesencijalniji dio ovog serijala. Millerov rad na Daredevilu je imao i boljih i lošijih trenutaka, ali Born Again definitivno spada u najviše točke tog rada.
5/5
don_draper Posted - 30/07/2022 : 11:10:45
4.knjiga

U ovoj knjizi je miks više stvari. Privodi se kraju prvi dio Millerovog runa. Uz par zanimljivih pripovjednih rješenja i daška svježine u priči, Miller ovdje malo počinje kaskati za visokim standardom koji je postavio. Premda strip ne razočarava po kvaliteti akcije i zanimljivosti, neka rješenja poput uskrsnuća likova i nisu tako dojmljiva. No, dobro, Marvel je to. No, izvuče Frank nekako i taj kraj na jednu visoku razinu, prevelika je poveznica nastala tijekom ovog runa između njega i mita o Daredevilu. Epski je to odradio. Za pohvalu je i suradnja s Jansonom koji je jako dobro pohvatao zamisli Millera i akcijske scene digao na visoku razinu. Dinamični duo.
Onda dolazi one shot Ljubav i rat u suradnji sa Sienkiewiczem. Osobno, niti sam uživao u priči koja je pomalo konfuzna i delirična, niti mi se svidio ovaj artsy stil. Za mene je tih 70-ak stranica nekako brzo i zaboravno prošlo. Nikakav dojam nije ostavljen na mene.
Za kraj par What If priča iz pera Millera i jedna crno-bijela kratka priča o Elektri. Ovo također ništa posebno i pretjerano dojmljivo.
Sve u svemu, mixed bag je ova 3.knjiga, ali odlučio sam sagledati Miller/Janson suradnju kao glavni dio ovoga, nije bilo podbačaja tako da i dalje solidna ocjena.
3.5/5
don_draper Posted - 26/07/2022 : 17:05:15
3.knjiga

Ovdje već vidimo Millera kad se zahukta i kada stvarne nevolje krenu po Daredevila. Ono u čemu je ovaj run zasada tako dobar je što Miller voli dovoditi i Matta i Daredevila na sami rub. U ovih 300 stranica ne nedostaje drama i ultimativnih sukoba. Elektra je ovdje kao protuteža Daredevilu i unosi nužni dramatični element, a kako priča kulminira u ovoj knjizi, osjeti se da je Millerov run uistinu gamechanger.
Pojava Punishera je također unijela protutežu na jedan drukčiji način te je zanimljivo to kakve dvije krajnosti u sličnom spektru predstavljaju on i DD.
Početni dio knjige je malo razvodnio napetosti sa završetka druge knjige te unio par slabijih priča, što na kraju oduzima ovoj knjizi maksimalnu ocjenu.
Akcijske scene su sjajno prikazane i vidi se neodoljivi smisao za kadriranje i korištenje prostora u prilično strogim gabaritima. Miller nije u punom sjaju svog opusa ovdje, ali svjedočimo rađanju velikana.
4.5/5
don_draper Posted - 26/07/2022 : 17:00:46
2.knjiga

Premda naslovljena Elektra, i premda je među autorima prvo ime Miller, ovo je tek zagrijavanje. Naime, ova zbirka počinje pod scenarističkom palicom McKenzieja, gdje Miller ispočetka djeluje kao crtač i suradnik na scenariju, a tek u zadnjoj trećini knjige počinje autonomna vladavina Millera (koliko to u Marvelu može biti).
Većina priča su dosta razasute avanture Daredevila, većinski negativci su Gladijator i Bullseye. Premda sasvim dobro odrađene, McKenzijeve priče su uglavnom jedan ziheraški, generični Marvel run. Sva sreća pa je Daredevil dosta humani superheroj pa se na njega mogu vezati zanimljive unutarnje dileme, rastrganost između različitih dužnosti i uloga te ostale "humane" stvari.
Elektra se ovdje pojavljuje u svega par epizoda. Upozna se pozadina njene i Daredevilove priče, ali ovo je samo postavljanje paravana za iduću knjigu. Jednom kad Miller preuzme kormilo osjeti se to itekako. Završni arc s Kingpinovim povratkom je pravi noirovski zaokret i daje naznaku što sve njegov run ima za ponuditi i na koji će način obogatiti Daredevil priču.
Proletilo je čitanje, vrlo dobro odrađeno, no, ne i perfektno.
4/5
knauso Posted - 24/07/2022 : 05:39:50
I crtez odlican :)
Kad bi pao reprint prve knjige…
don_draper Posted - 24/07/2022 : 00:23:35
1.knjiga

Iako je u ovoj konstelaciji stavljena kao prva knjiga, Čovjek bez straha je u biti među zadnjim Millerovim uracima o Daredevilu.
Isti dan sam pročitao to i Yellow od Loeba/Salea. Prevaga je uvelike na Millerovom djelu.
Nisam stranac po pitanju poznavanja lika i djela Millera te je jasno da je mnogo puta u povijesti izmijenio neke postulate medija, imao revolucionarne (i uspješne) koncepte te da je autorski jedan od najprepoznatljivih na papiru.
Ovdje je uzeo jednog od "najplemenitijih" Marvelovih heroja te mu podario priču dostojnu njujuorških kvartova i sitnih te krupnih kriminalaca te ne baš idiličnog odrastanja u takvom okruženju. Prilično millerovski setting. No, od samog starta gdje je Matt klinac, priča nosi, s nogom dobrano na gasu te nudi na relativno malom broju stranica odrastanje Matta, ali i rođenje Daredevila te sve ono esencijalno zašto je taj lik nastao i zašto je takav. Year One u Batmanu je bila isto tako ultimativna priča od odrastanju jednog superheroja, a slično kvalitetan recept je i ovdje na snazi.
Matt, premda ima izražen smisao za pravdu i često se našao na krivoj strani sreće, nije idealiziran ovdje te isto tako radi greške i ide nekada kontra od onog najprimjerenijeg. Miller je u ovaj strip ubacio i Elektru, što sve dodatno začini atmosferu i nudi dodatni košmar u Mattovoj glavi i iskušenje za njegovo superherojsko djelovanje.
Sjajna krimi-gangsterska priča koja je podloga za jednu od najpoznatijih superherojskih origini priča. I ovdje je Miller pokazao da može pružiti i akciju i esenciju superherojske priče bez visoko modificiranih kostima, gadgeta i spektakularnih moći.
Romitin crtež jako dobro prati priču i Millerove zamisli te se vidi dosta sličnosti i sjajnih paralela s djelima na kojima je Miller radio i kao crtač. Ovo je bio vrlo dobar tandem.
Sve u svemu, strip na koji nemam prigovora. Na jedan sirovi, nerazvikani način te uz puno elemenata noira i krimi žanra se na 144 stranice protegla cjelovita, neuljepšana i kvalitetna priča o nastanku Daredevila. Ultimativno djelo.
5/5
Shuckey Posted - 17/03/2022 : 14:19:43
quote:
Originally posted by Jazzbina1

Ljudi molim pomoć.
Možda mi promaklo ali da li fibrine knjige prate iste epizode kao one od Čarobne knjige?
Hvala.



Dobro došao. Najbolje ti je malo pretražiti forum, otići na teme Čarobne knjige i kopati. Odgovor na tvoje pitanje je: "ne baš", jako je komplicirano, Bachy si je dao truda i pojasnio ovdje.
Jazzbina1 Posted - 17/03/2022 : 08:30:53
Ljudi molim pomoć.
Možda mi promaklo ali da li fibrine knjige prate iste epizode kao one od Čarobne knjige?
Hvala.
Gil-galad Posted - 17/02/2022 : 02:14:16
quote:
Originally posted by naker

@Galad, dobije se sve što je potrebno Daredevilu da se ponovo rodi ako se priča posmatra sa "mikro" stanovišta.

A ne znam šta se dobija uvođenjem u priču Nuke-a i ekipe iz Avengersa. O kakvom se tu zapravo ponovnom rođenju radi gde se junak sopstvenog serijala nalazi u epizodnoj ulozi i stoji sa strane dok posmatra kako Cap rešava stvari. Poslednja dva poglavlja više deluju kao epizode iz Avengersa negoli epizode o Daredevilu.



Matt isprva pronalazi snagu u sebi, u sećanju na oca, u sopstvenoj borbi. Ali ne bi preživeo da nije bilo drugih ljudi. Dakle, kasnije pronalazi oslonac, snagu i u njima, isto kao što im ih pruža. Šta bismo onda dobili ako priči oduzmemo druge ljude, tj. njen rasplet? Niko ni ne može, ni ne mora sam, to je poenta. Zato ne možeš da sečeš priču, jer nije kompletna. (Opet, legitimno je da ti se ne dopada kraj.)

A stvari koje Kep rešava DD jednostavno ne bi mogao, jer je on street hero, a Miller je priču uzdigao na viši nivo. Zašto - napisao sam već u prvom komentaru... (Retko ko stvara izolovan od vremena u kome živi, ali to je neka druga priča.) Osvrnuo bih se samo još na tvoju primedbu o političkim stavovima, promakla mi je; ovde se ne radi o tome da li Miller barata politikom u stripovima bolje od drugih, nego da je ona bitna karakteristika njegovih dela. U suprotnom ne bismo dobili ni BA, ni TDKR.
kasper Posted - 17/02/2022 : 00:08:16
quote:
Originally posted by naker
O kakvom se tu zapravo ponovnom rođenju radi gde se junak sopstvenog serijala nalazi u epizodnoj ulozi i stoji sa strane dok posmatra kako Cap rešava stvari.



pa se vec bio preporodio.
a ima tu i neke simbolike, klasican junak cap i dobra dusa dd pomazu nuku, junaka smutnih vremena, da prezivi i da se ponovo rodi
kasper Posted - 17/02/2022 : 00:05:21
odlicna su zadnja dva poglavlja, kingpin dominira monologom. jedino sto karen nije smela da pretekne. u roninu je sve to reseno kako treba

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000