forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 149 - Plač vile narikače

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 14/05/2016 : 11:36:11
Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Corrado Roi
Naslovnica: Angelo Stano

Original #322

20.05.16. u snk
21.05.16. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Space Marine Posted - 30/06/2016 : 16:38:41
Priča jest sranje, zaplet i rasplet već viđeni x puta. Jedino mi ok detalj s onom kočijom. Crtež definitivno najbolji dio epizode. Samo mi velika šteta što se crtački talent troši na ovakav scenaristički šrot.

PaoloRivera Posted - 26/05/2016 : 19:24:32
Plač Majke Božje?
Sneaksie Thiefsie Posted - 26/05/2016 : 19:08:44

kiky Posted - 22/05/2016 : 19:30:05
ne valja. do samoga kraja sam se nadao da to neće biti toliko predvidljivo kako se to činilo u početku, ali jasno gualdoni me nije nimalo iznenadio. nema on kapaciteta, vještine da iznenadi. klasični dilandogovska priča (ne nužno u pozitivnom smislu); red nasilja, red istrage. zapetljano, propetljano ravnodušjem, apatijom, nemogućnosću žene da se ostvari u konzervativnoj sredini i raspleteno bez ikakvog izlaza iz začaranog kruga tradicije i patrijarhata.
VALTER Posted - 21/05/2016 : 22:22:47
Valja li priča o Banshee?
kiky Posted - 21/05/2016 : 12:45:32
Je, evo narikača mi u rukama.
mpavin Posted - 21/05/2016 : 10:48:20
Je li doša na kioske danas?
Curunir Posted - 15/05/2016 : 19:31:49
Banshee se inače prevodi kao vjesnica smrti a ne narikača.
Nariče se za umrlim, dakle nakon smrti, a ova navješćuje smrt (prema staroengleskim legendama).
gerilac1 Posted - 15/05/2016 : 17:54:05
Divan naslov
Curunir Posted - 15/05/2016 : 17:10:49
sva sreća da si je skratio
bonjovi4ever Posted - 15/05/2016 : 13:34:30
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by kiky

nadam se samo da ja neću naricat nakon čitanja ove epizode, što mi se kod gualdonija često dogodi.



Kad se pogledaju prethodni (mnogobrojni) "trio fantastikus" radovi "maxi" kategorije, nameće se sumnja da su čak i M&G pokleknuli pred njihovom stvaralačkom navalom, tim valom njihove neukrotive inspiracije (osobito Gualdonijeve, on posvuda posljednjih godina širi papke svojeg autorstva) i jednostavno nisu stigli crtati 10 "maxi" tabli dnevno kako bi utažili njihovu žeđ za oslikavanjem svih tih "genijalnih" zamisli pa su, naposlijetku, onako iznuždeni i prestravljeni, M&G bivali zamijenjeni drugim "maxi" crtačima, a "trio fantastikus" je, većinom, ostao u redovnoj seriji jer su novi "maxi" crtači strepili od intenziteta "trio fantastikus" imaginacije tako da je njihovo "maxi" prisustvo smanjeno na minimum dok je Stanu plaćena povišica kako bi umanjio posljedice "trio fantastikus" tsunamija i uradio čim bolje naslovnice za njihove "redovne" napadaje "dobrog" pisanja.



Ne znam jesam li ikad pročitao veću rečenicu



Da, i ja sam pomislio da bi mogla biti predugačka... zato sam ju skratio prije objave
Curunir Posted - 15/05/2016 : 12:39:38
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by kiky

nadam se samo da ja neću naricat nakon čitanja ove epizode, što mi se kod gualdonija često dogodi.



Kad se pogledaju prethodni (mnogobrojni) "trio fantastikus" radovi "maxi" kategorije, nameće se sumnja da su čak i M&G pokleknuli pred njihovom stvaralačkom navalom, tim valom njihove neukrotive inspiracije (osobito Gualdonijeve, on posvuda posljednjih godina širi papke svojeg autorstva) i jednostavno nisu stigli crtati 10 "maxi" tabli dnevno kako bi utažili njihovu žeđ za oslikavanjem svih tih "genijalnih" zamisli pa su, naposlijetku, onako iznuždeni i prestravljeni, M&G bivali zamijenjeni drugim "maxi" crtačima, a "trio fantastikus" je, većinom, ostao u redovnoj seriji jer su novi "maxi" crtači strepili od intenziteta "trio fantastikus" imaginacije tako da je njihovo "maxi" prisustvo smanjeno na minimum dok je Stanu plaćena povišica kako bi umanjio posljedice "trio fantastikus" tsunamija i uradio čim bolje naslovnice za njihove "redovne" napadaje "dobrog" pisanja.



Ne znam jesam li ikad pročitao veću rečenicu
DOMI Posted - 15/05/2016 : 12:12:40
zanimljivo ¸¸¸¸ jedva čekam čitanje/"
47 god. Alan Forda u HR
bonjovi4ever Posted - 15/05/2016 : 11:19:16
quote:
Originally posted by kiky

nadam se samo da ja neću naricat nakon čitanja ove epizode, što mi se kod gualdonija često dogodi.



Ma sada je "trio fantastikus" na djelu. Autor sljedeće epizode je de Nardo, a one tamo iza Mignacco. Valjda su momci imali trenutak nekakve kolektivne inspiracije (ili halucinacije), a baš u to vrijeme u maxiju nije bilo mjesta za niz od ovakva tri uratka ili su možda glavonje iz Bonellija baš tada malo podigli "maxi" kriterije. Kad se pogledaju prethodni (mnogobrojni) "trio fantastikus" radovi "maxi" kategorije, nameće se sumnja da su čak i M&G pokleknuli pred njihovom stvaralačkom navalom, tim valom njihove neukrotive inspiracije (osobito Gualdonijeve, on posvuda posljednjih godina širi papke svojeg autorstva) i jednostavno nisu stigli crtati 10 "maxi" tabli dnevno kako bi utažili njihovu žeđ za oslikavanjem svih tih "genijalnih" zamisli pa su, naposlijetku, onako iznuždeni i prestravljeni, M&G bivali zamijenjeni drugim "maxi" crtačima, a "trio fantastikus" je, većinom, ostao u redovnoj seriji jer su novi "maxi" crtači strepili od intenziteta "trio fantastikus" imaginacije tako da je njihovo "maxi" prisustvo smanjeno na minimum dok je Stanu plaćena povišica kako bi umanjio posljedice "trio fantastikus" tsunamija i uradio čim bolje naslovnice za njihove "redovne" napadaje "dobrog" pisanja.
DODSFERD Posted - 14/05/2016 : 22:30:06
Stvarno su se potrefile dvije izvrsne naslovnice zaredom.
velka031 Posted - 14/05/2016 : 21:49:13
I još jednom odličan Stano...
solar Posted - 14/05/2016 : 20:45:43
Hoće, završio je UT i trenutno radi na novoj epizodi DD-a.
dzoni Posted - 14/05/2016 : 19:52:56
trenutno poslednji broj roia u redovnoj seriji...valda ce se vratiti...
Johnny Difool Posted - 14/05/2016 : 13:31:08
@ supermark

Još se ne zove.

kiky Posted - 14/05/2016 : 13:31:03
nadam se samo da ja neću naricat nakon čitanja ove epizode, što mi se kod gualdonija često dogodi.
supermark Posted - 14/05/2016 : 13:07:30
Kako se zove ovo kod VČa?
ivan_micic Posted - 14/05/2016 : 12:45:00
plač babe narikače :)
teller Posted - 14/05/2016 : 12:13:34
odlično, baš se veselim konačnog jednog Dilana.
Ovog ću i proćitat sigurno.
a Stano je tu...pa prekrasan!
Johnny Difool Posted - 14/05/2016 : 11:58:05
I dvije table:




Johnny Difool Posted - 14/05/2016 : 11:53:32
Izvrsna naslovnica, a unutra Roi. Kud ćeš bolje!


Inače, kad je već TrOMISLAWSKI lijen:


Uscita: 28/06/2013

Soggetto: Giovanni Gualdoni

Sceneggiatura: Giovanni Gualdoni

Disegni: Corrado Roi

Copertina: Angelo Stano

Nel paesino di Wichkey, quello che doveva essere il giorno più felice nella vita di Mary Kate, novella sposa, si tramuta in un incubo quando suo marito Sean viene trovato massacrato. Ogni indizio conduce a credere che l’assassina sia proprio Mary Kate che sostiene invece di aver agito posseduta dallo spirito di una banshee, una creatura in grado, con la sua sola voce, di uccidere. A credere all’innocenza della giovane, solo l’anziana madre, che affronta il lungo viaggio fino a Londra per chiedere l’aiuto di Dylan Dog.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000