forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ljubav i Rakete 3 & 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 07/04/2010 : 16:40:55
Lubav i rakete 3: Potres u duši

U epskoj priči "Potres u duši", dosad jedinom stripu o "Palomaru" romaneskne dužine, serijski ubojica vreba dotad miran zaselak Srednje Amerike. No, ubojičino haranje, ma koliko jezivo, gotovo je zanemarivo usporedi li se s postupnim nadiranjem modernog života u palomarsko blaženstvo - i cijela je priča nezaboravna, suptilna, sve do svog potresnog vrhunca.

Ova knjiga donosi sve priče Gilberta Hernandeza o Palomaru, nastale nakon "Potresa", u kojima se selo nosi s posljedicama tih jezivih događaja, kao i zbivanja iz Lubine divlje i teške prošlosti, koja se vraćaju da bi je progonila. A sve se to lomi na djeci ...



Ljubav i Rakete 4: Maggie i Hopey

Druga knjiga dugo čekanog kronološkog izdanja "Locasica", Jaimeove polovice "Ljubavi i raketa". "Maggie i Hopey" počinje eksplozivno: kvartetom akcijskih priča o Maggienoj prijateljici i idolu, ostarjeloj, no još uvijek glamuroznoj kraljici hrvanja, Re#241;i Titanon.

A onda se vraćamo Maggie i njezinim mukama - uključujući i napetu "Smrt Speedyja Ortiza". Ova knjiga uvodi i patnika Raya D.-a, Hopeyinog povremenog rivala za Maggienu naklonost - i završava s jednom od najslavnijih priča u povijesti Ljubavi i raketa, "Muhama na stropu", u kojoj Izzy odlazi u Meksiko i sreće vraga.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 07/08/2023 : 20:27:54
kolekcija obavezna, Gilbert genijalan,a i Jaime valja.
Zula Posted - 07/08/2023 : 19:17:11
Nabavio sam sve 4 knjige na vrijeme, oduševljen Gilbertom, a Jaime mi je bio vrlo dobar. Rado bih još...
Peyo Posted - 07/08/2023 : 19:14:57
Čitao sam LJiR davno i bili su mi sasvim OK, zabavni i zanimljivi za čitanje, ali nisam ih poželio u kolekciji.
john connor Posted - 07/08/2023 : 19:11:30
Ovo je biser stripa, Ljubav i Rakete su sam zivot, neobicno opisan. Fibrino neuspesno, a tehnicki izvanredno izdanje, jedino zbog loseg timeinga, preuranjeno je bacati bisere pred...pitanje kako bi danas prosli, sigurno bolje, u Orka biblioteci npr, ali da li dovoljno bolje...
matori paraliticar Posted - 07/08/2023 : 19:05:06
Sigurno nije jedini koji spominje Ljubav i Rakete u stripovima ali Frederik Peeters je uradio bas to u svom stripu iz 2020 "Oleg" na par strana diskutuje nesto sa svojom stvarnom ili fiktivnom cerkom :) u vezi love and rockets.

Ispalo je nekako da se nikada nisam zanimao za ovaj serijal verovatno sam u to vreme kad je fibra izdavala jos uvek bio duboko zaronjen u boneli.
ken2 Posted - 07/08/2023 : 18:33:35
ništa, ništa
na jednom drugom topiku se vuku paralele o vezi broja postova i popularnosti stripa, pa samo nabijam postove, ne bi li našeg dragog izdavača podsjetio na vrhunce njegovog kataloga :)
ZoranM Posted - 03/04/2023 : 23:35:12
Vidis ima ova Fric poseban serijal koji je izgleda vezan za Palomar. Al to ce se zaobicic. Podugo je, cak 6 knjiga, a nisam siguran kakvog su kvaliteta price.
loureed Posted - 03/04/2023 : 15:56:56
Uz Mort Cindera 1 i 3, moje omiljeno Fibrino izdanje .
Wolfman Posted - 03/04/2023 : 13:56:26
quote:
Originally posted by pcoro
Meni izgleda da ova Dementia nema veze sa Palomarom...



Doslovno i piše tako na Shanerovom linku

The Library series also includes Gilbert’s Comics Dementia, a collection of short stories unrelated to the ”Palomar” continuity, including many that haven’t been reprinted since they were first available in the 1990s.

From there, you can continue on with The Children of Palomar, and then you’re caught up! The story continues in the ongoing Love and Rockets Vol. IV.
pcoro Posted - 03/04/2023 : 12:01:08
Meni izgleda da ova Dementia nema veze sa Palomarom, a da su u Children of Palomar one neke nove priče iz Palomara plus neke stvari koje nemaju veze. Znači ako baš moraš imat sve sve onda uzmi još te Children of Palomar.
Shaner Posted - 03/04/2023 : 00:40:25
https://blog.fantagraphics.com/how-to-read-love-and-rockets/#gilbert

ZoranM Posted - 02/04/2023 : 21:17:14
Jedno pitanje za one koji su bolje upoznati sa setijalom i kojibsu ga citali do kraja. Drugar mi na leto dolazi iz amerike, pa sam preko njega kupio knjige sa slike, sad me zanima dali je ovo ceo trk prica iz Palomara tj kompletna saga sa Fibrine 2 knjige i ove 4 ili su sastavni deo toga i knjige sa dole navedenih linkova? Ako jesu, onda da narucim i njih dve. Ako nisi, nego su smestene u isti univerzum, onda cu ih preskociti. Unapred zahvalan na odgovoru.


https://www.fantagraphics.com/collections/the-love-and-rockets-library
https://www.fantagraphics.com/collections/the-love-and-rockets-library/products/comics-dementia

Slika kupljenih stripova:



vukozec Posted - 26/11/2022 : 17:38:48
Nije otpis, išlo je u spremište.
alaniusfordius Posted - 26/11/2022 : 17:33:02
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Marko nije moga bit jasniji kad su L&R u pitanju.
I to nekoliko puta.

Ić će kad bude ima 100000 Kn za spaljivanje.



koliko ja znam, ti nisi markos :)
pusti njega da kaže
možda sada ima te pare, a možda i drugačije razmišlja
vidimo da se oko mnogih stvari predomislio, pa može i oko ovoga

u svakom slučaju, ljubav i rakete su meni u top 5 fibre i među najdražim stripovima uopće
i nisam jedini takav i siguran sam da bi se u prvih mjesec dana prodalo barem 100 primjeraka
kao što sam siguran i da su u međuvremenu LJ&R dobili nove čitatelje


Siguran si da bi se prodalo 100 komada u prvi misec prodaje?
Ja san siguran da ne bi.



moguće je da si u pravu
ali eto, barem bi 50 otišlo u prvom tjednu :)
pa samo tu nas ima 15ak koji stalno nešto kvocamo, daj, daj...

i naravno, marko ima potpuno pravo odustati od neisplativih izdanja
kao što i mi imamo pravo pitati za sudbinu najdražih stripova koje nam je baš on otkrio


Upravo tako.
Mimo nas petnaestak sa ovoga foruma ne vidin da je ovo naročito interesantno široj strip publici. Uz nas 15 ima vjerovatno još 15 "skupljam Fibru" ljudi, i to je vjerovatno to.
Prije godinu-dvi je vukozec stavija sliku L%R iz knjižnice. Išlo u otpis jer ni mukte to niko ne uzima za čitat.



Kakav je to otpis nakon svega desetak godina? Vi u HR stvarno imate para na bacanje...
vukozec Posted - 26/11/2022 : 15:43:51
Sa svime se slažem :)
ken2 Posted - 26/11/2022 : 14:45:06
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

@ vukozec

Ovo je jos jedan od stripova na koji se ti lozis, a meni je meh.
Prevelika nekonzistentnost je iritirajuca i odbojna.



Nije ni meni sve top, nekonzistentnost postoji, da. Ali oni najbolji momenti su napravili onaj klik koji naprave najbolji trenuci u stripu, zbog kojih sam navučen na stripove. Plus što je serijal unikatan, i po crtežu, i likovima i svijetu u kojem obitavaju. Nakon nekog vremena ti se taj svijet i likovi uvuku pod kožu i jednostavno se želiš još družiti s njima.

@ken: frano vjerojatno nije baš upoznat sa opusom braće Hernandez, da je, siguran sam da bi imao što prokomentirati :)



nekonzistentnost (po mom mišljenju) postoji u maggie i hopey dijelu
prva njihova knjiga, odnosno knjiga 2, mi je u početku bila teška za čitanje, ali do kraja je to već bilo jako dobro
ipak, tek s drugom knjigom (4) smo kliknuli, i to samo tako
s druge strane, palomarski dio me je osvojio na prvu
za cijeli život

što se frane tiče, teško mi je povjerovati da nije upoznat s LJ&R
možda nije njegov đir, a možda i navrati :)
vukozec Posted - 26/11/2022 : 13:14:51
quote:
Originally posted by Tonto

@ vukozec

Ovo je jos jedan od stripova na koji se ti lozis, a meni je meh.
Prevelika nekonzistentnost je iritirajuca i odbojna.



Nije ni meni sve top, nekonzistentnost postoji, da. Ali oni najbolji momenti su napravili onaj klik koji naprave najbolji trenuci u stripu, zbog kojih sam navučen na stripove. Plus što je serijal unikatan, i po crtežu, i likovima i svijetu u kojem obitavaju. Nakon nekog vremena ti se taj svijet i likovi uvuku pod kožu i jednostavno se želiš još družiti s njima.

@ken: frano vjerojatno nije baš upoznat sa opusom braće Hernandez, da je, siguran sam da bi imao što prokomentirati :)
Tonto Posted - 26/11/2022 : 12:41:31
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

@ vukozec

Ovo je jos jedan od stripova na koji se ti lozis, a meni je meh.
Prevelika nekonzistentnost je iritirajuca i odbojna.


Jesi čita i Palomar i Locas?

Citao sam sam sve sto je fibra izdala, ali ima ohoho od toga, izlapilo je sve.
NESVRSTANI Posted - 26/11/2022 : 12:35:33
quote:
Originally posted by corto33

Pa rasprodala su se prva 4 broja, što znači da dosta ljudi ima komplet 1-4.
A ti isti bi vrlo vjerovatno uzeli i nastavke.


Rasprodaja se taman poklopila sa 15 godina od izdavanja, i 10 godina prodaje u pola cijene.
Zlatna koka.
NESVRSTANI Posted - 26/11/2022 : 12:24:02
quote:
Originally posted by Tonto

@ vukozec

Ovo je jos jedan od stripova na koji se ti lozis, a meni je meh.
Prevelika nekonzistentnost je iritirajuca i odbojna.


Jesi čita i Palomar i Locas?
ken2 Posted - 26/11/2022 : 11:56:12
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Shaner

Šta ste se raspisali... A ja mislio Marko najavio nove nastavke.

Sve mi se čini da će trebati kupiti američka izdanja.





Kad topic postane topic nekog Fibrinog izdanja sa najviše strana Markos objavljuje nove nastavke, takva su pravila. Već sad je u gornjem domu.



znači, trebamo nekako franu uključiti u raspravu i eto petice i šestice
Tonto Posted - 26/11/2022 : 11:19:52
@ vukozec

Ovo je jos jedan od stripova na koji se ti lozis, a meni je meh.
Prevelika nekonzistentnost je iritirajuca i odbojna.
corto33 Posted - 26/11/2022 : 09:56:50
Pa rasprodala su se prva 4 broja, što znači da dosta ljudi ima komplet 1-4.
A ti isti bi vrlo vjerovatno uzeli i nastavke.
vukozec Posted - 25/11/2022 : 21:48:23
quote:
Originally posted by Shaner

Šta ste se raspisali... A ja mislio Marko najavio nove nastavke.

Sve mi se čini da će trebati kupiti američka izdanja.





Kad topic postane topic nekog Fibrinog izdanja sa najviše strana Markos objavljuje nove nastavke, takva su pravila. Već sad je u gornjem domu.
Shaner Posted - 25/11/2022 : 20:15:32
Šta ste se raspisali... A ja mislio Marko najavio nove nastavke.

Sve mi se čini da će trebati kupiti američka izdanja.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000