forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Zerocalcare: Armadilovo Proročanstvo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lavirinat! Posted - 24/07/2015 : 13:42:10
[reciklaža]

LAVIRINT TRAŽI NOVI SERIJAL!

Ponukani nagradom za najboljeg izdavača domaćih stripova Salona stripa u SKC-u, što su još i Nostradamus i Tarabići označili kao siguran znak da je konačni bolni i krvavi krah restlova
domaće strip scene pred nama, LavirINAT je rešio da tera inat i da se vrati na izdavanje licencnih stripova sa vrcavom i jedinstvenom prilagodbom za balkansko tržište.

Ali – šta izdati?

Prvo smo mislili da idemo na siguricu i da prilagodimo i objavimo BETMENA.
I to aPsolut izdanje, jer pravi mužjaci čitaju samo što veće integrale i tako vežbaju bidže i tridže dok se kulturno uzdižu!
Sveske su za seka perse!






Nakon toga smo hteli da probamo sa večitim Bonelijem sa kosovski-ciklus-prevodom, jer to očigledno ide.






No, Boneli i fentezi? Ko je još za to čuo? Prava stvar je moderni vestern, pomislismo.






Ali, Boneli je za raju. Bolje izdati nešto što smo već videli kod komšija ’Rvata, samo na – wait for it – ĆIRILAJI!






No, ni to nam nije vršilo posao, pa smo potražili neku dirljivu i melanholičnu priču o gej siročetu koga su silovali pravoslavni i katolički popovi, a koje nakon smrti deteta
i psihičkih rana iz Vijetnama, Ukrajine i Bosne putuje Afrikom i shvata kroz satiru da moderni kapitalistički život nema smisla – i da je dobilo što više nagrada.
Al’ za sve takve stripove su već otkupljena prava.






Ostao nam je još rimovani Marvel…






Ili, naravno, klasici:






Na kraju, izeš ga, nije to ono što je proslavilo LavirINAT kod naše uže rodbine.
Lavirint su ZABAVNI stripovi, koje NE MORATE da kupite – ali ŽELITE.

Te je otud izbor bio logičan:



Zerocalcare u izdanju Lavirinta* – zabavni stripovi za zabavne ljude!





*(Računajte da će nam dosaditi da ga radimo posle dva broja)

[/reciklaža]



posle mnoštva peripetija, zalaganja, vaganja(a, bogme, i ulaganja) - Zerocalcare: Armadilovo Proročanstvo napokon u prodaji!



U ovom trenutku samo u Darkwoodu, tokom popodneva i u Alan Fordu, a za kojih 4-20 sati i u Asteroidu B666 te Stripovi Na Kvadrat.
Devesto dindžusa(ili manje) pri ovdašnjim, 69 kunulingusa(ili više) pri ondašnjim.
Pozovite Odmah!





P.S. Zavir ovde(uživajte u tipfelerima):
http://issuu.com/lavirintanje/docs/zerozavir






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 04/04/2021 : 18:41:37
sad kad se jagodanbg navuče na novotalasne francuze preko Bula/Đula!!

*hebote,sve vreme čitam čovekov nik "jagodina_nešto", i sat tek provalih da je u pitanju jagoda sa novog beograda!!
jagodanbg Posted - 04/04/2021 : 18:34:31
Hvala za preporuku, stavljeno na listu 🙂
Shaner Posted - 04/04/2021 : 16:10:15
Da, da, obavezno i Đule! Rasturaju obojica.

Rogan Posted - 04/04/2021 : 13:51:09
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo je LU DI LO. Dugo sam se nesto dvoumio da li da uzmem ili ne (nesto mi taj stil i crtez nije bio primamljiv), ali pre neki dan bio Alan Fordu i rekoh daj da uzmem, sta je 650din... Sad sam ga procitao i odusevio se. Cim legne plata idem da uzmem i 'Svakog prokletog ponedeljka. I nadam se da ce uskoro i jos neka knjiga.





Donekle u tom fazonu (preteča Zerokalkarea, a i njegova direktna inspiracija) ti je i Bule/Đule, kojeg zdušno preporučujem:

https://alanford.co.rs/stripovi/lavirint/skice-iz-zivota/

jagodanbg Posted - 04/04/2021 : 00:11:20
Ovo je LU DI LO. Dugo sam se nesto dvoumio da li da uzmem ili ne (nesto mi taj stil i crtez nije bio primamljiv), ali pre neki dan bio Alan Fordu i rekoh daj da uzmem, sta je 650din... Sad sam ga procitao i odusevio se. Cim legne plata idem da uzmem i 'Svakog prokletog ponedeljka. I nadam se da ce uskoro i jos neka knjiga.
vukozec Posted - 26/11/2020 : 17:33:54
Sjajno je ovo. Generacijski gorko-slatki strip kakav sam čekao čitav život. Čitam ga što je sporije moguće da ga ne potrošim prebrzo :)

Srpki prijevod je odlično pogođen, nadam se da je hrvatski u CRŠ-ovom izdanju na istoj razini.
Gil-galad Posted - 23/06/2020 : 00:36:54
Rogan Posted - 14/05/2020 : 16:58:35
Jedan valjan prikaz:

https://www.prerazmisljavanje.org/2020/05/14/zerocalcare-armadilovo-prorocanstvo/
Shaner Posted - 04/03/2019 : 09:12:17
https://www.kinoeuropa.hr/program/prorocanstvo-pasanca-139490
Mrkva Posted - 02/06/2017 : 16:29:14
Odusevio me strip, a osobito me iznenadilo sto ima smislenu strukturu.
trolodtroje Posted - 02/12/2016 : 14:13:55
Kolege, baš dobra je ova zajbancija - uzmite si vremena za razcepuvanje u plać. Ležerni kratkiči o svakodnevnici striparja Michele Recha. Prigode, koje slede mejlu o smrti dugogodišnje prijateljice. Svake tolko imaju neki tužni štimung, ali i u tome nađeš barem malo humorja.
Deers Posted - 16/08/2016 : 11:27:59
http://fsk.hr/program/mali-nocni-striptiz-zerocalcare

Zerocalcare je 8.9. u Zagrebu koliko je vidim iz programa. A možda i još koji dan.
zokalav Posted - 28/06/2016 : 15:06:21
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
ako jos niste nabavili strip
Deers Posted - 28/06/2016 : 10:29:20
Treba zaspamat i službeni Lavirintov topic:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45914
Dwayne_Looney Posted - 28/06/2016 : 08:41:42
Zna li itko živ kad će drugi broj?
Shaner Posted - 28/06/2016 : 06:42:07
Evo da i na ovaj "službeni" topic stavimo inicijativu za objavljivanje što većeg broja Zerocalcareovih knjiga do devetog mjeseca.

Mislim da bi bilo najbolje dvije u sedmom i dvije u osmom mjesecu.

boddhisatva Posted - 27/06/2016 : 17:37:27
odo ja peglat svoj primjerak e da mi ga potpiše.... ;o))
Deers Posted - 27/06/2016 : 17:33:32



Skoro sam pao s stolice
Shaner Posted - 27/06/2016 : 17:23:50
Za rubriku "Vjerovali ili ne":

Zerocalcare u Zagrebu!!!!!!!

http://www.fraktura.hr/novosti/volonteri-za-festival-svjetske-knjizevnosti-2016/

Deers Posted - 28/03/2016 : 23:38:04
Ne znam kakav je Rimsku dijalekt ali rekao bih da je Zerocalcare pisan u govornom slengu karakterističnim za područje tog rimskog kvarta.
Giuda Ballerino Posted - 28/03/2016 : 22:35:46
Jel neko zna jel knjiga pisana standardnim talijanskim ili dijalektom, posto naglasavate vaznost prijevoda i adaptacije?
solar Posted - 28/03/2016 : 22:00:35
Evo ja sam baš danas sasvim slučajno Kreča po treći put počeo čitati i tu sam negdje pri kraju.

Samo ko će dočekat slijedeću knjigu, evo u Italiji već izlazi (mislim) sedma.
anto Posted - 28/03/2016 : 21:51:49
Ušao sam u čitanje ovog stripa sa pomalo prevelikim očekivanjima,što zbog izuzetno pozitivnih komentara,što zbog visokih plasmana na top listama za strip godine (na scom-u četrnaesto, na darkvudovom, nezvaničnom, drugo),a ponešto što imam veliko poverenje u Dekarin izbor.
U prvom delu knjige se i nisam nešto "našao", u smislu da su pomenuta visoka očekivanja u potpunosti ispunjena;međutim,kako je čitanje odmicalo stvari su dolazile na svoje mesto,ali mi to nikako nije bilo nešto što me je "puknulo".Doduše,više od polovine stripa sam pročitao izigravajući trambolinu za mlađeg sina,pa koncetracija i nije bila na visokom nivou.
Pozajmio sam prijatelju strip (njegovi su utisci su totalno pozitivni),pustio sam da stvar malo odleži,pa sam obnovio gradivo.
Na drugu loptu,impresije prve polovine Armadilovog proročanstva su i dalje bile slične kao i pre nekoliko dana - vrlo dobar strip,i ni dlaku više.Izdvojio bih eventualno pričice Rolšue,Protivurečnosti i Sveti zavet kao dojajne.
Negde od Amnezije (možda i od Klope,nisam siguran),kao i kod prethodnog čitanja,ulazim u štos,ali sad mi to već deluje pravo dobro.I što se priča približava kraju,strip je sve bolji i bolji.
Od mene za Nulu kreča jedna stabilna 9/10,i jedva čekam sledeće knjige.
Nadam se da će Đole naći vremena i pored očinskih obaveza da se pozabavi prevodom i adaptacijom druge knjige (u ovoj su,kao što to uvek i biva kad se Tadić do'vati istih,maestralni) pa da je vidimo za Salon/Sajam.
Takođe i sve pohvale za tehnikalije izdanja - štampa&uvez u izvedbi zagrebačkog Stega Tiska su besprekorni.
Uvodni tekst sjajan.
Najtoplija preporuka!
Rogan Posted - 16/01/2016 : 23:13:38
Ernie Pike Posted - 09/12/2015 : 22:54:20
Armadilovo proročanstvo je skup vrlo duhovitih priča složenih u sjetnu cjelinu. Ta sjetnost je bila iznaneđenje za mene, očekivao sam drugačiji strip. Uz to što zna ispričati priču, Zerocalcare vrlo spretno barata s referencama iz pop kulture (npr. lik koji je izabrao za prikaz majke me zbilja nasmijao).
Veselim se slijedećim knjigama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000