forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zlatno doba (ne)ratovanja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 03/07/2016 : 22:13:57
ili zatišje pred buru?

Statistički sve manji broj ljudi gine u ratovima.
osim sukoba u Siriji,Iraku i još par raspalih država ratovanje postaje teška iznimka,pogotovo međudržavno.
npr prošle godine u ratovima diljem svita izginilo je oko 200 000 ljudi, više nego duplo manje šta je ubijeno u raznim deliktima (gotovo pola milijuna)
4 puta manje nego šta je bilo samoubojstava (preko 800 000 )
i skoro 7 puta manje nego poginulih u prometnim nesričama.(oko 1,3 milijuna)

Pitanje je oče li ratovanje sasvim nestat odnosno smanjit se do minimuma ili če se ponovo razbuktat?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr.GonZo Posted - 27/07/2022 : 01:22:07
Juan Miranda : [alert]  A revolution? "Little revolution"? Please, don't try to tell me about revolution! I know all about the revolutions and how they start! The people that read the books, they go to the people that don't read the books, and say "Ho-ho! The time has come to have a change, eh?"

John H. Mallory : Shhhh...

Juan Miranda : [mimicking John]  Sh, sh, sh, sh, sh, SHIT, SHUSH! I know what I am talking about when I am talking about revolutions! The people who read the books go to the people who can't read the books, the poor people, and say, "We have to have a change." So, the poor people make the change, ah? And then, the people who read the books, they all sit around the big polished tables, and they talk and talk and talk and eat and eat and eat, eh? But what has happened to the poor people? THEY ARE DEAD! That's your revolution! Sh... so, please... don't tell me about revolutions. And what happens afterwards? The same fucking thing starts all over again!

John H. Mallory : [exhales]  Whew. Hmmm.

[throws a book he was reading into the mud: Mikhael A. Bakunin, The Patriotism]

Mislim da je Juan iz filma "Duck You Sucker! (1971) rekao sve....

Ja mogu dodati da dok ce god biti bogatih I siromasnih da ce biti ratova...
Siljak66 Posted - 21/07/2022 : 13:45:39
Ovo je samo "zatišje", ako se uopšte može tako nazvati, budući da i dalje veliki broj gine, pred buru, tek će ljudi da se ubijaju kako naseljenost planete bude sve veća.
Poli Posted - 06/07/2016 : 20:32:00

drze ih kozojebi navodno u sahu, bilo je o tome pisano prije vremena


KRAS Posted - 06/07/2016 : 20:05:21
quote:
Originally posted by Poli


khm, koliko su zaradili prodajom oruzja i nafte i obnovom zemlje?





Nista nisu zaradili irackim ratom.cista pusiona..
Da su hteli zaradit nebi dirali sadama vec bi ga podrzavali

Ako im je do rusenja da posle mogu gradit i otet naftu.neznam sto ameri ne zarate sa familijom saud
Poli Posted - 06/07/2016 : 18:43:42

khm, koliko su zaradili prodajom oruzja i nafte i obnovom zemlje?

KRAS Posted - 06/07/2016 : 17:21:53
quote:
Originally posted by izivko

Druga strana je sigurno prošla bolje. Koliko je samo djece nastradalo



oće se reći da ameri kolika god sila bili nisu baš jeftino prošli u iraku
rat ih je koštao stotine milijardi dolara
a 150 000 američkih vojnika je sakato.nesposobno za ratovanje
izivko Posted - 06/07/2016 : 16:59:15
Druga strana je sigurno prošla bolje. Koliko je samo djece nastradalo
KRAS Posted - 06/07/2016 : 16:58:17
quote:
Originally posted by mladjo

Zrakoplovstvo je u potpunosti preuzelo moderno ratovanje, a što se tiče vojnika oni više nisu topovsko meso nego visoko obučeni profesionalci (barem u zapadnom svijetu), što i ima logike jer bolje 100 profesionalaca nego 1000 nas kaj su pokupili s ceste i dali pušku u ruke. Za svjetski rat mislim da se neće desiti (barem ne skoro) a ako se i desi po meni su velike šanse da se neće desiti u Europi nego na nekom drugom žarištu. Ali puno je vjerojatniji produžetak ovakvih nazovimo ih regionalnih ratova poput ovoga u Siriji.



misliš plaćenici...
ruskoi tenkovi budućnosti biće brez posade a njima će upravljati napaljeni klinci ljubitelji videoigara
KRAS Posted - 06/07/2016 : 16:56:37
quote:
Originally posted by izivko

Kakav primjer Iraka i Sirije?!

Ono s Irakom nije bio rat. To je bio masakar nad iračkim narodom! Više amerikanaca nastrada dnevno u kakvoj pucnjavi nego što ih je poginulo u "ratu" s Irakom.

Slično je bilo s Libijom i Sirijom.




nije ih mnogo poginulo ali su mnogi američki vojnici u iraku ostali invalidi što fizički što psihički
Poli Posted - 06/07/2016 : 11:42:11

govorim o ovome sada


izivko Posted - 06/07/2016 : 11:29:55
Kakav primjer Iraka i Sirije?!

Ono s Irakom nije bio rat. To je bio masakar nad iračkim narodom! Više amerikanaca nastrada dnevno u kakvoj pucnjavi nego što ih je poginulo u "ratu" s Irakom.

Slično je bilo s Libijom i Sirijom.
Poli Posted - 06/07/2016 : 11:20:17
quote:
Originally posted by izivko

"Moderan" način ratovanja bi vidjeli, recimo, da NATO (USA) udari na Kinu ili Rusiju.


bi vidjeli ako bi prezevjeli ... "tko prezivi pricace"

ne daj Boze da do toga dođe, vec suvisni su i ovi mali konflikti gdje je jedna strana mozda tehnicki superiornija ali ima druga ili bolji moral ili vise fanatika pa si skoro na istome (primjer Sirije i Iraka)

izivko Posted - 06/07/2016 : 10:57:14
quote:
Originally posted by mladjo

Zrakoplovstvo je u potpunosti preuzelo moderno ratovanje, a što se tiče vojnika oni više nisu topovsko meso nego visoko obučeni profesionalci (barem u zapadnom svijetu), što i ima logike jer bolje 100 profesionalaca nego 1000 nas kaj su pokupili s ceste i dali pušku u ruke. Za svjetski rat mislim da se neće desiti (barem ne skoro) a ako se i desi po meni su velike šanse da se neće desiti u Europi nego na nekom drugom žarištu. Ali puno je vjerojatniji produžetak ovakvih nazovimo ih regionalnih ratova poput ovoga u Siriji.


Je al u kurcu.
Osim ako misliš da je napad USA i saveznika na Irak odnosno Libiju ili Srbiju moderan način ratovanja. Tu je jedna strana bila totalno dominatna. Kao da recimo 10-godišnjeg dječaka pošalješ u ring s Tysonom.

"Moderan" način ratovanja bi vidjeli, recimo, da NATO (USA) udari na Kinu ili Rusiju.
Zagor i Ogi Posted - 06/07/2016 : 10:37:35
Glasao za zatisje pred buru...
Ili to ili druga opcija, mada postoje ogromne tenzije u svetu, i jedan dogadjaj ce otpoceti sve
lwood Posted - 06/07/2016 : 04:57:07
sudjeluješ u tuđin ratovima? cc
Risar_69 Posted - 05/07/2016 : 22:20:14
quote:
Originally posted by supermark

Prva i druga opcija se ne iskljucuju, glasam za njih


nadam se i ja tome dvoje, bio sam u ratu ali ne mojem...
igor 12 Posted - 05/07/2016 : 07:45:51
ako će biti rata,onda nek bude atomski.nek bubne jedna atomika kod komšije mi u dvorište. kupio novi auto pa se bahati po komšiluku



lwood Posted - 05/07/2016 : 05:30:08
pitanje je itekako na mistu a statistika je neumoljiva.
xilrion Posted - 04/07/2016 : 23:59:21
pitanje nije na mjestu.
niti se išta smirilo niti je ikakvo zatišje.
lwood Posted - 04/07/2016 : 21:42:53
pa i trenutni ratovi su više rasapi država ili režima i hranjenje na njihovim lešinama raznih skupina i probisvijeta.
mladjo Posted - 04/07/2016 : 21:11:13
Zrakoplovstvo je u potpunosti preuzelo moderno ratovanje, a što se tiče vojnika oni više nisu topovsko meso nego visoko obučeni profesionalci (barem u zapadnom svijetu), što i ima logike jer bolje 100 profesionalaca nego 1000 nas kaj su pokupili s ceste i dali pušku u ruke. Za svjetski rat mislim da se neće desiti (barem ne skoro) a ako se i desi po meni su velike šanse da se neće desiti u Europi nego na nekom drugom žarištu. Ali puno je vjerojatniji produžetak ovakvih nazovimo ih regionalnih ratova poput ovoga u Siriji.
lwood Posted - 04/07/2016 : 20:34:25
zahvaljujuči tom bljesku i nema večih klanja med državama.

Poli Posted - 04/07/2016 : 20:31:03
quote:
Originally posted by lwood

tamna al nikad svitlija


ma to je samo bljesak



lwood Posted - 04/07/2016 : 19:23:47
tamna al nikad svitlija
Poli Posted - 04/07/2016 : 13:39:00

nece ratovi nikada prestati, treba nekome i uvaliti svu ovu kolicinu oruzja koji se proizvodi i zaslusiti svoj dio suskavaca te sjebati regije/zemlje, da bi se na njima kasnije opet moglo zasluziti

jeste da su danas na tapeti i drugaciji tipovi ratovanja, bez metaka, ali i ovi konvencionalni ce ostati ... kali yuga jos traje, taaaaamna je noc za zoru covjecanstva ...







Earth MAP: the situation in the world of today, all major conflicts, disputes & issues
http://www.mediafire.com/convkey/b30c/v4vqqfiwgmqwfqqzg.jpg



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000