forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kolko cesto...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Rahazlam Posted - 06/08/2016 : 00:24:25
Kolko cesto vadite svoje stripove iz ormara,sa polica,iz kutija da ih gledate.listate,citate?
Jel radite to svakodnevno,jel moze nekom proci dan a da nije dotakao niti jedan strip??
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 08/08/2016 : 22:20:52
I dosta "Pipija" može bit žeđi.
RAKOSI4 Posted - 08/08/2016 : 22:19:05
Najbolje ti je obavezno uzet( a i svima nama) "Američku odiseju" na proputovanju mogu se dogodit slične situacije samo šta umjesto krvožednik majmuna mogu bit vragovi , pa uzmi i svete vodice za svaki slučaj.
DODSFERD Posted - 08/08/2016 : 21:34:19
Ne samo tu očajnu priču, nju ne bih ponio u zagrobni život taman da je jedina.
Rahazlam Posted - 08/08/2016 : 20:55:25
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja se razmišljam da zakupim vrlo veliko grobno mjesto kako bi stripovi mogli skupa sa mnom na onaj svijet.
Tko zna, možda taj svijet nije zanimljivo mjesto pa mi stripovi pomognu ubiti trenutke dosade.




Još su u piramadama pronalazili Zagore stare 2.000 godina, voleo Tutankamon da ih čita u zagrobnom svetu...

Pogotovo "Tajnu Sumerana"!
vronski 3 Posted - 08/08/2016 : 09:27:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja se razmišljam da zakupim vrlo veliko grobno mjesto kako bi stripovi mogli skupa sa mnom na onaj svijet.
Tko zna, možda taj svijet nije zanimljivo mjesto pa mi stripovi pomognu ubiti trenutke dosade.




Još su u piramadama pronalazili Zagore stare 2.000 godina, voleo Tutankamon da ih čita u zagrobnom svetu...
adriano Posted - 08/08/2016 : 07:55:50
ljeti ga češće diram jer imam više vremena, a zimi zna proć i nekoliko dana da ga ne dotaknem. Ne držim ga u kartonima, volim da diše. Ne dam nikome da ih dira osim kod usisavanja i pospremanja.
Rahazlam Posted - 08/08/2016 : 01:58:23
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vronski slažem se sa tobom , ali bitno mi je i sačuvati svoju kolekcijicu koju imam i mislim imat jer je veliko pitanje dali će toga bit tj. dali će više izlazit i šta onda . Ruku na srce , sve nas je malo . Još uvijek je poduda i edicije , bez obzira ko šta reka dobra , a šta će sutra bit ko zna .I zato mi je bitno kolekciju zaštitit i da je sačuvana i da je mogu čitat . Sada aktuelni Tim i Dasti , Bela i Bronko koga zanima valja kupit , jer vjeruj mi to više nitko neće izdat (možda Ludens Tima).

Sve naše kolekcije će se sačuvati za našega života,pogotovo ako se malo pripaze. Neznam za tebe,ali meni nitko nije pomogao sakupiti moju kolekciju,tako da me uopće ne zanima šta će biti s njom kad me jednoga dana nebude, bitno mi je da je ovdje kraj mene dok je mene,da mogu kad mi god neki strip padne napamet uzeti u ruke i prelistati ga,a ne da ga čuvam u tolikoj mjeri da ga se ne usudim ni otvoriti. Od ovih koji čuvaju svoju kolekciju kao oko u glavi-jel se itko kada zapitao šta će biti s njom jednoga dana kad napusti ovaj svijet? Hoće li je naslijediti netko ko će je znati isto tako cijeniti ili netko ko će je prodati-rastepsti-pokloniti nekome? Zato-uživajte u stripovima koliko god možete i kad god možete,a nemojte ih držati po policama i gledati u njih kao u oltare... Bar ja tako radim i pri tome ih nastojim što bolje sačuvati prilikom čitanja...


Apsolutno točno!
RAKOSI4 Posted - 08/08/2016 : 00:35:14
DODSFERD ideja uopće nije luda , zato kupit bar po dva ista stripa , 1 za ovaj 1 za onaj , jer može bit i dosadno . Zato Teller kupuje bar po tri oće lukavac da se osigura .
zlatko900 Posted - 07/08/2016 : 23:34:20
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja se razmišljam da zakupim vrlo veliko grobno mjesto kako bi stripovi mogli skupa sa mnom na onaj svijet.
Tko zna, možda taj svijet nije zanimljivo mjesto pa mi stripovi pomognu ubiti trenutke dosade.


Nema od toga ništa... Uživaj ti u njima dok si sa ove strane zemlje...
DODSFERD Posted - 07/08/2016 : 23:08:42
Ja se razmišljam da zakupim vrlo veliko grobno mjesto kako bi stripovi mogli skupa sa mnom na onaj svijet.
Tko zna, možda taj svijet nije zanimljivo mjesto pa mi stripovi pomognu ubiti trenutke dosade.
zlatko900 Posted - 07/08/2016 : 22:47:30
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vronski slažem se sa tobom , ali bitno mi je i sačuvati svoju kolekcijicu koju imam i mislim imat jer je veliko pitanje dali će toga bit tj. dali će više izlazit i šta onda . Ruku na srce , sve nas je malo . Još uvijek je poduda i edicije , bez obzira ko šta reka dobra , a šta će sutra bit ko zna .I zato mi je bitno kolekciju zaštitit i da je sačuvana i da je mogu čitat . Sada aktuelni Tim i Dasti , Bela i Bronko koga zanima valja kupit , jer vjeruj mi to više nitko neće izdat (možda Ludens Tima).

Sve naše kolekcije će se sačuvati za našega života,pogotovo ako se malo pripaze. Neznam za tebe,ali meni nitko nije pomogao sakupiti moju kolekciju,tako da me uopće ne zanima šta će biti s njom kad me jednoga dana nebude, bitno mi je da je ovdje kraj mene dok je mene,da mogu kad mi god neki strip padne napamet uzeti u ruke i prelistati ga,a ne da ga čuvam u tolikoj mjeri da ga se ne usudim ni otvoriti. Od ovih koji čuvaju svoju kolekciju kao oko u glavi-jel se itko kada zapitao šta će biti s njom jednoga dana kad napusti ovaj svijet? Hoće li je naslijediti netko ko će je znati isto tako cijeniti ili netko ko će je prodati-rastepsti-pokloniti nekome? Zato-uživajte u stripovima koliko god možete i kad god možete,a nemojte ih držati po policama i gledati u njih kao u oltare... Bar ja tako radim i pri tome ih nastojim što bolje sačuvati prilikom čitanja...
velka031 Posted - 07/08/2016 : 18:29:14
quote:
Originally posted by vronski 3

Ljudi bre, stripovi služe da se čitaju a ne da stoje na polici i da se gledaju. pa setimo se samo zlatnih 80-ih, čitali su se ZS i LMS, čitala se Stripoteka, Spunk, Alan Ford... Sve se to i savijalo i gužvalo pri čitanju ali se čitalo a ne držalo na policama kao relikvija! Sad se samo gleda da je HC, da je hrbat onakav ili ovakav, da je visina u milimetar ista kao prethodni broj...



Amen.
RAKOSI4 Posted - 07/08/2016 : 13:21:49
Vronski slažem se sa tobom , ali bitno mi je i sačuvati svoju kolekcijicu koju imam i mislim imat jer je veliko pitanje dali će toga bit tj. dali će više izlazit i šta onda . Ruku na srce , sve nas je malo . Još uvijek je poduda i edicije , bez obzira ko šta reka dobra , a šta će sutra bit ko zna .I zato mi je bitno kolekciju zaštitit i da je sačuvana i da je mogu čitat . Sada aktuelni Tim i Dasti , Bela i Bronko koga zanima valja kupit , jer vjeruj mi to više nitko neće izdat (možda Ludens Tima).
vronski 3 Posted - 07/08/2016 : 13:03:48
Ljudi bre, stripovi služe da se čitaju a ne da stoje na polici i da se gledaju. pa setimo se samo zlatnih 80-ih, čitali su se ZS i LMS, čitala se Stripoteka, Spunk, Alan Ford... Sve se to i savijalo i gužvalo pri čitanju ali se čitalo a ne držalo na policama kao relikvija! Sad se samo gleda da je HC, da je hrbat onakav ili ovakav, da je visina u milimetar ista kao prethodni broj...
RAKOSI4 Posted - 07/08/2016 : 13:01:44
Pa vi se šalite.
RAKOSI4 Posted - 07/08/2016 : 12:55:40
Sad mi ništa nije jasno , kako ih vlaga može oštetit ako su u kesici ? Odakle ?
Dukidule Posted - 07/08/2016 : 11:44:31
Al' kažu da ima onih specijalnih kurtona iz Italije u kojima im ni vlaga ne može nauditi. Ostaju navodno "k'o novi", i to najmanje nekih 50-ak godina, bez obzira da li su tvrdog ili mekog izdanja.
anto Posted - 07/08/2016 : 10:39:05
ali to je specijalni,handmade always-dry kurton!
DODSFERD Posted - 07/08/2016 : 10:22:26
Skidaj kurton s njega jer nakon nekog vremena dolazi do znojenja čime mu se skraćuje vijek trajanja.
Vlaga u kombinaciji s godinama je njegov najveći neprijatelj, bez obzira bio u mekoj ili tvrdoj varijanti.
anto Posted - 07/08/2016 : 09:53:40
quote:
Originally posted by roby05

Meni to zena sve i vadi i dira.Sto god vise,to bolji glancer.


Kod mene je drugačije -ženi,svim svojim devojkama i onim sa kojima sam imao kraće avanture,nisam davao da mi diraju - samo iz moje ruke!!

zato mi je i dan danas ostao glancer!!!
(normalno,uvek ga držim u kurtonu,zbog prašine i svetlosti)
vronski 3 Posted - 07/08/2016 : 09:38:15
U svakom slulčaju ne treba ići u krajnost i preterivati. Imam poznanika koji ima prepun stan stripova, kolekcionar je i to je ok. Ali ako poželim pogledati neki strip iz njegove kolekcije mogu to učiniti samo iz njegove ruke, dakle ne smem strip ni da taknem! Kao da je sveti gral u pitanju! Čak mi je ladno rekao da više od 60 posto stripova koje ima nije pročitao jer mu žao da okreće strane i oštećuje korice i hrbat! Za mene je to već bolest ali dobro, sto ljudi-sto ćudi...
roby05 Posted - 07/08/2016 : 00:22:52
Meni to zena sve i vadi i dira.Sto god vise,to bolji glancer.
RAKOSI4 Posted - 06/08/2016 : 23:38:43
nekad prođe i 3 , 4 dana da ne dotaknem ili pročitam strip,nekad više ,zato kupujem samo ono šta me zanima i šta mogu dosta puta pročitat ,rađe nesto duplat troduplat nego kupit ono šta me ne zanimaili da svi brojevi budu u kolekciju.
velka031 Posted - 06/08/2016 : 23:19:53
Teško da prođe dan da ne pročitam barem malo stripa.
zeljko Posted - 06/08/2016 : 21:53:01
ne zivim s njima tako da rijetko..osim ako ne ponesem pročitati

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000