forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Preacher topic! - A uskoro i na TV-u! ;)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 05/12/2013 : 21:02:19


Sumirajmo malo materiju o Preacheru, jer on to zaslužuje...

O Preacheru (beloputaški Propovednik) sve znamo, to je Vertigov strip serijal, kreacija scenarista Gartha Ennisa i crtača Stevea Dillona, a naslovnice je genijalno naslikao Glenn Fabry. Pratimo priču Propovjednika Jeeseja Custera koji je zadobio ništa manje doli božansku moć Riječi od stvorenja Raja i Pakla – Genesisa - tijekom koje je nenamjerno spalio cijelu svoju crkvenu zajednicu. Tako da osim što ga traži cijeli Raj zbog odbjeglog entiteta i njihov besmrtni revolveraš Saint of Killers, Jeese je tražen i od strane policije, naravno, za početak, budući da se krug progonitelja širi iz trejda u trejd. Nije samo Genesis nestao iz Raja, tu se upliće i Bog koji odmah nakon bijega odstupa s čela i sakrije se na Zemlji; a Jeesijev je zadatak pronaći ga i vratiti nazad. Samo što dobri stari Bog ima druge planove... Pridružuju mu se bivša cura sada plaćena ubojica Tulip O' Hare i zaj... i neprilagođeni irski vampir Cassidy. Kao neprijatelji tu je cijeli niz otkačenih ubojica, disfiguriranih bezveznjaka i rednecka (pa i Jessejeve vlastite obitelji), policajaca, sadističkih i seksualnih manijaka, ortodoksnih i ubojitih vjernika, sekte Grala, i mnogih, mnogih drugih (Arseface, Herr Star, Saint of Killers, T.C., Jody)...

Osnovne karakteristike stripa su Garthovi dijalozi, cinični, direktni i vulgarni, ne štedi nikoga i ništa, ponajviše napada licemjerje, glupost i zadrtost; a bome ne propušta usput ispričati i priče o prijateljstvu, odanosti, odgovornosti i ljubavi. U priču unosi mnoštvo religioznih motiva koji znaju biti izvitopereni (ili razotkriveni i prikazani u pravom svjetlu – ovisi s kojeg aspekta tko gleda), što etiketira strip kontraverznim i drskim. Strip ima sve osobine westerna, ali se dobrim dijelom bavi i raznim teorijama zavjera (o Isusovoj lozi npr.) i pričama o onoj mračnoj strani Amerike. Dobar link na wikipediji!

Što se tiče najave za tv/filmsku ekranizaciju stripa, ona se povlači još od 1998., no navodno je krajem ove godine (2013.!) najavljeno da AMC radi pilot serije; što i nije neobično s obzirom da je njihova prijašnja ekranizacija stripa The Walking dead postala superpopularna...

Nedavno je izašao i četvrti trejd Propovednika, nakon dugo dugo vremena i raznih obećanja...


Nekoliko linkova s foruma!


Preacher – Beli put
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33929
najbolji rad Garth Ennisa a da nije Preacher
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43405
Preacher i Hellbalzer
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42486
Slatke muke... Preacher, etc
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33101
Preacher #3 Ponosni Amerikanci
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34316
HBO preacher
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=26999
Sandman, Preacher u RH?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27207

Recenzija TPB #1 Gone to Texas
http://www.stripovi.com/recenzije/preacher-pr-tpb-1-gone-to-texas/168/

Naslovnice!





Trejdovi:

1 Preacher: Gone to Texas Preacher #1–7 (Beliput: Misija u Teksasu)
2 Preacher: Until the End of the World Preacher #8–17 (Beliput: Do kraja sveta)
3 Preacher: Proud Americans Preacher #18-26 (Beliput: Ponosni Amerikanci)
4 Preacher: Ancient History Preacher Special: Saint of Killers #1-4, Preacher Special: The Story of You-Know-Who, and Preacher Special: The Good Old Boys (DW: Drevna istorija)
5 Preacher: Dixie Fried Preacher #27-33 and Preacher Special: Cassidy - Blood and Whiskey
6 Preacher: War in the Sun Preacher #34-40 and Preacher Special: One Man's War
7 Preacher: Salvation Preacher #41-50
8 Preacher: All Hell's A-Coming Preacher #51-58 and Preacher Special: Tall in the Saddle
9 Preacher: Alamo Preacher #59-66

I kako stvari stoje, imamo još 5 trejdova za objaviti. Hoćemo li to vidjeti u dogledno vrijeme? Stvari kao da su se malo pokrenule, izašao je jedan Propovednik i dva Sendmena, što je dobar znak...

Kako stojite vi s ovom junačinom? Jel vas odbilo na prvu ili je to bila ljubav na prvi pogled?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dermentor Posted - 06/02/2020 : 14:59:25
Jel netko pogledao seriju mi? Kakvi su utisci?
jagodanbg Posted - 06/02/2020 : 10:32:09
Brutalan! Zavrsio sam 4 knjige, ne znam koja mi je bolja!!
Cuvam starudije Posted - 06/02/2020 : 00:59:07
quote:
Originally posted by jagodanbg

Procitah prvu knjigu, vau kakvo ludilo 😀




Jedan od najjacih stripova ikad. Uzivaces do kraja.
jagodanbg Posted - 30/01/2020 : 13:26:53
Procitah prvu knjigu, vau kakvo ludilo 😀
PijaniPatak Posted - 27/01/2020 : 20:26:35
Pogledajte po boljim kopirnicama u gradu u kojima postoji opcija za termo-koričenu štampu (kao strip: full-korice, stranice zalepljene za ununutrasnju stranu rikne) i pitajte da vam jednostavno zalepe stranice. Prosto k'o pasulj

Ja sam tako uradio sa prvim trejdom BP Hellblazera. Kostalo me samo 1€
Rezultat: dobih bolje nego sto sam imao. Evo ga i dan danas drzi k'o bombonica
going going Posted - 27/01/2020 : 17:43:23
I na mojoj je ista situacija./
jagodanbg Posted - 26/01/2020 : 23:28:54
Ne znam gde da postavim ovo pitanje pa hajde ovde na temi samog stripa sa kojim imam problem.
Knjiga 1, Beli put, kupljena polovna ali kao nova (cak mi je prodavac rekao da ne zna da li je procitana jednom), krenuo da citam i bukvalno odmah su krenule da se odlepljuju stranice!! Ima li spasa, moze li to nekako da se reparira?

Ironija: najskuplja knjiga od svih 9 :(
anto Posted - 06/06/2018 : 23:58:13
ajde da sumiram Pričera:

Jako dobar serijal,pa i nešto više od toga.Neka opšta ocena bi bila 4.5/5.
Najslabiji su mi prva polovina prve knjige,druga polovina zadnje i specijalci.
Najbolje mi je čučnula 7.,Spasenje,a odmah iza nje osma i prva polovina druge.

Šteta što je plot priče bezvezan - iz mog ugla.I to i sa dva stanovišta.
Ajde da ne ulazim sad u priču o religijskom aspektu,ali svakako da mi je kao hrišćaninu bilo neprijatno da čitam strip u kome se psuje bog,pljuje po nekim verskim dogmama...
Ali i da zanemarimo to,da sam recimo ateista,opet bi mi ovakav zaplet (ili ideja) bio tanak. Anđeo i demonka vode ljubav,dobiju biće moćnije i do Boga,ono kidne sa neba i uđe u Kastera,on dobije moć reči (koju inače slabo koristi,a i kad je koristi,to je u nekim trivijalnim scenama),a onda se da u potragu za Svevišnjim ne bi li ga izgrdio zbog svog sranja.Da ne pominjem kako je to sve razrešeno sa Postanjem.Mislim,ako to vama deluje kao nešto dobro,ne znam šta da kažem.A i činjenica da je Kasidi vampir je tropa.

Šteta,jer Enis ume da složi ludu priču;totalno ludu i zabavnu vožnju.Ne znam što je pored hiljade i hiljade mogućih ideja za scenario uzeo baš ovakav - dobro,nije da ne znam - ogromna plusčina kod amera (i vertiga pogotovu) je kad opljuneš po hrišćanstvu.

Izdanje BP/DW:
najveća zamerka mi je na prvi trejd kome ispadaju stranice otvoriš li ga pod uglom većim od 43 stepena.Ostali su sasvim dobri.
Ovi Darkvudovi,iako AMD-ovih ruku delo,zadovoljavajući - SC,ali prošiveno.
Dilonov crtež je odličan u ovom 26 cm formatu.

Prevod - Skrobonja pokidao.Ali pokidao.Nije loš ni Jovanovićev,a sjajan mi je Radunovićev sa Čmarfejsom i Svetim Krvolokom.
Ali Skrobonja ...
anto Posted - 31/05/2018 : 01:46:57
Enis&Dilon:Propovednik 9 - Alamo (Darkwood)

Alamo nam donosi "veliku" završnicu "epske" sage o Kasterovoj potrazi za Bogom,kao i Gralovoj potrazi za novim mesijom;ili bolje da kažem her Starovom nastojanju da dođe Džesiju glave,mada nikako ne modu da provalim trenutak u kome je traženje naslednika Hristove loze doživelo u transformaciju u Starovu ubilačku mržnju prema našem junaku.

Dok se približava konačni obračun u trouglu Star - Džesi - Kasidi,ispratićemo i fullHD hepiend epilog sa Čmarfejsom;mada i nije loš.

Takođe su mi simpa bile i Starove pripreme da skenja Kastera - scena sa dvogledom je piš živi;a svidela mi se i Huverova transformacija.

E sad dolazi i loš deo - razgovor Džesija i bivšeg mu prijatelja,gde je njegov najveći greh i prokletstvo što je mlatio žene,mi je bilo jedno veliko wtf??Strip, koji je navodno "nešto najžešće u devetoj umetnosti" (moš' misliti),doživljava temu nasilja nad ženama kao nešto najtragičnije - ne znam šta da smisleno kažem u ovom trenutku.
Dalje - posle jednog "ozbiljnog" muškog razgovora,Kaster zove vampira na ferku - a ovaj,koji ga je jači 50 puta,pije batine ko zadnja pičkica i iznenada i neočekivno ulazi u mod jedne obične pizde.Šta reći na to?
Tu onda uleće i povređena devojka,brdo patetike,i još malo patetike,suze i pomirenja...ma idi u tri lepe.
A tu negde je i završnica sa Postanjem koja mi je još jedno wtf??

Sve u svemu kraj je pičkast,da ne može biti pičkastiji.

Ali dobro,ne mogu da kažem da mi je bitno pokvario generalni utisak koji ću izložiti kasnije,jer ceo serijal posmatram kao jednu zajebanciju,pa tu bezvezni kraj i ne utiče mnogo.

3.5/5
anto Posted - 31/05/2018 : 01:01:42
Enis&Dilon:Propovednik 8 - Biće skoro propast sveta (Darkwood)

Bogami,baš mi je čučnuo i ovaj trejd;ne u meri kao prethodni,ali tu negde.
Opet neki laganiji tempo u pričama u kojima saznajemo nešto više o Tulip (čiji mi je lik ipak postao donekle simpatičan) i Kasidiju.
Tu je ponešto i o Čmarfejsovoj muzičkoj karijeri + autostoperska priča u kojoj nisam ukapirao ko je zadnji tip koga Džesi vozi.
Veći deo knjige su fileri,ali dobrog tempa,britkih dijaloga i sa dosta kvalitetnog humora i akcije.
Na scenu se vraća i her Star,a onaj matori Ajzenštajn mi je brutalno dobar lik!
4.5/5

Zadnja priča,specijal sa krađom konja,mi je klasično wtf?? - crtež za klasu (ili bolje da kažem dve) lošiji od DIlanovog,scenario koja mi se nikako ne uklapa u opšte poznatu priču o Kasteru i Tulip... - najlošiji specijalac.
anto Posted - 23/05/2018 : 00:58:02
Enis&Dilon:Propovednik 6 - Rat na suncu (Darkwood)

Nemam ništa protiv sapunjara u stripu,ali ovo već počinje malo da ide na živce - posle korektnog specijala o her Staru,opet se vraćamo na ljubavni trokut Kaster - Tulip - Kasidi,i već prilično zamaranje sa sto puta viđenom raspravom vampira i plavuše.I odjednom,hop,nađoše se ovi naši u pustinji gde Džesi hoće da se prosvetli uz pomoć pejotla ili tako nečega,a tu su se nekim čudom zadesili ovi tuđi,te kreće opšta pucnjava koja se završava bacanjem atomske bombe na Krvoloka koji se takođe tu pojavio.
Sve u svemu,160 i kusur stranica za klasu lošije od prethodne knjige.
Mislim,
"Kase.Reci joj da je volim!"
"A sad... Pusti me!"
Ma jedi govna Penisu Garte...
Ali onda,posle tih srceparajućih izjava,komične akcije i tako_toga,ide jedan dosta bolji deo - sa porodicom ljudoždera;i sa blesavim Džoni Li Vombatom.E to je već nešto po mojoj meri.Jedino što taj deo traje tek par poglavlja.

Enis&Dilon:Propovednik 7 - Spasenje (Darkwood)

I napokon malo Pričera po mom ukusu.Nema retardiranog zapleta (mislim u većoj meri) sa potragom za Svevišnjim,nema iritantnog vampira Kasidija i bezlične Tulip,već samo jedna obična američka moderna vestern priča,sa dosta perverzije i humora.
Uz poglavlje "Sve u krugu porodice" iz drugog trejda,ovo mi je najbolji Propovednik.
Džesi dolazi u maleni Teksaški gradić,u kome dominira patuljasti moćnik,dobija šerifsku značku te započinje sprovođenje reda i zakona luđe nego Viler Teks.
Sjajna knjiga u svakom pogledu 5/5

Sad tek vidim koliko su mi Kasidi i Tulip bezvezni likovi - šteta što ih Penis nije pobio već u prvoj knjizi.
anto Posted - 20/05/2018 : 13:55:49
Penis&Dilon:Propovednik 5 - Južnjačka uteha (Darkwood)

Polako počinjem da se navikavam na Propovednika;kako na Penisa,tako i na Dilana,koji mi je sve bolji i bolji.
Ali ljudi,i dalje me muči to što svi živi (od kojih dobar deo ljudi sa čijim ukusima se prilično slažem) dižu Pričera u nebesa,stavljaju ga u top tenove,fajvove...kritike ga proglašavaju kao "najžešći strip za odrasle" i tome slično,a ja ga doživlajavam tek kao dobru do jako dobru zajebanciju,uglavnom neozbiljnu;limunadicu sa dosta krvi i psovki.
Ali ajde,teram dalje.

U Južnjačkoj utehi,da bi Džesi saznao nešto o ubistvu Krvolokove porodice (ja ga zovem Sveti krvolok,da se razumemo;kakav bre Svetac ubica),što mu je obećao u prethodnom trejdu,Pričer sa ekipom odlazi u Nju Orleans gde Kasidi ima pajtaša koji je vudu duhovnik akoji bi Kasu iz glave izvukao neke informacije od Postanja ; tu će se opet sresti sa nekim poklonicima vampira koje je Irac nedavno iznapušavao.

Ne znam,nekako mi je ova knjiga baš limunadica nabijena nasiljem i psovkama;ali i dalje limunadica - što napisah gore.
Mislim,na 30,40 pa i više stranica Tulip se poverava Ejmi kako ju je startovao Kasidi i da li da to kaže Džesiju.Jebote,k'o da čitam ljubavni roman.
Pa onda oni Enfants du sang - Bože,kakve mlakonje.
Čmarfejs - obična sisica - mislio sam da dešava sa njim biti žešća.
Ima tu i nekih jačih momenata,ali generalno, epizode u petoj knjizi su tek jedna opičena limunada.Voking dedi su za ovo pojam žestokog stripa.
4/5

Nego,moram pozdraviti i dolazak Skrobonje na kormilo prevodioca.
Zadovoljan sam prevodima u prethodnim knjigama,ali šta ovaj čovek radi sa prevodom,pa to je čudo!!
anto Posted - 19/05/2018 : 16:38:19
Enis&razni autori:Propovednik 4 - Drevna istorija (Darkwood)

U 4.knjizi su tri specijal priče - jedna o Svecu ubica,druga o Čmarfejsu i još jedna od ljudima Kasterove lude babe,Džodiju i Tisiju.

Svetac ubica - miks kaubojca i Anđeoskog srca.Dobro počinje,ali deo u paklu mi se nije dopao,pa je donekle srozao celokupan dojam.Em je ovaj Stiv Pag dreš od crtača 3/5

Priča o Čmarfejsu - hebem li ga,klasična američka limunadica,šatro žestoka.Ludi otac nasilnik,mama vernik i alkos,sin sisica i neshvaćen. 3/5

Džodi i T.C. - nasilje,nasilje i nasilje.Ideja bzvz ajde da i tu dam 3/5, mada baš na mišiće.
anto Posted - 19/05/2018 : 16:27:36
E pa nabavih i ja kompletnog Propovednika,strip serijala koji je po ne malom broju forumaša/stripofila jedna od ponajboljih stvari u devetoj umetnosti.A bogami, znatan deo te fele ga karakteriše i kao best of the best.

Pre nekoliko godina sam pročitao prvi trejd,koji mi je bio mnjah,te isti prosledio dalje a na strip zaboravio.Sad kad ga je DW nastavio und kompletirao,greh bi ga bio ne pročitati.

Enis&Dilon:Propovednik 1 - Misija u Teksasu (Beli put)

Samo otvaranje Pričera mi je vrlo mlako -u nekog tamo sveštenika u Teksasu koji se razočarao u sebe,ljude i Boga,ulazi Genezis (kasnije Postanje),plod zabranjene ljubavi anđela i demona,a koji je moćniji i od samog Boga,i na taj način ovaj propovednika aka Džesi Kaster dobija moć reči božje,odnosno da svako mora da sluša šta on kaže/naredi.Pridružuje mu se bivša devojka,Tulip,koja je plaćeni ubica u pokušaju,te izvesni vampir-alkos Kasidi.A Kasteru je za petama Sveti krvolok (kasnije Svetac ubica) koji treba da povrati Genezis nazad na nebo,jer ako taj entitet dobije određeno stanje svesti dok je u Džesijevom telu,svi smo ga najebali.I mi dole i oni gore i oni ispod.A naš baja odlučuje da pronađe Boga,koji je dao otkaz u raju,da ga propisno izgrdi!!
Iz mog ugla,nikakva ideja za priču;ajde da zanemarimo da je prilično bogohulna (u Vertigu se inače takmiče čiji će strip biti blasfemičniji,ali to je opšte poznata stvra),ali zaista meni je ovo bzvze - jebote,glavna je fora da neki tamo tip juri Boga koji je sišao na zemlju da bi mu održao slovo;plus mi je prisustvo vampira u ovakoj postavci priče glupost.Ali ajde.

Prvi deo Misije u Teksasu gde se sreću Tulip i naši momci,i gde saznajemo glavnu plot Propovednika je,rekoh već,mlaka.Ali nije ni loša. 3/5

Druga polovina sa njujorškim plavcima i serijskim ubicom mi je već zajebanija - u Njujorku tip tzv. koljač-sekač masakrira ljude,na tragu su mu dva pandura,jedan opak i zajeban,drugi smotan i baksuzan.U priču je uključen i Kasidijev ortak,novinar,koji če zatražiti pomoć od našeg tria. 4/5

Tehnikalije - stranice samo što ne poispadaju;katastrofa od uveza.
Prevod Ratka Radunovića je skroz opičen - Čmarfejs,Sveti krvolok!! Šteta što se ovo drugo nije primilo - bolje mi je od Sveca ubica.

Enis&Dilon:Propovednik 2 - Do kraja sveta(Beli put)

I opet dve priče:
Deo "Sve u krugu porodice" gde Džesija i Tulip otimaju te sprovode na imanje Kasterove babe,je skroz,skroz lud - e ovo već stvarno valja 5/5
Drugi deo započinje jednu dugačku priču,u koju će se uključiti tajna organizacija Gral,koja će pokušati da dođe do Džesija,a najveći deo je posvećen jednoj žurci Vavilonskih razmera - i ovo baš,baš valja 4.5/5

Enis&Dilon:Propovednik 3 - Ponosni Amerikanci (Beli put)

Kaster i Tulip odlaze u Francusku da oslobode Kasidija iz ruku Grala - nije mi ovo toliko dobro kao ludosti u prethodnoj knjizi - opet imamo vodeću priču sa Genezisom,anđelima,odbeglim Bogom... 4/5


edit:Stiv Dilon - nije me nešto pogodio ovaj crtač s'početka,ali kako duže čitam serijal,sve mi je bolji i bolji - sad sam trenutno završio petu knjigu,i ubeđen sam da je on pravi tip za Pričera.

edit edit:Fabrijeve naslovnice otkidaju!!!!!!!
Barker Posted - 24/02/2018 : 17:41:23
Konacno sam procitao propovednika do kraja (nekad nije lose biti strpljiv :) ), pa posto nemam pametnijeg posla ovog meteoroloski groznog vikenda resih se da nabacim sve svoje komentare na jednom mestu.

#1
U iscekivanju drugog trejda, danas sam smazao Misiju u Teksasu u jednom dahu. U stvari, tako sam je smazao i prvi put kad sam je kupio. Drugacije i ne moze, jednostavno bivam usisan u Propovednikov svet. A tu verujte ima svega. I svacega. Da ne nabrajam ono sto su ostali vec pomenuli, ali ako vam je do zabave kakva se ne srece bas svuda onda kupujte ovaj strip. I ne bojte se, crtez je taman kakav treba da bude, americki ;) A da, BP prevod je savrseno uklopljen, ne znam kakav je original, ali i ovi su momci docarali radnju na pravi nacin. Super.

#2
o ovom trejdu nisam pisao nigde, ali moram reci da je uz #3 realno najjebenoodvratnofantasticniji u celom serijalu

#3
Luda, ali nevidjeno luda voznja vam je zagarantovana sa Propovednikom. Ja sam totalno odusevljen kolicinom svega i svacega sto se u ovom stripu nalazi (nezavisno sta od te hrpe mrzite ili volite, ko sto rece uvodnik u ovom broju).

#4
meni licno mozda I najslabiji (tacnije, najnezanimljiviji) trejd koji realno I nije trejd koji ravija pricu nego nam objsnjava istorije "postanka" nekih likova u serijalu

#5
Mnogo bolji utisak nakon drugog citanja. Nakon prvog sam mislio da su previse ptostora dobili klinci iz Enfanta, a u stvari nije bas tako. Kas razbija u ovom trejdu i ako progutamo nicim izazvanu izjavu ljubavi, kao i mogucnost da je Nju Orleans mogao biti bolje iskoriscen, ponovo nam ostaje sjajna voznja uz drage nam likove.

#6
NAkon "pauze" u petici, vracamo se na bojno polje. U sred Arizone. Ne mogu da se pozalim na limunadu , prija na tom suncu. Her Star i Tulip se bore za primat zvezde ovog izdanja.
Mnogo je dobar prevod, jesje, samo mi nije jasno zasto je prevod pesme koju pevaju u kolima (ili to bese u prethodnom broju) kljakavi izbor od Corbe. I zasto Cmarfejs "peva" Dugmice? Cenim da se islo na foru, ali ako su vec ostavljeni Clash u jednoj vinjeti, mislim da se trebaloici do kraja sa originalima. Ajmo da pogadjamo, ja mislim da u stvari pevaju Islands in the stream

#7
Znali smo da nas jedan pravi vestern sigurno ocekuje u serijalu. Epa, dobili smo ga, na Enisov nacin, sto mu dodje jos i bolje, jer ako neko zna da isprica pricu koju svi znaju i da vas nakon citanja ostavi sa zinutim ustima, to je svakako Enis. Samo zamisljam sta bismo jos procitali ovde da se serijal otegao do 09/11 Dilon ga prati u stopu svojim ,na oko reklo bi se, krajnje jednostavnim crtezom koji je sve samo ne jednostavan. A kad smo kod crteza, Boze koliko je meni odvratan ovaj Fabri, posebno na unutrasnjim naslovnicama. Ne znam dali mi je vise muka od tih silnih nabora na odeci ili od grotesknosti nacrtanih likova ( koje btw, nikako da pogodi bar na dve zaredom) Cenim da je to deo instrukcija i zamisli autora, ali ja ne verujem da bih uspeo da procitam vise od par strana nekog njegovog stripa.

#8
Iskreno, ocekivao sam pumpanje naboja za eksplozivnu zavrsnicu, a dobio sam ne tako staru istoriju. Sto i naravno nije tako lose, red je bio da svako od aktera bude malo detaljnije predstavljen, ali stice se utisak da je serijal ladno mogao da prodje i bez ovog trejda. Kasidijeva "prava" proslost nit me je zanimala, niti je nesto posebno zanimljiva/uzbudljiva/sokantna. Autostoperska epizoda mi se takodje cini kao cisti filer (btw, nisam skontao ko je treci putnik u prici- mozda sam tu nesto propustio?) Popunjavanje strana sa Ejmi bih takodje strpao u isti kos, a tek da ne pominjem Cmarfejsov deo price.
Ako se cini da gundjam vise nego sto je potrebno, napomenucu da sam proveo izuzetno zanimljivo popodne sa ovim albumom samo sto sam zamisljao da ce to ipak biti malo, paaa, bolje.
Kako god, Alamo ceka da ove nedelje sklopim sve kockice Propovednika.

#9
Poslednja knjiga nam donosi kraj, mozda ipak ne na nacin na koji sam ocekivao. A ocekivao sam pokolj vaseljenskih razmera, glaksije natopljene krvi I da sve zavrsi u totalnom mraku. Realno, pokolj se jeste desio samo sto je sve ispalo nekako svedeno i u stilu jedan-na-jedan, sto svakako nije uoste ispalo lose I uklapa se u amerikana/vestern film. Konacni pokusaji (I uspesi) iskupljenja, ponovno pokusavanje ne dovesti damu u nevolju, kao I odlazak u suton sve to lepo potkrepljuju. Prica o ljubavi vecoj od zivota uopste ne smanjuje ukupni dozivljaj, to bi svi mi ipak voleli (mada, ne moramo priznati).
Kako god, moram se sloziti sa komentarima iznad, kako su prve tri knjige fenomenalne, a ostalih sest je samo odlicno.
Enis I Dilon su nam poklonili jedan of najintrigantnijih serijala u stripu I hvala im zbog toga.
Zagor12 Posted - 23/11/2016 : 22:10:12
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Windwalker

LOL!

Jedna od najboljih novih serija ove godine.



Možda ako nisi strip čitao.


Pročitao serijal 2-3 puta prije par godina. Omiljeni strip.
Upravo pogledao prvu epizodu serije i nisam razočaran...



Nakon prve epke, nisam ni ja bio :)
Obi-wan Posted - 23/11/2016 : 22:07:36
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Windwalker

LOL!

Jedna od najboljih novih serija ove godine.



Možda ako nisi strip čitao.


Pročitao serijal 2-3 puta prije par godina. Omiljeni strip.
Upravo pogledao prvu epizodu serije i nisam razočaran...
Zagor12 Posted - 18/08/2016 : 16:29:21
quote:
Originally posted by Windwalker

LOL!

Jedna od najboljih novih serija ove godine.



Možda ako nisi strip čitao.
Windwalker Posted - 18/08/2016 : 15:36:37
LOL!

Jedna od najboljih novih serija ove godine.
Avion Posted - 18/08/2016 : 11:39:25
Serija je dno dna, kako su uspijeli to majstorski sj*bati, pa to je nevidjeno.
Kornboy Posted - 05/07/2016 : 00:38:24
Ne nosi se.
Samo nastavi čitati strip.
Arnold1512 Posted - 04/07/2016 : 13:20:28
Bas sam nedavno procitao prvi Volume i jedva cekam da nabavim ostale knjige. Po vasem misljenju kako se serija nosi sa stripom? I isplati li ju se gledati uopce?
badseed Posted - 16/06/2016 : 11:34:44
Vjerujem da će ih biti još, jer je sada fokus svih na kupovanju ovih novih knjiga. Kada sam ja bio, svake je bilo (bar vani na policama) po 10-15 komada. Samo lagana napomena, neke od njih je preuzeo od Vertiga Titan Comics (ne znam baš za odnose među njima pa neću pametovati - vjerujem da su OOP originali)), spominjem samo jer je na tih par drugačiji hrbat - mislim isti dizajn je i to sve, samo je Titan Comic logo umjesto Vertiga.
Avion Posted - 14/06/2016 : 10:47:40
Je-be-no, idem u London za dva tjedna, nadam se da cu i ja naci tih par knjiga, koje mi jos fale (mislim, da mi fale zadnje 3).

Inace, nakon pogledane 3. epizode, serija je zakurac. Pardon my french, ali lose je to pocelo. Izgleda ko najdosadnije epizdode Breaking Bada.
badseed Posted - 10/06/2016 : 21:11:55
Dodatna korist od serije, rješavanje starijih knjiga u Forbidden Planetu. Taman sam gledao pred tjedan dana dali preći na ove nove knjige (imao sam prve tri "stare", nove su cca 2 stare knjige u jednoj), ali uspio sam u jednoj kupnji za odličnu paru popuniti serijal ovih koje su u SAD-u izlazile krajem 90tih:


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000