forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 LEGENDA O ISU ("Visoki napon", knjiga druga)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 16/08/2016 : 20:02:25
Poštovani čitaoci,
došlo je vreme da predstavimo drugu knjigu naše edicije "Visoki napon". Posle kultnog "Slejna" Milsa i Bizlija koji je zaista fenomenalno primljen kako kod čitalaca tako i kritike, na red dolazi kolaboracija francuskog scenariste Žan-Lik Istina i našeg velikana Dejana Nenadova pod naslovom LEGENDA O ISU.
Radi se o serijalu u tri toma koji je u Francuskoj objavljen od 2011. do 2014. godine i čija je tematika, zaista slučajno, veoma bliska "Rogatom bogu", tako da pored rada još jednog maestralnog crtača opet imamo i delo inspirisano keltskom mitologijom, premda ovog puta bretonskom namesto britanske.

Kao što je već rečeno, "Visoki napon" se fokusira na objavljivanje najvećih majstora crteža i naslova "većih od života" (do sada neobjavljenih) u odgovarajućoj, luksuznoj opremi, na povećanom formatu i na posebnom papiru, tako da će i kompletna trilogija Legende o Isu biti objavljena u jednoj knjizi,u opremi identičnoj Slejnu.

Legenda o Isu u štampu ide ovih dana i očekujemo je tokom septembra 2016.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 04/05/2021 : 23:39:04
Reč-dve

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg556616#msg556616
Manny Posted - 04/05/2021 : 23:05:13
Solidan strip koji prvenstveno izvlači izuzetan rad novosadskog strip autora i slikara Dejana Nenadova. Dejan već na uvodu u strip naglašava da je rad na ovom albumu omaž delu Džona Bjuseme, prvenstveno njegovom Konanu Varvarinu, i to je istovremeno i vrlina i mana nekih Dejanovih tabli. Naime, pored toga što je glavnog lika, Gradlona, kreirao upravo po Konanu, Dejan na više mesta pravi jasne reference na određene (poznate) scene iz serijala o Konanu, i ta prepoznatljivost - barem se meni tako čini - više odmaže nego li pomaže stripu. Tamo gde se Dejan oslobodio referenci i gde se najkomotnije oseća (a to su velike table preko cele jedne ili čak obe strane), tu smo svedoci nesvakidašnjeg talenta i osećaja za strip. Među meni najdraže spada recimo ova epska scene bitke:



Scenarista Žan-Lik Istin nažalost ne parira Dejanovom talentu, priča na više mesta ima slabe tačke (i to od samog početka, recimo zašto uopšte jedan kralj kreće otvoreno i detaljno da jednoj pridošlici priča celu svoju životnu priču?), sami likovi su na više mesta krajnje nerealni (imamo kralja grubijana koji zanosno priča o mirisu borovih iglica koje nosi "neumorni vetar" - ha?), tri albuma sabrana u Komikovom izdanju se bolje čitaju zasebno nego li kao deo jedne veće neraskidive celine, ali sve se na kraju oprašta jer ni sam Konan koji nam od početka stripa ne beži iz glave (a ni ostatak tog žanra o maču i magiji) nije uvek imao jaku radnju, što smo - zaslepljeni neverovatnim talentom Džona Bjuseme - lako ignorisali i uživali u stripu.

Sve u svemu, vrlo solidno i jaka referenca za Dejana Nenadova čije radove ćemo, nadam se, imati još prilike da vidimo.

p.s. izuzetno lepo izdanje Komika
p.p.s. Esad Ribić rasturio naslovnu stranu, Dejan Nenadov je fantastičan, ali ova Esadova naslovnica je vredna zlata
anto Posted - 16/05/2017 : 22:21:40
Nisam se zaleteo sa kupovinom Legende o Isu,malo zbog činjenice da mi ovaj žanr,nekada jedan od omiljenih,danas nešto i ne leži,nešto zbog toga što mi se Slejn nikako nije dopao pričom (a mislio sam da je ovo tu negde),a jednim delom što mi je Konjan dosadio u DW produkciji,a Gradlon je pljunuti on (pa sam očekivao i strip u tom duhu).

Ali ipak,što zbog brojnih pohvala i dobrih kotiranja po listama najboljih stripova za prošlu godinu,što zbog fenomenalne cene na Komikovoj akciji,odlučih da ga uzmem,i ni malo se nisam pokajao.

Gradlon je neka BD verzija Konjana,a Legenda o Isu je više priča o stvarnim ljudima,osveti,ljubavi ..., a manje o čudovištima,čarobnajcima,magiji i ostalim stvarima koje uglavnom ne varim.

Kralj Gradlon priča hrišćanskom svešteniku svoj život,kroz koji kazuje i povest legendarnog grada Isa - govori mu o svom odrastanju u Piktskom plemenu,borbi za prevlast,o bratovljevoj izdaji,o ljubavi,tragediji i osveti.I o njegovoj ćerci Ahes,koja će povratiti slavu legendarnog grada.

I priča i crtež su mi jako dobri;nisam pao na dupe ni zbog jednog ni drugog,ali sam veoma zadovoljan viđenim i pročitanim.
Nisam najsrećniji samom završnicom.

4/5
nedim__ Posted - 10/01/2017 : 16:00:41
Procitao prije par dana, strasno dobar strip, nabavite dok ga ima :)
Napisao kracu recenziju, ovdje.
Ako vam se ne gadi bacite pogled :)
udarnik007 Posted - 31/12/2016 : 11:26:34
Moram reči da me strip oduševio i da se radujem
budućim izdanjima u ediciji Visoki napon.
Nenadov je brutalno dobar.
Izdanje za svaku pohvalu, samo mi je žao
što ovo nisam nabavio prije.
KOMIKO Posted - 24/11/2016 : 14:17:52

U novom "Vremenu" Nikola Dragomirović objavio je prikaz Legende o Isu.

Peyo Posted - 28/09/2016 : 11:03:18
Šmrc, a nama ostalima ...
KOMIKO Posted - 28/09/2016 : 09:37:43
Poštovani čitaoci,
Komiko će i ove godine sa velikim zadovljstvom učestvovati na Salonu stripa u SKC-u u Beogradu. Naš štand će raditi sva četiri dana, na uobičajenom mestu, i sva naša izdanja biće na posebnom salonskom popustu.

Ovim putem Vas pozivamo na predstavljanje našeg najnovijeg naslova, integralnog izdanja trilobije "Legenda o Isu" koje će se održati u petak 30. 9. u 16.45 u velikoj sali SKC-a. U okviru promocije knjige razgovaraćemo sa autorom Dejanom Nenadovim koji se definitivno doselio nazad u Srbiju i nastavio da se bavi stripom. Posle tribina će autor potpisivati i crtati posvete na našem štandu.

Takođe, Dejan je za ovu priliku uradio crtež koji će u vidu autorizovanog, potpisanog printa otampanog u 50 numerisanih primeraka na specijalnom papiru biti mali poklon koji ćemo deliti uz svaki primerak Legende o Isu na festivalu.

Dobro došli!


KOMIKO Posted - 27/09/2016 : 18:35:37
Evo Gradlon stigao i do SnK-a.

https://www.stripovi.hr/Novost.aspx?news=0195aa5b-7c9d-4f91-85f1-f7ea454df9c7
Zlix Posted - 26/09/2016 : 21:42:10
Pre nego što sam počeo da čitam strip, prelistao sam ga, i gledajući onu lepotu od crteža pomislih kako Gradlon liči na Konana. Sam Gradlon je Pikt, koji se često pojavljuju u pričama iz Simerije. Čak ima i ona scena kad je Gradlon razapet, baš kao što je i Konan bio u jednoj od priča. Posle videh da je Nenadov rekao da mu je inspiracija bio Bjusema i njegov rad na Konanu. I to je dobra stvar. Zaista je odradio maestralan posao. Malo, malo, pa iskoči neki lep pejzaž ili zamak.

Što se tiče priče, iako se strip zove Legenda o Isu, to nije samo legenda o ovom čuvenom gradu. To je i legenda o Gradlonu i njegovoj kćeri Ahes. Priča nas prvo uvodi u detinjstvo i odrastanje budućeg kralja Gradlona. Upoznajemo još neke likove koji će mu uneti lepe stvari u život, poput njegove žene, ali i likove koji će mu doneti samo probleme, između ostalog i njegovog rođenog brata. Drugi deo priče prati odrastanje njegove kćeri Ahes i njihovo zajedničko putovanje na kojem će ispraviti neke nepravde iz prošlosti. Priča polako uvodi u taj svet pre nego što nam predstavi legendarni grad Is, i to je ono što mi se dopada kod ovog stripa.

Definitivno, Legenda o Isu je za svaku preporuku.
zokalav Posted - 20/09/2016 : 09:29:08
strip je tu
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
KOMIKO Posted - 16/09/2016 : 18:41:42
Od danas u prodaji i u Darkvudu!

http://www.darkwoodprodavnica.rs/izdanje.html?issueID=31339
Dr. Zistis Posted - 16/09/2016 : 18:34:26
Krenuh sa citanjem...predobro za sada
KOMIKO Posted - 14/09/2016 : 17:00:56
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by KOMIKO

ima 156 strana.



Vuce, je li "IS" nasao put do mracne sume



Nije još, sutra bi trebalo da krene put šume i u prekosutra da bude u prodaji.
Dr. Zistis Posted - 14/09/2016 : 16:51:25
quote:
Originally posted by KOMIKO

ima 156 strana.



Vuce, je li "IS" nasao put do mracne sume
zokalav Posted - 12/09/2016 : 10:13:33
Čestitam za izdanje .... bravooooo
C Celtic Posted - 11/09/2016 : 19:19:06
quote:
Originally posted by KOMIKO

A na festivalu je maestro Nenadov potpisivao i posvećivao Isa ...





Još jednom veliko hvala maestru Dejanu i Vuku
delboj Posted - 11/09/2016 : 13:44:10
Hvala, dodao sam ovako, trebalo bi da je u redu http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/legenda-o-isu-loi-vina-2-legenda-o-isu/34379/0/
KOMIKO Posted - 11/09/2016 : 13:22:33
ima 156 strana.
delboj Posted - 11/09/2016 : 09:03:26
Koliko ima stranica ovaj integral?
KOMIKO Posted - 02/09/2016 : 20:16:20
A na festivalu je maestro Nenadov potpisivao i posvećivao Isa ...

danielp Posted - 02/09/2016 : 16:24:53
oće li ga biti sutra na berzi :)
vronski 3 Posted - 01/09/2016 : 18:20:54
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by vronski 3

Nije moglo bez sisa na koricama, a Vuče?



Paaa... Moglo je, ali mislim da je bolje 'vako.



Bolje, bolje, nego šta!!!
KOMIKO Posted - 01/09/2016 : 17:46:55
quote:
Originally posted by vronski 3

Nije moglo bez sisa na koricama, a Vuče?



Paaa... Moglo je, ali mislim da je bolje 'vako.
vronski 3 Posted - 31/08/2016 : 07:58:41
Nije moglo bez sisa na koricama, a Vuče?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000