forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolje nacrtana epizoda Zagora, 1. polufinale!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 11/09/2016 : 08:44:39
Na Cronosov zahtjev, ovdje je pol za najbolje nacrtanu Zagorovu epizodu ikad! Znaci ne radi se o najboljoj epizodi Zagora, nego najbolje nacrtanoj epizodi Zagora ikad.
Poll se zatvara u nedjelju, 18.9.16 u ponoc.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 18/09/2016 : 01:21:17
Prvo polufinale je završeno!
Prve tri epizode koje naravno idu u finale su:

Kapetan Zmija (Ferri) 24 glasa
Morska strava (Andreucci) 17 glasova
Demon Ludila (Ferri) 13 glasova
emirem Posted - 15/09/2016 : 00:32:39
"Demoni ludila" bi bio prvi izbor, jer je prvi citan, a kasnije sam procitao "ocean" i "zmiju" i zbog one egzotike i karipskog mora i kao fan "the Goonies" dao sam Cap Snakeu glas.
ike666 Posted - 14/09/2016 : 19:48:58
Čovjek koji je pobijedio smrt - od novijih
Bilo što od Ferrija - od starijih
Gru Posted - 14/09/2016 : 16:55:23
quote:
Originally posted by velka031

Glas za Ferrija i Kapetana Zmiju, od srca želim da to netko nadmaši, ali čisto sumnjam u to!



Meni je Ferrijeva najbolje nacrtana epizoda Zagor protiv Supermajka, pa sam stoga u ovom krugu glsao za Morsku stravu.
velka031 Posted - 14/09/2016 : 13:38:33
Glas za Ferrija i Kapetana Zmiju, od srca želim da to netko nadmaši, ali čisto sumnjam u to!
D.J. Posted - 14/09/2016 : 01:50:57
Haha! Tek sad sam skuzio da sam napisao 18.11.16 umjesto 18.9.16! Vidi se je po meni kraj godine jako blizu, cak pre blizu!
D.J. Posted - 13/09/2016 : 22:53:21
Kako stvari sada stoje u finale idu: Kapetan Zmija, Morska strava i Demon ludila. Vidjet cemo hoce li biti promjena...
D.J. Posted - 13/09/2016 : 22:51:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by D.J.
Poll se zatvara u nedjelju, 18.11.16 u ponoc.



Po čijem vremenu, američkom ili balkanskom.


Ja se ravnam po balkanskom vremenu, posto pisem po meni najrazem forumu koji se nalazi na balkanu. A tako pisem i datum, inace bi bilo 11/18/16.
D.J. Posted - 13/09/2016 : 22:49:50
Poll traje do 18.11.16 tj. kraja 17.11.16 do ponoci.
Drugo polufinale pocinje sutra. Tu ce biti jos nekoliko Ferrijevih radova, plus radovi drugih ctaca.
DODSFERD Posted - 13/09/2016 : 22:48:45
quote:
Originally posted by D.J.
Poll se zatvara u nedjelju, 18.11.16 u ponoc.



Po čijem vremenu, američkom ili balkanskom.
Bruce Springsteen Posted - 13/09/2016 : 22:33:38
quote:
Originally posted by King Warrior

1. Sve od Ferrija sedamdesetih i osamdesetih godina.
2. Rubini-Izgubljeni svijet
3. Torricelli-Na putu ubojica
4. Nuccio-Ocajnicka utrka/Predatori
5. Andreucci-Morska strava



Samo bi dodao da sam glasao za Kapetan Zmija
cronos six Posted - 13/09/2016 : 22:20:20
kapetan zmija i vampir.
supermark Posted - 12/09/2016 : 07:23:01
Eh, i ja se slazem sa tintonom...
tinton Posted - 11/09/2016 : 23:54:11
quote:
Originally posted by vknez

čekaj stani malo...u 15 najbolje nacrtanih Zagorovih priča samo dve od Ferrija...
sprdaona...


Previše.
tomassi Posted - 11/09/2016 : 23:51:51
Teško je na stripu se usredotočit samo na crtež i dati ocjenu. Crtež je uvijek vezan uz atmosferu koju stvara scenarij same priče. Osim toga, drugačiji je i stil, nekada je bilo manje teksta a više "pokreta" u crtežu, danas je mnogo teksta u jednom kadru i sve skupa nekako više statitčno... Ne možemo uspoređivat Ferrija ili Donatellija s Rubinijem ili Andreuccijem, sve su to veliki majstori i teško je nekoga izdvojiti. Zbog toga je ipak Ferri najveći, jer je radio vrhunski u visokom tempu crtanja, kad su samo 2-3 crtača radila na Zagoru.. Sviđa mi se Andreucci od novije Zagorove ere i sviđa mi se atmosfera crteža koju stvara Venturi, šteta što ga nema malo više u Zagoru..
Glasat ću stoga za Ferijev dio Svemirske braće i Kapetana Zmiju..
doom Posted - 11/09/2016 : 23:17:53
quote:
Originally posted by vknez

čekaj stani malo...u 15 najbolje nacrtanih Zagorovih priča samo dve od Ferrija...
sprdaona...


Nema tu neke filozofije, da se mene pita skroz subjektivno, onda je to Piccinelli, ali price sa vampirom su daleko najbolje nacrtane i zato nema potrebe dalje izvoditi sa silnim popisima. Ribini sa Bosellijem yakodjer izvrsno finkcionira na Izgubljenom svijetu, ali ipak ne tako dobro kao Ferri sa Nolittom. Tako da na mom izboru nema veze nikakva nostalgija itd. vec potpuno objektivan izbor.
vknez Posted - 11/09/2016 : 23:09:47
čekaj stani malo...u 15 najbolje nacrtanih Zagorovih priča samo dve od Ferrija...
sprdaona...
Rahazlam Posted - 11/09/2016 : 21:36:39
Steta sto Casteli nije na nivou!!
doom Posted - 11/09/2016 : 21:16:20
Zagor prtoiv vampira
Povratak vampira
Price koje ostavljaju najveci dojam nakon citanja sto se tice crteza. Ferri na svom terenu i tu jednostavno nema bolje od toga, slicno kao i Villa na Texu.

Najbolji kadar ikad. Pokazuje svu moc i silinu princa tame, apsolutna perfekcija.
D.J. Posted - 11/09/2016 : 21:13:11
@Elderane 84
Ja ipak mislim da postoji objektivnost i da se moze objektivno izabrati najbolje nacrtanu epizodu. Zaboravis zasluge i naostalgiju (koji su naravno na Ferrijevoj strani) i izaberes. Evo npr. meni je Supermike sveukupno mnogo bolja epizoda od Morske strave, ali mi je Morska strava bolje nacrtana.
zackoljicofil Posted - 11/09/2016 : 21:09:57
Hiljadu lica straha (Sveti breg)
D.J. Posted - 11/09/2016 : 21:08:43
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Igore, majkaro, fale ti Huroni od Piccinellija


Bit ce u drugom polufinalu.
IGMAN2 Posted - 11/09/2016 : 21:02:24
quote:
Originally posted by DODSFERD

Crtež mu jest puno bolji u specijalu Na putu ubojica nego na Princu vilenjaka gdje je prenatrpan, što nije ni tolika šteta jer je priča ionako veliki šrot.



Nisam napisao najbolji Zagorov crtež, tj. najfunkcionalniji, već najljepši
Torricelli je i Dvorac na nebu prvo precizno i preljepo nacrtao, a onda ga je nacrtao ispočetka -jednostavnijim i malo lošijim crtežom, ali stripovski boljim i funkcionalnijim.
Elderane84 Posted - 11/09/2016 : 20:51:50
Sta znam, tesko je ovdje glasati. Šta god izglasali, nepravedno je. Bolje da smo izglasali najbolju priču svakog crtača ponaosob.
Vidim ovdje nema drugog susreta sa Mari Lavo, meni je ta epizoda bila mozda i jedna od presudnih da nastavim sa čitanjem Zagora nakon niza godina. Negdje sam se bio dokopao Abatona i nisam mogao vjerovati kako dobar crtež gledam, naviknut na nekad uobičajenog Ferija i Donatelija. Neću sebi davati za pravo da procjenjujem šta je bolje, ali mi je Laurentijev stil tada baš, baš legao, i to traje do dan danas. Ipak, kasnije, kad sam pročitao Osvetu Vudu, mogu reći da je tu uradio još bolji posao.

S druge strane, Andreuci je izbriljirao i na Morskoj stravi, i na Povratku Kejna. I na svemu što je radio na Zagoru. Nenadoknadiv gubitak za Zagorov staf, ne bih se složio da mu je Rubini zamjena, najbolje bi bilo imati obojicu.

Marcello mi je još kao klincu bio strašno dobar, kad mi je u ruku došlo ono neko nesretno izdanje Nestalog istraživača sa kartonskim koricama, bješe Horusovo ili tako nešto... Sjećam se da sam čekao kao ozeblo sunce nastavke, ali ih dočekah tek kao veteran. No, nikad nije kasno. Marcello je tu odradio tako dobar posao, da nisam siguran bi li sve bolje dočarao i neki od meni omiljenijih crtača.

Chiarolla mi je na prvi susret bio strašno čudan, kao i svima. Mislim da su Brodolomci jedna od prvih njegovih epizoda koje sam čitao. Međutim, brzo sam se navikao, i uvidio mnogo više stvari koje sjajno radi, nego što je onih koje mi smetaju. Nakon pročitane Cibole i Dugog putovanja, radujem se svakoj njegovoj epizodi, koliko god da mu Buratini samo kršine od scenarija ostavlja...

Rubini sa ovo svojih nekoliko epizoda, imao je i sreće da su ga zapadali sve sami biseri od priča. Svakako da to pojačava i utisak o crtanju plus je imao na čemu da se razmaše, ali to ne umanjuje činjenicu da je odradio možda objektivno i najboljeg Zagora (što se crteža tiče), a to je Izgubljeni svijet.

Onda, nepravedno zapostavljeni Donateli, čiji je Zagor nevjerovatno upečatljiv i koji je odradio neke najbolje Nolitine priče poput Slobode ili smrt, Zbogom, crveni brate i Vanatinu zamku :) Može da priča ko šta hoće, ali taj je čovjek mljeo rokove i da je Rubini imao vremena koliko Donateli, pitam se kako bi ispao Izgubljeni svijet.

Na kraju Feri :) A šta reći... Bilo koja priča da se izglasa da nije njegova, nije realan rezultat. Problem je što pričamo o šezdesetogodišnjem serijalu i upoređivati crtače čiji zeniti imaju raspone od 50 godina nije realno. Tako da ne postoji mjerilo koje će mi dati rezultat da li je bolji Kapetan Zmija ili Povratak Kejna. Jebi ga, mogu ja glasati za bilo šta od to dvoje, ali nije to to.

PijaniPatak Posted - 11/09/2016 : 20:48:02
Igore, majkaro, fale ti Huroni od Piccinellija

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000