forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Stripovi kojeg izdavaca...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 13/09/2016 : 23:01:56
...cine najveci deo vase kolekcije?
Koji izdavac je naj za vas i zasto?
Naravno, govorimo o Bonelliju u ex-YU.

Spisak svih izdavaca ciji je barem jedan deo izdanja cinio ili cini neki od Bonelli junaka

Abaton
Agarthi Comics
Arkona
Bane Kerac
Beoštampa-Grafart, Veseli četvrtak
Bookglobe
Dagda
Darkwood
Deveta dimenzija
Dnevnik
Fibra
Forma B / Malagma
Horus
Libellus
Ludens
Maverick
Mega Press 33
Moria
Padora
Phoenix Press
Porin-Strip
Rosencrantz
Sfera
Slobodna Dalmacija
Strip-Agent
Stripforum
System Comics
Van Gogh
Vannini
Wizard Press
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Stark Posted - 13/08/2019 : 20:35:22
Kako god izračunam, imam više Slobodne Dalmacije od Ludensa
ziro Posted - 13/08/2019 : 19:39:59
Veseli četvrtak
ROJ RENK Posted - 14/09/2016 : 14:59:22
Dnevnikovih najvise jer sam nekada radio za njih. Ovih drugih, sta mi padne u ruke i uzimam samo omo sto me najvise zanima. Najvise imam od Darkvuda a od od svih drugih po nesto.

Rahazlam Posted - 14/09/2016 : 14:15:49
Ludens naravno!!
velka031 Posted - 14/09/2016 : 13:37:02
Naravno Ludens, zatim Dnevnik, pa Veseli Četvrtak i Slobodna Dalmacija (nisam siguran tko je treći).
dzoni Posted - 14/09/2016 : 11:54:22
dnevnika imam najvise jer ostali izdavaci jos nisu izdali toliki broj stripova...posle toga ide ludens...ludens mi je najbolji u kvalitetu kiosk izdanja...libelus za tvrde korice...prevod srpski kod vc mada u zadnje vreme i tu imam neke primedbe....ostrina crteza najbolja mi je u vc sa tvrdim koricama....dakle svako ima nesto sto je dobro....svi stripovi su mi dragi
emirem Posted - 14/09/2016 : 11:44:48
Ludens naravno… prvi i nezaboravni ozbiljni izdavac u RH.
SD-i svaka cast na pokusaju, i za njih bih glasao kao prve ozbiljne, ali bitna je i kvantiteta.
B.Hills hrbati su mi bili simpa😜, ali saranje po kronologiji ih je outiralo.🌵
RAKOSI4 Posted - 14/09/2016 : 11:25:34
quote:
Originally posted by tex2

Dnevnik je nostalgija, a opet kako pročitati neke sjajne stripove, ako ne u Dnevnikovom izdanju evo hrpa super Tex priča je još uvijek dan danas izašla samo u Dnevnikovom izdanju!


Ludens,Strip agent,Veseli četvrtak 99 posto i 1 posto sve ostalo.Istina je da je hrpa super priče izdao samo Dnevnik , dok do njih dođe VČ proće dosta vremena a od Ludensa Tex klasik
tex2 Posted - 14/09/2016 : 10:04:38
Dnevnik je nostalgija, a opet kako pročitati neke sjajne stripove, ako ne u Dnevnikovom izdanju evo hrpa super Tex priča je još uvijek dan danas izašla samo u Dnevnikovom izdanju!
zeljko Posted - 14/09/2016 : 09:05:57
ludens je proporcionalno najbolji najveći i najrealniji s najduljim stažom

dnevnik je nostalgija

libelis je elita

VČ je i dalje još uvijek u povojima i traži se... najbolji im je ritam i neka sigurnost...problemi u distribuciji i manje otisku

ostali su samo sporadične pojave
Dwayne_Looney Posted - 14/09/2016 : 08:21:35
Ludens, oko 50% kolekcije
Nakon Ludensa (Zagor i Tex sa svim popratnim, Blek, Mark, Teller, Miki) je zanimljivo tko je drugi. Nabacat ću bez ikakva reda. Npr. Veseli četvrtak mi čini komplet Texa i 80% Martyja uz knjige istih i 5-6 Zagor OP. Strip Agent- imam Martyja uz popratno, zatim popratno Mister No-a bez da sam kompletirao od nastavka gdje SD stala do prestanka. Mogu se pohvaliti da Padoru imam svu i bili su odličan izdavač. Od Darkwooda samo JDJP. Agarthi sve osim Skrivenog lica, Fibra samo integral Alvar Mayor i prva 4 Rip Kirby, Libellus samo one 4 ljetne kolekcije. Svojevremeno sam kupio 5-6 Texova čije su me naslovnice privukle ali prodao... iz ex-Yu ne bih uzeo ni da mi se poklanja, imam ogromnu averziju prema neoriginalnim naslovnicama, rezanju kadrova ili stranica, mijenjanju teksta i sličnim stvarima. Što se tiče Slobodne Dalmacije (drugi izdavač po brojnosti u mojoj kolekciji ipak) kompletirao sam MM, Mister No, Zagor i Tex a sadržaj njihovih epizoda Zg Ex saznajem kroz Ludensove knjige. Phoenix Press samo Mohikanac i Veliki Belconi, a Komiko Popaj... uh, ne mogu više.
Johnny Difool Posted - 14/09/2016 : 08:02:57
Ludens, a što drugo.

Dobra je prva opcija "Agarthi Comics".

tex2 Posted - 14/09/2016 : 07:00:44
Budući da skupljam samo Texa, odgovor je Dnevnik.

Nema najboljeg izdavača, za mene su svi najbolji!
supermark Posted - 14/09/2016 : 06:43:34
Ludens, naravno
PijaniPatak Posted - 14/09/2016 : 06:01:53
Još uvek imam ogromnu rupu u Bonelli kolekciji zbog trošenje većine raspoloživog novca na grafičkie novela od Darkwooda, Belog puta ili System Comicsa radije nego na nekoliko Bonelli svesaka. Ali,

većina kolekcije je od Veselog Četvrtka, a ne mnogo ispod su i Ludensova izdanja.
Više cenim Veseli zbog jezika i posvećenosti čitaocu (uvodni tekstovi)
Cilj je da rupe popunjavam originalnim italijanskim sveskama, a da mi od domaćih ostane možda samo Veseli i Libellus.
U kvalitetu Libellus dominira
Dukidule Posted - 13/09/2016 : 23:50:18
Samo Bonelli??? Me bolje da mi nisi ni pominjao!

1. Dnevnik = 2 x 1103 + 2 x 997 = 4.200 + oko 950 (+/- 10-ak) duplih = cca. 5.150,
2. Ludens, S.D. i S.A. = puuuuh (!), pa garant nekih 1.000 do 1.110 primjeraka,
3. V. Č. = cca. 500,
4. Libellus = tu negdje oko 220....itd.

Jbg., nakupilo se toga podosta, a pošto sam još mladić, imam još i ozbiljnijih ciljeva u pogledu na buduće dane.
DODSFERD Posted - 13/09/2016 : 23:10:11
Najviše imam Ludensovih izdanja, sasvim normalno jer su mi najdostupnija a objavljuju puno toga što me zanima.
Tehnički najkvalitetnija izdanja imaju Libellus i Phoenix Press.
S ponosom mogu potvrditi da nemam niti jedno piratsko strip izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000