forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kupimo DNEVNIK!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 15/09/2016 : 19:20:44
Eto, ja sam več dugo na forumu, bio sam ovdje pod nekim drugim nickovima, Stockbrooker npr itd....izložio sam sigurno 100+ različitih ideja, koje su sve bile pa genijalne, bez ikakve mane. Nadam se da ste ih shvatili ozbiljno i da ste se obogatili na njima, da sada pijete Cuba Libre negdje na Kubi dok čitate ovo ili šmrčete kokain sa nekih velikih crnih sisa, ili se nalazite u nekom trojčku između Brazilke i Kineskinje, sve to zahvaljuči mojim genialnim idejama.

Ali sve to nije bilo ništa, ovo sada je "the motherload", od svih ideja, ovo je moj labuđi pjev, ovo je ideja nad idejama, ovo je "the" idea!!!! To je to.


Sve ove ideje su bile slagalice (kao puzzle) do ovoga danas, ovo sada i ovdje! Ovo je ground zero, armagedon, nirvana, jiu-jitsu, feng-shui, pomfrit sa čevapima, zorba,....od svih ideja ikada!!!!!


Kupimo Novosadski DNEVNIK!!!!!!

Osnujmo nekakvu udrugu, zadrugu, dioničarsko društvo....i preuzmimo Dnevnik!

Baš taj DNEVNIK (Zlatna serija i Lms).

Ima nas dosta na forumu, među nama su ekonomisti, pravnici, doktori, strip izdavači.....koji imaju i znanje, i novac. A tu smo i mi, forumaši, koji možemo svi zajedno da sakupimo novac i uložimo ga u kupovinu DNEVNIKA!!!!!!!!!!!!

Dnevnik je brand, on je legenda na ovim prostorima, probudimo tog "spečeg lava" i pokrenimo ovu mašineriju!!!!!!

Najprije se trebaju javiti ljudi, koji žele sudjelovati u tome, u preuzimanju Dnevnika (kako uzbudljivo zvuči!!!!!), onda treba vidjeti koliko novca nam treba, da kupimo i preuzmemo Dnevnik, onda idemo u sakupljanje tog novca, sve treba da bude transparentno, imat čemo dioničarsko društvo ili zadrugu, p aonaj koji bude više uložio imat če više dionica itd...onda sastavimo ekipu (urednik, saradnici, računovođa,...) pošaljemo našu ekipu u Italijo do Bonellija i sklopimo neke ugovore i počnemo sa radom!!!!!!!!!!

Siguran sam, da če i kod Bonelija poludjeti od sreče, kada saznaju, da Dnevnik opet jaše ovim prostorima!!!!!!

Zlatna serija i Lms!!!!!!!!!!!!!!!

Jeste li sa mnom!!!??????

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 19/09/2016 : 08:57:37
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by mladjo

Zagora ima tako puno jer ga ljudi najviše kupuju. da je ljudima pun k.... zagora ne bi ga toliko bilo. obrnuo si teze.
a kad si već navalio na Džudasa - ok, njega ima, koliko, 14 epizoda? Ok, i kad izdaš Džudasa, onda bi išao na ultrapopularne Roki Džoa i Krabina Slima? pa tko bi ti to kupovao?
Sve je ovo naravno u fazi fantastike ali po meni, postoje samo dva načina da se ZS i LMS vrate:
a) da se u jednoj od novonastalih država koja nema svoja izdanja Bonellija (npr. Bosni, Crnoj gori...)počnu izdavati ZS i LMS sa standardnm junacima (Zagror, Tex i Dyaln u ZS i Mister No, Marti i recimo dampyr u LMS, znači bez Marka, Bleka & co)

b) Pokretanje ZS i LMS u srbiji (ili Hrvtskoj) ali sa novim, dosad neobjavljenim junacima kod nas (tipa Morgan Lost isl.9 i to bi onda vjerojatno išlo na dvotjednoj ili mjesečnoj bazi.

Ali ponavljam, sve je to u sferi SF-a.



Pa svi mi volimo Zagora, ali ja osobno ne bi bio zainteresiran za još jedan reprint. Pa koliko reprintova ljudi trebaju?

Uzmimo za primjer Hiljadu Zamki od Zagora:

-izašao je kod LMS
-mislim da je izašao i kao neki Vanredni broj kod Dnevnika
-izašao je kod Zagor Extra
-Izašao je u onoj knjizi sa tvrdim platnicama po 150 kuna u Stripovi na Kvadrat
-Izašao je kao Klasik
-izašao je Kod Libellusa
-izašao je kod Agartyja
-izašao je u makedoniji

Zar stvarno misliš da je potreban još jedan Hiljadu zamki, zar nije više dovoljno?

Mislim, jeste Zagor popularan, ali treba biti bolestan pa da se ima 10 reprinta jednog te istog stripa....

A po drugi strani ima toliko još drugih neobjavljenih strip junaka.


Judasa ima 16 brojeva, koliko ima i Bella i Bronco a vidi kako se lijepo prodava,...naklada 3000, vjerovatno nije rasprodat ali da su ga prodali npr 1000, zašto onda još uvijek tiskaju 3000, znači da ipak treba da se prodava blizu 3000, kada do sada nisu smanjili tiraž. Prodavao se i Tim i Dasty, prodavaju se i PSDZ, prodavao bi se i Ken Parker sc po 2 eura, i Mister No,....prodava se Kapetan Miki, Kit Teller,....sve to ide dalje iako se ljudi sprdaju sa tim stripovima.




Hiljadu zamki - Zagor ,nije izaša kao klasik



wau, e sad si mi rekao! Zar ne kužiš poantu? Ja sam naveo samo primjer koliko reprintova jednog te istog stripa postoji, a ti se sad hvataš jer od tih 8-9 je jedan suviše, ma bravo!!!! Možda nije izašao kao klasik ali je možda izašao kod VČ (kojeg sam zaboravio navesti npr...) možda nije još izašao kod VČ, pa če izači kasnije, možda je izašao kod Abatona, Porina,...šta ti ja znam,...bilo je milijun pokušaja, tko bi ih znao sve,...ali pametni kuže poantu, šta da ti drugo kažem
markotamara Posted - 19/09/2016 : 05:09:32
Eto prilika da izade kao klasik,jos jednom u Zlatnoj seriji
Pozuriti prije Ludensa
RAKOSI4 Posted - 19/09/2016 : 01:22:09
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by mladjo

Zagora ima tako puno jer ga ljudi najviše kupuju. da je ljudima pun k.... zagora ne bi ga toliko bilo. obrnuo si teze.
a kad si već navalio na Džudasa - ok, njega ima, koliko, 14 epizoda? Ok, i kad izdaš Džudasa, onda bi išao na ultrapopularne Roki Džoa i Krabina Slima? pa tko bi ti to kupovao?
Sve je ovo naravno u fazi fantastike ali po meni, postoje samo dva načina da se ZS i LMS vrate:
a) da se u jednoj od novonastalih država koja nema svoja izdanja Bonellija (npr. Bosni, Crnoj gori...)počnu izdavati ZS i LMS sa standardnm junacima (Zagror, Tex i Dyaln u ZS i Mister No, Marti i recimo dampyr u LMS, znači bez Marka, Bleka & co)

b) Pokretanje ZS i LMS u srbiji (ili Hrvtskoj) ali sa novim, dosad neobjavljenim junacima kod nas (tipa Morgan Lost isl.9 i to bi onda vjerojatno išlo na dvotjednoj ili mjesečnoj bazi.

Ali ponavljam, sve je to u sferi SF-a.



Pa svi mi volimo Zagora, ali ja osobno ne bi bio zainteresiran za još jedan reprint. Pa koliko reprintova ljudi trebaju?

Uzmimo za primjer Hiljadu Zamki od Zagora:

-izašao je kod LMS
-mislim da je izašao i kao neki Vanredni broj kod Dnevnika
-izašao je kod Zagor Extra
-Izašao je u onoj knjizi sa tvrdim platnicama po 150 kuna u Stripovi na Kvadrat
-Izašao je kao Klasik
-izašao je Kod Libellusa
-izašao je kod Agartyja
-izašao je u makedoniji

Zar stvarno misliš da je potreban još jedan Hiljadu zamki, zar nije više dovoljno?

Mislim, jeste Zagor popularan, ali treba biti bolestan pa da se ima 10 reprinta jednog te istog stripa....

A po drugi strani ima toliko još drugih neobjavljenih strip junaka.


Judasa ima 16 brojeva, koliko ima i Bella i Bronco a vidi kako se lijepo prodava,...naklada 3000, vjerovatno nije rasprodat ali da su ga prodali npr 1000, zašto onda još uvijek tiskaju 3000, znači da ipak treba da se prodava blizu 3000, kada do sada nisu smanjili tiraž. Prodavao se i Tim i Dasty, prodavaju se i PSDZ, prodavao bi se i Ken Parker sc po 2 eura, i Mister No,....prodava se Kapetan Miki, Kit Teller,....sve to ide dalje iako se ljudi sprdaju sa tim stripovima.




Hiljadu zamki - Zagor ,nije izaša kao klasik
1Euro Posted - 18/09/2016 : 20:33:45
quote:
Originally posted by mladjo

Zagora ima tako puno jer ga ljudi najviše kupuju. da je ljudima pun k.... zagora ne bi ga toliko bilo. obrnuo si teze.
a kad si već navalio na Džudasa - ok, njega ima, koliko, 14 epizoda? Ok, i kad izdaš Džudasa, onda bi išao na ultrapopularne Roki Džoa i Krabina Slima? pa tko bi ti to kupovao?
Sve je ovo naravno u fazi fantastike ali po meni, postoje samo dva načina da se ZS i LMS vrate:
a) da se u jednoj od novonastalih država koja nema svoja izdanja Bonellija (npr. Bosni, Crnoj gori...)počnu izdavati ZS i LMS sa standardnm junacima (Zagror, Tex i Dyaln u ZS i Mister No, Marti i recimo dampyr u LMS, znači bez Marka, Bleka & co)

b) Pokretanje ZS i LMS u srbiji (ili Hrvtskoj) ali sa novim, dosad neobjavljenim junacima kod nas (tipa Morgan Lost isl.9 i to bi onda vjerojatno išlo na dvotjednoj ili mjesečnoj bazi.

Ali ponavljam, sve je to u sferi SF-a.



Pa svi mi volimo Zagora, ali ja osobno ne bi bio zainteresiran za još jedan reprint. Pa koliko reprintova ljudi trebaju?

Uzmimo za primjer Hiljadu Zamki od Zagora:

-izašao je kod LMS
-mislim da je izašao i kao neki Vanredni broj kod Dnevnika
-izašao je kod Zagor Extra
-Izašao je u onoj knjizi sa tvrdim platnicama po 150 kuna u Stripovi na Kvadrat
-Izašao je kao Klasik
-izašao je Kod Libellusa
-izašao je kod Agartyja
-izašao je u makedoniji

Zar stvarno misliš da je potreban još jedan Hiljadu zamki, zar nije više dovoljno?

Mislim, jeste Zagor popularan, ali treba biti bolestan pa da se ima 10 reprinta jednog te istog stripa....

A po drugi strani ima toliko još drugih neobjavljenih strip junaka.


Judasa ima 16 brojeva, koliko ima i Bella i Bronco a vidi kako se lijepo prodava,...naklada 3000, vjerovatno nije rasprodat ali da su ga prodali npr 1000, zašto onda još uvijek tiskaju 3000, znači da ipak treba da se prodava blizu 3000, kada do sada nisu smanjili tiraž. Prodavao se i Tim i Dasty, prodavaju se i PSDZ, prodavao bi se i Ken Parker sc po 2 eura, i Mister No,....prodava se Kapetan Miki, Kit Teller,....sve to ide dalje iako se ljudi sprdaju sa tim stripovima.
milandj3 Posted - 18/09/2016 : 20:02:15
quote:
Originally posted by mladjo

Zagora ima tako puno jer ga ljudi najviše kupuju. da je ljudima pun k.... zagora ne bi ga toliko bilo. obrnuo si teze.
a kad si već navalio na Džudasa - ok, njega ima, koliko, 14 epizoda? Ok, i kad izdaš Džudasa, onda bi išao na



Pa naravno, na ex-yu produkciju Džudasa! Kad je moglo da upali sa Blekom, što ne bi i sa Dżudom
Sneaksie Thiefsie Posted - 18/09/2016 : 16:36:29
quote:
Originally posted by 1Euro

Ljudima je pun k...c

...Amerikanaca, strip-junaka Amerikanaca, stripova smestenih u Ameriku, stripova iz Amerike...bas kako si trazio od nas,dakle, Judas otpada otpala mu naslovnica dabogda
mladjo Posted - 18/09/2016 : 16:22:05
Zagora ima tako puno jer ga ljudi najviše kupuju. da je ljudima pun k.... zagora ne bi ga toliko bilo. obrnuo si teze.
a kad si već navalio na Džudasa - ok, njega ima, koliko, 14 epizoda? Ok, i kad izdaš Džudasa, onda bi išao na ultrapopularne Roki Džoa i Krabina Slima? pa tko bi ti to kupovao?
Sve je ovo naravno u fazi fantastike ali po meni, postoje samo dva načina da se ZS i LMS vrate:
a) da se u jednoj od novonastalih država koja nema svoja izdanja Bonellija (npr. Bosni, Crnoj gori...)počnu izdavati ZS i LMS sa standardnm junacima (Zagror, Tex i Dyaln u ZS i Mister No, Marti i recimo dampyr u LMS, znači bez Marka, Bleka & co)

b) Pokretanje ZS i LMS u srbiji (ili Hrvtskoj) ali sa novim, dosad neobjavljenim junacima kod nas (tipa Morgan Lost isl.9 i to bi onda vjerojatno išlo na dvotjednoj ili mjesečnoj bazi.

Ali ponavljam, sve je to u sferi SF-a.
1Euro Posted - 18/09/2016 : 16:14:46
mene zanima kako uopšte krenuti u strip izdavaštvo. Koji su prvi koraci?

Npr, ok, kontaktira se Bonelli, podpiše se neki ugovor i oni ti daju prava na izdavanje tog i tog strip junaka za ove i ove brojeve....jel to tako? Da li oni daju i skenove tih stripova?

Koga npr kontaktirati za prava za Judasa, Roki Džo,...mislim da nisu svi ovi stripovi od Bonellija, pa znači Bonelli ni ne raspolaga sa dozvolom oko prava za ove "stare" junake....Znam da su prava oko izdavanja malog renžera podijeljena (nešto ima Kčerka Andree Lavezzole, Loredana Lavezzola, nešto mislim da drži Bonelli, ili netko drugi,...),....

Največi je problem uz prava dobiti i SKENOVE...gdje ili kako dobiti skenove?

Ok, Ako ideš izdavati npr Zagora, vjerovatno Bonelli da i skenove,...ali šta je sa Judasom npr....tko tamo drži prava i gdje se mogu nabaviti skenovi?

Jer kada se to sredi sve ostalo je lako...registrira se firma, pronađe se prevodioca, lektora, tiskara,...pa se može krenuti.
kucak Posted - 18/09/2016 : 16:04:35
Sve su ovo nagađanja, zato ja tvrdim da se mora napraviti cijela analiza projekta i njegov uspjeh kroz prodaju i naravno rentabilnost.
Samo jedna mala točkica u svemu tome je istraživanje tržišta. Evo jedan mali poll, što se ne može nazvati nikakvim istraživanjem kaže da ljudi žele jeftinije stripove jer nemaju novaca. I to mogu nazvati da je na tragu istine.
Naravno, ja u svemu tome nisam stručan i malo je tko od nas. Možda eventualno kakav izdavač bi dao kakav kompetentniji odgovor na ovu temu. Jer oni znaju kroz što sve prolaze u svome poslovanju, koje nije nimalo lagano.
Lako je nama govoriti - ovo bi se prodavalo, ono ne bi... To je naše pravo obzirom da smo potencijalni kupci, ali neki ozbiljniji odgovor - to ne...
1Euro Posted - 18/09/2016 : 15:52:41
Ljudima je pun k...c Zagora i Texa. Zagor izlazi u milijun varianti (extra, redovni, VČ, Libellus, Maxi, Specijal, Gigant, Kolor,....) SAMOUBISTVO bi bilo krenuti "OPET" sa Zagorom, Tex nije ništa bolji (ima i on puno edicija) a uz to se lošije prodava od Zagora, znači dvostruko samoubistvo (da se upucaš, prije vješanja...).
Mark, Miki, Blek i MR,...nekako izlaze pa tko ih želi, može ih pronači i kupiti, nema potrebe po dupliranju,...dobro znamo priču oko Marka i prava,...valjda če se i on nastaviti kad tad.

PUN POGODAK bi bio NEOBJAVLJENI STRIPOVI, tipa Judas (ovo na prvom mestu), onda neke neobjavljene priče Maloga Rendžera (tipa Lost Valey, pa ona epizoda sa križevima, pa onaj dodatak na 40 stranica koji je išao uz Marka) pa recimo neki podcijenjeni stripovi Roki Džo, traper Kerri, Karabina Slim,...pa možda neki neobjavljeni Tex itd.....znači pošto bi sve bila jedna serija (zlatna serija npr...) moglo bi se sve strpati u tu seriju, znači ispuca se Judas, nastavlja se sa Roki Džo, kad ase dođe do nekog okruglog broja npr 100 ubaci se npr Lost Valey od Maloga Rendžera u boji a i originalno nosi broj 100 itd....
mladjo Posted - 18/09/2016 : 13:54:49
Jedina ozbiljna šansa za pokretanje ZS/LMS-a bila je 2008. godine kaka je veseli četvrtak počeo sa izdavanem stripova.
da su tada oni krenuli sa svojim izdanjima u obliku Zlatne serije i LMS-a onda bi to zaživjelo.
Zašto nisu?
možda su mislili da je ovako bolje a možda im nije ni palo na pamet.
Makar ja vjerujem da bi prodaja istih stripova koje izdaju sa starim logoima bila barem 10% veća.
Tipa Zagor, Tex i Dylan u ZS, Mister No, Marti i Dampyr u LMS. i to neka ide svaki junak jedan iza drugoga, znači ne u nastavcima i da se strip završava na jednoj strani, a da onda ide neki sporedni strip. Ili bi moglo i tako ali da onda sporedni bude npr. Kapetan Miki u Zlatnoj seriji a neki drugi u LMS.
Ali to je sve sada passe.
izdavati ZS i LMS bez Zagora, Texa i Mister Noa, je potpuno promašeno. Pa čak i da izlaze Mark, Miki, Blek i MR.
Eventualno da se sad ekipa iz VČ prebaci na te edicije ali nakon 8 godina izlaženja, sada prelaziti na novi oblik izdavanja je u najmanju ruku upitno sa stanovišta uspješnosti.
jaki Posted - 18/09/2016 : 12:50:26
nije to tako jednostavno.
prava na lik možda može isteći(popaj,šerlok holms..) ali prava na izašle stripove,knjige.... teško.
cerichus Posted - 18/09/2016 : 12:32:09
quote:
Originally posted by 1Euro

Da li netko zna, nakon koliko godina prava za nešto isteknu i postanu javno dobra?

Da li je to nakon 50 godina, 100 godina,..? Ili više ili manje? I kakvi su kriteriji? Da li to važi za časovni period (recimo nakon 50 godina) ili ima nekih "caka"....

Ako bi bilo nakon 50 godina npr... onda bi se več mogli početi objavljivati neki stripovi, bez da se plačaju prava....kako je sa tim?

Znam da neka prava isteknu i postanu "javno dobro" samo ne znam kada i kakvi se uvjeti trebaju poštovati.....


Trebalo biti za 70 godina. Evo pročitaj ovdje: https://wiki.creativecommons.org/wiki/Hr:Javno_dobro
1Euro Posted - 18/09/2016 : 11:17:11
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

Da li netko zna, nakon koliko godina prava za nešto isteknu i postanu javno dobra?

Da li je to nakon 50 godina, 100 godina,..? Ili više ili manje? I kakvi su kriteriji? Da li to važi za časovni period (recimo nakon 50 godina) ili ima nekih "caka"....

Ako bi bilo nakon 50 godina npr... onda bi se več mogli početi objavljivati neki stripovi, bez da se plačaju prava....kako je sa tim?

Znam da neka prava isteknu i postanu "javno dobro" samo ne znam kada i kakvi se uvjeti trebaju poštovati.....



Nakon 50 godina
Pa za koga bi ih tiskali , za zombije



ne razumijem.....ja sam pitao, da li prava za neki strip isteknu NAKON 50 godina od dana izlaženja. Znači ako je neki strip bio izdat 1965, znači da danas 2016 ne treba više plačati prava za taj strip, jer su istekla,....samo ne znam nakon koliko godina ta prava isteknu, da li je to nakon 50 ili više godina, to sam ja pitao.....
RAKOSI4 Posted - 18/09/2016 : 11:01:03
quote:
Originally posted by 1Euro

Da li netko zna, nakon koliko godina prava za nešto isteknu i postanu javno dobra?

Da li je to nakon 50 godina, 100 godina,..? Ili više ili manje? I kakvi su kriteriji? Da li to važi za časovni period (recimo nakon 50 godina) ili ima nekih "caka"....

Ako bi bilo nakon 50 godina npr... onda bi se več mogli početi objavljivati neki stripovi, bez da se plačaju prava....kako je sa tim?

Znam da neka prava isteknu i postanu "javno dobro" samo ne znam kada i kakvi se uvjeti trebaju poštovati.....



Nakon 50 godina
Pa za koga bi ih tiskali , za zombije
1Euro Posted - 18/09/2016 : 10:39:54
Da li netko zna, nakon koliko godina prava za nešto isteknu i postanu javno dobra?

Da li je to nakon 50 godina, 100 godina,..? Ili više ili manje? I kakvi su kriteriji? Da li to važi za časovni period (recimo nakon 50 godina) ili ima nekih "caka"....

Ako bi bilo nakon 50 godina npr... onda bi se več mogli početi objavljivati neki stripovi, bez da se plačaju prava....kako je sa tim?

Znam da neka prava isteknu i postanu "javno dobro" samo ne znam kada i kakvi se uvjeti trebaju poštovati.....
RAKOSI4 Posted - 17/09/2016 : 11:46:44
quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas je nezamislivo da klinci umjesto krempita idu kupiti tamo neke fantazije na papiru.


Ma kupija sam cili tacnu krempit ali skrivećki i Kit Telera (od svoje love)
C Celtic Posted - 17/09/2016 : 11:41:18
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Hocete da kupite "Dnevnik"?
To nisu dnevne novine i te stvari. To je potpuno odvojeni deo firme u ono vreme poznat kao "Dnevnik, izdavacka delatnoist" i on i dalje postoji, ali je vlasnik pokrajina "Vojvodina" koja bi se rado ratosiljala tog balasta. Ima tu jos mnogo izdanja koja su interesantna i koja bi uz pazljiva ulaganja bila profitabilna kao sto su "Neven" i "Mali Neven". To sada politicare ne interesuje jer ne mogu strpati nista u svoj dzep i to je jedini razlog sto to sve tavori. Pa ako ste spremni za ulaganje, ja sam spreman da vam pomognem koliko mogu.



???
DODSFERD Posted - 17/09/2016 : 11:35:32
Danas je nezamislivo da klinci umjesto krempita idu kupiti tamo neke fantazije na papiru.
RAKOSI4 Posted - 17/09/2016 : 11:16:47
Kad se samo sitim s kojim sam uživanjem kupova te stripove i s kojim nestrpljenjem čeka nastavak , koja je to čarolija bila .Školskim praznicima bi tresli pod noge novčić te kockali za stripove , minjali se 1 od 6 dinari za 10 od 10 dinari.Jedne nedilje mater me poslala kupit krempite u Bobisa a ja ono skrivećki kupija nastavak invazije kondora ,pistu smrti , koju sam jedva dočeka pročitat .Nečete virovat da se za dosta brojeva sićam kako sam ih kupija i u kojoj prigodi.Kolika je ljubav bila prema ZS/LMS nisam kupova marendu da bi imao novca da ih kupim i naravno skrivam.
nagor Posted - 17/09/2016 : 09:30:05
E jebiga...
manhunter Posted - 17/09/2016 : 09:29:01
Zato što pravo na jednu Bonelli epizodu košta oko 500€.
Zato što ti za epizode 1-100 treba 50 000€ samo za prava.
Zato što štampa 50 primeraka košta 3-4€ po primerku (200€ po epizodi, 20 000€ za 100 epizoda.)

70 00€ u startu, bez prevoda, poreza i drugih dažbina.

tihomirduras Posted - 17/09/2016 : 09:24:10
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ni onda se ne bi prodalo svih 5000 primjeraka jer bi ljudima smetalo što nije 0,75 €.



7-8 kn je ok i sd je krenula sa sličnim iznosima
nagor Posted - 17/09/2016 : 09:08:08
Ajmo ovako probat.

Ljudi se žele probiti na tržište mjesečnim kiosk izdanjem određenog junaka od broja jedan. I onda to nakon par brojeva bankrotira jer ljudi to već imaju i nikome se ne da umrijeti prije nego se dođe do broja 100.

Umjesto tiskati 5000 SC primjeraka, recimo Mister Noa, od broja jedan, ajmo tiskati 50 kolekcija Mister Noa od 1 do 100 za striparnice. Dakle... 50 ljudi na ovim prostorima bi se sigurno našlo koji bi dali par sto evra za jednu takvu 1-100 kolekciju. Rasprodaš prvu turu i tiskaš opet 50 kolekcija od broja 100-200.

Zašto se to ne radi?
DODSFERD Posted - 17/09/2016 : 08:43:27
Ni onda se ne bi prodalo svih 5000 primjeraka jer bi ljudima smetalo što nije 0,75 €.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000