forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolje nacrtana epizoda Zagora, FINALE!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 22/09/2016 : 06:52:19
Evo i finala za najbolje nacrtanu zagorovu epizodu ikad. Izabrali ste ovih 7 epizoda, od kojih je sest Ferrijevih i jedna Andreuccijeva. Sad je vrijeme da izaberete i najbolju!
Glasanje traje do 9-29-16 u ponoc.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vknez Posted - 13/10/2016 : 23:15:32
najbolji pol je južni...
velka031 Posted - 13/10/2016 : 15:05:47
Da, bio bi dobar poll jedan crtač-jedna epizoda.
Rahazlam Posted - 03/10/2016 : 23:23:58
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Rahazlam

Anderucci uz Della Monicu,Marcella i Ferrija najbolji crtač Zagora,po mojem sudu!!




Otkud ti se onda ne sviđa Rubini - njegov najnovoji crtež je dosta sličan Andreućijevom?
A Nućo?
To je Feri na kvadrat.



Od kud ti to da mi se ne svida Rubini?

On mi je odlican,Nuccio mi je losiji ali moze proci,ipak mi je Verni naj slicniji Ferriju!
D.J. Posted - 30/09/2016 : 00:22:56
quote:
Originally posted by markotamara

mislim da je morska strava odlicno nacrtana imam je u c/b i americkoj boji,ali je bas zahvaljujuci ovom drugome na ovom forumu gotive,po meni je jaca prica i crtez Sedam gradova Cibole ali jbga ta jos ni izasla u Americkom izdanju i jos je crta Chiarolla iskrivljenih udova....
PS.inace DJ hvala na posiljci Osvete vudu i Winter snake


Nema problema. Bit ce jednog dana i Sedam gradova Cibole. Stripcina i pol!
markotamara Posted - 29/09/2016 : 23:46:23
mislim da je morska strava odlicno nacrtana imam je u c/b i americkoj boji,ali je bas zahvaljujuci ovom drugome na ovom forumu gotive,po meni je jaca prica i crtez Sedam gradova Cibole ali jbga ta jos ni izasla u Americkom izdanju i jos je crta Chiarolla iskrivljenih udova....
PS.inace DJ hvala na posiljci Osvete vudu i Winter snake
nagor Posted - 29/09/2016 : 15:19:49
Ups, nisam uopće primjetio. :)
King Warrior Posted - 29/09/2016 : 15:17:11
Jbg, otvorio vec poll:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48158
nagor Posted - 29/09/2016 : 15:14:02
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by markotamara

Za mene je pobjednik Ferri


Pa i jeste sa osvojenih 60 od 95 glasova.

Ako nije problem, pokrenucu ja danas novi poll sa "jedan crtac-jedna epizoda".



Normalno da je Ferri pobjednik i još dugo će biti pobjednik u ovakvim poll-ovima.

Možda bi bilo zanimljivije otvoriti poll bez Ferrija (on je kao izvan konkurencije) i bez Morske Strave. Čisto da vidimo kako bi se ostale epizode poredale. Opcija je i sistem "izaberi pet naj crtačkih epizoda i poredaj po bodovima - od 1 do 5".
Kontrast 2 Posted - 29/09/2016 : 15:03:02
quote:
Originally posted by Rahazlam

Anderucci uz Della Monicu,Marcella i Ferrija najbolji crtač Zagora,po mojem sudu!!




Otkud ti se onda ne sviđa Rubini - njegov najnovoji crtež je dosta sličan Andreućijevom?
A Nućo?
To je Feri na kvadrat.
Rahazlam Posted - 29/09/2016 : 12:27:02
Anderucci uz Della Monicu,Marcella i Ferrija najbolji crtač Zagora,po mojem sudu!!
Dwayne_Looney Posted - 29/09/2016 : 10:22:50
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tko je uopće Andreucci, Morsku stravu nemam, šta je još crtao?


Majstor! Crtao je i epizode Zagora Teksaski rendžeri i Povratak Caina. Od kad je napustio Zagora crta Dampyra, Texa i nešto za Francuze.



E jest se raspištoljio. Dvije nemam, jedne se ne sjećam i trebao bi rusvaj napraviti da je nađem. Hvala za info.
D.J. Posted - 29/09/2016 : 10:09:29
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tko je uopće Andreucci, Morsku stravu nemam, šta je još crtao?


Majstor! Crtao je i epizode Zagora Teksaski rendžeri i Povratak Caina. Od kad je napustio Zagora crta Dampyra, Texa i nešto za Francuze.
Dwayne_Looney Posted - 29/09/2016 : 09:31:35
Tko je uopće Andreucci, Morsku stravu nemam, šta je još crtao?
King Warrior Posted - 29/09/2016 : 09:24:38
quote:
Originally posted by markotamara

Za mene je pobjednik Ferri


Pa i jeste sa osvojenih 60 od 95 glasova.

Ako nije problem, pokrenucu ja danas novi poll sa "jedan crtac-jedna epizoda".
markotamara Posted - 29/09/2016 : 01:07:54
Za mene je pobjednik Ferri
nagor Posted - 29/09/2016 : 00:28:32
D.J. Posted - 29/09/2016 : 00:16:00
I tako stigli smo do kraja izbora najbolje nacrtane epizode Zagora po izboru forumasa... Pobjednik je Morska strava, crtaca Stefana Andreuccija.
Dobila je 35 od ukupnih 95 glasova u finalu.

Top 3 izgleda ovako:
Morska strava (Andreucci) 35 glasova
Povratak vampira (Ferri) 21 glas
Kapetan Zmija (Ferri) 16 glasova

going going Posted - 28/09/2016 : 14:08:43
Po mom misljenju najbolje nacrtana epizoda Zagora je Demon ludila, tu je Ferri dao svoje najbolje, nije se ogranicavao na 6 kadra po stranici vec imamo mnoge krupne kadrove, mracno sencenje nikad nije bilo mracnije kao i atmosfera. Remek delo!
Na drugo mesto bih stavio Kapetana Zmiju.
Trece mesto Andreuccijeva Morska strava.
A na cetvrto mesto Laurentijeva Osveta vudu, takodje fantasticno docarana atmosfera ali se retko spominje kao najbolje nacrtana jer je Laurenti u poslednje vreme u nemilosti fanova(zasluzeno).
Kontrast 2 Posted - 28/09/2016 : 14:00:21
Od samog starta je ovakav tip glasanja bio osudjen na propast (u smislu objektivnosti).
Svako je progurao svoje najomiljenije, a ne najbolje nacrtane priče.
Dovoljno da vidim Laurentija pomenutog, pa da sve bude jasno.

Glasao sam za Kapetana Zmiju, jer sam uzeo u obzir kvalitet crteža i brzinu kojom je taj crtež izveden (nije teško preračunati, koliko je tada Feri crtao tabli mesečno).
A I Andreući, u "Morskoj stravi" je bio izvanredan.
Kao i Pićineli u "Hjuronima".
Rubini u "Izgubljenom svetu".
Bizi u bilo kojoj priči.
Dela Monika u nekoliko zadnjih storija.


A meni lično najbolje nacrtana - "Pun mesec".
Bog - pa Nućo.
Ne znam da li je bila na nekoj listi?
D.J. Posted - 27/09/2016 : 23:48:23
Evo jos su ostala 24 sata za glasanje pa da vas podsjetim.
nagor Posted - 23/09/2016 : 15:47:18
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče najbolje Ferrijeve nacrtane epizode, mislim da jo to ipak Kapetan Zmija. To je taj klasik neponovljiv Ferri iz vremena te prve američke odiseje. Tu je bio najjači i u tom razdoblju je stvoreno pravo lice Zagora. Evo, i moj avatar je iz tog razdoblja (Kapetan Zmija).


Kako to da ga s vremenom nisi promijenio nekim ''modernijim'' crtežom.



Još se rodio nije onaj koji će znati bolje nacrtati Zagorovo lice od Ferrija. Pravo Zagorovo lice je Ferrijevo, ali to ne znači da je Ferri tehnički najjači crtač na serijalu.
velka031 Posted - 23/09/2016 : 15:33:48
Kapetan Zmija.
tomassi Posted - 23/09/2016 : 13:01:23
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by tomassi

Nije najveći trener onaj koji pobjedi 5-6 velikih utakmica, nego onaj koji ima reputaciju izgrađenu godinama.. Pohvale Andreucciju, ali moj glas ide Maestru.. Razlog? 28 godina čitanja stripova..

Kapetan Zmija +1


Ovdje se ne bira najbolji crtac Zagora, nego najbolje nacrtana epizoda Zagora, znaci jedna jedina prica. Ferri je sa Nolittom kreirao Zagora i crtao ga je 55 godina, to mu nitko ne moze uzeti.

Zagor je postao nesto "vise" od Nolitte i Ferrija. Oni su ga napravili i napustili su ovaj svijet, ali njihov junak i dalje ide dalje.



Apsolutno se slažem
Ali ja sam glasao za epizodu autora sa stažom i možda malo subjektivno, s obzirom na dugi vijek čitanja, ali svatko od nas je subjektivan na svoj način..
Nije mi još "legla" Zagorova faca i frizura kod Andeuccija, inače ga cijenim.. Možda hoće s vremenom
DODSFERD Posted - 23/09/2016 : 12:53:57
quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče najbolje Ferrijeve nacrtane epizode, mislim da jo to ipak Kapetan Zmija. To je taj klasik neponovljiv Ferri iz vremena te prve američke odiseje. Tu je bio najjači i u tom razdoblju je stvoreno pravo lice Zagora. Evo, i moj avatar je iz tog razdoblja (Kapetan Zmija).


Kako to da ga s vremenom nisi promijenio nekim ''modernijim'' crtežom.
agochkov Posted - 23/09/2016 : 11:34:08
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by zlatan bihac

i najgora ferrijeva nacrtana epizoda je bolja od morske strave...ali pošto je ovdje 5-6 ferrijevih, glasovi će ići na svaku pomalo, i na kraju će pobjediti epizoda od nekog bezveznjaka tipa andreuci, laurenti, chiarolla ili ko je već nacrtao morsku stravu..



Andreucci je za Ferrija izmislio strip.

Ovdje je odabir, naravno, jednostavan.



jeste, zato je strip danas tamo gdje jeste...na samom dnu..
dok su stripove crtali ferri, donateli, bignoti, diso, galep, leteri, essegese, gamba, pepe, strip je bio na samom vrhuncu što govori i tiraž od stotine hiljada prodanih primjeraka...
ovi novi crtači će samo da dokrajče strip,zagora prvenstveno, a sa njim i ostalo..



Upravo tako...sada se u Bonelliu forsiraju svakojake gluposti, pod geslom savremene tehnologije, progresa, napredka... sa raznim morbidnim crtežima i pričama, tako da i sam Bonelli comics bi trebao da promeni svoje ime, jer više nije sinonim za ono što je bio tamo negde do kraja osamdesetih...



Da nije bilo mordibnih prica (citaj Dylan Dog), Bonelli bi bio zatvoren odavno. Zeleli vi priznati ili ne, Dylan Dog i Sclavi su spasili Bonelli

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000