forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Seizon - Life

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
badseed Posted - 02/10/2016 : 20:33:07


Seizon (eng: Life) manga je iza koje stoje autor Nobuyuki Fukumoto i crtač Kaiji Kawaguchi. U Japanu je objavljena 2000. godine kroz tri knjige sa sve zajedno oko 600 stranica.

Ono što me odmah privuklo i natjeralo da danas "u šutu" pročitam cijelu priču je odličan sinopsis. Takeda je uspješni poslovni čovjek, koji je cijeli život svoju obitelj stavljao po strani. Žena mu je umrla od raka, kćerka nestala pred 15 godina, a doktor mu je rekao da i on radi bolesti ima samo nekoliko mjeseci života. Odustaje od svega, pokušava se objesiti, ali prekida ga telefonski poziv. Sa omčom oko vrata, sluša poruku - pronašli su leš njegove kćerke, netko ju je ubio i zakopao... Sa zadnjim atomima snage, Takeda kreće u istražiti tko je krivac.

Solidna manga, koja osim spomenutog odličnog zapleta ima i dodatnih pozitivnih aspekata, ponajviše kroz cijelu prvu knjigu i drugi dio zadnje. Istraživanje misterije je teško, budući da kreće od nule, a ubojstvo se desilo pred petnaest godina, ali eto Takedi se poslože kockice i malo pomalo dolazi do finalnog cilja.

Raxvoj radnje je zanimljiv, na trenutke je priča intrigantna, pogotovo radi tih detektivskih trenutaka gdje se od ničega mora doći do nečega. Dakako, radi dugog perioda od ubojstva, tu postoji niz navučenih situacija, koje su se morale nekako uklopiti, pa da se domino efektom dođe do završnog otkrića. Zadnji dio priče je klasična igra mačke i miša, verbalne dosjetke i varke (poput nekih iz Death Notea ili pak Liar's Game) da se dođe od priznanja krivnje.

Par slika:



6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
badseed Posted - 03/10/2016 : 09:05:23
Nažalost Seizon je na engleskom dostupan samo u scanlation formatu.

Dok sam čitao, palo mi je na pamet par puta da je ovo možebitni materijal za Fibru...
ivanl Posted - 02/10/2016 : 23:00:42
Da, cini se bas zanimljivo...
U oceanu postojecih mangi. Mozda Fibra objavi, oni su se pobrinuli da procitamo par vrhunskih djela.
Peyo Posted - 02/10/2016 : 21:15:50
Čini mi se zanimljivo. Kawaguchi je radio i na odličnom Eagleu.

Postoji li izdanje na engleskom?

Sudeći po slikama trebalo bi, ali ga nisam uspio naći osim na talijanskom i francuskom jeziku.

Heh, dok sam ja napisao post, već tri posta na tu temu ...
Shaner Posted - 02/10/2016 : 21:14:39
quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Shaner

Ovo stvarno djeluje zanimljivo. Tko zna hoćemo li ikada dočekati domaće izdanje...


vjerujem da ništa od toga, nema ni engleskog izdanja, a sa time ni digitalnih fajlova.



Postoji francusko, a ako se ne varam Marko je upravo preko francuza objavio Taniguchijeve radove (osim Vrha) pa možda ipak ima neke nade.

badseed Posted - 02/10/2016 : 21:05:05
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo stvarno djeluje zanimljivo. Tko zna hoćemo li ikada dočekati domaće izdanje...


vjerujem da ništa od toga, nema ni engleskog izdanja, a sa time ni digitalnih fajlova.
Shaner Posted - 02/10/2016 : 21:01:35
Ovo stvarno djeluje zanimljivo. Tko zna hoćemo li ikada dočekati domaće izdanje...


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000