forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Bolje vozit gliser nego biciklu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
brni Posted - 04/10/2016 : 18:21:02
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=923632
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wolf Posted - 06/10/2016 : 19:49:38
Kako nema? Kad te neko udari biciklom manje ćeš platiti odštetu nego onome tko te pokupi gliserom.
lwood Posted - 06/10/2016 : 19:46:08
http://www.index.hr/vijesti/clanak/udariti-nekoga-biciklom-ili-raspoloviti-jahtom--za-hrvatske-sudove-i-nema-neke-razlike/923776.aspx
trolodtroje Posted - 05/10/2016 : 16:33:09
biciklista je napravio grešku i za nju mora odgovarat. sudac je bio definitivno prestrog. hrvatinčič je smrad.

evo sad kad sam nabacio moje mišljenje na brzake, još malo teoretiziranja. kod nas prave tzv biciklističke staze, koje su u večini ofarbani trotoari a prave biciklističke staze su u manjini. sa ceste teraju nas na staze da se gužvamo sa pješacima, koji (pa i ja) večinom hodaju i stazom i trotoarom. Iako su nacrtane crte između, koje djele stazu od djela za pješake. Na stazama max brzina je 25 km/h. Biciklista koji je ujedno član UCI (Union Cycliste Internationale) ili/i KZS (Kolesarska zveza Slovenije) ima pravo da vozi cestom ako je brži od 25 km/h i ako nije. On mora da vozi stazom samo ako je tako organiziran promet, znači sa znakom zabrane vožnje biciklom na cesti. Ima kretena kod nas naravno, koji te teraju u3pm kad voziš biciklom po cesti (u gradu ili van naselja) na udaljenosti cca 60-80 cm od ruba, stiskaju te uz rub autom, preticaju te na jedva 15 cm, izsiljavaju te na sve moguče načine, skaču po sireni baš nanosekund pre preticanja, mašu, pokazuju raznorazne znakove.....Al vidi vraga, još nikad mi se nije desilo, da taj junak zaustavi i izađe iz kola. Makar bio sam ili u grupi. Biciklista je isto deo prometa, kao motorist, pješak, kamionđija ili vozač osobnog auta. Znam, ima i frajera na biciklu, koji svojom vožnjom ugrožavaju i sebe i druge i izazivaju (ne)sreču ili voze protiv pravila (i sam ponekad jih kršim), al takvi su (smo) u kreeeeepkoj manjini.

Zato momci i žene - preticajte na 1,5 m, pazite na nas kao na svoja kola i mirna Bosna.
MD72 Posted - 05/10/2016 : 15:52:01
Treba pustit covjeka,i biciklista je neka vrsta pjesaka,guzica sjedi,a noge pjesace.
igor 12 Posted - 05/10/2016 : 12:40:37
quote:
Originally posted by 76

Možda i je zakonski u redu, ali zdravorazumski nije. Zakonski biciklisti ne bi smjeli voziti po pločniku nego po cesti što je nevjerojatna glupost. Koliko bi više nesreća s daleko težim posljedicama bilo da se biciklisti pridržavaju tog pravila?



zakonom je propisano da kada nema biciklističke staze biciklist vozi KOLNIKOM,što bliže desnom rubu a ne NOGOSTUPOM gdje je vožnja bicikla zakonski kažnjiva.imamo fine zakone samo ih se treba pridržavati i provoditi.

masu ljudi gledam svaki dan kako se pridržavaju tog pravila i ništa im nije.a u prometu ginu svi,i vozači i pješaci tako da i biciklisti nisu neka iznimka

svi smo mi sudionici u prometu,ali smo svi ljudi od krvi i mesa pa se počesto znamo naraviti i koji prometni prekršaj,ne daš žmigavac,polukružno se okreneš,nepropisno parkiraš,voziš maloo iznad ograničenja...tako i ovaj biciklist,ali je njegovim nepoštivanjem zakona ozlijeđena jedna osoba.sad neka odgovara i plati.amen.
76 Posted - 05/10/2016 : 12:37:56
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ 76


Pa igor 12 se zajebaje, ironija i persiflaža.





Nemam takav dojam. Kada netko ironizira, onda to i naznači.
igor 12 Posted - 05/10/2016 : 12:33:08
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ 76


Pa igor 12 se zajebaje, ironija i persiflaža.





ozbiljan sam ko mali božo pred javnim bilježnikom
76 Posted - 05/10/2016 : 12:30:54
Možda i je zakonski u redu, ali zdravorazumski nije. Zakonski biciklisti ne bi smjeli voziti po pločniku nego po cesti što je nevjerojatna glupost. Koliko bi više nesreća s daleko težim posljedicama bilo da se biciklisti pridržavaju tog pravila?
Johnny Difool Posted - 05/10/2016 : 12:30:13
@ 76


Pa igor 12 se zajebaje, ironija i persiflaža.

igor 12 Posted - 05/10/2016 : 12:20:41
tako je sudac presudio.i sasvim je u pravu.da je need for speed išao 14kmh do ovoga ne bi došlo.

uostalom,policija je napravila uviđaj,vještaci su rekli svoje,sudac ga je rebnio.
kamikaza je se žurio i u jednom trenutku prešao na NOGOSTUP.i tu je okinuo dotičnu gospoju.

76 Posted - 05/10/2016 : 12:13:25
Znači - 20 km/h je prebrza vožnja. Ti nisi normalan.
Da je vozio 30 km/h to bi možda imalo smisla iako ni to nije prebrza vožnja niti divljanje.
Ima onih koji divljaju po gradu, prozuje pored mene, ne staju na raskršćima... Ali, koliko se može iščitati iz ovog teksta to nije bio slučaj. Ako je "jurio" 20 km/h onda je puno veća krivica za "sudar" na toj babi nego na biciklistu. Koliko puta se događa da pješaci hodaju po pločniku s nosom zabodenim u zemlju, sa slušalicama u ušima teturaju s jedne strane na drugu, potpuno su nepredvidivi na koju stranu će napraviti sljedeći korak...
Ne znam kako je došlo do ovog slučaja, ali ne mogu suosjećati s babom koja zbog loma stopala ide na sud i traži 150.000kn odštete.
mladjo Posted - 05/10/2016 : 12:11:59
Zabraniti bicikle!
igor 12 Posted - 05/10/2016 : 11:38:16
gospoja može pokrenuti građansku parnicu protiv divljeg i nesavjesnog biciklista.na stranu joj ide št je ovaj uvjetno osuđen zbog prebrze vožnje.je da će sve to duže trajati,ali lovu će dobiti.možda ne stopedeset ali bar 50iljada.

76 Posted - 05/10/2016 : 11:30:06
Za to može dobit samo odštetu od osiguranja ako je osigurana. Ako nije - neka se osigura.
igor 12 Posted - 05/10/2016 : 11:26:24
nanasene ozljede,pretrpljeni strah i traumu,izgubljena zarada itd.


76 Posted - 05/10/2016 : 11:22:47
quote:
Originally posted by igor 12

svaka čast sucu a i gospoji želim da što brže dobije odštetu.neki biciklisti doista se ponašaju idiotski u prometu.ne poštuju pravila,izlijeću na pješački ili prek ceste ko kamikaze bez gledanja,ne daju signalizaciju rukama,voze ko budale ne obazirući se na druge






Kakvu odštetu? Za što?
igor 12 Posted - 05/10/2016 : 10:08:46
svaka čast sucu a i gospoji želim da što brže dobije odštetu.neki biciklisti doista se ponašaju idiotski u prometu.ne poštuju pravila,izlijeću na pješački ili prek ceste ko kamikaze bez gledanja,ne daju signalizaciju rukama,voze ko budale ne obazirući se na druge


76 Posted - 05/10/2016 : 09:53:47
quote:
Originally posted by brni

Neko kaze i bicikleta, obicno stariji svit..



To su oni koji govore talijanski.
markotamara Posted - 04/10/2016 : 22:48:29
kad sam ga vidija u lozi na EP u Francuskoj i jos one sve ljigavce oko njega okrenulo mi se u stomaku sve
ali to je HR
brni Posted - 04/10/2016 : 22:48:04
Neko kaze i bicikleta, obicno stariji svit..
Caleb Posted - 04/10/2016 : 22:38:51
quote:
Originally posted by brni

To je dalmatinska bicikla..


Meni neki klinja u Dubrovniku rece da se kaze bica
brni Posted - 04/10/2016 : 22:23:25
quote:
Originally posted by DODSFERD

Traži premalu odštetu, trebala je zahtijevati barem 550 tisuća.



Prvo je on trazia, 200 iljada eura za stetu na gliseru..
DODSFERD Posted - 04/10/2016 : 22:20:31
Traži premalu odštetu, trebala je zahtijevati barem 550 tisuća.
brni Posted - 04/10/2016 : 20:02:19
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Jučer sam se s dotičnim gliserašem mimoišao na Cvjetnom trgu, on je upravo izlazio iz svog Centra u koji iz načelnih razloga nisam nikad ušao, i dan mi je otišao u 3 p.m.





Meni ode u 3pm kad ga vidim na televiziji..
brni Posted - 04/10/2016 : 19:56:21
To je dalmatinska bicikla..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000