forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 TWIN PEAKS 2017

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dante Posted - 17/10/2016 : 22:14:35
Jedna od najcudnijih, najbizarnijih, najotkacenijih i definitivno jedna od najboljih serija svih vremena za nekoliko se mjeseci (vjerojatno svibanj 2017) vraca na TV pa sam odlucio nabaciti par osnovnih informacija o novoj 3. sezoni.






S ovom sam serijom kao klinac, kad se serija prvotno pocela prikazivati kod nas bio totalno opsjednut. S obzirom kakve su se serije u to vrijeme snimale i prikazivale, Twin Peaks je bio totalna samarcina ustaljenoj TV konfekciji.
Patuljci, divovi, Crna koliba, sekvoje....i BOB.
Bio sam navucen prije odjavne spice prve epizode iako mi u tom trentuku jos nije bilo najjasnije sto sam upravo gledao, ali znao sam da je "something special".





25 godina nakon naprasnog zavrsetka serije, Twin Peaks se vraca, ovaj put na Showtime. David Lynch i Mark Frost su pred sad vec dvije godine najavili snimanje novih epizoda koje su se od prvotnih 9 poduplale na (za sad) 18.
Lynch i Frost su napisali sve epizode, a majstor Lynch odrezirao sve. Radnja totalna nepoznanica. Znamo samo da ce nova sezona biti nastavak, a ne remake ili reboot.






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 07/10/2019 : 13:19:49
fandango Posted - 07/10/2019 : 08:28:59
Fenomenalna vijest!
Barker Posted - 07/10/2019 : 08:21:50
Medjutim:
https://faroutmagazine.co.uk/david-lynch-bring-back-twin-peaks-2020/?fbclid=IwAR04wDZfU5AeVOiNopWEUIhnWnwOqNvTztmO-skHDu8zom0XcN8IHBzFRI0
Barker Posted - 26/05/2019 : 22:15:57
Dva meseca kako sam u totalnom Twin Peaks filmu:
s01》s02》FWWM》The Missing Pieces》s03
I moram reci da delim mladjino i danteovo odusevljenje serijalom. Uspesno sam izbegavao sve informacije u vezi s03 i ostao sa vilicom do poda i upitnicima iznad glave nakon #18. A doista, dali je neko i ocekivao drugaciji ishod kad je Lynch u pitanju!
Diskusija na topiku je (bila) sjajna, vise-manje se slazem(o) sa ostalima na webu, no ipak individualne interpretacije su ono sto je vazno. Isto kao i fakt da ce me serija proganjati jos mesecima dok pokusavam sklopiti svoju sliku.
Kyle, Sheryl i Laura su apsolutno sjajni u s03, pretapanje scena iz fwwm je suludo dobro, zavrsna scena ledi krv u zilama samo tako, scena seksa Richarda i Linde pravi knedlu u grlu, muzicki izbor sjajan- Chromatics, NIN, Sharon van Etten, Julee...
Koliko god zelio i s04, mislim da je ovde prica zavrsena.
fandango Posted - 13/08/2018 : 11:08:24
Vec dugo hocu napisati nesto o Twin Peaksu. Propustio sam pogledati The Return kad je isao krajem prosle godine, a htio sam si odvojiti vremena da se podsjetim i starih sezona pa sam nedavno tako i napravio. Iskreno, u poplavi serija kojom nas zakopavaju zadnjih godina - kaze da ce samo ove godine u Americi biti snimljeno 500-tinjak sezona razlicitih serija - Twin Peaks 2017 me toliko odusevila da je stavljam na sam vrh svega sto je od serija uopce snimljeno.

Lynch se poigrava s puno toga i u biti opet izvrce i trola sve ono sto se danas snima, bas kao sto je to i radio s originalnom serijom. Samo sto kod Lyncha besmisao i razvlacenje scena, npr. ono cuveno metenje pa ona Francuskinja koja se sprema izlaziti ko gladni kad ide srat, pa u biti i to cekanje da Cooper dodje sebi, sve to kod njega ima smisla. Odnosno, on to snima kao da ima smisla. I ne daje odgovore na pitanja, tako da ne znamo sto je to s Audrey, opet je ostavio otvoren kraj, nije nam bas jasno kakav je to kukac usao u usta djevojci na kraju eksperimentalne osme epizode, kao ni da nismo bas sasvim nacisto sto je to sa sudbinama starih likova. Po tome je ova sezona vise Mulholland Drive nego onaj stari Twin Peaks, to jest ovo je naravno novi Lynch, a ne stari.

Ne znam za vas ostale, ali ja u zadnje vrijeme bas ne gustam u ovim novim serijama koje se stancaju na kilotone. Nikad nisam imao manje vremena u zivotu, a onda me dave recimo Westworldom koji rastezu kao zvaku do krajnjih granica besmisla, a sve bi to sto su htjeli reci stane u pet-sest epizoda uvrh glave. Ista stvar s Marvelovim Netflixom. Ista stvar i s Preacherom, i s jos masom drugih stvari, samo da navedem nekoliko primjera. Lynch po meni sve to fino trola i s takvom se naracijom dobro zajebava. Barem sam ja to tako shvatio.

Da napisem i kojim sam redom gledao Twin Peaks:

Twin Peaks US Pilot
Twin Peaks Season 1
Twin Peaks International Pilot
Twin Peaks Season 2
Twin Peaks: Fire Walk With Me
Twin Peaks: The Missing Pieces
Twin Peaks: Fire Walk With Me - Blue Rose Fan Edit
Twin Peaks 2017

Medjunarodni pilot je kuriozitet, u biti funkcionira kao cjelovecernji film, a u odnosu na americki pilot je izbacena zadnja scena iz americkog pilota i dodano dvadesetak minuta u kojima Bob nije nadnaravan, vec pravi ubojica kojeg pronalaze uz pomoc jednorukog. Taj pilot je snimljen ako slucajno americka verzija ne bi dobro prosla kod publike pa da funkcionira samostalno. U drugoj sezoni vidi se koliko kvaliteta pada kad Lynch i Frost odu, to je tocno ta razlika izmedju njihovog autorstva i naknadnih scenarista koji su preuzeli povrsinsku formu, ali ne i smisao u besmislu. A FWWM sjeo mi je bolje nego kad sam ga prvi puta gledao.

Za kraj, vjerojatno vec znate da je Lynch figurirao i kao strip-autor, a strip se zvao The Angriest Dog in the World. Strip-eksperiment od cetiri iste slike kojima se samo mijenjao tekst, osim uvoda:



fandango Posted - 04/06/2018 : 07:41:43
Za sve fanove:

https://www.kickstarter.com/projects/historyofcool/i-know-catherine-the-log-lady?ref=8htd2o

ReemCP Posted - 10/01/2018 : 23:37:58
Hahaha, e da, to je bilo dobro ali i ona scena sa braćom Mitchell kad je onaj piano zasvirao i Dougie se okrenuo, kao da smo svi pomislili - evo ga, vratio se stari Coop

A i scena s onim Poljakom ako se ne varam, kad je pucao u onaj kombi na ulici u Vegasu, zakon scena, ma ima ih čudo u ovoj sezoni baš ću si jednog dana fino sve gledati po redu
mladjo Posted - 10/01/2018 : 23:33:25
Joj da, to je legendarna scena. Ma ima ih milion u trećoj sezoni. Sad sam se sjetio kad se Dougie ševi sa ženom. Smijeh :D
ReemCP Posted - 10/01/2018 : 23:29:24
Da, početkom 90-tih je to bilo nešto novo za sve, a izgleda i ova 3.sezona je isto bila nešto novo i ljudi naravno što odmah ne skuže i ne dobiju odmah instant odgovore, pljuju po tome

Zadnje dvije epizode (17 i 18) su se prikazivale izravno u Americi i imao sam link te gledao to uživo (glupo zvuči ovo "uživo" jer nije neki prijenos kao u sportu, ali kužiš me ), nisam mogao čekati da izađe na nekom torrentu ili sl.

Onaj zadnji Laurin krik kad je pogledala prema kući, uh. I sad se naježim

A mladjo, znaš koja mi je scena bila moćna u ovoj 3-oj sezoni (zapravo teško je nešto odvojiti jer ih ima puno)? Ono kad je Diane (nakon što je dobila sms) išla od onog šanka pa u lift sa onom mjuzom koju je Lynch usporio i stvorio takvu atmosferu



-
-
-

Inače, gledao sam svaku epizodu tako da sam zamračio prostoriju i pojačao dosta glasnije da se baš totalno usredotočim na gledanje i uživam u atmosferi
mladjo Posted - 10/01/2018 : 19:31:27
Meni je i treća sezona genijalna kao i prve dvije. Ai kada su bile emitirane prve dvije sezone, ljudi su isto vjerojatno imali hrpu zmajrki. Uvijek je to tako
Danas je puno lakše pratiti Lyncha zbog neta i hrpe informacija
ReemCP Posted - 10/01/2018 : 16:32:02
@mladjo - ovo mi je najbolja serija ikada gledao sam je kao mali sa sestrom i mamom (početak 90-tih), pa ponovno pogledao 1. i 2. sezonu, te potom film tamo negdje 2011.te.

A prošlo ljeto sam uživao i nestrpljivo čekao svaki ponedjeljak na novu epizodu 3.sezone komentirao sam na nekom dr. forumu, ali sam isto tako, kao gost, pratio ovdje vaša razmišljanja.

Mnogi su inače pljuvali po ovoj 3.sezoni, samo ne znam što su ljudi očekivali, da će im se sve servirati na tanjuru

Meni je upravo to bilo zakon što sam znao istu epizodu pogledati po 2-3 puta ne bi li nešto novo otkrio, ako sam nešto propustio. Pa čitao malo i strane komentare.

Uglavnom, rekao sam si da ću uzeti godinu dana pauze, pa krenuti gledati sve ispočetka od 1.sezone nema te atmosfere nigdje kakvu ima TP, jedna posebna čarolija
mladjo Posted - 18/12/2017 : 01:20:11
Danas sam ponovo poslušao soundtrack treće sezone.
Odličan je.
dante Posted - 16/12/2017 : 15:40:27
Majstor na djelu

dante Posted - 04/12/2017 : 11:43:47
Najjaci unboxing ikada

mladjo Posted - 21/10/2017 : 01:13:32
Sad opet malo ponavljam gradivo i istražujem. Uglavnom, pitanje: Cooper traži koordinate koje je Hastings dobio dok je bio u Bijeloj kolibi. Ali zašto Cooper ne traži koordinate toga mjesta gdje su Hastings i Ruth ušli u Kolibu (vrtlog) nego ove druge koordinate? Možda on ni ne zna da te koordinate koje traži i mjesto gdje je Hastings ušao u Kolibu predstavljaju dva odvojena mjesta. Hmmm...
mladjo Posted - 29/09/2017 : 02:02:05
Ok thnx!
ivan_micic Posted - 26/09/2017 : 15:22:24
kao vezano za one karte koje ona drži u rukama,sad se točno ne sjećam (trebao bi ponovno pogledati). ima ona karta koja je ace of spade, ali ima simbol sove
a negdje je netko skuzio da je ta đankara popila 119 tableta,jer joj je ostala 1 (kutije 3x40 tableta) - sammo Lynch zna
mladjo Posted - 26/09/2017 : 14:57:23
Dante - moguće!
Ivane - nisam te skužio - što se na karti negdje vidi taj broj?
ivan_micic Posted - 26/09/2017 : 13:35:50
Uglavnom, čitam vezano za 119 i karte, ace of spade,smrt i onaj policijski auto u kojem je Hastings koji ima broj 119
dante Posted - 26/09/2017 : 13:16:04
quote:
Originally posted by mladjo
3) Zašto je ona kronerka vikala 119?



911 naopacke, poziv u pomoc.
ivan_micic Posted - 26/09/2017 : 12:40:49
Pa vjerojatno je još u komi,i pleše na svoj jingle ☺
mladjo Posted - 26/09/2017 : 12:29:08
Thnx!
Jedino te nisam skužil za Aundrey - mislio sam na onu scenu na kraju nakon njenog plesa kad se pojavi u nekom bjeljilu sa ogledalom.
ivan_micic Posted - 26/09/2017 : 09:14:18
1) Audrey je vjerojatno još u komi, samo se spominje u 3. epizodi ali...
2) što nije to neki pas?
3) vjerojatno se misli na 11.9 a možda i ne
4) ako su fake vjerojatno ostaju :)
5) elektricitet
6) ovo je navodno upgrade Jeffries, a i onaj Jeffries nije bio doppelganger
8) ima teorije da je to onaj kauboj iz Mulholland Drive
mladjo Posted - 26/09/2017 : 01:09:03
Ostaje nekoliko nerazjašnjenih stvari:

1) Što je sa Aundrey?
2) Tko je mr. Strawberry?
3) Zašto je ona kronerka vikala 119?
4) Zašto cipele ne idu kroz utičnicu? :))
5) Kakav zvuk dolazi iz kancelarije Bena Hornea?
6) Jeffries - ovaj čajnik je pravi a u FWWM je bio doppleganger, je li?
7) S kim je zli Cooper pričao u drugoj epizodi (netko se predstavljao kao Jeffries)?
8) Tko je milijarder?

Ima još pitanja ali i ova su dosta. Uglavnom da zaključim:Twin Peaks je jedna od najboljih serija svih vremena i da nisam Star trek fanatik (i ST TNG ultrafanatik) TP bi mi bila najbolja serija svih vremena. Živio Lynch i hoćemo nove epizode!
mladjo Posted - 21/09/2017 : 21:44:44

Zli Cooper zapravo cijelo vrijeme želi dođi u Bijelu kolibu, međutim kada konačno dođe, vidimo njegovo lice u kavezu i kako ga prebacuju ispred policijske postaje. Njemu ništa nije jaasno. Dakle, umjesto da mu Bijela koliba ponudi spas/utočište/rješenje njegovih problema, ona ga prebaci u Twin Peaks. E sad, zašto je on uopće mislio da će mu Bijela koliba pomoći nije jasno. Malo je jasnije zašto ga je Bijela koliba prebacila baš tamo. Vjerojatno je htjela prepustiti drugima da riješe problem sa zlim Coopom. Ovdje bih se osvrnuo na Bijelu kolibu. Prvotno mišljenje mi je bilo da su sve crno - bijele scene scene u Bijeloj kolibi ali onda sam vidio onaj art - deco dvorac u kojem se nalaze Vatrogasac i bucmasta dama. Dvorac je nedvojbeno bio u Crnoj kolibi pa mi je mišljenje tada bilo da je to sve nekak Crna koliba. Sada mislim da je to ipak Bijela koliba ali ostaje nejasno da li je to cijela Bijela koliba koja se onda nalazi na tom otoku ili je to smo dio Bijele kolibe odnosno možda isto nekakav ulaz, kao što su sobe sa crvenim zastorima ulaz u Crnu kolibu. Tema za razmišljanje...
Uglavnom, zli Cooper je poražen, zelena rukavica je odradila svoje, Diane se vratila i moglo je sve stati tu ali naravno da nije. Cooper dakle ide promijeniti povijest. Želi spasiti Lauru od smrti iako će to imati nevjerojatne posljedice na mnoge ljude, uključujući i njega. Nalazi Lauru i spašava je ali je ne odvodi kući, odnosno ona u jednom trenutku nestaje. Zašto je nestala? To vjerojatno ima veze sa scenom gdje sarah Palmer uništava njezinu sliku. I sada imamo živu Lauru Palmer (timeline je totalno izokrenut) ali imamo Lauru koja ne zna tko je i koja živi jako daleko od Twin Peaksa. Da bi se sve to dogodilo Cooper mora prijeći 430 kilometar. Slijedi ga Diane. Kada prijeđu, više ništa nije isto, oni su Richard i Linda, Diane odlazi tokom noći (prilikom vođenja ljubavi stavlja Cooperu ruke na lice zato što zna da on više nije isti - ona će se promijeniti kasnije, jer smo vidjeli njenu dvojnicu ispred recepcije, a možda se i nije nikada promijenila, možda je uspjela pobjeći od...aaaaarrrghhhh!!!!) a Cooper ide tražiti Lauru. Nalazi je, ona se ničega ne sjeća, on je odvodi u Twin Peaks gdje u njenoj kući nema njene majke, Cooper pita koja je godina, Laura čuje glas od majke, zavrišti i kraj! Hmmm...
sad ostaje pitanje u kojoj su godini. Ne može biti neka velika razlika jer su auti i kuće novijeg datuma ali opet ako je mala razlika...Ali čekaj, timeline je promijenjen. Nebitno koja je godina (iako evidentno je neka druga od one koja bi trebala biti) zbog drugog timelinea vrlo je lako moguće da je sarah odselila godinama prije, možda već 20 godina ne živi tamo, možda je i Leland još živ...Hm, svašta je moguće.

Nastavlja se...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000