forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Nintendo Entertainment System (NES) classic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 06/11/2016 : 14:24:35
Igram video igre preko 30 godina tako da sam proživio sve osim samih početaka. Priču počinjem negdje na sredini, a to je nikad zaboravljena i prežaljena Sega Dreamcast. U pitanju je konzola koja je "umrla" mlada nikada se ostvarivši svoj pun potencijal. U dvije godine kada je vladala (otprilike 1999-2001), bila je voljena i imala je ogroman broj odličnih igara. Igre za Dreamcast su izgledale znatno bolje od prvih igara za PS2. Na kraju je PS2 pokopao DC i postao najprodavanija konzola svih vremena (155 miliona primjeraka). DVD player je pomogao. Tada je to bila novotarija koju su svi htjeli. Pad Dreamcasta, ujedno je bio i pad jednog od 4 učesnika najvećeg "rata konzola" - Sege, naravno kada pričamo o pravljenju hardvera. Novi igrači - Sony i Microsoft su preuzeli primat od 2 starca (Sega i Nintendo) u pravljenju klasičnih kućnih konzola. Nintendo se nije htio predati kao Sega te je nastavio borbu. U kategoriji prijenosnih konzola, Nintendo drži svoj neprikosloveno primat i tu nema prave konkurencije. No, ne da se ni na polju kućnih konzola. N-64 i Game Cube su se prodali djelomično uspješno, a zatim je Wii zahvaljujući dobroj ideji (motion gameplay) pobjedio PS3 i Xbox 360 u idućem ratu konzola prodavši više primjeraka. Zatim ide promašaj po imenu Wii U. Trenutno je najisčekivanija stvar u gaming svijetu nova Nintendo konzola - Nintendo Switch (vidi drugi topic) koja izlazi u martu 2017. i hibrid je prijenosne i kućne konzole. No, Nintendo napada i dok čekamo - puna ofanziva. I tu dolazimo do naslova ove teme...

NES classic je remake legendarne Nintendove 8-bitne konzole koja je izašla sredinom 80-tih godina. Ja sam se u to vrijeme igrao na C-64 i Amigi 500 i nisam znao da konzole postoje (bilo je to vrijeme bez interneta).
NES classic izgleda isto kao originalni Nintendo entertainment system, ali je puno manji - stane na dlan. Uz konzolu dobijate 1 kontroler - da onaj isti i 30 ugrađenih igara. Nema otvora za ketridže, 30 igara je sve što će ikada imati. Napredak u igrama se može snimiti u memoriju konzole. Tu su naslovi kao Super Mario, Metroid, Bubble Bobble, Galaga, Final fantasy, Zelda, Donkey Kong, Pac-man, Castlevania, Ghosts'n goblins itd. I to sve za ništavnih 60 dolara. Ako to nije dobar praznični poklon za nekog nostalgičara, ne znam što je. Kako čujem prvi val je već prodan putem preordera, a drugi val ide prije Nove Godine. Mogu samo pozdraviti ovakvu agresivnu strategiju Nintenda. Naime, dok čekamo Switch, neka se priča i igra na NES classicu. Samim tih PS4 pro, project Scorpio, PS VR gube dio svoje publike, pogotovo one kojima je koncept utrke u naoružanju pomalo dojadio. Moram priznati da sam od tih. Naime, PS4 mi nije donijela neki prevelik napredak u odnosu na PS3 pa da baš moram kupiti. Jest to ljepše, ali i PS3 igre su već izgledale fenomenalno. Tako da mi ova nostalgija (NES) i inovacija (Switch) trenutno plijene pažnju. Tko zna, možda je idući SNES classic?
A šta kažete na PS one classic! To bih volio kupiti, obožavao sam tu konzolu, a prošlo je 20 godina...







25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 20/06/2018 : 14:52:22
Uzeo sam neki od moba, radi sad za sad.
Mord Posted - 20/06/2018 : 11:40:52
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by VALTER

https://www.nintendo.com/super-nes-classic/

Jel nabavio ko ovo? Vidio sam danas u dućanu preko puta pošte u Jurišićevoj, 800 i nešto kuna.



Jesam ja. Prekratki kabeli...


Sad vidim ne dođe utičnica za struju!?
Može li bilo koja, od ipada ili slično? Što ti koristiš?



Hm, ne sjecam se kako sam ga spojio, ali to vjerojatno znaci da se lako spoji.
izivko Posted - 19/06/2018 : 19:12:20
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by VALTER

https://www.nintendo.com/super-nes-classic/

Jel nabavio ko ovo? Vidio sam danas u dućanu preko puta pošte u Jurišićevoj, 800 i nešto kuna.



Jesam ja. Prekratki kabeli...


Sad vidim ne dođe utičnica za struju!?
Može li bilo koja, od ipada ili slično? Što ti koristiš?
izivko Posted - 19/06/2018 : 17:24:50
Danas ga kupio. S povratom poreza doće me ispod 700 kn.
Večera ću ga isprobati s djecom.
Oki Posted - 19/06/2018 : 12:05:51
Ima ga i za 620 kn...
https://edigital.hr/uredjaji/nintendo-classic-mini-snes-konzola-p516507?gclid=EAIaIQobChMI-q_b9f7d2wIVifhRCh3xjQkPEAAYASAAEgJzBfD_BwE
Mord Posted - 19/06/2018 : 10:55:19
quote:
Originally posted by VALTER

https://www.nintendo.com/super-nes-classic/

Jel nabavio ko ovo? Vidio sam danas u dućanu preko puta pošte u Jurišićevoj, 800 i nešto kuna.



Jesam ja. Prekratki kabeli...
VALTER Posted - 18/06/2018 : 17:27:16
https://www.nintendo.com/super-nes-classic/

Jel nabavio ko ovo? Vidio sam danas u dućanu preko puta pošte u Jurišićevoj, 800 i nešto kuna.
Obi-wan Posted - 06/08/2017 : 14:00:52
quote:
Originally posted by iggyk23

Ja mislim da su to sad samo sheme za izvuc sto vise para od ljudi pa ce prodavat bezbroj raznih paket s igrama dok bude islo.
Mene fascinira uopce da ljudi daju pare za to s obzirom da tih 700tinjak nes igara mogu skinut s neta za 10tak minuta.
Ja imam u ladici pod krevetom originalni nes i jos radi, imam battletoadse i ninja gaiden, ne znam tko bi od ove danasnje djece to mogao preci bez sejvanja i cheatova, jedan tip je battletoadse prelazio 20 godina kaze, meni je trebalo samo 11


Ljudi doslovno mole Nintendo da naprave ovoga što više pa da se može kupiti, ali nema. Napravili su pola miliona ili milion (ne znam točno), to je planulo momentalno i nema više. Čudna je to neka šema za izvuć novce.
iggyk23 Posted - 06/08/2017 : 12:37:04
Ja mislim da su to sad samo sheme za izvuc sto vise para od ljudi pa ce prodavat bezbroj raznih paket s igrama dok bude islo.
Mene fascinira uopce da ljudi daju pare za to s obzirom da tih 700tinjak nes igara mogu skinut s neta za 10tak minuta.
Ja imam u ladici pod krevetom originalni nes i jos radi, imam battletoadse i ninja gaiden, ne znam tko bi od ove danasnje djece to mogao preci bez sejvanja i cheatova, jedan tip je battletoadse prelazio 20 godina kaze, meni je trebalo samo 11
Wolfman Posted - 26/06/2017 : 21:04:06
Evo, sada su i službeno najavili SNES mini (cijena 80 dolara). Popis igara:

Contra III: The Alien Wars™
Donkey Kong Country™
EarthBound™
Final Fantasy III
F-ZERO™
Kirby™ Super Star
Kirby’s Dream Course™
The Legend of Zelda™: A Link to the Past™
Mega Man® X
Secret of Mana
Star Fox™
Star Fox™ 2
Street Fighter® II Turbo: Hyper Fighting
Super Castlevania IV™
Super Ghouls ’n Ghosts®
Super Mario Kart™
Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars™
Super Mario World™
Super Metroid™
Super Punch-Out!! ™
Yoshi’s Island™

Više na linku: https://mynintendonews.com/2017/06/26/nintendo-announces-super-nes-classic-edition/

Mogao se preorderati na UK Amazonu, ali već je "rasprodan", tj. više ga se ne može prednaručiti
Vjerojatno su ljudi navalili s planom da ga kasnije skupo prodaju preko E-baya ili nekog sličnog servisa kada mu zbog nestašice cijena poraste (očito očekuju sličan scenarij kao sa NES mini).
izivko Posted - 21/04/2017 : 18:14:53
Dobro da si nam pojasnio.
Darth Ivan Posted - 21/04/2017 : 18:01:04
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo retrospektive kada su izlazile Nintendove konzole počevši od ove:
NES - 1985. (hit)
SNES - 1990. (hit)
N64 - 1996. (ok)
Gamecube - 2001. (ok)
Wii - 2006. (hit)
Wii U - 2012. (miss)
Switch - 2017. (time will tell)



Ej, pretpostavljam da pod ovim "kada su izlazile" misliš kada su se prvi put pojavile?

Većina ovih konzola se prvo pojavila na japanskom tržištu, pa ako ideš tom logikom, onda si malo fulao

NES je '85. godine izašao u Americi, a u Japanu je već bio dostupan dvije godine ranije. Pa ne znam jesi li ciljao na američko ili japansko tržište?

Za SNES znam da je u Japanu izašao '90., u SAD - u '91., a u Europi '92. Pa opet, ne znam na što si mislio?
Mali_Mate Posted - 21/04/2017 : 11:48:12
https://www.gamespot.com/articles/nintendo-discontinues-nes-classic-edition-globally/1100-6449349/
Obi-wan Posted - 25/02/2017 : 22:47:57
Evo retrospektive kada su izlazile Nintendove konzole počevši od ove:
NES - 1985. (hit)
SNES - 1990. (hit)
N64 - 1996. (ok)
Gamecube - 2001. (ok)
Wii - 2006. (hit)
Wii U - 2012. (miss)
Switch - 2017. (time will tell)

Jasno je da Nintendo svakih 5 ili 6 godina izbaci novu konzolu. Rekorder je po broju ozbiljnih kućnih konzola - čak 7. Sony ima 4, Sega također 4, a Microsoft 3.
Nintendo Wii je svojim motion gimmickom zasjela na drugo mjesto (koje djeli sa PS1) najprodavanijih kućnih konzola ikada (nešto preko 100 miliona). Prva je PS2 sa oko 155 miliona prodatih primjeraka.
Obi-wan Posted - 16/11/2016 : 16:36:16
quote:
Originally posted by Mord


A ovo s NES-om je jednostavno kul proizvod, i to zapravo za vecinu zapadnog svijeta i nije neki velik novac. Ne kupuje se samo razumom, stovise najmanje se kupuje razumom.


To je to...
Mord Posted - 16/11/2016 : 15:53:10
Ne mozes legalno posuditi disk milijunima ljudi. Mozes dat nekome svoj key, ili mozes nekom dati svoj steam account, ali ne mozes omoguciti milijunima ljudi da ga koriste. Kod romova pogotovo, apsolutno nsita tu nije legalno, ni moralno, ni pravno. :-) Ja tu samo vidim da nam je tehnologija omogucila da jednsotavno postanemo lopovi, nista drugo.

Sto se korporativnih mantri tice, dok god netko ulaze svoj novac da bi nesto nastalo i distribuiralo se do kupaca, ima pravo i polagati prava na sve vezano uz to i progoniti onoga tko piratizira isto.

Istrazivanje za strip je nebitno. Gle, ja sam kupio Libellusov komplet Thorgala jer sam htio napokon procitati i imati cijelog Thorgala. Da je netko stampao piratsko izdanje u kompletu prije x godina vjerojatno ga ne bi kupio. Ali sve to nije bitno, bitno je da onaj tko ima prava na nesto moze to i proizvoditi. Ako netko nadje drugi poslovni model, super.

Koristenje ne kritiziram jer bi bilo licemjerno. Naime igram te iste romove vec godinama. Samo ja to sto radim smatram cistim kriminalom. :-)

A ovo s NES-om je jednostavno kul proizvod, i to zapravo za vecinu zapadnog svijeta i nije neki velik novac. Ne kupuje se samo razumom, stovise najmanje se kupuje razumom.
Mali_Mate Posted - 15/11/2016 : 16:50:24
quote:
Originally posted by Mord

Kuzim ja tebe ali u krivu si. Nista tu nije sivo. To je cijelo vrijeme ukradena roba i tocka. Nedostatak necega u prodaji ne stavlja piratiziranje u sivu zonu.
Kupovina rabljene robe, s druge strane nije kradja. Prodavac je bio svjestan kad je prvi put stavio konzolu u prodaju da bi ona mogla godinama prelaziti iz ruke u ruku, sto je potpuno legalno.



Ah al to je zastarjeli koncept iz doba prije interneta, jer u komercijalnom smislu nema razlike posudim li ja tebi fizički, legalno kupljeni disk, ili ripanu, legalno kupljenu igru. U oba slučaja ti koristiš nešto što nisi platio. Razlika je jedino u tome što putem interneta mogu "posuditi" disk milijunima ljudi. Nije se o tome mislilo onda kad se radio NES ofkors, prvo zato što si morao proizvest ili cartdridge ili piratsku konzolu da bi ripao igre (što je bilo i zahtjevno i nesiplativo i za kupca i za pirata), a drugo što nije bilo kompjutera koji bi to mogli adekvatno emulirati (nit frikova kojima bi to palo na pamet), a da ih je i bilo nije bilo nekog razloga za to jer je NES po svemu pripadao prošlosti. Pravno i moralno zakonodavstvo uvijek zaostaje za tehnologijom

quote:

Na kraju krajeva i sa stajalista drzave na tu robu je vec jednom placen porez. S druge strane tvrdnja da kradjom nije nitko bio na gubitku itekako ne stoji. Zamisli da je netko konstantno piratizirao strip koji nije izlazio 30 godina i ti ga sad objavis, nebitno u kojem formatu. Mozes li tvrditi da ti 30 godina piratiziranja istog nije omelo prodaju? Ova konzola igra na nostalgiju, i sigurno ce biti puno interesantnija onima koji nisu vidjeli svoje najdraze igre godinama, nego onima koji su drkali po romovima u medjuvremenu.



Boldano je pravo pitanje i zapravo relevantno za strip (pogotovo danas) i bilo bi dosta korisno da netko jednom napravi ozbiljno istraživanje oko toga. Nisam sasvim siguran da bi rezultati toga išli na ruku standardnim korporativnim mantrama o tome kako piraterija uništava proizvodnju itd.

quote:

Da se razumijemo, ne pada mi na pamet da te kritiziram radi piraterije, samo mislim da ti opravdanje nije tocno. :-)

Sto se same konzole tice, da su napravili konzolu pomocu koje mozes kupiti igre s interneta, to bi bilo zakon.
Ipak, nisam siguran da li su promasili s ovim. Ocito je interes velik. Najmanje se tu radi o stvarnom igranju tih igara.



Pa čak i da kritiziraš, šta sad, pričamo pizdarije po forumu

Al to je više-manje offtopic, zapravo sam htio reć da mi nije jasno ko to točno kupuje. PC gejmeri, kojima je bilo do igara s NES-a, su to mogli igrati godinama (nebitno sad kako) i nekako sumnjam da su sad odjednom odlučili "nagradit" Nintendo s parama kad im se ukazala prilika.

Ostaju neizlječivi konzolaši () koji kupuju djetinjstvo i 8-bit community (gejmerski hipsteri). Samo mi je čudno da ih toliko ima

Mord Posted - 15/11/2016 : 16:32:13
Kuzim ja tebe ali u krivu si. Nista tu nije sivo. To je cijelo vrijeme ukradena roba i tocka. Nedostatak necega u prodaji ne stavlja piratiziranje u sivu zonu.
Kupovina rabljene robe, s druge strane nije kradja. Prodavac je bio svjestan kad je prvi put stavio konzolu u prodaju da bi ona mogla godinama prelaziti iz ruke u ruku, sto je potpuno legalno. Na kraju krajeva i sa stajalista drzave na tu robu je vec jednom placen porez. S druge strane tvrdnja da kradjom nije nitko bio na gubitku itekako ne stoji. Zamisli da je netko konstantno piratizirao strip koji nije izlazio 30 godina i ti ga sad objavis, nebitno u kojem formatu. Mozes li tvrditi da ti 30 godina piratiziranja istog nije omelo prodaju? Ova konzola igra na nostalgiju, i sigurno ce biti puno interesantnija onima koji nisu vidjeli svoje najdraze igre godinama, nego onima koji su drkali po romovima u medjuvremenu.

Da se razumijemo, ne pada mi na pamet da te kritiziram radi piraterije, samo mislim da ti opravdanje nije tocno. :-)


Sto se same konzole tice, da su napravili konzolu pomocu koje mozes kupiti igre s interneta, to bi bilo zakon.
Ipak, nisam siguran da li su promasili s ovim. Ocito je interes velik. Najmanje se tu radi o stvarnom igranju tih igara.
Mali_Mate Posted - 15/11/2016 : 14:01:41
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Mali_Mate

sve sa (S)NES-a se već godinama može igrati putem ROM-ova, oš na monitoru, oš na 4K televizorima

al s druge strane, neka Nintenda...ako se može, ljudima treba uzeti paricu



Ovaj drugi pasus bi mi imao smisla da nije ovog prethodnog. Ovako ispada da pametni kradu, a naivci kupuju. Pretpostavljam da nisi to mislio...



ma jesam, naravno

Iako, spomenuti ROM-ovi su se pojavili kad ni konzola ni igre za nju više nisu bile u slobodnoj prodaji pa tom krađom nitko nije bio na gubitku jer kupovinom preko ebaya i na sličnim mjestima nitko od developera nije vidio ni dolara.

Tek sad je to opet ukradena roba, iako je to sve lijepo sivo. Da danas kupim na ebayu staru konzolu i cartridge za nju, opet bih na neki način krao Nintendu pare jer im ne bih ništa platio, a igrao bih se njihovim proizvodima koji su sad opet u slobodnoj prodaji.

Al nebitno to sve, bezveze mi je cijeli koncept. Radije bih da su reizdali staru konzolu, točno onakvu kakva je bila. Ovdje čak ni ne kupuješ nostalgiju jer ova konzola, ma koliko prikazivala 8-bitnu grafiku, zapravo nije NES.

2 dolara po igri bi bila super cijena, samo da ne moraš kupit trideset igara i da nisu na neki način DRM-ane.

Stari studiji/publisheri, okupljeni recimo na GOG-u ili Steamu to dobro rade, Nintendo opet muze mrtvu kravu i pravi se kao da se svijet video igara i distribucije istih nije promijenio.



Mord Posted - 15/11/2016 : 10:02:54
quote:
Originally posted by Mali_Mate

sve sa (S)NES-a se već godinama može igrati putem ROM-ova, oš na monitoru, oš na 4K televizorima

al s druge strane, neka Nintenda...ako se može, ljudima treba uzeti paricu



Ovaj drugi pasus bi mi imao smisla da nije ovog prethodnog. Ovako ispada da pametni kradu, a naivci kupuju. Pretpostavljam da nisi to mislio...
Wolfman Posted - 15/11/2016 : 08:52:37
Izgleda mi kao Raspberry Pi sa custom kućištem :D
Mali_Mate Posted - 15/11/2016 : 07:20:10
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo šta se desilo u vezi Oki-jeve sumnje da se neće prodavati i što je izvko primjetio da košta više, malo sam istraživao.

Naime, Nintendo nije napravio dovoljno primjeraka, potražnja je trenutno nevjerovatna. Nema dovoljno primjeraka i neki su to odlučili iskoristiti i zaraditi preprodajom konzola za stotine dolara.

Redovna cijena je 60$, potencijalnim kupcima se savjetuje strpljenje dok Nintendo ne naštanca dovoljno...




hipsterluk, nema drugog objašnjenja

ili kupovina djetinjstva ko u slučaju ZS/LMS

sve sa (S)NES-a se već godinama može igrati putem ROM-ova, oš na monitoru, oš na 4K televizorima

al s druge strane, neka Nintenda...ako se može, ljudima treba uzeti paricu
Obi-wan Posted - 14/11/2016 : 19:36:59
Evo šta se desilo u vezi Oki-jeve sumnje da se neće prodavati i što je izvko primjetio da košta više, malo sam istraživao.

Naime, Nintendo nije napravio dovoljno primjeraka, potražnja je trenutno nevjerovatna. Nema dovoljno primjeraka i neki su to odlučili iskoristiti i zaraditi preprodajom konzola za stotine dolara.

Redovna cijena je 60$, potencijalnim kupcima se savjetuje strpljenje dok Nintendo ne naštanca dovoljno...
Obi-wan Posted - 07/11/2016 : 21:34:11
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
[i]


Koja cijena je paprena? Ova za koju izivko i Mrkva sumnjičare da je niska i da bi moglo biti skuplje...



A gle, ja se vodim time da ovi iz Nintenda nisu prvi kojima je palo na pamet u jednu konzolčicu staviti par desetaka igara i prodavati to u kompletu.
Znam da sam pred nekoliko godina bio pozvan na rođendan od jednog malog susjeda, pa sam mu negdje na placu kupio upravo neku konzolčicu sa nasnimljenim igrama...vjerovatno proizvod iz Kine koji je imao nasnimljenih igara bez licence Nintenda i partnerskih proizvođača igara. U tom kompletu je bilo možda čak i 100 ili 200 igara + dobivao se i onaj pištolj s kojim si mogao gađati patke u onoj jednoj igri.
Znam da su me ta konzolčica + jedna velika čokolada koštali nekih cca 100kn, ali me nemoj držati za riječ jer je moguće da sam taj proizvod kupio i na placu u Bosni/Kladuši za 20 maraka, no sve u svemu, na rođendan od malog nisam potrošio više od 100 kn, pa mi na kraju ova cijena od 100€ djeluje preprepapreno za licencirani orginal proizvod...


Cijena je 60 $ ili će bar biti kada konzola bude dovoljno u prodaji. Za tih oko 55 eura, dobiješ Nintendovu konzolu, remake džojpada, strujni i HDMI kabel i 30 legendarnih igara. Imao sam i ja kinesku konzolu sa 128 bezvezarija, ali mislim da se to ipak ne može porediti. Meni se to uopće ne čini skupo. No, vrijeme će pokazati. Mene osobno baš ta konzola ne zanima, ali uzbuđen sam jer ako se proda - možda budu neke druge konzole kao što je PSone classic. 30 Playstation igara na nekih 20 GB u konzoli je posve izvodljivo. To mene zanima.
Mali_Mate Posted - 07/11/2016 : 14:32:03
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
[i]


Koja cijena je paprena? Ova za koju izivko i Mrkva sumnjičare da je niska i da bi moglo biti skuplje...



A gle, ja se vodim time da ovi iz Nintenda nisu prvi kojima je palo na pamet u jednu konzolčicu staviti par desetaka igara i prodavati to u kompletu.
Znam da sam pred nekoliko godina bio pozvan na rođendan od jednog malog susjeda, pa sam mu negdje na placu kupio upravo neku konzolčicu sa nasnimljenim igrama...vjerovatno proizvod iz Kine koji je imao nasnimljenih igara bez licence Nintenda i partnerskih proizvođača igara. U tom kompletu je bilo možda čak i 100 ili 200 igara + dobivao se i onaj pištolj s kojim si mogao gađati patke u onoj jednoj igri.
Znam da su me ta konzolčica + jedna velika čokolada koštali nekih cca 100kn, ali me nemoj držati za riječ jer je moguće da sam taj proizvod kupio i na placu u Bosni/Kladuši za 20 maraka, no sve u svemu, na rođendan od malog nisam potrošio više od 100 kn, pa mi na kraju ova cijena od 100€ djeluje preprepapreno za licencirani orginal proizvod...



Prije par godina? Šta se takve stvari još prodaju? Ja se sjećam da ih se dalo nabavit još početkom devedesetih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000