forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Skalpirani 1, 2 i 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:30:45

Prije petnaest godina, Dashiell „Dash“ Zli Konj pobjegao je od života u bijedi i siromaštvu u indijanskom rezervatu Ruža Prerije. Sad se vratio, ali ovog puta ima tajnu: Dash je agent FBI-a ubačen među redove plemenskog poglavice, Lincolna Crvene Vrane, bivšeg člana aktivističke skupine „Crvena snaga“ i sadašnjeg šefa kriminalne organizacije. Dash mora odlučiti koliko je daleko spreman ići – i koliko je spreman izgubiti – da bi otkrio krvave tajne svog rezervata.

U prvoj knjizi Skalpiranih, zvijezda stripa Jason Aaron (Thor, Original Sin, Wolverine) i crtač R. M. Guéra (Batman Eternal, Django Unchained) odvode cijeli kriminalistički žanr u potpuno novi svijet kroz priču o nasilju, izdaji, mistici, očaju, nadi i strašnim stvarima koje ljudi rade jedni drugima u ime povijesti.

Skalpirani 1 • Indijanski teritorij • 288 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jason Aaron • Crtež R. M. Guera • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 180 Kn

Skalpirani 2 • Mrtve majke • 320 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jason Aaron • Crtež R. M. Guera • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 180 Kn

Skalpirani 3 • Urokan do daske • 256 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jason Aaron • Crtež R. M. Guera • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/skalpirani-1-indijanski-teritorij/409/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/skalpirani-2-mrtve-majke/410/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/skalpirani-3-urokan-do-daske/411/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 12/10/2018 : 22:39:32
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by anto

quote:

Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)

vice,kad sam ja dobijao "petarde" iz engleskog,ti si još vukao kantice,lopatice i lončiće po trogirskoj plaži.

Barba anto, nije bilo zle namjere, žao mi je ako ste ono tako shvatili. :)

vice Posted - 11/10/2018 : 04:20:45
quote:

quote:

Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)

vice,kad sam ja dobijao "petarde" iz engleskog,ti si još vukao kantice,lopatice i lončiće po trogirskoj plaži.

Barba anto, nije bilo zle namjere, žao mi je ako ste ono tako shvatili. :)
anto Posted - 11/10/2018 : 01:53:45
quote:

Poli Posted - 09/10/2018 : 13:16:46

She's a pimp!

supermark Posted - 09/10/2018 : 13:02:41
quote:

Dobro se sećam da me je ova rečenica zbunila kad sam čitao strip (koje to neprijatelje ima crnac na socijalnoj pomoći?)

Hehe
A ja sam se pitao koliko ta žena ima crnčuga na socijalnoj pomoći... :)
Markos Posted - 09/10/2018 : 10:32:44
Ako se ovo crnčuga shvati kao množina, onda nije greška, ali da, nitko to tako neće shvatiti, navodi na krivi zaključak, pa je onda ipak greška. My bad.
vice Posted - 09/10/2018 : 10:27:26
kasper Posted - 09/10/2018 : 10:22:29
anto, svevidece oko

anto Posted - 09/10/2018 : 09:06:15
to je barem očigledno;ovo postavih u cilju da se kod narednih amera više posveti pažnja.Ako prevod prođe kroz ruke samog prevodioca,lektora i markosa,ovakvi propusti se ne bi smeli dešavati.
Dobro se sećam da me je ova rečenica zbunila kad sam čitao strip (koje to neprijatelje ima crnac na socijalnoj pomoći?),a sad kad je dw postavio oglednu stranicu,uverio sam se da je u pitanju greška.
vice Posted - 09/10/2018 : 02:20:37
quote:

knjiga 2,106 stranica

DW:Ta žena je imala više neprijatelja nego što je crnčuga na socijalnoj pomoći
Fibra:Ta je žena imala više neprijatelja nego crnčuga na socijalnoj pomoći.

U originalu stoji:

"That woman had more enemies than there's niggers on welfare."

Propust u Fibrinom izdanju.
anto Posted - 09/10/2018 : 02:05:58
knjiga 2,106 stranica

DW:Ta žena je imala više neprijatelja nego što je crnčuga na socijalnoj pomoći
Fibra:Ta je žena imala više neprijatelja nego crnčuga na socijalnoj pomoći.

Markos Posted - 03/05/2017 : 09:18:52
quote:
Originally posted by musek

Ne koristim često, zapravo gotovo nikada ove forume, pa se ispričavam ako sam na krivom mjestu.
Fantastičan strip, stvarno odlično djelo, crtež, priča, sve apsolutno sjajno.
Ono što me zapravo zanima, kada možemo očekivati ostale 2 knjige?

Sorrx, nisam vidio. Ostale dvije knjige krajem godine, za Interliber.
kasper Posted - 03/05/2017 : 08:55:41
quote:
Originally posted by Combatrock

vrhunski strip... i vise od stripa

daj da te zagrlim
Combatrock Posted - 03/05/2017 : 08:53:16
vrhunski strip... i vise od stripa
Poli Posted - 14/04/2017 : 13:59:55

Ako ti se izdavac ne javi sa odgovorom, vjerujem (ne primam nista manje) da jos ove godine, najkasnije do Interlibera (?). :)

musek Posted - 14/04/2017 : 13:49:04
Ne koristim često, zapravo gotovo nikada ove forume, pa se ispričavam ako sam na krivom mjestu.
Fantastičan strip, stvarno odlično djelo, crtež, priča, sve apsolutno sjajno.
Ono što me zapravo zanima, kada možemo očekivati ostale 2 knjige?

jaki Posted - 01/02/2017 : 15:40:12
Kriminal ima bolju priču ali zato Skalpirani ima Geru.
Oki Posted - 01/02/2017 : 14:07:48
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Dobra fora bi ti bila da si napisa da iman smisla za zajebanciju ka ti za procjenu prijevoda.
Ovako ništa.
Loše Oki, jako loše.

Inače s tobon san gotov(Osin kad opet budeš pisa pizdarije), očito si naše internet prepirke preozbiljno shvatio.

IOLE IOLE IOLE IOLE

U slučaju prvog navoda bi još i ispalo da imaš smisla za zajebanciju, a ovako, da...ništa.

A za ovo drugo....što se može, kada si već gotov samnom, znaj da će u mome srcu ostati jedna velika praznina sada kada sam izgubio jednog ovako načitanog sugovornika.
kasper Posted - 01/02/2017 : 14:07:39
i skaplirani i kriminal, to je nesto najbolje u zanru
NESVRSTANI Posted - 01/02/2017 : 14:00:02
Dobra fora bi ti bila da si napisa da iman smisla za zajebanciju ka ti za procjenu prijevoda.
Ovako ništa.
Loše Oki, jako loše.

Inače s tobon san gotov(Osin kad opet budeš pisa pizdarije), očito si naše internet prepirke preozbiljno shvatio.

IOLE IOLE IOLE IOLE
Oki Posted - 01/02/2017 : 13:54:52
quote:

quote:
Originally posted by Oki

quote:

Uspoređivat Kriminal i Bonelli je kriminal.

Moraš prestat trošit to što trošiš, pa ne vidiš bit rečenice nego samo "mimo"....čovjek je uspoređivao samo broj stranica i cijene!

A ti trebaš pothitno počet nešto trošit jer si sterilan dosadan i naporan pa zajebanciju ne prepoznaješ ni kad te fljasne po čelu.

Aj analiziraj rađe neki prijevod da se forumaši malo zabave.

I u krajnju ruku, da, kretenski je uspoređivat broj Bonelli stranica sa brojem stranica BD ili američkih izdanja.

Ti imaš dar za zajebanciju isto kao što forumaš teller ima dar za guštanje u čitanju fibrinih stripova
NESVRSTANI Posted - 01/02/2017 : 13:47:35
quote:
Originally posted by Oki

quote:

Moraš prestat trošit to što trošiš, pa ne vidiš bit rečenice nego samo "mimo"....čovjek je uspoređivao samo broj stranica i cijene!

A ti trebaš pothitno počet nešto trošit jer si sterilan dosadan i naporan pa zajebanciju ne prepoznaješ ni kad te fljasne po čelu.

Aj analiziraj rađe neki prijevod da se forumaši malo zabave.

I u krajnju ruku, da, kretenski je uspoređivat broj Bonelli stranica sa brojem stranica BD ili američkih izdanja.
Oki Posted - 01/02/2017 : 13:42:49
quote:

NESVRSTANI Posted - 01/02/2017 : 13:29:30
pcoro Posted - 01/02/2017 : 12:54:35
Kriminal ima slabije izdanje: dok kod Skalpiranih dobiješ 250 strana stripa za nešto veću cijenu, Kriminal je tanak kao Bonelli a košta prelko 100 kuna. Da je išao u ovom, ajmo reć deluxe izdanju, mislim da bi bolje prošao.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000