forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/11/2016 : 21:34:17


Koliko sati u danu ne gledate televiziju? Kad smo se posljednji put ZAISTA potrudili dobiti nešto što smo željeli? Koliko je vremena prošlo otkad smo zaista TREBALI nešto što smo ŽELJELI?

Svijeta kakvog smo poznavali više nema.

Svijet trgovine i frivolnih potreba zamijenio je svijet preživljavanja i odgovornosti.

Epidemija apokaliptičnih proporcija pomela je Zemlju, a mrtvi su uskrsli i hrane se živima. Za nekoliko mjeseci društvo se rasulo - nema vlade, nema dućana s namirnicama, nema pošte, nema kablovske.

U svijetu kojim vladaju mrtvaci, prisiljeni smo napokon početi živjeti.

Ovo izdanje sadrži epizode 97-144 ovog ultrapopularnog zombie hita!

Živi mrtvaci 3 • Treći omnibus • 1104 stranica • C/B • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Robert Kirkman • Crtež Charlie Adlard • Cliff Rathburn • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/zivi-mrtvaci-3-treci-omnibus/412/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Biroa Posted - 23/12/2021 : 14:02:58
quote:
Originally posted by Markos

Nije u planu za 2022, ali mozda se predomislim.



Ovaj odgovor budi nadu u svakom slučaju! Hvala puno i svako dobro u izdavačkoj idućoj godini!
Markos Posted - 22/12/2021 : 15:20:33
Nije u planu za 2022, ali mozda se predomislim.
Biroa Posted - 22/12/2021 : 14:51:56
Postoji li šansa da se u skorije vrijeme radi reprint trećeg omnibusa Živih mrtvaca?
Živs Posted - 15/02/2021 : 14:37:41
Prvi dio besadržajna makljaža, drugi dio nenadahnuta varijacija na temu. Jasan pad u kvaliteti.
Sam kraj je ponovno svjež, šokantan, efektan, nadam se zadovoljavajućem finišu.
going going Posted - 13/01/2021 : 23:24:09
quote:
Originally posted by mrmada

Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala



quote:
Originally posted by Beren



Darkwood je izdao 17, a Fibrina 3. knjiga počinje sa tim 17. trejdom, tako da je preklapanje minimalno. Dakle, prvih 16 DW + Fibra 3 i 4 su kompletan OM.

RaoulDuke Posted - 13/01/2021 : 10:26:19
quote:
Originally posted by mrmada

Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala



Serijal je gotov sa 4 Fibrinom debeljucom.
Mozes nastaviti sa 3 knjigom jer prve dvije Fibrine knjige pokrivaju prvih 96 brojeva tj. tocno 16 trejdova.
mrmada Posted - 13/01/2021 : 08:57:56
Moze mi neko ko je pratio ovaj serijal nesto objasniti? Ako imam prvih 16 knjiga Darkwooda, znaci li da to pokriva prve dve Fibrine knjige i da mogu nastaviti sa trecom?
I zna li se koliko toga uopste jos ima i je li serijal gotov?
Hvala
don_draper Posted - 13/01/2021 : 08:20:16
Nakon podulje stanke od čitanja ovog serijala i vidjevši da je serijal napokon i dovršen, odlučio sam pročitati još jednu TWD gromadu.

Prva dva dijela su mi bila jako dobra, napeta, iako su imali svojih oscilacija u radnji, ali to je neminovno u tako opsežnom i dugačkom serijalu. Ovaj 3.tom slijedi tu tradiciju, iako sam ovdje doživio i najveće vrhunce serijala (zasad), ali i najgore trenutke (zasad).

Krenimo s onim dobrim. Kirkman je vješt scenarist i ne odustaje od pobjedničke formule. Nakon Guvernera i svojevrsne praznine po pitanje velikih negativaca ubacuje beskrupuloznog Negana. Zvuči kontroverzno, ali mi Negan nije legao baš kompletno. Ono što je dobro jest što dovodi Ricka i njegovu skupinu do krajnjih granica izdržljivosti i ljudskosti. Istovremeno je nekad to izgledalo "too much" i previše pro forma da se ispoštuje neki spektakl. Ali, pohvale na odabiru i stvarno je bilo napeto. Sviđa mi se i to što u ovom dijelu se vidi opstanak civilizacije u nekom novom svjetlu, standardi su se digli i konačno dobivamo naznake onoga što znači živjeti (a ne samo preživjeti) u takvoj sredini.

Ono što je bilo lošije je definitivno to inzistiranje na nekom velikom, megaspektakularnom sukobu zvanom Totalni rat. Kirkman se puno bolje snalazi u duelima, tenzijama među likovima i mikrosukobima, negoli u ovako otvorenim i masovnim scenama. Iako je bilo u neku ruku nužno ubaciti takvo što, opet je djelovalo previše svrsishodno i nekako prazno. Novi likovi su bili pola-pola, neki su dobro legli, neki manje, ali primjerice Šaptači mi nisu baš najbolja ideja ovog serijala. Tako da njihov storyline, premda ima potencijala, mi je bio nešto zamorniji i nije me previše zainteresirao.

Ova knjižurina završava popriličnim cliffhangerom i daje nove naznake velikih tenzija, što mi se i sviđa. Svakako da ću uskoro posegnuti i za 4.tomom. Serijal je nastavio kvalitetno i iako je ovdje bilo puno više oscilacija, ukupni dojam je veći od zbroja dojmova pojedinačnih epizoda. Zamor materijala je ovdje prisutan i neke novine nisu pogodile u sridu pa je i ocjena samo vrlo dobar. Možda u cjelini nešto slabiji tom od ostala dva, ali TWD nastavlja biti ono što se čita sa znatiželjom i što napetošću i zanimljivošću isplati svaku kunu/dolar/euro uložen u njega.
4/5
DiSkAcH Posted - 17/07/2020 : 05:36:43
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Negan Lives #1 (2020)
Spin off, nastavak, ceđenje para ili nešto četvrto?



Vjerojatno mužnja, skini sken, pa baci oko. Ja sam skinuo, ali nisam čitao, strpim se dok ne izađu svi nastavci.
KuntaKinte Posted - 16/07/2020 : 09:11:00
Negan Lives #1 (2020)
Spin off, nastavak, ceđenje para ili nešto četvrto?
anto Posted - 12/01/2020 : 12:38:16
ima;i tu je kraj.Izašao je "preko",a trebao bi i kod Fibre za par meseci.
supermark Posted - 12/01/2020 : 12:37:51
ima u Americi, trebao bi izaći ove godine kod Fibre
velka031 Posted - 12/01/2020 : 12:19:56
Ima i 4.dio?
anto Posted - 12/01/2020 : 11:45:36
u čemu je fora da 4.kompendum ima samo 8 stranica više od prva tri,a sadrži poglavlje više,i to poglavlje sa 96 stranica??
mladjo Posted - 12/01/2019 : 23:36:43
quote:
Originally posted by wolf

Zabranjena ljubav, al' s mrtvacima...



Da, kao onaj vic:
-Kada ste primijetili da vam je žena mrtva?
-Nakon nekog vremena. Seks je bio isti ali se počelo gomilati suđe.

:D
wolf Posted - 12/01/2019 : 22:44:20
Zabranjena ljubav, al' s mrtvacima...
mladjo Posted - 12/01/2019 : 22:27:29
Živi mrtvaci knjige 1, 2 i 3

Pročitao sam ponovo sve tri knjige i mogu reći da je ovdje stvarno riječ o odličnom štivu. Ok, stvarno je jedan dio druge knjige malo razvučeniji i tu ide jedna ocjena niže za radnju ali zato u trećoj ima trenutaka/epizoda koje su za čistu desetku i moram priznati da su iznimno šokantne (hint:strijela i buzdovan). Ne sjećam se kada me u stripu tako nešto šokiralo. U svakom slučaju, prva liga.
Scenarij:9/10
Crtež:9/10

P.S. Seriju ne gledam iako sam veliki ljubitelj žanra (poslije SF-a horrorci su mi najomiljeniji žanr) ali ono je sapunica. Još da govore turski i ne bi bilo razlike između nje i ovoga kaj ide na programima na telkaću :D
don_draper Posted - 16/12/2018 : 23:11:07
i serija je išla sa "štancanjem" dok ide pa su u zadnje 2 godine izgubili jako puno publike, strip publika je vjerojatno vjernija i stripovi su kvalitetniji
ali vjerojatno će se s vremenom poimanje i svrha serijala promijeniti, to je ipak više character study negoli priča jedne skupine koja je (uz brojne odlaske i dolaske) na okupu od 1.broja
agochkov Posted - 16/12/2018 : 15:51:15
quote:
Originally posted by don_draper

Nazire li se uopce u nekoj perspektivi kraj serijala? Svida mi se, ali volio bih da dobro zavrsi a ne kao serija da se vuce u beskraj i onkraj



Imaju li spanske "sapunice" kraja? Ima li Tex ili Dylan kraja?

Mene je Walking Dead drzao negde do 100-tog broja, i posle je postalo sve prerazvuceno i fino sam prestao. Mozda nekad pokusam opet. I ne verujem kad se tako prodaje kako sto se prodaje da Kirkman i Image resiti da prekinu.
DiSkAcH Posted - 16/12/2018 : 15:05:45
Pa i ne nazire, ide dalje uvijek ista shema. Upoznajemo ljude iz novog naselja, tamo izgleda sve kao u bajci, o ne!, otkrivamo da tamo vlada diktatura i ugnjetavanje, nitko nema pravo glasa,a niš...ajmo ih satrat i po mogućnosti asimilirat i idemo naći novu utopiju...pa ajmo Jovo nanovo. Ugl više je tu poanta u odnsou likova i po meni u zanimljivim i opet dovljno različitim novim naseljima i skupinama a pogotvo glavnim negativcima, premda mislim da je Negan ostao br1.
Stvarno se nadam da misle završti serijal, ali opet, štanca pare, pa dok štanca.....

Mene i dalje drži, do kad ? Ne znam, vidjet ćemo.
don_draper Posted - 16/12/2018 : 10:50:30
Nazire li se uopce u nekoj perspektivi kraj serijala? Svida mi se, ali volio bih da dobro zavrsi a ne kao serija da se vuce u beskraj i onkraj
kasper Posted - 16/12/2018 : 10:13:41
najbolje da marko ne izda ni cetvorku, cisto meni zabave radi
Kerempir Posted - 16/12/2018 : 09:47:11
Ja isto ne bih tako kupovao. Ako mogu ayu čekati već skoro 4 godine...
DiSkAcH Posted - 16/12/2018 : 06:46:35
@Anto: u toku sam, neki dan sam pročitao sken i 186-og broja tako da mi niš ne fali.

@Red Marquis: tu si se zeznuo kod mene, volim stripove u top stanju to da(očuvane), ali su mi police zasad ajme majko, sve bez reda i ičega.
Tj da budem precizniji riječ je i o policama i ormarima i na ormarima i pod krevetom i gdje god više ima mjesta za stavljat stripove i knjige koji se samo gomilaju.
Žena me hoće katapultirat, već sam pisao ali sam za ovaj IL morao kupit police jer sam dobio zabranu kupovanja stripova , samo što su mi već dvaput došla razbijena vrata iz Ikee a njihova služba za reklamacije kao da radi za državnu firmu...natežem se već više od mj dana

A inače sam jedno vrijeme razmišljao čak da se prebacim na DW izdanja jer mi se puno više sviđaju te manje knjige, al pošto vidim da i nisu baš pouzdani u izdavanju (općenito) sam ih prekrižio.
Red Marquis Posted - 15/12/2018 : 23:17:02
quote:
Originally posted by anto

diskać,jedi govna
a zašto ne bi kupio?
imaš strpljenja da čekaš 4 godine?


Pa očigledno mu je važniji izgled police no strip

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000