forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE PREDSTAVLJA: ALIX SENATOR 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tally Posted - 16/11/2016 : 11:14:46


Alix Senator biblioteka - knjiga 1 - Orlovi krvi
------------------------------------------------------------------
Naslov originala: LES AIGLES DE SANG
Scenarij: Valérie Mangin
Crtež i boje: Thierry Démarez
Izdavač: Bookglobe - Strana knjižara d.o.o.
Prevoditelj: Lana Tomerlin
Lektor: Iva Sieber
Kolor: 234 x 312 mm, 48 stranica
------------------------------------------------------------------
Tvrdi uvez: 99,00 kn
------------------------------------------------------------------

MISTERIJ, BEZUMLJE I UZVIŠENOST RIMA!
Rim, godina 12. pr. Kr. Car August je svemoćan. Senator Alix ima više od 50 godina.

Iako se čini da je mir konačno zavladao Carstvom, Augustova zeta Agripu divljački je ubio orao, Jupiterova sveta ptica! Alix će morati otkriti što se krije iza te tajanstvene smrti: političko ubojstvo ili božansko prokletstvo. Uz pomoć svog sina Titusa i Kefrena, sina njegova nestaloga prijatelja Enaka, Alix će otkriti da je strašni neprijatelj savio svoje gnijezdo u samom srcu Rima.





Alix Senator biblioteka - knjiga 2 - Posljednji Faraon
------------------------------------------------------------------
Naslov originala: LE DERNIER PHARAON
Scenarij: Valérie Mangin
Crtež i boje: Thierry Démarez
Izdavač: Bookglobe - Strana knjižara d.o.o.
Prevoditelj: Lana Tomerlin
Lektor: Iva Sieber
Kolor: 234 x 312 mm, 48 stranica
------------------------------------------------------------------
Tvrdi uvez: 99,00 kn
------------------------------------------------------------------

MISTERIJ, BEZUMLJE I UZVIŠENOST RIMA!
Rim, godina 12. pr. Kr. Car August je svemoćan. Senator Alix ima više od 50 godina.

Mir koji naizgled vlada Italijom, zapravo je samo privid. Cara je umalo ubio luđak koji je tvrdio da radi za Cezara! Trideset godina nakon što je ubijen u Senatu, diktator se, čini se, ponovno pojavio u Egiptu. Alix i njegovi sinovi morat će krenuti na pustolovno putovanje što će ih odvesti od raskošnih palača Aleksandrije do tajanstvene Majke piramida kako bi otkrili jesu li to samo budalaštine i spletke ili se Cezar doista vratio.

------------------------------------------------------------------
Većina događaja, likova i lokacija u ALIXU SENATORU imaju temelj na povijesnim činjenicama.
Međutim, katkad sjenke prošlosti dopuštaju autorima da se prepuste mašti na volju.
Otkrijte pravu istinu na: www.alixsenator.com

Ostale knjige Alix Senator biblioteke su u pripremi.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 08/01/2021 : 15:02:30
Mangin&Demarez:Alix senator 1 - Orlovi krvi (Bookglobe)
Mangin&Demarez:Alix senator 2 - Poslednji faraon (Bookglobe)
Mangin&Demarez:Alix senator3 - Urota grabljivica (Bookglobe)

Francuski strip autor Žak Martin (1921.-2010.) je sredinom 50-ih pokrenuo strip serijal Aliks,koji i dan danas izlazi (izlazio je i u bivšoj Jugi u nekim strip časopisima,čini mi se Caku,možda Denisu).Mangin i Demarez pokreću 2012.novi serijal o Aliksu,ali kao pedesetogodišnjaku koji je danas i senator (inače,Aliks je Gal).

U pitanju je svojevrsni politički triler,smešten u svet starog Rima;osim u prestonicu,radnja će biti odvijana i u ostalim rimskim zemljama,Egiptu,Grčkoj...Žanr i scenografija,kakava se samo poželeti može.
U prvom ciklusu,Aliks istražuje smrt Agripe,vojskovođe i zeta cara Avgusta,koga je usmrtio orao;indicije ukazuju da se ne radi o nesrećnom slučaju već o ubistvu,iza koga stoje krupne spletke.
Velika je šteta što fenomenalna ideja nije ispraćena dobrim scenarijem - ovako,imamo radnju koja je pomalo konfuzna (trebalo mi je baš dosta vremena da pohvatam ko je ko i kakve su međusobne veze tih likova),nekako neubedljiva i sve vreme je jasno vidljivo da tu nešto fali,da može i bolje.
Pa ipak,priča se nekako popravlja kako odmiče,i na koncu se čak može reći i da je solidna.
Crtež je sa krupnim i lepim kadrovima,ali kad se bolje zagleda,čini mi se da bi bez boje bio potanak.
3.5/5

Mangin&Demarez:Alix senator 4 - Demoni Sparte (Bookglobe)

U novom ciklusu koji započinje sa 4.albumom i završava se sa sedmim,Aliks i njegovi sinovi (jedan je u stvari posinak) dolaze u Atinu po Sibiinske knjige (ne bi li bile pohranjene u Apolonovom hramu u Rimu),koje je iz proročišta u Delfima pokupio jedan rimski oficir,ali negde u putu ubijen sa pratnjom,pri čemu tragovi ukazuju na spartance;pa je zadatak našeg junaka i da pronađe izgubljene svitke i da reši misteriju ubistva.

Teško je dati ocenu na osnovu jedne četvrtine priče,ali za sada mi je slabije od prethodnog ciklkusa;doduše,i on je počeo slabašno.

BG albumi su sjajni;format veći od A4 i zaista je lep ugođaj držati ih u rukama.Pa ipak,šteta što nisu integralisani po ciklusima,pogotovu što verovatno niko živi nema poverenje u ovog izdavača.Verujem da skoro svi čekaju da se izdaju preostala tri albuma,pa tek tada da uzmu i ovaj.
jaki Posted - 12/05/2018 : 15:13:36
nisam napisao da sam otkrio ameriku:)
delboj Posted - 12/05/2018 : 14:08:27
Pa najavljeno je u nekoj drugoj temi već:

jaki Posted - 12/05/2018 : 13:42:29
izašli novi albumi
DiSkAcH Posted - 06/08/2017 : 08:24:18
Posudio u knjiznici ova prva dva albuma i moram reci da se meni ovo jako svidjelo (mala napomena, i Orlovi Rima su mi odlicni pa cisto za referencu), crtez je jako dobar, premda likovi izgledaju kao oni alieni iz X-Filesa (ako me sjecanje ne vara...) jer svi imaju jako jako tamne oci tj potpuno crne pa to malko narusava izgled. Price su OK, i ajmo reci da je ovo kao neki detektivski strip smjesten u doba starog Rima (koje isto tako obozavam). Nisam citao daljnje brojeve premda imam spremne skenove, a ovo cu kupit sigurno, ako BG nastavi izdavat, zasad nedam 200kn za samo 2 broja i veliku mogucnost ne nastavljanja objavljivanja ostatka serijala. Izdanje je inace vrhunsko, ali je cijena ipak malko prevelika.
Inace price su svaka za sebe, premda u cijelini tvore jednu vecu pricu.

Evo primjer tih tamnih ociju, i takve oci imaju svi likovi u stripu osim slijepca koji ima skroz bijele oci:



Jos samo moram procitat Murenu za koju vecina tvrdi da je naj BD smjesten u doba starog Rima.
teller Posted - 28/03/2017 : 20:01:47
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by teller

Vredi li taj Alix, još se predomišljam????...
napalila me reklama na novom Dilanu.
Niko ništa ne komentira..nije vrijednio ili...



Kao i slični francuski albumi povijesne tematike. Krimić, zavjere, ubojstva, mijenjanje lokacije.
Po meni dosadnjikavo, ima akcije, pa u konačnici možeš prolistati.
Ako su ti se svidjeli Orlovi Rima, i ovo će.

A cijena je previsoka za kvalitetu. Ako se dobro sjećam na predlistu stoji da je štampano uz potporu i Grada Zagreba.


hvala care..prolistat cu jednom pa mozda...Orlovi su mi ok ali ne svrsavam na tu tematiku...
hrvoje23 Posted - 28/03/2017 : 14:24:09
quote:
Originally posted by teller

Vredi li taj Alix, još se predomišljam????...
napalila me reklama na novom Dilanu.
Niko ništa ne komentira..nije vrijednio ili...



Kao i slični francuski albumi povijesne tematike. Krimić, zavjere, ubojstva, mijenjanje lokacije.
Po meni dosadnjikavo, ima akcije, pa u konačnici možeš prolistati.
Ako su ti se svidjeli Orlovi Rima, i ovo će.

A cijena je previsoka za kvalitetu. Ako se dobro sjećam na predlistu stoji da je štampano uz potporu i Grada Zagreba.
izivko Posted - 07/01/2017 : 19:03:32
quote:
Originally posted by Cromwell

Pročitao prvi dio i nemam volju za nastavcima.
Previše nezanimljivih likova u povijesnom razdoblji kojeg jako volim. Scenarij- mislim da uopće nisam osjetio neku priču a likovi su svi nekako nezanimljivi. Ko da karton blebeće s kartonom.
Crtež - kadriranje je ok ali stil mi nikako odgovara: šablonske linije i nedinamičan prikaz stvaraju dojam slikovnice a ne stripa

Ako ne trčim pred rudo (jer možda kasnije postaje bolje) ovo mi vuče na totalni promašaj od stripa i nije mi uopće jasno kako je dobio financijsku potporu od grada. Moglo je to radije otiću u nekog Pratta, Asterixa ili Usagija




Nije ništa bolje.
Cromwell Posted - 07/01/2017 : 17:37:07
Pročitao prvi dio i nemam volju za nastavcima.
Previše nezanimljivih likova u povijesnom razdoblji kojeg jako volim. Scenarij- mislim da uopće nisam osjetio neku priču a likovi su svi nekako nezanimljivi. Ko da karton blebeće s kartonom.
Crtež - kadriranje je ok ali stil mi nikako odgovara: šablonske linije i nedinamičan prikaz stvaraju dojam slikovnice a ne stripa

Ako ne trčim pred rudo (jer možda kasnije postaje bolje) ovo mi vuče na totalni promašaj od stripa i nije mi uopće jasno kako je dobio financijsku potporu od grada. Moglo je to radije otiću u nekog Pratta, Asterixa ili Usagija

teller Posted - 22/12/2016 : 20:19:54
Vredi li taj Alix, još se predomišljam????...
napalila me reklama na novom Dilanu.
Niko ništa ne komentira..nije vrijednio ili...
ivanl Posted - 19/11/2016 : 17:21:06
Nema nazalost nista od njega do daljnjega... A koliko nezna ni izdavac, s kojim sam sjedio I pricao. Citaj "PILAO" ga sa zecom.
Balfa76 Posted - 19/11/2016 : 14:31:44
quote:
Originally posted by ivanl

Nazalost nista od zeke Ronina, do daljega... A kakva bi to bila radost imat sve od njega. Tvrdo ukoriceno, prevedeno...pusti snovi.



Bilo bi fakat lijepo. Ja sam odustao od čekanja da BG to nastavi, riješio se naših i sad pomalo kompletiram od Dark Horse-a izdanja.
supermark Posted - 19/11/2016 : 14:14:03
svi bi to voljeli...
anto Posted - 19/11/2016 : 14:11:07
i ja se nadam da će popustiti.
A i macan i on su prijatelji,pa pošto su mcn i bookglobe ušli u priču za zadnja 4 Usagija (od kojih su izdata dva),voleo bih kad bi gospon šunjič uleteo umesto gospon radića.
supermark Posted - 19/11/2016 : 11:06:35
Ko? Fibra, naravno.
Popustit će Markos. Kontinuirano se na njega vrši pritisak po tom pitanju.
anto Posted - 19/11/2016 : 10:58:51
quote:
Originally posted by supermark

najbolje da ga ni ne objavljujemo
očekujemo od ozbiljnijeg izdavača da se uhvati Usagija


ali ko?
markos je rekao da ga ovo ne zanima.
dw ako ga uzme,dok ne dođe tamo gde je BG stao,proći će jedno 5-6 godina.

quote:
Originally posted by ivanl

Nazalost nista od zeke Ronina, do daljega... A kakva bi to bila radost imat sve od njega. Tvrdo ukoriceno, prevedeno...pusti snovi.


imaš neke informacije pa ovo kažeš ili pretpostavljaš?
supermark Posted - 19/11/2016 : 09:04:09
najbolje da ga ni ne objavljujemo
očekujemo od ozbiljnijeg izdavača da se uhvati Usagija
ivanl Posted - 19/11/2016 : 00:59:36
Nazalost nista od zeke Ronina, do daljega... A kakva bi to bila radost imat sve od njega. Tvrdo ukoriceno, prevedeno...pusti snovi.
danielp Posted - 18/11/2016 : 19:48:39
A od Usagi Yojimba nista?????
teller Posted - 18/11/2016 : 14:19:12
quote:
Originally posted by zeljko

citam alien serator
definitivno treba dilera mijenjati


nisam znao da je to pravi naziv tog stripa...hvala
DODSFERD Posted - 18/11/2016 : 12:41:59
Taj Bookglobe ne daje baš nikakav popust ni u početnom periodu, vidim ova 2 albuma u SNK i cijena je tutto completo.
anto Posted - 18/11/2016 : 10:44:06
quote:
Originally posted by Akol

Kad vidim ovo oko cijena da je ljudima preskupo i da čekaju da cijena padne onda se čude zašto izdavač neizda sve nastavke. Htio bih se čisto osvrnuti da francuski albumi od 50-ak strana i kad se kod njih kupuju koštaju oko 13 eura pa do 17 eura ovisno o popularnosti. A osim toga Bookglobe nije pretjerao, i od Libellusa Scherlock, Zavjera srijedom, Sužanstv košta oko 100 kn ili više a nemaju puno više strana stoga mislim da komentar oko cijene ne stoji nego treba podupirati domaće proizvođače.


baš me interesuje da li bi francuz sa platom koju ja imam (nepunih 400 evra) davao i centa na stripove?
a kamoli ovoliko koliko ja dajem.
zeljko Posted - 17/11/2016 : 22:36:14
citam alien serator
definitivno treba dilera mijenjati
ivanl Posted - 17/11/2016 : 22:07:39
Jbg. Jaki ne poznajem gospodina osobno, ali siguran sam da bi se nasli u prici,(o stripu) ,100%... Da se tako nenametljivo izrazim, nisam ni ja u 9-toj umjetnosti od jucer, ali evo od nedavno mi se cini pozitivno prokomentirati stvari vezane za "romane"...
anto Posted - 17/11/2016 : 22:07:21
da je BG izbacio Linkolna 7 i 8 po ovoj ceni,kupio bih bez razmišljanja;jer mi je to vrhunski strip.Šteta što nas 50-ak tako razmišlja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000