forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pogrebnik 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/09/2016 : 22:45:35


Pogrebnik Jonas Crow ima jednostavan zadatak: mora prevesti lijes bivšeg rudara koji je postao milijunaš zahvaljući svom rudniku. Bio bi to miran pogreb da nema jednog detalja: Joe Cusco je prije smrti progutao svoje zlato kako bi ga ponio sa sobom na drugi svijet. No tajna se pročula i bijesni rudari Anoki Cityja digli su se na noge. Kako bi mogli dopustiti da stari vlasnik rudnika zakopa toliko bogatstvo kad su oni u njegovim rudnicima prolijevali krv i znoj?

Dobro kaže Jonas: «Smrt nikada ne dolazi sama»…

Pogrebnik 1 • Čovjek koji je jeo zlato • 128 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Ralph Meyer • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.9.2016. • Cijena 160 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/pogrebnik-1-covjek-koji-je-jeo-zlato/393/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 20/02/2022 : 16:30:39
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by don_draper

U biti oba albuma su zapravo jedna priča koja je po meni nepotrebno razvučena na 100 stranica.

...a i sporedni likovi s obzirom na "minutažu" su dobro uklopljeni.


Kako bi tek sporedni likovi bili dobro uklopljeni da je manje stranica 😜



Jos bolje
Zula Posted - 20/02/2022 : 14:48:19
quote:
Originally posted by don_draper

U biti oba albuma su zapravo jedna priča koja je po meni nepotrebno razvučena na 100 stranica.

...a i sporedni likovi s obzirom na "minutažu" su dobro uklopljeni.


Kako bi tek sporedni likovi bili dobro uklopljeni da je manje stranica 😜
don_draper Posted - 20/02/2022 : 10:40:47
U istoj večeri nakon 2. Maršala Bassa sam se okušao u ovom reprintanom izdanju.
Nisam neki poznavatelj westerna kao žanra, ali Pogrebnik je dovoljno dobar i dopadljiv da fino legne i s guštom se pročita. Čak i možda pokoja razina više od toga.
Radnja nije, niti se trudi biti nešto pretjerano kompleksna, zaplet manje-više nalikuje brojnim drugima iz drugih medija, ali je sve to korektno odrađeno. Prvi album je pravo ziheraško zlato i imao sam nagovještaj da bi ovo moglo biti vrlo dobro. U drugom albumu se to pomalo razvodnjava i na momente postane neuvjerljivo i kaotično. U biti oba albuma su zapravo jedna priča koja je po meni nepotrebno razvučena na 100 stranica.
Meni osobno najbolji aspekti ovog stripa su crtež i likovi. Meyer ima finu čistu liniju, jako dobro ocrtana lica i izrazito dojmljivi krajolici uz prelijep kolor. Iako glavi lik djeluje dosta klišeizirano, ipak nije bezličan i fino funkcionira u okruženju, a i sporedni likovi s obzirom na "minutažu" su dobro uklopljeni.
U zaključku, Pogrebnik je vrlo dobro startao. Ispunjava sve kvačice koje se očekuju od jedne lagane i bezbrižne zabave i avanture te ne ostavlja čitatelja pretjerano zakinutim. Moglo bi se reći da je misija uspješno obavljena.
4/5
ReemCP Posted - 03/07/2019 : 17:49:26
Opaaa, evo Igorove recenzije

https://www.stripovi.com/recenzije/pogrebnik-pogr-fb-1-covjek-koji-je-jeo-zlato/2236/
DiSkAcH Posted - 21/12/2018 : 10:05:04
Ma Pogrebnik je baš odličan :)
lwood Posted - 20/12/2018 : 19:38:19
Ništa posebno. Početak interesantan,kako ide priča tako sve lošiji.
Moran priznat da san očekiva više.
vukozec Posted - 17/02/2018 : 12:18:31
-1

Tek ok, nista posebno. Ima boljih.
risbozg Posted - 03/07/2017 : 11:20:46
+1
Peyo Posted - 30/06/2017 : 00:02:44
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Pogrebnik je jedan od boljih komercijalnih BD westerna koje sam pročitao. Crtež je odličan, a i Dorison je ovdje iznadprosječan.

Preporuka.



+1
anto Posted - 08/04/2017 : 17:31:40
Mejer&Dorison:Pogrebnik 1 - Čovek koji je jeo zlato (Makondo)
Mejer&Dorison:Pogrebnik 2 - Ples lešinara (Makondo)

I napokon jedan dobar (i više od toga) vestern.Stiže nam od scenariste,vrlo zastupljenog na ovim prostorima Gzavijea Dorisona (W.E.S.T. (DW) , Long John Silver (DW i Libelus), Asgard (Feniks pres), XIII Misteria (Stripoteka), Prorok (DW), Treći Testament (Fibra)),a i ovaj serijal objavljuju dva izdavača.Pored Makonda, i Fibra,samo u integralnim (2 u 1) izdanjima.A Ralfa Mejera znamo baš iz saradnje sa Dorisonom (Asgard i XIII Misterija).

Džonas Krou je grobar,intrigantne prošlosti,koji se prihvaća jednog posla zbog koga odlazi u rudarski gradić Anoki Siti,gde saznaje da mu je mušterija vlasnik rudnika,bazobzirni i omraženi Džo Kasko,još živ;ali samo do jutra.Tada će biti mrtav,a Džonas treba da preveze leš i da ga sahrani u jednom, ne tako blizu rudniku,u kome je Kasko i započeo svoju rudarsku karijeru.Naizgled standarna procedura će se totalno zakomplikovati,jer je bogataš prodao rudnik i sve pare pretvorio u zlato,koje je pojeo veče uoči smrti.A da je veliko bogatstvo u stomaku jednog leša će vrlo brzo svi u gradiću saznati.

Pogrebnik je pitak,ali i pomalo plitak vestern;i jako zabavan.Do trideset i prve stranice prvog albuma mi je bogami mirisalo da bi to moglo biti i nešto više,ali od tada mi scenario nije na najvišem nivou.Sa previše ne_toliko_ubedljive akcije,koja je u dosta momenata i nelogično brutalna.
I crtež mi na trenutke ume da zaškripi;likovi su u nekim momentima pomalo drvenasti i statični,pokoja greška u anatomiji,... (što je najneverovatnije,i tu po meni kreću problemi od 31.stranice albuma).

Ali do samog kraja,strip sasvim lepo vozi + što se radi o vesternu!
4/5

*otprilike su mi utisci identični kao i kod Asgarda (kome sam dao 8/10 (što mu dođe 4/5))
*Dorison je čovek od zanata,tu nema šta da se kaže - ali ga ne bih svrstao u red genijalaca poput Šarlijea (navodim ga zbog rada na Bluberiju) ili Nurija (navodim ga jer su nih dvojica ista generacija scenarista i često ih ljudi upoređuju)


Zagor-te-nay Posted - 29/01/2017 : 19:46:39
Ko da gledam Maverick-a - odlično, 8/10.
Ernie Pike Posted - 29/01/2017 : 19:23:12
Pogrebnik je jedan od boljih komercijalnih BD westerna koje sam pročitao. Crtež je odličan, a i Dorison je ovdje iznadprosječan.

Preporuka.
split85 Posted - 06/01/2017 : 08:31:48
Vrlo dobro štivo za zabavu.
Poli Posted - 15/12/2016 : 13:43:15

Starimo?


Pa ... Pogrebnik je znaci nekakav Bonelli vrancuz, tipa Cagor?
(citao sam samo prvi album za sada i izgleda da si sam upravo popio spojler)

Cromwell Posted - 15/12/2016 : 13:09:56
Nerealni elementi mi ne predstavljaju neki preveliki problem u ovakvim stripovima no može li mi netko reći kako je Pogrebnik uspio preživjeti 50 metarski sudar s majkom zemljom u rudarskim kolicima? Ili kako dvocjevka može grunuti 3 puta za redom i pobiti 7 lešinara?

Osim toga jako mi se svidjela i priča i crtež. U zadnje vrijeme guštam u nezahtijevnijim stripovima više nego ikad.
udarnik007 Posted - 01/12/2016 : 20:55:12
Meni je zaista bio pravo osvježenje,
uživao sam u čitanju.
Deers Posted - 01/12/2016 : 20:27:10
Pogrebnik ispunio očekivano, što je sasvim OK.
split85 Posted - 04/10/2016 : 05:31:16
Siječanj 2017

Shaner Posted - 26/09/2016 : 23:39:00
Zabavan western klasičnog tipa. Škrti bogataš umire i svi koji su radili za njega žele dio kolača, obični rudari se pretvaraju u ubojice, a najpošteniji ispada onaj tko je izvan zakona. Ima tu i dosta (crno)humornih momenata te sve u svemu priča lijepo teče. Malo mi je pretjeran (iako očekivan) odnos između naslovnog junaka i mlade engleskinje, kao i kraj ove dvodijelne priče, no što je tu je. Crtežu se pak stvarno nema šta prigovoriti. Ne odskače to stilski od komercijalnog standarda, ali je u pitanju stvarno dobro nacrtan strip. Čak bih rekao da je crtež taj koji čini ovaj strip zabavnim i tako lako čitljivim. Sve u svemu solidno štivo za razbibrigu za ljubitelje tematike pa i šire.

6/10

dino alic Posted - 21/09/2016 : 21:40:50
Vrhunski vestern odlično nacrtan.za fanove texa i bleberryja zagarantirana zabava.
split85 Posted - 19/09/2016 : 20:20:36
Dorison mi je bija vrlo dobar u LJS i Trećem zavjetu.
Ovde mi je najprivlačnija western tematika.
DODSFERD Posted - 18/09/2016 : 23:00:16
Ovo se svakako uzima, nema do dobrog starog westerna.
Dr. Zistis Posted - 18/09/2016 : 21:47:58
Pogrebnik odlican vestern,lako stivo, perfektna izvedba, nema tu mnogo filozofije. Pravi omaz Bluberiju. Zao mi sto nisam provalio da ce Fibra izdati oba albuma odjednom, sad treba sacekati Makondo, nadam se da ce skoro
izivko Posted - 18/09/2016 : 19:17:54
Imam slično mišljenje o Dorisonu kao Antun. Evo gledam, pročitao sam 8 njegovih djela, sve osrednje i lošije od toga, tanko, tanano.
I ovaj Undertaker ne odskače ništa. Ljudina ima ljubimca strvinara, jaka stvar
anto Posted - 18/09/2016 : 18:22:51
naguzi me jaki!

ontopik:
Dorisona smatram dobrim scenaristom,i ništa preko toga.Za sada,u svojim pričama mi nije pružio neki "wow" momenat,ali sudeći po priloženom pivjuu, to bi moglo da se desi u Pogrebniku.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000