forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako da strip ostane glancer ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
craven road Posted - 10/07/2016 : 17:41:35
Evo kao što sam naslov posta kaže,iz vašeg iskustva koje su metode držanja stripa da bi kroz godine ostao glancer? pretpostavljam da je zatvorena vitrina sa staklom dobra opcija? pa me zanima da li na još nešto treba obratiti pažnju?
hvala
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
miskod66 Posted - 02/12/2016 : 21:23:39
Topic je- kako da strip ostane glancer..
nedim__ Posted - 02/12/2016 : 21:10:24
Ako ga neces procitati bar par puta, ne znam sta ce ti u kolekciji :)
DODSFERD Posted - 02/12/2016 : 19:39:35
Najbolja opcija je pročitati ih tako pažljivo da ostanu glanceri ili barem blizu toga, tek tada imaš dvostruku korist od stripova.
xilrion Posted - 02/12/2016 : 19:24:21
premazat ih sa lakom za čamce.
vronski 3 Posted - 02/12/2016 : 19:10:21
Stripovi služe da se čitaju a ne da budu glanceri...
miskod66 Posted - 02/12/2016 : 18:56:33
Najvašnija stvar- ne dirati ih, zaboraviti da postoje : ))
ZoranC Posted - 02/12/2016 : 17:05:31
quote:
Originally posted by Hajo

Netko je spomenuo da se u vrećicama stripovi uvijaju. Pretpostavljam da se to događa samo kad su previše stisnuti, odnosno na knap ugurani u vrećicu. Ili???

U ovih 12 godina, otkad sam se vratio stripovima, nikad mi se to nije dogodilo. Ima ih i bez vrecica i kompletno u vrecicama i djelomicno(hrbat slobodan)... i nikad se nijedan nije izvio.
Moguce da to ovisi od sobne temperature, odnosno gdje se drze: u podrumu, na tavanu, sad ugrijana, sad hladna soba.
Moji su uvijek na 21-22°C. Ljeti i zimi.
Hajo Posted - 02/12/2016 : 11:52:07
Netko je spomenuo da se u vrećicama stripovi uvijaju. Pretpostavljam da se to događa samo kad su previše stisnuti, odnosno na knap ugurani u vrećicu. Ili???
Dukidule Posted - 02/08/2016 : 07:32:23
quote:
Originally posted by supermark

Nek jedan dobije na PM pa neka napiše na forumu :P



....i nek' napiše anonimno...
DODSFERD Posted - 01/08/2016 : 22:20:08
Pravi edukativni video za sve koji žele sačuvati glancere u kolekciji.
Jozzinelli Posted - 01/08/2016 : 21:58:36
quote:
Originally posted by Spiderman

strip je da se čita a ne da se čuva i ne čita...


https://youtu.be/QRPP34qzlAo

Spiderman Posted - 01/08/2016 : 21:32:32
strip je da se čita a ne da se čuva i ne čita... mislim da samim autorima je draže da se ćitaju stripovi :D
supermark Posted - 01/08/2016 : 21:05:22
Nek jedan dobije na PM pa neka napiše na forumu :P
lwood Posted - 01/08/2016 : 19:57:23
baš zanimljivo da ima toliko glancera po aukcijama.
nije tu sve čisto.
wolfe može i meni na pm
igor 12 Posted - 01/08/2016 : 16:58:10
wolfe može i na pp ako ti je bed javno na forumu.



Obi-wan Posted - 01/08/2016 : 16:53:47
quote:
Originally posted by wolf

Moguće i jedno i drugo.

Nedavno sam privatno ramijenio neka iskustva s jednim članom koji je malo detaljniji u praćenju aukcija, pa je potvrdio neke sumnje koje imam, ali otkrio i detalje za koje nisam znao. Nije vezano za tiskanje piraterije, ali za neke druge stvari svakako.


Daj neke natuknice da znamo na što da pazimo...
RAKOSI4 Posted - 01/08/2016 : 00:57:09
Pa da ,po forumima je već spominjano .
wolf Posted - 01/08/2016 : 00:49:11
Moguće i jedno i drugo.

Nedavno sam privatno ramijenio neka iskustva s jednim članom koji je malo detaljniji u praćenju aukcija, pa je potvrdio neke sumnje koje imam, ali otkrio i detalje za koje nisam znao. Nije vezano za tiskanje piraterije, ali za neke druge stvari svakako.
RAKOSI4 Posted - 01/08/2016 : 00:41:49
Ili se vrte isti stripovi ili su doštampani pa odakle toliko glancera ZS/LMS ?
Dukidule Posted - 31/07/2016 : 23:29:35
quote:
Originally posted by igor 12

glancer je u biti nečitani/neotvarani strip?






Baš tako! Samo što se dosta švercera tu po aukcijama prosipa tim pojmom (opisom) a kvazi stručnjaci padaju na fore, rokaju silnu lovu, pune im džepove i tako im održavaju stalnu požudu za sve više takvih primjeraka.
Obi-wan Posted - 31/07/2016 : 22:46:24
quote:
Originally posted by RAKOSI4

razmišljam da kupim i odvlaživać, ali u svakom slućaju prozračivat ću .
Fala na informacijama poslat ću ti večeras jednu zgodnu vampiricu.


Ne treba, već imam jednu što mi pije krv na redovnoj osnovi.
RAKOSI4 Posted - 31/07/2016 : 22:45:26
razmišljam da kupim i odvlaživać, ali u svakom slućaju prozračivat ću .
Fala na informacijama poslat ću ti večeras jednu zgodnu vampiricu.
Obi-wan Posted - 31/07/2016 : 22:45:07
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Znam da je ovo nekima smijšno ali dok se meni nije pojavija problem s vlagom ni ja se nisam obazirao jer mi je bilo bitno od sunca,tama i od prašine u kutije pa u ormar a iznenadila me vlaga najopasnija od svega.


Nije to nikome smiješno. Svi mi imamo noćne more u kojima nam stradaju stripovi... A vlaga jest najopasnija od svih štetnika po stripove.
Sjećam se kada sam jednom davno u djetinjstvu otvorio svoju kutiju starih stripova koji su stajali u verandi nakon nekog vremena neotvaranja i na moje zaprepaštenje, stripovi su odnekle povukli vlagu i propao dobar dio kolekcije. Srce mi se pocjepalo. Sjećam se još i danas kako se Meč stoljeća mrvio kada sam ga uzeo u ruke.
Mislio sam da je povuklo vlagu iz poda i zida jer se veranda nije grijala. Godinama kasnije, saznao sam da je obližnji zamrzivač procurio i otud nesreća.
Obi-wan Posted - 31/07/2016 : 22:39:48
quote:
Originally posted by RAKOSI4

meni soba nije grijana zimi pa sam imao problema sa vlagom ,doduše prozori od sobe su mi bili zatvoreni ,pošto tu ne živim ,zbog prašine rijetko otvarani-Dali ih je bolje i zimi držati(staklo) otvoreno pa makar padala i kiša.Doduše uz more sam pa je i vlaga manja nego u unutrašnjost.U fazi sam naručivanja kesica za stripove pa se informiram o iskustvima drugih jer sam se opekao.


Grijanje prostorije bi sigurno pomoglo. Također, prostoriju treba redovito prozračivati. O vlažnosti na moru i kesicama na žalost ne znam ništa.
RAKOSI4 Posted - 31/07/2016 : 22:32:07
meni soba nije grijana zimi pa sam imao problema sa vlagom ,doduše prozori od sobe su mi bili zatvoreni ,pošto tu ne živim ,zbog prašine rijetko otvarani-Dali ih je bolje i zimi držati(staklo) otvoreno pa makar padala i kiša.Doduše uz more sam pa je i vlaga manja nego u unutrašnjost.U fazi sam naručivanja kesica za stripove pa se informiram o iskustvima drugih jer sam se opekao.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000